Opravdu je mateřská "dovolená" tak náročná?

scvrcek
29. črc 2011

Ahoj všechny maminky, plánujeme začít se snažením o mimi, ale mě to pořád trochu děsí - hlavně i to, když tu v diskuzích a vůbec v článcích na netu všude čtu, jak je mateřství a mateřská "dovolená" náročná, že to není žádná "dovolená", ale opravdu zápřah, jak jste opravdu unavené atd..... Vím, co obnáší starat se o dítě, mám malého synovce a neteř, takže nemám nějaké iluze, že jsou všechny děti pořád jen hodné a spící 🙂 Ale přesto, když vidím ve městě maminy s kočárkama, jak si sedí na lavičkách a povídají, nebo v kavárně, chodí po procházkách, na hřiště a pískoviště, tak si říkám - vždyť je to paráda! Vím, že je to náročné, špatné noci, nedostatek spánku, děti se vztekají atd. - ale v práci jsou taky stresy, nestíhá se, problémy atd. - Tak prosím o radu a taky povzbuzení (ale i třeba odrazení 🙂) - Opravdu je pro vás mateřská tak náročná, nebo jsou i takové maminy, co si ji užívají a oproti shonu a stresu v práci je to pro ně relax a úleva??? díky za všechny postřehy!

petrajavor
5. říj 2013

@scvrcek za sebe říkám dovolenou si představuji jinak...z práce jsem zvyklá na stres a buzeraci ale tohle je něco jiného.....co sem byla těhu jsem se nevyspala, permanentně unavená a celkově masakr, na make-up mám čas tak posledních 6měsíců kdy je malý větší (momentálně má 15měsíců) ale neměnila bych ani na sekundu. Jo je to na chocolouška když má špatný den nebo se rozhodne v 5 ráno, že je vyspaný, ale když mi dá pusu, obejme mě nebo se příjde pomazlit či když zakřičí máma všechno zlé je pryč a svět je úžasný, krásný a dokonalý.... 😉

julie89
5. říj 2013

@benjik
Material i uredne . Dekuju moc za pomoc

benjik
5. říj 2013

@julie89 pokud jsi vdaná,tak nic,jako svobodná na matriku donést prohlášení o jménu,dále si zajisti pediatra,raději dřív než později. A materiálně? Nějaké oblečky,ne moc,doporučuji nakoupit přes net až se prtě narodí a budeš vědět jak je velké.Různé druhy jednorázovek,nevíš jaké snese,pro jistotu jednu lahvičku,dudlík,postýlku,kočár,autosedačku atd.To je základ,vše ostatní se dá koupit přes net po porodu.Mrkni do sekce výbava,holky tam mají přesné seznamy

julie89
6. říj 2013

Ty jo to je veci :D to abych uz zacala setrit. Dekuju

julie89
6. říj 2013

@benjik

Jak se jmenuji tve deti? Me uz z toho boli bricho ted a to jeste tehotna nejsem jak jsem nervozni

benjik
6. říj 2013

@julie89 není z čeho.Máme Nelu,Jakuba a třetí bude Nikolka nebo Ondra.

julie89
6. říj 2013

@benjik
To jsou pekna jmena 🙂 ja bych chtela Adelu nebo Davida. 🙂 preji pekny den