Otec bude měsíc na MD a pak se převede na mě

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminkky já nemám nárok na md,protože jsem během rodičovské dovolené dostala výpověd,ta mi běží momentálně čtvrtým rokem.Prý je možné aby šel otec dítěte alespoň na měsíc na md a pak se to převede na mě,je to kvůli tomu abych mohla být tři roky doma za 7600 jinak bych si nemohla vybrat a automaticky bych šla na rodičovskou dovolenou na čtyři roky což bych nechtěla.Máte s tím některá zkušenost poraďte prosím

sophie1
24. lis 2010

@xxx.klarka aha, tak já měla za to, že tam zajdeme, uděláme změnu - podle postupu, který jsem se tu dočetla, manžel si vybere 3 letou variantu, pak po dni co bude na rodičáku opět provedeme změnu a rodičám bude převeden na mě. To celé ve 3 dnech.....takže takhle jednoduché to tedy není?

xxx.klarka
24. lis 2010

@sophie1 to opravdu není, musí vyplnit žádost o PPM při převzetí péče, musíme sepsat mezi sebou dohodu, že předáváš malého do péče na ten a ten den, v závěru napsat že se nároku v tomu dni zase vzdává - ty necháš ověřit podpis a to vezme do práce. Oni k tomu přidají "přílohu k žádosti o dávku - platový výměr za předešlý rok" a to pošlou na OSSZ kde oni PPM schválý a zaúčtují - pak vám pošlou nebo budete muset vyzvednout fialový papír - nevím jak se jmenuje (nevím jak je to u vás s tím posláním či vyzvednutím) a s tím půjdeme na SSP vyplnit papíry o RD a papír na volbu. Ten měsíc bude muž na RD - a zároveň chodit normálně do práce, ke konci měsíce půjde rodičák zrušit ze sebe a zažádáš zase Ty o něj. A pak se musí ještě vyřídit ta pojištovna.

sophie1
24. lis 2010

@xxx.klarka Tohle jsem našla na portálu MPSV : Dobu a výši čerpání rodičovského příspěvku je možné zvolit pouze v rozhodných obdobích (druhý kalendářní měsíc po 22. týdnu věku dítěte a 21. měsíci věku dítěte) Po učiněném rozhodnutí je vybraná možnost čerpání již nezměnitelná, a to i v případě, že se rodiče v pobírání rodičovského příspěvku střídají. Toť vše co o téhle problematice píšou.

Vy jste tedy žádali o změnu v druhém kalendářním měsíci po 22 týdnu? Díky, omlouvám se že takhle vyzvídám, ale mám z toho hlavu v pejru 😅

xxx.klarka
24. lis 2010

@sophie1 čéčé ani nevím kdy jsme žádali, asi v 26. týdnu, byli jsme tam minulý týden. Myslím že mi někdo říkal že nezáleží kdy se žádá o tu PPM, ale že v těch 22 týdnů věku musí být ten nárok. Zavolej zde na call centrum http://www.cssz.cz/cz/kontakty/ tam Ti vše vysvětlí a poradí.

sophie1
24. lis 2010

@xxx.klarka tak jsem tam volala, ale tam mi bylo řečeno, že řeší pouze PPM, ne Rodičovský příspěvěk, tak jsem volala na SSP no a tam mě moc nepotěšili - tu změnu musíme stihnout do konce listopadu, protože se skutečně ta změná dá udělat v druhém kalendářním měsíci po 22 týdnu věku dítěte. Mě jebne 🙄 . Navíc jsem až poté pochopila, že se žádá na OSSZ kam spadá manžel, nebo lépe řečeno jeho pracoviště......

kaczka
24. lis 2010

@sophie1 no tak to jsi mě též nepotěšila...to budem muset řešit s OSSZ v Brně,takže nevím jak to am budem řešiit

kaczka
24. lis 2010

A ještě jsem se chtěla zeptat,jak se určí den kdy půjde na tu mateřskou,když chce jít třeba na tu neděli

xxx.klarka
24. lis 2010

@sophie1 vy teda chcete ale 2 letou RD ne? O RD 3 letý se dá zatím žádat do 21.měsíce věku dítěte.

xxx.klarka
24. lis 2010

@kaczka to si vyberete jaký chcete vy den. Můj drahý byl v pátek 5.listopadu doma na PPM.

kaczka
24. lis 2010

@xxx.klarka no jasný,ale kam to napíšu?

xxx.klarka
24. lis 2010

@kaczka do té žádosti o PPM a do dohody mezi vámi.

sophie1
24. lis 2010

@xxx.klarka to je blázinec......my chceme 3 letou, tak tam zase volám a paní- zase jiná říká že v případě tříleté je jedno kdy se zažádá, že můžu zažádat klidně i před tím 21 měsícem (což samo udělám když má být od nového roku vše jinak). No a systém mi řekla zase úplně jinej a já už jsem z toho fakt úplně jelen a končim 🙄 . Půjdu tam v pátek osobně a neodejdu dokud mi to nebude naprosto jasný 😒 .

xxx.klarka
24. lis 2010

@sophie1 zajdi, oni Ti vše řeknou.

kaczka
24. lis 2010

No tím zda vše řeknou bych si nebyla jistá....u nás vůbec nevěděli,že to tak jde 😅

xxx.klarka
24. lis 2010

@kaczka U nás taky ne, ale volala na hlavní a tam ji vše řekli. 😀

sophie1
24. lis 2010

@kaczka no já se právě taky bojím, tady to sice věděli že to jde, ale postup vyřizování mi každá úřednice řekla trochu jinej.....navíc manžel má trvalý bydliště až na Moravě, takže je to o to složitější 😒

kaczka
24. lis 2010

@sophie1 tak je to podle bydliště nebo pracoviště to ossz?

sophie1
24. lis 2010

@kaczka Já to v pátek vče snad zjistím, jisté je, že manžel bude žádat o rodičák na SSP tam kde má trvalé bydliště a zároveň se to bude projednávat na OSSZ kam spadá jeho pracoviště. 😒

kaczka
24. lis 2010

Holky mám problém,
přítel byl na úřadě přehlásit rodičák,prý si musím znova zažádat a potřebují zamítavé stanovisko,že nemám nárk na PPM.To mám sehnat kde? A když si zažádám,tak automatika spadnu do 4leté varianty,půjde to pak přehlásit na tu 3letou?

xxx.klarka
24. lis 2010

@kaczka To Ti vydá OSSZ če nemáš nárok na PPM. To při druhé žádosti musí být také? :-/ Pokud muž už určil délku, tak se nedá měnit a když zažádaš Ty tak by jsi měla mít automaticky tu 3 letou. Co jsem pochopila.

kaczka
24. lis 2010

@xxx.klarka no jasný,až se to pak bude přehlašovat tak jio,ale já musím zažádat na to šestinedělí

xxx.klarka
24. lis 2010

@kaczka aha, ty jsi ještě nežádala jo?? To musíš na OSSZ kde Ti vypdají že nemáš nárok na PPM, taky jsem tam byla.

kaczka
24. lis 2010

@xxx.klarka a musím žádat?nestailo by,že by přítel rovnou zažádal o PPM a mě by dopalili jen to šestinedělí?

xxx.klarka
24. lis 2010

@kaczka Myslím že jde zažádat zpětně. Když by si teď vyřídil muž PPM - po tom 6nedělí, počká než mu přijde ten fialový papír a půjde žádat o RD a zvolit volbu, tak rovnou zažádá i zpětně a přijde mu to, a pak to už jen zruší a zažádáš ty. Tak by to mělo jít. 🙂

kaczka
24. lis 2010

a co jste psali do té dohody?

xxx.klarka
24. lis 2010

@kaczka My to vyplnovali na OSSZ do jejich tiskovin, ale bylo to tak nějak:



Dohoda o předání dítěte do péče


Níže podepsaná paní Vozková Klára, narozená 25.1.1990 , bytem Nezabylice 51,
430 02 Nezabylice předá své dítě:

Natálku Holubčákovou, narozenou 21.5.2010

do péče jejího otce pana Holubčáka Davida, narozeného 21.10.1976 , trvalým bytem Nezabylice 49

ode dne 5.1.2010 do 5.11.2010.

Otec dětí dohodu přijímá a vzdává se k dalšímu dnu PPM.

Vozková Klára PODPIS OVĚŘENÝ

V Chomutově dne ……………………..

sophie1
25. lis 2010

@xxx.klarka Tak já jsem už úplně v koncích, ještě jsem volala na další úřady a tam mi řekli že mi tu žádost stejně zamítnou, protože jsem nebyla na mateřské, takže je to asi v mém případě úplně zbytečné..... 😢 Myslela jsem že to jde i v případě že jsem na mateřskou neměla nárok a rovnou nastoupila na rodičák, ale na prý ne.... děs...

xxx.klarka
25. lis 2010

@sophie1 Kecaj!!! Já taky nebyla na PPM a hnedka jsem žádala o RD. Taky jsem neměla nárok. Záleží zda jsi jim řekla že by na PPM šel muž a pak požádal o RD a zároveň o tu volbu.

kaczka
25. lis 2010

@xxx.klarka když jsi žádala o rodičák říkala jsi že můž půjde po šetinedělí na MD?A přikládala jsi že ty nemáš náro na PPM a on jo?

xxx.klarka
25. lis 2010

@kaczka Ne, nic jsem neříkala. A na RD šel až v 5 měsících dcery. Furt jsme se nemohli rozhodnout zda ano či ne. A při žádosti o RD když jsem žádala já tak jsem musela předložit že nemám nárok na PPM.