Otec bude měsíc na MD a pak se převede na mě

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminkky já nemám nárok na md,protože jsem během rodičovské dovolené dostala výpověd,ta mi běží momentálně čtvrtým rokem.Prý je možné aby šel otec dítěte alespoň na měsíc na md a pak se to převede na mě,je to kvůli tomu abych mohla být tři roky doma za 7600 jinak bych si nemohla vybrat a automaticky bych šla na rodičovskou dovolenou na čtyři roky což bych nechtěla.Máte s tím některá zkušenost poraďte prosím

kaczka
25. lis 2010

@xxx.klarka a to jsi automatika nespadla na 4 roky?

sophie1
25. lis 2010

@xxx.klarka To je síla! Takže u každého úřadu je to jinak a rozhodujou se jak chtěji? No manžel by na PPM nešel, šel by taky rovnou na rodičák.....

kaczka
25. lis 2010

@xxx.klarka a ještě to si asi na ossz musím zajít co? nějak přes net to nejde...no se dvěma dětma,snad to nějak vymyslím

xxx.klarka
25. lis 2010

@kaczka ano, spadla, ale jelikož jsem neudělala volbu - jelikož nemám nárok tak je možnost to změnit. Přes net pochybuji, mě to tak vytiskli, podepsali a já s tím šla na SSP.

@sophie1 to nejde jít rovnou na rodičák když by měl nárok na PPM😉

sophie1
25. lis 2010

@xxx.klarka Aha, tak v tom je zakopanej pes, teď jen jestli už není na tu PPM pozdě ☹ ?

xxx.klarka
25. lis 2010

@sophie1 To Ti nepovím, na to jsi se měla právě včera zeptat na tom čísle na nemocenské jak jsem Ti posílala, to call centrum.

sophie1
25. lis 2010

@xxx.klarka Jasný, tam jsem použila slovo Rodičovský příspěvek a hned mě utnuli, že to neřeší 🙄 , takže musím použít slovo PPM, aby mě nechali ptát se dál 😀 ..... Zkusím a podám report.....

xxx.klarka
25. lis 2010

@sophie1 jasně🙂

sophie1
25. lis 2010

@xxx.klarka Tak už je to snad vyjasněno, takže v pondělí jdeme na OSSZ zažádat pro tu PPM pro manžela, už se s námi bavili 😀 . A prosím tě, když tam jdeme v pondělí, tak ten jeden den PPM pro manžela bude teda ideální třeba hned neděle 5.12. je to tak? Nebo musíme čekat na nějaké schválení? A jak dlouho ten proces bude asi trvat? Díky

xxx.klarka
25. lis 2010

@sophie1 Suer 🙂 Den si vyberte jaký chcete, můj muž byl doma v pátek. A nemusí se čekat na žádné schválení, vyplníte ty papíry oni to pak zaúčtují a pošlou domu ten papír co potřebujete na SSP nebo si pro něj budete muset zajít, to vám řeknou. Neřeknu Ti jak dlouho, všude to je jinak, my čekáme teď na první prosincový den - nejbližší termín kdy můžou muži zaúčtovat PPM, pak mi hnedka obratem pošlou ten papír a pak šupajdá na SSP zažádat o rodičák, ale i tak to nestihneme a rodičák dostaneme až ke konci měsíce. No co už, hlavně že to bude vyřízené.

k.ate
5. pro 2010

Holky, nevíte někdo, jak to bude s touhletou "kličkou", až začne platit ten novej zákon? Půjde to tak udělat pořád?

naty
6. pro 2010

@k.ate předpokládám, že jo, ale jen do 9. měsíce věku dítěte...

naty
6. pro 2010

@k.ate i když tam vlastně vznikne problém s tím, že si při rodičáku nesmíš přivydělávat...takže to bude asi dost komplikovaný... 😒

k.ate
6. pro 2010

@naty při rodičáku si ted nebudu moct nic přivydělat? :-O tyjo, to jsou fakt blbci :-/ já počítala s tím, že začnu z domu pomáhat s administrativou v jedný firmě.... achjo ☹

vojtisek2007
6. pro 2010

holky já mám takovej dojem, že to, že si při rodičáku nebude možnost přivydělat tam není - co jsem tam našla po novu, tak si akorát nesmí přivydělávat ten, kdo je v evidenci ÚP, tak neházejte flintu do žita 🙂 a ta výměna s manželem na mateřskou půjde pořád....

j.a.n.i
6. pro 2010

Nevím, kde jste vzali tu fámu, že se nebude smět při rodičáku přivydělat, nic takového v zákoně není - ani v tom nově schváleném od roku 2011.

k.ate
6. pro 2010

@kaczka tam jsem se koukala, ale štve mě, že původně bylo v plánu, že zpětně ta změna bude platit až někdy od dubna a podle toho, co teď schválili to chápu tak, že pokud mám 4 letou variantu a malýmu je cca 15 měsíců, od ledna budu dostávat už tu sníženou sazbu... :-/ Ale co už...

Ještě by mě zajímalo, pokud budu na rodičáku s malým a budem čekat druhýho prcka, dá se ten rodičák se starším ukončit a napsat na toho mladšího? 😕 nebo máme smůlu?

kaczka
6. pro 2010

@k.ate to dokonce musíte přepsat na toho mladšího

naty
6. pro 2010

@j.a.n.i ta "fáma" tady se řešila na jiný diskuzi...a tam to tak bylo uvedený...pokud to tak není, jedině dobře...

j.a.n.i
6. pro 2010

@naty Neboj, není 🙂 stejně jako není schválen žádný strop 216 tis na rodičák, to je druhá oblíbená 😉

xxx.klarka
7. pro 2010

Tak jsme včera byli vyřídit rodičák, volbu, rovnou tam nechali papíry na zrušení rodičáku na muže a moji žádost o rodičák. Tak jsem ráda, napsali mi papír co po mě chce pojištovna, tak už jen to pojištovnu vyřídit. 🙂

cervik1111
8. pro 2010

holky tak poradťe: mám11měc.prcka,mám automat.4variantu 😠 ,nepobírala jsem mateřskou-mám šanci na změnu,že bych to dala na toho manžela,na 3roky

vojtisek2007
8. pro 2010

@cervik1111 máš, jestli tvůj chlap má nárok na mateřskou, tak to lze udělat do 1roku dítěte nejpozději, takže máte nejvyšší čas....

cervik1111
8. pro 2010

@vojtisek2007 smlouvu má na neurčito,takže by to mělo jít,že?Je teda škoda toho nevyužít,pokud to jde

vojtisek2007
8. pro 2010

@cervik1111 jde o to aby splnil 270dnů účasti na nemoc.pojištění za dva roky před čerpáním, a aby měl zaměstnavatele...no tak jestli to splní, tak na jeden den nastoupí na mateřskou (stačí na jeden den klidně v sobotu nebo v neděli), pak si on zažádá o rodičák a zvolí ty tři roky a pak se převede zpátky na tebe s tou jeho volbou roků...ale fakt to jde do 1roku dítěte, tak si chvátněte. Jestli chceš podrobnější návod a všechny formuláře co budete potřebovat a tak...taks i písni klidně do IP 🙂

cervik1111
8. pro 2010

tak teď jsem z toho úplně pav! Mluvila jsem s babou na sociálce-změna rodičáku je možná do roku dítěte,musí být nárok na tu mateřskou,ale zpětně vám i prý nikdo nedá,tak to fakt nechápu

vojtisek2007
8. pro 2010

@cervik1111 a co bys chtěla zpětně ???? ty máš od porodu 7600 rodičák, ten stopneš třeba k 11.12. - 12.12. - manžel nastoupí na mateřskou (placenou samozřejmě) a od 13.12 si o rodičák zažádá manžel, zvolí ty tři roky a zase pobíráte 7600....nikde nic bez peněz...a do týhle doby jsi taky pořád "placená"

benjik
8. pro 2010

@vojtisek2007 Ahoj,jen se chci na něco zeptat: píšeš,že stačí,když otec bude na mateřské jeden den,ale v odkazu o pár příspěvků výš se píše o týdnu. Jak to tedy je? A jak to má otec udělat? Normálně se v práci dohodnout,že potřebuje na tu dobu na mateřskou nebo jak? Předem díky.

vojtisek2007
8. pro 2010

@benjik ne na mateřské stačí když je manžel (otec) jeden den a klidně o víkendu, aby mu to nenarušilo práci - mateřská je placená každý den včetně sobot a nedělí....žádný týden, v práci dá normálně žádost o mateřskou při přebrání dítě do péče, z práce mu tam doplní další věci a pošlou na příslušnou ossz, odkud dostane i potvrzení, že mateřskou čerpal, odky dokdy a v jaké výši - stímhle papírem se pak žádá o ten tříletý rodičák
Ale když chce, tak klidně může být na mateřské ten týden, v práci to má "omluvené" něco jako když je na neschpence