Otec bude měsíc na MD a pak se převede na mě

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminkky já nemám nárok na md,protože jsem během rodičovské dovolené dostala výpověd,ta mi běží momentálně čtvrtým rokem.Prý je možné aby šel otec dítěte alespoň na měsíc na md a pak se to převede na mě,je to kvůli tomu abych mohla být tři roky doma za 7600 jinak bych si nemohla vybrat a automaticky bych šla na rodičovskou dovolenou na čtyři roky což bych nechtěla.Máte s tím některá zkušenost poraďte prosím

vojtisek2007
26. bře 2011

@kozlenka jojo, protože bude na mateřská vlastně jen dva dny, tak nepotřebujete "honit"vysokou mateřskou....nemoc.musí platit podle vyměřovacího základu, který má pro důchodové....jestli platí důchodové taky minimální 1807, tak stačí těch 92 nemocenská, jestli platí důchodovou částku jinou, tak oni mu tam při přihlášení řeknou, kolik má platit nemocenské

kozlenka
26. bře 2011

@vojtisek2007 Zaplať pánbůh, že jsou ještě na světě lidi jako vy! Ještě jednou velice děkuji..

mayerka
26. bře 2011

@kozlenka @vojtisek2007 , holky MOOOC vám děkuju! Jste zlaté! Božínku, kdy začnou dělat nějaké vyhlášky taky pro lidi... 😠 tohle je strašný...

aemmi
26. bře 2011

@vojtisek2007 Tak vidy, to je super, lepší něco než nic, děkuju za osvětlení 😉

beruska777
11. dub 2011

@vojtisek2007 chci se zeptat ohledně mateřské, když mi to nevychází s tou lhůtou, tak by mi pomohlo kdybych se teď nechala na 14dnů zaměstnat, ne?díky za odpovědˇ.

vojtisek2007
11. dub 2011

@beruska777 jo to by ti určitě pomohlo, nebo na měsíc nějakou dohodu zase....

beruska777
11. dub 2011

@vojtisek2007 to bych musela teď nastoupit na měsíc a pak bych šla 6 týdnů před porodem na mateřskou a tím pádem bych si mohla vybrat variantu rodičovského příspěvku, jestli to tak je?

kaczka
14. dub 2011

Holky mám dotaz,všude jsem našla,že ta dohoda mezi otcem a matkou o převzetí dítěte do péče musí být od určitého data,on pak nastoupí na PPM a pak musí být vypovězena. Nejde na tu dohodu napsat rovnou od do?? Prosím kdo už to absolovoval,jak jste to měli?

vojtisek2007
14. dub 2011

@kaczka jo jde...aby datum v dohodě byl stejný jako datum kdy bude tu mateřskou čerpat 🙂

misalka
14. dub 2011

celým procesem jsme si prošly, dnes přišel rodičák na manžela a on provedl volnu, kdo máte zájem o postup, pošlet email třeba do IP, musí to být vyřízené do 9měs věku dítěte

kaczka
14. dub 2011

@vojtisek2007 mě nejde ani o to datum,ale jestli to může být jeden papír,že byhc napsal,že mu svěřuju dítě od 16. do 17. třeba...nebo musím na jeden papír napsat,že mu dítě svěřuju od 16.a na druhý napsat,že tu dohodu vypovídám s platností od 17.

vojtisek2007
14. dub 2011

@kaczka může to být na jednom papíru - od -do a šmitec 😀 jen ty datumy na dohodě a v žádosti o PPM musí být shodné

kaczka
14. dub 2011

@vojtisek2007 Kují 😉

vally.
14. dub 2011

Zdravím chtěla jsem se zpetat jestli mažel muže jit na tu MD když v době porodu měl smlouvu asi měsíc před porodem a měsíc po porodu (asi)...Slišela jsem totiž že musí mít odpracovaný alespon rok -- tak jak to tedy je? 😅

misalka
14. dub 2011

@kaczka a hlavně musí být ověřené podpisy (platí se) nebo lze zdarma podepsat na čsssz před úředníky... nepodepisovat sami doma

kaczka
14. dub 2011

@misalka Jo to vím,díky 🙂

beruska777
14. dub 2011

@vojtisek2007 tak se mi podařilo najít práci na dohodu o pracovní činnosti od 18.4.,tak si myslím, že bych stačilo kdybych tam pracovala do 6.5. a pak šla na mateřskou 8 týdnů před porodem, tak snad mě to zachrání a budu mít tu mateřskou. a ten tříletý rodičovský příspěvěk se podle čeho posuzuje?abych na něho měla nárok co musím splňovat?

vojtisek2007
14. dub 2011

@beruska777 no z dohody nad 1999,- se odvádí zdravotní, sociální i daň, takže když si od těch 8mi týdnů před porodem vezmeš dva roky zpět, tak musíš dostat 270dnů účasti na nemoc.pojištění, mateřskou bys potom čerpala přes toho zaměstnavatele u kterého budeš mít tu poslední dohodu...on ti jí platit nebude, platí jí ossz. a určitě vydrž pracovat co nejdýl...nebo už si informativně můžeš dojít na ossz jestli budou schopný ti říct, do kdy máš tu dohodu mít...aby jsi splnila ty dny nemoc.pojištění,ale nevím,jestli ti budou schopni něco říct....

vojtisek2007
14. dub 2011

@vally. aby mu vznikl nárok na peněžitou pomoc při převzetí díttěte do péče musí splnit účast na nemoc.pojištění alespoň 270 za dva roky před a musí mít zaměstnavatele nebo čerpat peněžitou pomoc z titulu ochranné lhůty - ta je max 180dnů pokud poslední zaměstnání netrvalo krratší dobu, pak je ochranná lhůta jen tak dlouhá, jak trval posl.prac.poměr.

beruska777
14. dub 2011

@vojtisek2007 jasně to jsem už trochu informovovala a ještě by mě zajímalo jak dlouho se ta máteřská vyplácí, protože jestli mi z brigád vypočítají např. 5000kč mateřskou, tak to asi nemá význam, když čtyřletý rodičovský se vyplácí 7600kč prvních devět měsíců, jde mi o to abych pak po porodu nedostávala 5000kč. rozumíš mi?

beruska777
14. dub 2011

@vojtisek2007 ještě nevím jestli mám vůbec na tu dohodu nastoupit, vůbec nevědí , že jsem těhotná, a je to tak trochu podraz a pak ukončím jen tak dohodu a donesu jím papíry na vyřízení mateřské, tak mě asi sežerou ☹ , nevím co mám dělat. jestli bojovat a jít na tu dohodu nebo se na to vykašlat.

vojtisek2007
14. dub 2011

@beruska777 mateřská trvá celkem 28týdnů - z toho 6-8týdnů čerpáš před porodem a zbytek po porodu (tzn. do nějakého cca půl roku dítěte) a když ti vyjde mateřská pod 7600,-Kč tak ode dne porodu si zažádáš i o rodičák a na tom ti budou doplácet to, co ti chybí na mateřské do 7600,-Kč, takže budeš mít minimálně 7600....ale budeš si moct vybrat tu tříletou a ne potom po 9ti měsících dítěte spadnout do jeho čtyř let na 3800,-Kč ☹ tu dohodu rušit nemusíš, ta je většinou na nějakou dobu - takže ty odejdeš na mateřskou a dohoda plynule skončí....tak to asi poznají že jsi těhule ne ????

beruska777
14. dub 2011

@vojtisek2007 ne, to právě nejde moc poznat ještě, dá se to zamaskovat, ale já jim to teď tajím a pak přijdu za něma s papírem na mateřskou to mi asi pěkně vynadají. asi se na to vykašlu. a tříletý rodičovský příspěvěk si zařídím přes manžela. snad aspoň to se mi podaří. měla jsem dělat na pokladně a každý mě od toho odrazuje, že se miminku může něco stát.

vojtisek2007
15. dub 2011

@beruska777 no to si musíš už rozmyslet sama, tříletý rodičák přes manžela jde taky udělat 🙂

romca15
26. kvě 2011

Ahoj holky,
já jsem asi úplně natvrdlá ale moc to nechápu...když manžel nastoupí na mateřskou..tak jaké peníze beru těch 6 neděl před porodem?
Já jsem na rodičáku (3 roky)..končí mi 15.8. a za 14 dní mám nastoupit na mateřskou s dalším dítětem. Manžel má o dost vyšší plat, takže kdyby si zažádal o mateřsku on tak se počítá z jeho výplaty? Já mám smlouvu na dobu neurčitou ale finančně dost nevýhodnou. A ten měsíc o on by byl na "mateřské" tak bych musela do práce nebo jak?