Ovlivní přivýdělek při RD výpočet mateřské s 2. dítětem?

kvetinka7
6. únor 2014

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené (dítě přes 2 roky ) a chci si přivydělat- zřejmě dohodou o provedení práce. Ovlivní tato dohoda či jakákoliv smlouva o vedlejším pracovním poměru výpočet mateřské dovolené s dalším dítětem? Jde mi o to,aby neklesla.. nebo se to tam nezapočítává?
Děkuji za odpověď. 🙂

j.a.n.i
6. únor 2014

@kvetinka7 Neklesne.

kvetinka7
autor
7. únor 2014

@j.a.n.i dekuju. Ted jsem si pro jistotu volala I na socialku a je to tak .. jen se smluvni vztah musí ukončit před nástupem na mateřskou 🙂

j.a.n.i
7. únor 2014

@kvetinka7 Ani nemusí...

zuzaaanka
24. říj 2014

Ahoj, chci se zeptat, zda se mi mateřská bude počítat z platu i z DPP dohromady či nikoli? Moc děkuji.

j.a.n.i
24. říj 2014

@zuzaaanka Předpokládám, že DPP máš do 10 tis. za měsíc a tedy nebude.

zuzaaanka
27. říj 2014

@j.a.n.i Ahoj Jani, jj, je to tak, moc děkuji za reakci a osvětlení.

rozzaarka
27. říj 2014

@j.a.n.i Ahoj Jani, vypadas, ze tomu rozumis 🙂 prosim te dnes me strasila tata, ze materska na druhe mimco se vypocitava z rodicaku a ze se musi mezi detmi odpracovat 250 dni. prijde mi to jako blbost a ziju v tom, ze budu mit pri druhem stejnou materskou, jako pri prvnim - mam 2 smlouvy na dobu neurcitou. jak to tedy je? moc děkuju 🙂

j.a.n.i
27. říj 2014

@rozzaarka Dokud ti trvá pracovní poměr(y), tak nárok na mateřskou máš a do 4 let se bude počítat ze stejného nebo vyššího platu jako ta první.

rozzaarka
28. říj 2014

@j.a.n.i moc dekuju 🙂

kusepa
29. říj 2014

@j.a.n.i omlouvám se, ale vypadá to, že tomu opravdu rozumíš, potřebovala bych vyřešit náš aktuální problém. V prosinci mi končí rodičovská, v květnu bych nastoupila na mateřskou, ale co ty čtyři měsíce mezi tím? - je několik možností - jít do práce, ale jen na částečný úvazek, kde mám smlouvu neurčitou, nebo si prodloužit rodičovskou, ale už asi nevyjdeme s penězma, nebo si nechat napsat rizikové těhotenství a být na nemocenské (ale nevím, jak to oznámit v práci, jak je to s vycházkama, přeci jen s malým dítětem je to jiné)..
Vypočítává se mateřská, i když bych nastoupila na částečný úvazek, z původního platu? Co bys doporučila? Nějak nevím.. Díky