Poslal vás MUDr. na MD 6 / 8 týdnů před porodem?

kaculinka
19. únor 2007

Ahoj holky, omlouvám se pokud zakládám něco, co tady již několikrát je, ale obecnou diskuzi k tomuto tématu jsem nanašla. Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s odchodem na mateřskou před porodem. Poslal Vás Mudr. 6 nebo 8 týdnů před termínem porodu. A pokud ano, před kterým termínem porodu... Mě spočítal, že podle pohybů bychom měli rodit 2.5. podle MS je to až 15.5., tak nevím...

V práci mě to už moc nebaví, cítím se unavená, protože špatně spím. Můj Mudr. mi sice nabízel již několikrát neschopenku, ale nikdy jsem ji nepřijala. Teď už bych ale uvítala, kdybych zůstala doma... Chtěla bych s mým Mudr. můj odchod na mateřskou při další návštěvě probrat... Zajímají mě vaše názory a zkušenosti... 😉

j.a.n.i
3. říj 2010

@collette Tak ono se tomu tak mezi řečí říká... ale oficiálně se jedná o čerpání 🙂

imzadi
6. říj 2010

tak me nase HR prekvapili, muzu si dovolenou prevest do pristiho roku...takze na materskou nastoupim 1.12. a pristi rok budu cerpat 35 dnu dovolene🙂

j.a.n.i
6. říj 2010

@imzadi Tak to je fajn 🙂

nellynkatomasek
1. pro 2010

ahojky chtěla bych se zeptat, dostudovala jsme v červnu a jsme na úřadu práce termín mám v březnu a z každé strany slýchám něco jiného o mateřské a PPM. mohli by jste mi prosím poradit??

vojtisek2007
1. pro 2010

@nellynkatomasek jestli jsi po škole nenastoupila do práce a jsi vedena na ÚP nebudeš mít nárok na mateřskou, ale rovnou ode dne porodu budeš čerpat 4letý rodičovský příspěvek - tzn. 7600 do 10ti měsíců dítěte a potom 3800 do jeho čtyř let.