PPM při kombinaci OSVČ a zaměstnání

milenaf84
21. lis 2017

Ahoj holky,jdu si o radu ohledne PPM.Na OSSZ mi k tomu nic moc nerekli...Nyni si odvadim nemocenske pojisteni jako OSVC,nicmene se mi naskytla moznost jit do zamestnani.Jak je to tady s vypoctem PPM? Jako OSVC bych se ucastnila nem.poj. 7 mesicu a jako zamestnanec 5 mesicu,pokud vse pujde jak ma.Budou brat v potaz pouze OSVC nebo zamestnani nebo kombinaci? Diky za pripadne zkusenosti 🙂

volfici
21. lis 2017

No, podle mě nesplníš podmínku účasti na nemocenském pojištění 270 dní, takže nárok na PPM mít nebudeš. Pokud bys byla pojištěná déle a limit 270 dní splnila, pak by se ti oba vyměřovací základy sečetly a PPM bys dostávala z obou. Pokud se mýlím, ostatní mě prosím opravte.

kytkata
21. lis 2017

Domnívám se,že pokud budeš k termínu nástupu na PPM zaměstnaná, bude se u výpočtu ppm zohledňovat pouze hrubá mzda u zaměstnavatele. Částky z nem.poj.OSVC se do výpočtu započítávat nebudou. Nem.poj.osvc bude ale rozhodné celkově pro nárok na ppm. Tzn. k nástupu na PPM musí být splnena účast na nem.poj. 270 dní za poslední dva roky.

milenaf84
autor
22. lis 2017

Dekuji za reakce 🙂 zitra jdu jeste zjistovat,ale take si myslim,ze bych mela dostavat PPM ze zamestnani.

volfici
22. lis 2017

@milenaf84 tak dej vědět, docela mě to zajímá 🙂

milenaf84
autor
23. lis 2017

takže dle účetní je rozhodující,abych měla účast na nem.pojištění 270 dnů a PPM se počítá z posledních odvodů,tudíž ze zaměstnání. Pravda bude potvrzena v květnu 🙂

volfici
23. lis 2017

@milenaf84 já až teď pochopila jak tu úvodní otázku myslíš 😂 myslela jsem, že budeš pojištěná jako OSVČ a zaměstnanec souběžně a ty to máš po sobě. No tak to pak jo.... 270 dní krásně splníš a půjde ti to z příjmů ze zaměstnání.