Práce na mateřské dovolené. Dá se sehnat?

mijuna
25. říj 2007

Ahoj všichni, chtěla jsem se zeptat, jestli je v našem státě alespoň trochu možné sehnat práci na mateřské dovolené? Nesehnala jsem nikde nic. Jak jste na to vy? 😒

breberka
26. říj 2007

ahojky, já mam možnost od šéfa pokračovat v práci po porodu, ale vidim to jako nemyslitelný min. 1/2 roku, protože čekáme 1. miminko a chci si ho užít a práce bych měla až nad hlavu. 😉

terezkaaa
28. říj 2007

mijuna,já teď začala pracovat na zkrácený úvazek v nemocnici(sestra) a krásně mi vycházejí vstříc 😉

bramburka
28. říj 2007

Miju, na mateřeké pracovat nemuzes, to je jako nemocenská, ale pak na rodičovské můžeš kolik hcceš a kolik to jde, já budu asi vést kurzy počítačů... je to vždy na 2 hodiny v odpoledních až večerních hodinách, takže super.

mijuna
autor
28. říj 2007

Ahoj holky díky za připomínku myslela jsem rodičovskou dovolenou.špatně jsem se vyjádřila.to se všem omlouvám.no Terez nejsem z oboru zdravotnictví.ale dík.Myslela jsem že už nikdo neodpoví ale když se špatně vyjadřuji tak je to už semnou opravdu zlí.Ráda bych už nějakou práci.Dělala jsem v oboru s nemovitosma ale nemá strach z žádné práce.Jen bramburko na kurz počítačů bych si fakt netroufla.Měla jsem spíš namysli práci manuální časově nezávislou.

breberka
28. říj 2007

co dělaji lidi často, doplňování zboží v marketech, ale je to po nocích, tak nevim, jak jsi na tom časově. Nebo práce domů, ale to nevim, kde se schání

jiskra
28. říj 2007

Ahojky no s prací doma mám nějaké zkušenosti,ale většinou je to na hodiny a hodiny a špatně placené. Dělám ted prodejce šperků,je to zajímavý, zábavný a katalog můžeš brát všude s sebou. A dá se na tom něco přivydělat. Mám to přes kamarádku,je pravda,že se tam platí registrace přijde ti katalog a věci k tomu. Díky kámošce jsem do toho šla a jsem spokojená.

mijuna
autor
28. říj 2007

O doplňování zboží v marketech si můžu nechat jen zdát.přestěhovala jsem se z Prahy na vesnici takže pase a o parfémech nebo šperkách jsem už taky slyšela a uvažovala, ale zase je to ta vesnice a nejsem průbojný člověk a hlavně se znám, že bych nakupovala jen já.vzhledem k tomu, že dost dělám ruční práce jako koníček ráda bych spíš ten manuál i přes to že za to nic moc.No mám to těžký ale díky holky,že se k diskusy alespoň připojujete.Moc to pro mě znamená fakt dík

cermonca
29. říj 2007

Ja zatim nedelam nic,ale znam par maminek ktere delaji ochutnaky v obchodakach.Az bude mala vetsi a az nebudu moc kojit tak bych do toho take sla,jen tak prilezitostne 🙂

janickabez
29. říj 2007

Ahojky docela se mi líbí tato diskuze, hlavně když vidím, že nejsem sama...není to u nás moc zažitý, a tak se spousta lidí na mě ještě stále dívá přes prsty, že chci jít taky pracovat. Zatím máme v plánu s manželem, že budu doma na MD toho prvního půl roku(no těch 28 týdnů) a na rodičáku pak bude on s tím, že první měsíc si ještě vyberu starou (celou dovču) a budeme doma oba.
Tak jsem zvědavá jestli to klapne. Chci se vrátit do své původní práce, takže našetěstí nic hledat nemusím. dělám v poměrně velké společnosti, takže nemám za sebe ani záskok...prostě se moje práce rozprostřela mezi ostatní kolegy. 😎
Moc všem co chtějí pracovat i s miminkem držím palečky, ať je elán neopouští. 😉

mikca
29. říj 2007

ono jít do práce je taky hodně o tom, kam dát děti..když funguje hlídání v rodině, tak neni co řešit, ale když ne, tak si mužu o práci nechat zdát...můj případ..ale šla bych hned.né jen kvůli financím...
našla jsem si teda práci přes net..je to jen pár korun, ale dobrý jsou..

nikka.vo
29. říj 2007

nebo dost holek dělá třeba AVON lady

kacka.va
29. říj 2007

janicko, já jsem zatím rozhodnutá taky zůstat doma na MD a pak pracovat buď na částečný z domova a nebo dělat jen třeba 2 dny v týdnu na dohodu. Taky mám super práci, tak o ní nechci přijít.

gedren
29. říj 2007

Ono je dobry na to myslet uz pred tehotenstvim, protoze nejlip se domlouva domaci pokracovani puvodni prace. Ja mam nastesti praci, co se da delat kompletne z domu, takze jsem trochu pracovala celou materskou, a na rodicovskou jsem pak vubec nenastoupila a od ty doby jedu full-time 🙂, Helenka je nastesti andilek a manzel taky dela doma, tak to zvladame.

poupe
29. říj 2007

Mikca a muzu vedet co sis nasla pres net?

bauerka
29. říj 2007

ahojky holky mohu se k vám přidat? Potřebovala bych taky nějakou práci na doma a nevíte kde sehnat práci přes internet, aby peníze chodili pravidelně? Mikca můžeš poradit? Martina

jiskra
29. říj 2007

Ahojky Mijuna taky bydlim na vesnici,tak kdyby sis to někdy rozmyslela,tak dej vědět. Práci přes net jsem taky scháněla a nic, Mikca můžeš poradit,kde se taková práce shání? Díky a zatim se mějte

ronikacz
30. říj 2007

Ahojte, s tou pracou pocas materskej dovolenky to nie je tak presne.Ono je to nemocenska a preto nemozes pracovat, ale iba pre toho zamestnavatela, ktory ti preplaca tu nemocensku. Tj,ked odchadzas na matersku z firmy X, ale na materskej by si si chcela privyrabat vo firme Y,tak uz to nie je problem.Jednoducho povedane, nemozes pracovat pocas materskej pre firmu X.

kristi
30. říj 2007

ja bych taky nekam chtela jit, ale budu muset pockat az se prestehujeme zpatky do Prahy...doufam,ze pak neco sikovnyho na pul uvazku najdu, cetla jsem minuly tyden v MF, kde jsou pratelsti k matkam a nekam tam se budu chtit vrtnout

kacka.va
30. říj 2007

ronikacz: to není úplně přesné. můžeš dělat i pro stávajícího zaměstnavatele, ale musela bys dělat něco jiného, než co máš v popisu práce u toho zaměstnavatele. Aspoň tak to platí v ČR.

ronikacz
30. říj 2007

Kacka.va,ja popisujem to, co plati v CR, lebo tu zijem.Ale dik za upresnenie,ja som myslela, ze tak nebo tak,to nesmie byt u toho zamestnavatela.V kazdom pripade, privydelek u ineho je mozny aj pocas materskej dovci - nemusime cakat na rodicovsku.Teraz uz len nieco najst.
🙂

mijuna
autor
31. říj 2007

Ahoj holky děkuji za rozvedenou diskuzi.Moc mi překvapuje, že nikdo nedělá práci doma.já například nemůžu pracovat u bývalého zaměstnavatele ani na zkrácený úvazek protože pří mé profesi si nelze vzít práci domu ani jí dělat přes telefon nebo net.kdybyste přejenom znali někoho kdo má nějaké zkušenosti s prací doma.Moc by mi zajímalo jak to funguje.

kacka.va
31. říj 2007

ronika: aha, já myslela, že bydlíš v SR 🙂. Jde jen o to zvážit, co se ti víc vyplatí 😉. Já právě nechci ztratit kontakt s mou prací, takže budu tak jako tak pracovat pro současného zaměstnavatele.

valsik
31. říj 2007

jen tématicky odběhnu....terezkoo, máš stejně staré mimčo jako já, nechceš se přidat do naší diskuze Společný termín - CERVEN 2007? 😉 Nebo už jsi tam s námi? 🙂

Já uvažuju, že bych se na zkrácený úvazek vrátila do práce, ale raději bych pracovala doma, abych nemusela trávit čas v autě v zácpách...

jiskra
31. říj 2007

Mijuna... Já jsem např. doma vyráběla bižuterii. Jezdila jsem si pro práci k jedný paní,ta vždy řekla co máme dělat a za jak dlouho to chce..no a jednou měsíčně byla výplata. Zaměstnávala invalidní důchodce,ale i na domluvu. Pak jsem taky slyšela,že se dají dělat doma příčesky z vlasů,ale nevim kde to sehnat. Moje máma vyšívá kožený kroje do německa,ale to je fakt děsná práce.
Vždycky jsem se ptala po těch starších ženských,ty většinou něco věděli. Na internetu jsem toho nikdy moc nenašla,a když,tak chtěli nejdřív peníze a člověk ani neví za co.

betule007
31. říj 2007

Já dělám Avonlady a prodávám bytovou kosmetiku a parfémy. 😉

mijuna
autor
4. lis 2007

Jiskra ..... jak ti šla ta bižuterie a finančně.Chtěla jsem zkusit ty práce jak nejdřív zaplatíš do 200kč ale zatim jsem se k tomu nedostala, ale kamarádka mi říkala že to funguje jen je toho moc např.dělání ozdobiček nebo tak něco.a málo peněz.ta Mikca se ozvala co snad se ještě objeví.já jsem ted byla dost dlouho bez netu ale ted už to bude dobrý tedy pokud mi půjde.tak se ozvi

mijuna
autor
7. lis 2007

Tak to ta naše diskuze moc dlouho netrvala.fakt mi to mrzí.

emjee
24. lis 2007

siola80 • 1d • Včera o 22:05
Prosím všechny maminky, které sehnaly přivýdělek na MD, ať s námi podělí. Já dlouho hledala práci z domu a bohužel jsem narazila jen na samé podvody nebo prodej kosmetiky, šperků atd. Existuje vůbec možnost si na mateřské přivydělat ? 😖

mamina • 5d • Dnes o 01:02
Já jsem roznášela asi tři roky letáky.Ale je to dřina.Je toho hodně,je to těžký(tašku jsem měla pod kočárkem),roznášíš skoro každý den několik hodin a málo platěj.Ale zase jsem slušně zatočila s celulitidou.Modelky mi můžou závidět!!

haluskacz
24. lis 2007

ahoj,
ja uz dlouho pisu clanky ruzne po internetu a nedavno mi nekdo nabidl, ze mi za to zaplati 🙂 Ted pisu, delam reklamni bannery a podobny veci. Bavi me to, ale potrebovala bych na to trosku vic casu...

johanda
24. lis 2007

Ahoj, já dělám terénní výzkum a vypomáhám na grantu, příští rok vezmu nějaká cvíka na VŠ.