Práce na mateřské dovolené. Dá se sehnat?

mijuna
25. říj 2007

Ahoj všichni, chtěla jsem se zeptat, jestli je v našem státě alespoň trochu možné sehnat práci na mateřské dovolené? Nesehnala jsem nikde nic. Jak jste na to vy? 😒

nikka.vo
10. dub 2009

Já jsem si našla přivýdělek u nás ve fitku, kde hlídám dětii v dětském koutku mezí tím, co maminy cvičí, syn je tam semnou, takže naprostá bomba 🙂 Je to jen dvakrát týdně, spíš pro zábavu, než pro peníze 😉 Ono toho za 5 hodin týdně ani moc nedostanu 😀

krepetka
22. kvě 2009

Ahojte všechny,pokud jste na MD nebo si chcete přivydělat k práci,pak mám něco docela nenáročného,co spoustu lidí zajímá.Pro více informací si napište na můj e-mail Petulka.Kretkova@seznam.cz 🙂

jajik25
28. črc 2009

Ahojky,mikesova25 mohla bys mi napsat bližší info o přivýdělku na paternovi@seznam.cz?Díky

konja
19. srp 2009

Ahoj holky, já už jsem tu jednom psala, ale doplním a aktualizuji informace o možnosti přivýdělku co provozuju já. Není to nic moc, to říkám hned na začátek, ale je to první věc s kterou jsem se setkala a není to podvod. Nejedná se o žádný prodej něčeho ani o žádnou výrobu či nadepisování, ale je to vedení nákupního deníku. Zjednodušeně řečeno - zapisujete svoje nákupy potravin, drogerie a textilu a jedno týdně tento deník odesíláte. Neplatíte žádný vstupní poplatek, neplatíte žádné poštovné,neplatíte NIC. - dostanete dostatek ofrankovaných obálek. Takže jediné co vás to stojí je trocha času 🙂 Odměna tomu však odpovídá. Původně byla odměna jednorázová, jednou za rok 1000,-, od letošního roku je změna, za odeslané deníčky dostáváte body, které si následně můžete vyměnit buď za peníze (1000b. = 1000,-) nebo za hodnotnou odměnu - přijde vám katalog a je toho tak obrovské množství, že nevím co si zvolit - kvalitní věci do kuchyně, sportovní potřeby, hračky a věci pro děti (já mám vyhlídlé odrážecí kolo - bez šlapek 🙂 ), elektro a řada dalších. Ještě jsem neřekla, že pracujete pro firmu GFK, ta pracuje v oboru výzkumu trhu (zjednodušeně řečeno). Více se dočtete na stránkách www.gfk.cz . Pokud by jste měl někdo zájem o více informací, tak písněte do IP, ráda vám na vše odpovím 🙂

sisi.klatovy
4. zář 2009

bydlym v Klatovech a nutne potřebuji praci ale nikde mne nechteji vzit prej radči vemou zahranični pracovniky pry se jim maminky ne md..a po md..neviplaci brat..prý jsme zbytečne v praci na 4-5 hod dene ale ja si myslym že mi maminky potřebujeme každou korunu... 😒 ☹

andrealiskova
4. zář 2009

No já to mám docela v pohodě, protože pracuji z domova a pak podle potřeby docházím do práce, především na porady.

ajanca
14. zář 2009

Zdravím všechny miminky, těhulky,.... .Je to tedy starší diskuse, ale já práci na doma nebo přivýdělek řeším pořád, tak jsem nakoukla.Teď jsem snad našla něco, co by mohlo klapnout a uspokojit náš rodinný rozpočet. Pokud také stále hledáte nějaký zajímavý a zaručený přivýdělek bez podvodů, poplatků a katalogového prodeje, mám pro Vás typ na opravdu pěkný přivýdělek u české firmy. Řádně na smlouvu a s měsíční výplatou. Velice hezké provize a spousta výhod. Pokud Vás zajímá více, napište si o informace na email:vesela26@seznam.cz

ajanca
15. zář 2009

Ahoj holky, hodně jste psaly na email,děkuji za zájem, jen obstarám malého a odešlu Vám potřebné informace 🙂.

ajanca
16. zář 2009

Holky, stále mě těší Váš zájem, ale přeposílám, jen co mi to mrňous dovolí, ale určitě napíšu všem 😉.

ajanca
2. říj 2009

Ahojky, moc se omlouvám, že jsem to sem nenapsala, ale je to spíše pro holky z ČR, na SLovensku to zatím není, ale do budoucna se to plánuje.

lucie.krajcarova
8. říj 2009

Ajanca, je to dedra?

iira
11. říj 2009

ahojky holky .už jsem to tady jednou psala,ale určitě jsou tady i nove příchozi ktere to nečetli.Nabizim přividělek formou placenych emailu.Neni to sice za statisice,ale je to bez poplatku a již se mi poařilo něco hezkeho vydělat.Dělam to u 2 společnosti a i když jsem tomu neveřila tak ted jsem rada že to dělam.Nezabira mi to času moc a i když to neni vyplata pravidelně měsíčně tak na přilepšenou se to hodí.pokud by jste někdo něco chtěl vědět tak mi pište na iira@seznam.cz ja vam to přepošlu...

ajanca
19. říj 2009

Ahoj Lucie, omlouvám se, že odepisuji až teď, ne Dedra to není, do toho bych nešla, protože se jedná o katalogový prodej a to není nic pro mě, mám zkušenosti s Avonem a špatné, toto má mnohem jednodušší a zaručenější princip výdělku.Napiš mi tvůj email nebo mi napiš na můj email Vesela26@seznam.cz a já Ti pošlu informace, stojí to za přečtení🙂.

ajanca
19. říj 2009

Tedy nabízím tu možnost si napsat o informace všem 😉 .

smisek21
19. říj 2009

ahoj chtěla bych se vás na něco zeptat, jsem na mateřské dovolené mám 2měsíčního syna a byla mi nabídnuta práce z domova na 6-8ho. denně. jak je to s prací při mateřské?můžu si vydělávat?a na jaký pracovní poměr musí být smlouva?dík.

ajanca
20. říj 2009

Ahoj smisku21, já jsem teď také doma se synkem, ale jsem už na rodičovské dovolené.Co ale já vím, je to, že při mateřské si vydělávat nesmíš, ale při rodičovské dovolené už ano a je jedno kolik.

monika6e
20. říj 2009

smisek21 a ajanca: holky, přiznám se, že tohle nevím dodnes. Do práce jsem se vrátila v 5ti týdnech malé a nikdo mi na úřadech nebyl schopen říct, jak to je. I když se všude píše, že nesmíš, tak to prý tak není... V Praze na sociálce mi řekli - ani omylem. V Brně - jasně, že můžete. A na Praze-východ mi řekli, že v tom není problém. A jestli v tom problém je a najde si mě sociálka a finančák, tak mě možná zavřou... Ale zase na druhou stranu, když to bude na ŽL a všechno zdaníte... těžko říct...

smisek21
21. říj 2009

tohle jsem našla u zákoníku práce

Nestačí Vám částka, kterou dostáváte v průběhu mateřské dovolené?

Přivydělejte si!
Na mateřské dovolené si můžete vydělat tolik, kolik chcete a máte na výběr z jakéhokoli pracovního úvazku. Podmínkou je, že nebudete pracovat
u toho samého zaměstnavatele, pro kterého jste dělali před nástupem na mateřskou. Také nemůžete osobně vykonávat samostatnou výdělečnou činnost.
Mateřská a rodičovská dovolená neznamená totéž

Je třeba od sebe odlišovat pojmy mateřská a rodičovská dovolená. Pokud s někým běžně mluvíme, možná ani jednotlivá spojení nerozlišujeme. Hlubší význam budou mít v oblasti zaměstnání a sociálního zabezpečení. Mateřská dovolená je 28 týdnů a pokud se narodí současně 2 a více dětí, činí 37 týdnů. Jako „mateřskou“ nazýváme dávku z nemocenského pojištění. Máme na mysli peněžitou pomoc v mateřství. Pro nárok na mateřskou musí zaměstnankyně splnit jisté podmínky. Rodičovská dovolená začíná od konce pobírání mateřské dovolené. Rodiči, kterému nebyl přiznán nárok na mateřskou dovolenou, začíná rodičovská dovolená od okamžiku narození dítěte.
Splňujete podmínky pro vyplácení mateřské?

Vyplácení mateřské je vázáno účastí ženy na nemocenském pojištění, ochrannou
lhůtou nebo pobíráním nemocenské až do počátku šestého týdne před stanoveným termínem porodu. Je nutné si platit nemocenské pojištění alespoň po dobu 270 dnů v posledních dvou letech před porodem. Dále musí dojít k porodu. Nezbytné je nevykonávání práce v zaměstnání, ze kterého náleží peněžitá pomoc v mateřství. U osob samostatně výdělečně činných platí také nutnost účasti na nemocenském pojištění minimálně 270 dnů, z toho alespoň 180 dnů za poslední rok před porodem. Rovněž budou muset zaplatit pojistné na nemocenské pojištění a je jim zakázáno vykonávat samostatnou výdělečnou činnost.
Úprava mateřské od roku 2009

Ze změn ohledně mateřské se těší nejvíce ženy, které vydělávají nadprůměrně, tzn. od 25 000 do 71 000 Kč hrubého měsíčně. Maximální výše mateřské je stanovena na 28 890 Kč. Ta se týká žen, které vydělají nad 71 tisíc hrubého měsíčně. Pro tyto ženy už porod nebude představovat tak výrazný skok v příjmu, jako doteď. Do roku 2009 byla hranice peněžité pomoci v mateřství 14 300 Kč a částka byla určena pro ženy se mzdou 25 tisíc korun.
Mateřská dovolená nově i pro otce

To, že muži mohou odejít jen na rodičovskou dovolenou (po 22
. týdnu věku dítěte), je už dávno minulostí. V současnosti totiž mohou pobírat i mateřské dávky. Tato možnost se týká všech otců, přičemž rodiče nemusí být manželé. Tatínek dítěte se dohodne s matkou, že nastoupí na „mateřskou“ a bude mu náležet dávka. To platí až od 7. týdne věku dítěte, jelikož šestinedělí je určeno pro péči matky. Mezi rodiči musí vzniknout písemná dohoda ohledně péče o dítě. Dohoda se odevzdá zaměstnavateli nebo správě sociálního zabezpečení (v závislosti na faktu, zda jsou zaměstnanci nebo OSVČ). Ani otec není nijak ušetřen od splnění podmínek pro vyplácení mateřské. Výpočet mateřské probíhá stejně jako u žen, ale přirozeně se počítá z mužova platu.
Zjistěte si předběžně výši Vaší mateřské

Mateřská se počítá ve mzdové účtárně. Pro svou orientaci si ale můžete mateřskou spočítat na kalkulačce na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí (www.mpsv.cz). Najedete si na nemocenské pojištění, dále na kalkulačku nemocenských dávek v roce 2009 a nakonec zvolte „výpočet výše peněžité podpory v mateřství“. Pro výpočet je nutné znát výši denního vyměřovacího základu, kterou zjistíte na výplatní pásce. Mateřská bude představovat 70 % z denního vyměřovacího základu. Pokud si ovšem někdo vydělá více než 24 000 Kč za měsíc, jeho vyměřovací základ se upraví na základě redukčních hranic.
Příjmy při rodičovské dovolené

Za dobu čerpání rodičovské dovolené nedostanete náhradu mzdy. Můžete si ale zažádat o dávku státní sociální podpory- rodičovský příspěvek. Při čerpání rodičovské dovolené, včetně pobírání rodičovského příspěvku, je dovoleno si přivydělávat, ať už jste zaměstnanec, nebo osoba samostatně výdělečně činná. Rodičovský příspěvek nijak neomezuje výši Vašeho možného příjmu. Ovšem pokud pobíráte rodičovský příspěvek a vykonáváte výdělečnou činnost, musíte během ní zajistit dohled nad dítětem nějakou zletilou osobou. Dítěti mladšímu 3 let je dovoleno navštěvovat předškolní zařízení maximálně 5 dní v měsíci. 3-4leté dítě pak může takové zařízení navštěvovat nejvýše 4 hodiny za den nebo 5 dní v měsíci.
Sami si zvolte typ pracovního úvazku!

Můžete využít libovolné pracovní úvazky. Například smlouvu na dobu určitou či neurčitou, dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti, smlouvu o dílo či práci na doma. Práce na doma se řadí mezi nejoblíbenější a nejžádanější. Práce na doma se liší od klasického zaměstnání jistými specifiky. V případě důležitých osobních překážek v práci neobdržíte náhradu mzdy. Nevztahuje se na Vás práce přesčas a nedočkáte se ani náhradního volna nebo příplatku za přesčas.
Pracujete i nadále u svého zaměstnavatele?

Pozor na různé úpravy pracovní smlouvy! V průběhu mateřské dovolené je zakázáno vydělávat u dosavadního zaměstnavatele (přičemž u jiného je to povoleno), nebo být OSVČ, čili osobou samostatně výdělečně činnou. Jestliže i při rodičovské dovolené budete nadále pracovat u svého stávajícího zaměstnavatele, dejte si pozor na možné úpravy ve Vaší původní pracovní smlouvě. Při přistoupení na práci na zkrácený úvazek se ujistěte, zda tato změna skončí souběžně s ukončením Vaší rodičovské dovolené a Vy se budete moci vrátit do původní pozice za předchozích podmínek.
Návrat ženy do zaměstnání je někdy doslova noční můrou

Návrat ženy po mateřské nebo rodičovské dovolené do zaměstnání je velmi problematickou oblastí. Problémy postihují jak ženy, které se vrací do svého původního zaměstnání, tak i ženy, které si hledají novou práci. Mnoho zaměstnavatelů pohlíží na ženy po mateřské jako na absolventy škol. Jejich zkušenosti, které získali, se stávají za dobu tří nebo čtyř let, strávených na mateřské, značně neaktuální. Do většiny činností se musí dostat úplně znovu, nebo se s nimi setkávají dokonce poprvé. Velkým problémem je zejména zaměstnání, kde je nutná znalost cizího jazyka, protože ten za dobu mateřské, kdy jej nebudeme procvičovat, jakoby „zakrní“. Mnoho zaměstnavatelů se obává, že pokud zaměstnají ženu s malým dítětem, bude muset bývat s dětmi často doma v důsledku nemocí.
Co by mohlo být východiskem

K částečnému vyřešení problému by přispělo více flexibilnějších pracovních nabídek. Někdy se zdá téměř nemožné najít si práci na poloviční úvazek, přitom takové řešení je pro přechod z rodičovské dovolené přímo ideální. Mateřská a rodičovská dovolená se každopádně řadí do důležitých osobních překážek v práci a zaměstnanec na ně má nárok!

ajanca
22. říj 2009

Ahoj smisku21,tak to bylo opravdu dlouhé vysvětlení, ale chápu to.Tak děkujeme za vyřešení problému 😵 .

petruna
22. říj 2009

ahoj ,
já se naučila péct dorty s mandlovou hmotou a přivydělávám si pečením dortů pro známé, ale už i pro cizí.
Reklamu jsem si zatím velkou nedělala, protože se bojím , aby toho zase nebylo moc. (zatím si vystačím s tím, že si to lidi mezi sebou řeknou). Kapacita naší lednice na víc jak 2 dorty najednou nestačí, taky nemám myčku (ale budu mít na jaře v novém bytě) a když si vezmu kolik to zabere času a kolik jsem vrazila do pomůcek, tak to asi až tak nevydělává, ale něco málo přece....lepší než drátem do oka, že ? 😀

myslím, že časem to bude lepší. Do práce mimo domov se mi zatím nechce 😅

ajanca
23. říj 2009

Petruna, tak to jsi holka šikovná a tu mandlovou hmotu si děláš sama??Ptám se proto, že by se mi hodil recept, jestli tedy nevadí??Děkuji

anddy
26. říj 2009

Ahoj holky, nabizim spolupraci pri distribuci Nextu....je to klasika, posbirate objednavky, ja to objednam, dodam a vy to rozeslete 🙂 da se docela slusne vydelat....pokud byste mela nektera zajem, klidne mi pisnete do IP 😵

wiwwi
6. lis 2009

Ahojte holky, jsem na MD a sehnala jsem si slušný přivýdělek. Jedná se o prodej šperků sbs trade. Práce je na smlouvu a hlavně žádný podvod. Pokud máte některá zájem písněte o info na email Wiwwi@seznam.cz

pavlina05
6. lis 2009

Holky sháním také práci. Z domova...nějaký skomný přivýdělek by se vážně hodil...nevíte o něčem?

wiwwi
8. lis 2009

Ahoj Pavlino05 tahle prácička je z domova. Katalog rozdám kamarádkám které pracují ve větším kolektivu a objednávky se jen hrnou. Pokud máš zájem písni do IP nebo na email Wiwwi@seznam.cz

romana29
1. pro 2009

Nabízím výdělek přes společnost Dedra - komplexní péče o dům a byt - čistící přípravky, prášky atd. Registrace zdarma, provize dle výše objednávky od 15-30%.
Uklízet a čistit se bude vždycky, nemyslíte? 😵

lestep
1. pro 2009

romana- tak dedru mám taky a jsem moc spokojená. ¨sama jí dělám i nabízím. 🙂

ajanca
2. pro 2009

Ahojky, nedávno jsem tu psala tip na přivýdělek u Eldorada, tak konečně mohu napsat, že jsem se dočkala první výplaty, zatím tedy nic velkého, ale je to úspěch, tak snad teď už to bude jenom lepší a lepší, ale co Vám chci nabídnout, znáte přivýdělek s toaletním papírem, já to slyšela poprvé a celkem mě to nadchlo, tak u toho zkouším štěstí, kdybyste to chtěli také zkusit napište mi na vesela26@seznam.cz

sooosek
4. pro 2009

Ahoj holky, taky už dlouho pokukuji po možnosti přivýdělku a řeknu vám, že pokud nechcete prodávat kosmetiku, nebo šperky, příp. dělat pojistky, tak moc možností práce z domu není:- (
Reaguji na příspěvek Ajanca, protože jsem taky teď slyšela o možnosti přivýdělku s toaletním papírem, tak jsem zkusila štěstí a dnes jsem se zaregistrovala, tak jsem zvědavá. Je to teď nové, tak máme možnost si vydělat pěkné penízky, protože to ještě není rozjeté, tak jako šperky, a ostatní katalgový prodej. A hlavně, tohle je pouze práce z domu, nikde nelítáte s katalogy a nevnucujete. Tak uvidím 🙂
Jestli to chcete zkusit taky, můžu vám poslat bližší nezávazné info, třeba vás to zaujme...
dasasuchomelova@email.cz
Pak se ozvu jak pokračuju 😉