Práce při mateřské. Můžu si vydělat, kolik chci?

leila.sayy
14. led 2010

Ahojky chci se zeptat jestli si při mateřské můžu vidělat peněz kolik chci!??
Byla jsem si jistá že jo, ale dnes se mě na to někdo ptal a tak mě zmátl, že si najednou moc jistá nejsem. Díky

tymothy
14. led 2010

Jestli u mateřské, to si jistá nejsem - buď si nemůžeš vydělat nic, nebo můžeš cokoliv, ale u jiného zaměstnavatele. A u rodičovdské už si můžeš vydělat kdekoliv cokoliv.

lenula.b
14. led 2010

tohle jsem našla, tak snad to pomůže...

Výdělek při mateřské dovolené
Jiří Svoboda, 02.05.2008 19:33:16

Zdravím, lze si při mateřské dovolené neomezeně přivydělávat, aniž by zaměstnanec přišel mateřské dávky? U rodičovské příspěvku žádné omezení na výši výdělku není, ale mateřská je jedna z forem nemocenské a u nemocenskýh dávek žádný výdělek možný není.
Děkuji
[odpovědět]
Nenalezli jste odpověď na váš problém?
Zeptejte se právníka v on-line poradně
Re: Výdělek při mateřské dovolené
Mgr. Oldřich Topka, 14.05.2008 09:30:19

Dobrý den, i při MD si lze přivydělat bez omezení. Jen není možné vykonávat činnost, ze které dávky plynou (nelze tedy vykonávat stejnou práci u zaměstnavatele, u něhož čerpáte MD). Také je nutno zohlednit, že v době MD zrovna příliš mnoho času na práci vedle péče o dítě nezbývá.

leila.sayy
autor
15. led 2010

Ježkovi oči ted v tom mám teda guláš, nevěděla jsem že je zas mateřská a rodičovská. Mateřská je když jsem těhotná nebo až po dítěti..

janulle22
15. led 2010

materska je prvniho pul roku, pak prechazis na rodicovskou

editah222
15. led 2010

Leila - ty už jsi nejspíš na rodičovské, takže si můžeš vydělat kolik chceš a dokonce i u stejného zaměstnavatele na stejné pozici jako před těhu.

leila.say
15. led 2010

No já jsem právě před mateřskou nepracovala, hned po škole jsem otěhotněla. Ted budu mít práci jako brigádník. Takže to nijak omezené není, tak to je fajn, moc díky holky..🙂

petra.a
6. led 2012

Ahojte. Obnovujem tuto temu.
Zaujima ma, ako je to po novom roku s privydelkem pri MD. Mam pracovny pomer v CR uz cca 9 rokov, momentalne poberam PPM a zaujimalo by ma, zda sa mozem po uplynuti 28 tyzdnov zamestnat u nejakeho zamestnavatela, pripadne aj u toho isteho zamestnavatela a aj nadalej poberat rodicovsky prispevok.

kulenka
6. led 2012

@petra.a Ahoj 🙂
Zajímá mě to samé, mezi svátky jsem se byla ptát na sociálce i Úřadu práce.
Pochopila jsem to tak, že na mateřské si můžu přivydělat v jiném oboru, než jsem byla zaměstnaná, paní zmiňovala např. úklid. Při rodičáku bych se mohla vrátit ke svému zaměstnavateli. Nic o omezené výši příjmu nepadlo.

Ale snad se tu ozve ještě někdo, kdo to zná z praxe 🙂

kulenka
6. led 2012

@petra.a Ještě bych zapomněla, na to jsem se radši výslovně ptala - jde si přivydělat, aniž bych přišla o nárok na mateřskou nebo rodičák.

petra.a
6. led 2012

@kulenka no jasne, bez toho aby som prisla o rodicak. Premyslam totiz nad tym, ze mamka teraz nema pracu, ze by sa mi mohla starat o prcka az mi skonci PPM a ja by som si mohla najst nejaku normalnu pracu a zaroven poberat rodicak, ktory by som venovala jej.
Niekde som totiz citala, ze mozem pracovat u akehokolvek ineho zamestnavatela alebo u stejneho zamestnavatela, ale nesmiem vykonavat tu pracu, ktoru mam povodne v zmluve. Len nie som si ista, ci to este stale plati, alebo zda som to nepochopila nejako zle.

kulenka
6. led 2012

@petra.a Paní na ÚP jsem přímo řekla, že chci těch prvních 28 týdnů zůstat doma a potom, že mi možná zaměstnavatel prodlouží smlouvu ... tzn. budu dělat pravděpodobně to samé, i když to není jisté, vzhledem k organizačním změnám ve firmě. A prý to není problém. Teď jen doufám, že je paní správně informovaná 😅

sugar88
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
markul
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petule12
16. únor 2013

@petra.a
@kulenka
- Na MD těch 28 týdnů nesmíte pracovat pro svého původního zaměstnavalte od kterého pobíráte mateřskou. Jakmile přejdete na rodičák, můžete si přivydělávat kolik chcete i u svého zaměstnavatele na stejné pozici, pod stejnou smlouvou. O rodičák nepřijdete.

- akorát si nejsem jistá, jestli byste eventuelně na MD těch 28 týdnů mohli pro svého původního zaměsntavatele pracovat pod jinou smlouvou např. na dohodu o provedení práce jakoby v jiné činnosti. Tam nevím jak to je.

petule12
16. únor 2013

@petra.a
@petra.a - to je tak, když člověk něco hledá a není už rok 2012 ale 2013 🙂
Takže předpokládám, že máte již vše vyřešeno 😀

bady3
Odpověď byla odstraněná
Zobraz