Přechod z rodičáku na neschopenku

zemanovatyna
26. zář 2017

Moc prosim dokáže mi někdo poradit?
Ted do 30.9. mam rodicak. 1.10. Bych se mela vracet do práce,coz ale nemuzu,protoze jsem se odstehovala. Do toho jsem zrovna hospitalizována . Otazka zní,jestli mohu do prace poslat neschopenku a jestli mi budou neco platit,kdyz jsem byla 3 roky na MD a pred tim cele těhotenství na rizikovym ?
Dekuji moc 🙏

agnes2ivory
26. zář 2017

@zemanovatyna mne koncil v cervnu rodicak a 1.6. jsem nastupovala na neschopenku pro nove tehotenstvi - rizikove. Normalne jsem donesla do prace neschopenku a uplne bez problemu mi ji plati. Ted uz socialka samozrejme.

dominikaromanova
26. zář 2017

@zemanovatyna,

do pracovní neschopnosti můžeš nastoupit v zásadě ihned na konci rodičovské dovolené. V případě, že Tvé zaměstnání i nadále trvá, pak Ti vzniká i nárok na nemocenské dávky apod.
Ale jestli jsi se odstěhovala, přijde mi fér to zaměstnavateli oznámit a ukončit pracovní poměr, tedy pokud nebudeš do zaměstnání dojíždět, to bych pak zaslala jen neschopenku.

zemanovatyna
autor
26. zář 2017

@agnes2ivory dekuji,zitra si jeste radeji zavolam na inspektorat prace a zjistim. Ale taky si myslim,ze by mi ji meli normalne platit. Otazka je taky kolik? Jestli to vypocitaji z materske? To bych mohla jit rovnou na ten urad prace s takovou 😉

zemanovatyna
autor
26. zář 2017

@dominikaromanova Dekuji .
Ja jsem zrovna hospitalizovana a neschopenku opravdu musim,dojíždění neni realne. Mohu se jeste poptat z ceho výši neschopenky budou počítat? Z toho rodicaku?🙏

vali1
26. zář 2017

@agnes2ivory A jak to bude u mne, co myslíš. Odešla jsem ve čtvrtém m. na rizikové, nastoupila jsem v sedmém na měsíc a pak přešla na mateřskou. Když bylo malé půl roku, nastoupila jsem ve firmě (ve stejné), na 10h týdně od začátku rodičáku. V květnu mi bude končit rodičák, A nyní můj dotaz. Budou mi platit neschopenku v mém případě a z čeho se bude vyplácet, pokud bych šla hned na rizikové t. Moc děkuji

bacika
26. zář 2017

@zemanovatyna Pokud ti smlouva nadále trvá, tak ti zaměstnavatel neschopenku platit bude si myslím. Jen mi to nepříjde moc fér vůči němu, když stejně pak do práce nenastoupíš, když jsi se odstěhovala a dojíždění je nereálné, ale na druhou stranu tě chápu, jsi takto krytá a nemusíš řešit úřady, myslím pracák a tak.

j.a.n.i
26. zář 2017

@zemanovatyna Ano, můžeš poslat neschopenku, máš na ni normálně nárok.

agnes2ivory
26. zář 2017

@zemanovatyna mne pocitali vysi nemocenske podle predchoziho vydelku, tj nez jsem nastoupila na prvni MD

agnes2ivory
26. zář 2017

@vali1 rodicak ti konci v kvetnu pristiho roku? A pak chces na neschopenku?

vali1
26. zář 2017

jo 🙂

agnes2ivory
26. zář 2017

@vali1 pokud ti trva pracovni pomer, normalne bys neschopenku mela dostat. A pocitat by se mela z poslednich trech mesicu, cos pracovala na plny uvazek. ALE jak pisu - mela bys. Presne to to reknou u tebe na mzdovce, nebo jestli je tady nejaka mzdova ucetni, treba poradi.

zemanovatyna
autor
26. zář 2017

@agnes2ivory to by bylo fajn,kdyby mi to pocitali z posledního platu. Prece jen je to rozdil z mateřské a nebo z platu ...

zemanovatyna
autor
26. zář 2017

@agnes2ivory bohužel moje mzdovka mi neni schopna rict vubec nic .. ☹

agnes2ivory
26. zář 2017

@zemanovatyna z materske to pocitat nemuzou, to neni vydelek.