Předčasné ukončení 4 leté varianty rodičáku

hanka.knizkova
6. čer 2012

Ahoj..mám pár dotazů tak jestli mi někteá dokážete poradit?Nevim jestli to chápu dobře..
Mám 4.letý rodičák ,chtěla sem 3.letou ale jelikož sem předtím pracovala na ŽL a neplatila si nemocenské připojištění tak sem dostala automaticky 4.letou variantu,už od začátku sem říkala že 4 roky doma určitě být nechci..dcera (ted v červnu 3 roky) se dostala do státní školky od září nastupuje,já si teda budu muset dojít na sociálku a požádat o přerušení rodičáku a kdy tam mám jít v srpnu nebo až v září?Práci zatim žádnou nemám,ale hledám,když do září nic nenajdu tak si budu moc zažádat o podporu?Abych nezůstala úplně bez peněz než nastoupím do práce..nebo nemám nárok když sem rodičák předčasně ukončila? 😕
Děkuji všem za odpovědi 🙂

blondynka400
5. čer 2016

@sipkovarose jak jsem psala, na MD musíš jít buď pracovního poměru (můžeš být předtím na neschopence) a nebo musíš být v ochrané lhůtě.

sipkovarose
5. čer 2016

@blondynka400 a kdyby byla ta smlouva cca na pul roku a mě to nevyšlo měsícema tak automaticky po tom ukončení smlouvy jsem v te ochranne lhůtě?

partyzanka91
5. čer 2016

@hanka.knizkova: ahoj a proč chceš tu RD předčasně končit? Já nevidím důvod, prostě ty peníze čerpej dál a hledej si při tom práci. Pokud jí najdeš a začneš pracovat tak ta RP ti půjde ještě k vejplatě. Jelikož dceři už jsou víc jak dva roky může trávit ve školce neomezenou dobu a na RP to žádný vliv nemá (jen u dítěte do dvou let věku platí že pokud je ve školkovém zařízení dýl jak 46 hodin v měsíci tak propadá nárok na RP). Co se týče podpory, tak tam by asi žádný nárok nebyl. Myslím že pro nárok na podporu v nezaměstnanosti je též nutné být účastníkem na nemocenském pojištění a to jsi nebyla. Takže vlastně ten rodičovský příspěvek je jediná šance jak nebýt úplně bez koruny - i když chápu že 3 800 je úplná žebračenka.

blondynka400
5. čer 2016

@sipkovarose když by jsi pracovala 6 měsíců, v té doby by jsi otěhotněla, pak by ochranná doba byla 180 dní. Tedy 180 dní po skončení PP by jsi měla stále narok na MD.

sipkovarose
5. čer 2016

@blondynka400 už tomu začínám chápat 😉 děkuji moc za trpělivost 😉

blondynka400
5. čer 2016

@sipkovarose tak to jsem ráda. Není zač 🙂

sipkovarose
5. čer 2016

😉 😉 😉