Přídavky na dítě. Musím mít razítko z OSSZ?

andelka33
24. říj 2021

Ahoj holky,prosím o radu. Chci žádat příspěvek na dítě, jsem samozivitelka. Malý se narodil 30.4. Už mám potvrzení o příjmu za 4 měsíc z práce a pak 5 a 6 měsíc jsem měla mateřskou. Musím mít razítko z OSSZ nebo ne,kdyz jsou s UP propojení a vidí výši materske v systému? Děkuji za radu

maaaadlaaaaa
24. říj 2021

@andelka33 Nepotřebuješ. Já žádala tři měsíce po porodu a pak když jsem tam nesla žádost o rodicak mi zažádala na další tři měsíce znova a nic jsem nepotřebovala. Pouze se zeptala jestli mám jen tu mateřskou.

andelka33
autor
24. říj 2021

@maaaadlaaaaa super,děkuji,docela už to hoří,protoze uz chci i za 7,8,9 zadat a je to na knap. Tak ať mě ještě někde nehoni, abych to stihla. Díky moc 🙂

maaaadlaaaaa
24. říj 2021

@andelka33 ja už dál nežádám, ale bude to jistě stejně. Nejjednodušší je zvednout telefon a zavolat si tam kam chodíš.

j.a.n.i
25. říj 2021

@andelka33 Ale hlavně musis mit oficiálně to, ze si samoživitelka, tedy bud otec neni v rl nebo mas vyresene soudně sveteni do pece a určené alimenty.

andelka33
autor
25. říj 2021

Děkuji za odpovědi,už jsem tam byla a vše v pohodě,stačil jen příjem z práce před mateřskou. Mateřskou jsem nemusela potvrzovat. Otce v RL nemá

skarma007
25. říj 2021

nepotřebuješ 🙂 ono se jim to propojí, byla jsem tam teď a paní z ÚP mi to tak řekla 🙂

andelka33
autor
25. říj 2021

Ještě jeden dotaz,dojde nějaké vyjádření o přiznání nebo zamitnuti dávky?

maaaadlaaaaa
26. říj 2021

@andelka33 přijde dopis