Příspěvek na bydlení počas mateřské dovolené. Máte?

berruna
9. únor 2007

Ahoj holčiny,
chtěla bych se pozeptat těch, kteří mají hypotéku na mateřské dovolené, zda dostávají ještě nějaký příspěvek na bydlení, respektive kde bych si o něj mohla zažádat..
Díky moc 😉

kocurek
10. únor 2007

Ahoj, je mozne si o to zazadat na socialce, ale zalezi na manzelove vydelku, z toho se vypocitava, zda ti daji prispevek na bydleni nebo ne.

michalaj
10. únor 2007

Ahoj holky, já budu mít ten stejný problém, ale nejsme s přitelem oddaní. Budou to nějak prověřovat, jestli bydlí s námi?

vladunka
10. únor 2007

Ahoj,u nás, když jsme si s přítelem žádaly o příspěvek,tak se ženská ze sociálky přišla podívat,ale nevím jestli i teď to tak funguje 😖

michalaj
10. únor 2007

Tak mi ho máme částečně rekonstruovaný, tak to budeme mít asi smůlu. A hlavně prý nakonec řeknou,když vidí lepší vybavení, že když na to jsou peníze tak i na bydlení..

jiji
12. únor 2007

Před novým rokem to bylo tak, že se spočítaly příjmy všech, kdo měli v té nemovitosti trvalý bydliště a jejich životní minimum. Nárok vznikl, pokud jste se s příjmy vešli do 1,6 násobku toho životního minima. Jo, jinak sociálka je dost širokej pojem, takže toto vyřizuje konkrétně Úřad práce, odbor státní sociální podpory. Jak je to po novým roce, jsem moc nezkoumala, ale tam se teď s tím životním minimem tak strašně hejbalo, že tomu sama nerozumím. Jo, a mohl si žádat pouze majitel nemovitosti...

sejkorka1
5. pro 2009

🙂