Příspěvek zaměstnavatele mamince na mateřské

baraz
25. zář 2012

ahoj holky, mám na vás takový dotaz. dnes mi povídal kolega z práce, že by prý naše firma měla dávat 6 měsíců příspěvek maminkám na mateřeské jako přilepšenou k mateřské. víte o tom něco?? on to ví od kolegyně, která to prý měla dostavát, ale ted ve firmě už není a nemám se s ní jak spojit a ověřit. své těhotenství v práci zatím oznamovat nebudu, tak se nemůžu zeptat přímo tam. moc se mi nechce věřit, že by někdo dával někomu něco dobrovolně, ale prý je to pro zaměstnavatele výhodné - něco jako odpočet s daní .. tak nevím, zda jsem blázen já a nebo ten kamarád, co mi to říkal .. díky za vaše názory, zkušenosti 🙂

llluckaaa
25. zář 2012

Naše firma nic takového nedávala ani jsem o tom neslyšela. Jen jsem dostávala menší příspěvek při dlouhodobé nemocenské.

j.a.n.i
25. zář 2012

@baraz O tom nic nevím, že by se něco takového dalo odečíst z daní, vím jen o příspěvku na penzijní připojištění a myslím, že i na životku, ale to nemá s mateřskou nic společného.

vikirobi
25. zář 2012

Některé firmy to opravdu dávají.Tam kde dělá švagrová dostává každá žena,která odchází na mateřskou 6000,-,mám dokonce i za to,že pokud tam dělá muž a jeho žena(která tam ovšem nepracuje) porodí,tak ten chlap dostane myslím 3000,-.

baraz
autor
26. zář 2012

@vikirobi a to dostává jednorázově nebo nějakou delší dobu? teda, to jsou mi věci ..

marketka.27
26. zář 2012

@baraz Možné to je, zaměstnavatel mého muže zase jednorázově vyplácí něco jako "porodné", dostali jsme to, i když já tam zaměstnaná nejsem.

vikirobi
26. zář 2012

@baraz Jednorázově,dostávají tam i peníze jako dar ke svatbě a když má firma narozeniny,tak dostanou nějakej dárek.Jednou dostali všichni i foťáky.No bydlet tam,tak tam hned dělám 🙂

sarkar
26. zář 2012

@baraz Taky myslím, že záleží na firmě. Jinak z daní jde odečíst akorát to penzijko a životko. Já jako "odchodné" dostanu kočárek po šéfce, je supráckej 🙂 Jsme malinká firma, jen šéfka na mateřský, její manžel-můj nynější šéf a já, máme takový trochu kamarádštější vztah. Ale doufám, že ještě dostanu nějaký prémie na vánoce, každý rok je dostávám...Anebo když oni jedou na dovču a já tu za ně šéfuju.

lenka5731
26. zář 2012

@baraz na to se zeptej ve své firmě, ne tady... některé firmy to poskytovat můžou. Ale já když šla na mateřskou, tak jsem za to dostala leda vynadáno 😀 😀 😀

vikirobi
26. zář 2012

@lenka5731 Tak to jsme dvě.Já taky dostala vynadáno a šéf se ke mě začal hnusně chovat.Tak jsem jim vrátila klíče s tím,že už ráno nedojdu.A taky jsem to udělala 🙂

maivana
30. lis 2012

@baraz Já jsem dostávala od zaměstnavatele takové přilepšení ještě půl roku po porodu, ale kolik to bylo to už vážně nevím, už to jsou skoro tři roky 🙂
A jetě navíc na každé dítě 500 kč měsíčně v poukázce na kojenecké mléka a příkrmy Beba až do dvou let dítěte. 😀

baraz
autor
30. lis 2012

@maivana no tak to je krásné 🙂 já si to ověřila a nic nedostanu :(

maivana
30. lis 2012

@baraz Tak to je škoda ☹
Já pracuju ve firmě Nestlé a ti dělají i ty mléka a příkrmy, tak jsem měla dva roky mléka zdarma, to bylo taky fajn.
Ale tyto příspěvky bohužel dostává málo kdo.