Přivýdělek na pracovním úřadě, 4600 Kč čistého/hrubého?

valasova
21. čer 2015

Dobry den! Chtela jsem se zeptat, zda nekdo nevi, jak je to s privydelkem na uradu prace. Vim, ze minimalni mzda muze byt max. 4600kc. Jedna se o cisty nebo hruby vydelek? Je to nejak omezene hodinami? Dekuji.

j.a.n.i
21. čer 2015

@valasova Nikoliv minimální mzda, ale maximum, co si můžeš za měsíc vydělat a je to v hrubém. Počet hodin nijak omezený není, pouze částka.

andrisek123
21. čer 2015

Ale to si můžeš vydělat jen pokud nemáš příspěvek v nezaměstnanosti... Pokud příspěvek dostáváš, tak si nic přivydělat nemůžeš. Tak by to bylo teď řečeno na pracovním úřadě.

j.a.n.i
21. čer 2015

@andrisek123 To není tak úplně pravda, pokud podporu v nezaměstnanosti máš, tak si přivydělat můžeš taky, ale po dobu přivýdělku se její vyplácení pozastavuje a začne se vyplácet zase po jeho skončení.

andelkaprdelka
21. čer 2015

@andrisek123
@j.a.n.i tak to máme všechny asi jiné info....když já byla na přadu, tak mi paní řekla, že si právěmůžu přivydělat do těch 4600, a že k tomu budu dostávat i podporu.....jak tu částku překročím, podporu mi seberou.....pokaždé se mě ptala, jestli nemám brigádu, případně, kolik si na ní max.vydělám....

j.a.n.i
21. čer 2015

@andelkaprdelka Tak to ti ale řekla špatně, podpora se pozastavuje při jakémkoliv výdělku a nad 4600,- se musíš odhlásit z UP úplně.

andelkaprdelka
21. čer 2015

Noo nevim....kámoška to tak měla, že si vydělala kolem 4 tisíc a měla k tomu i podporu....ale jak je to víc, než ta jejich směšná částka, podpora se odebírá....přijde mi to tak i logický.....😉

j.a.n.i
21. čer 2015

@andelkaprdelka Tak se podívej do aktuálního zákona, co ti na to říct... možnost souběhu podpory a přivýdělku byla zrušena před cca rokem a půl.

j.a.n.i
21. čer 2015

§ 25
(3) Zařazení a vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání nebrání
a) výkon činnosti na základě pracovního nebo služebního poměru, pokud měsíční výdělek nepřesáhne polovinu minimální mzdy, nebo
b) výkon činnosti na základě dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti, pokud měsíční odměna nebo odměna připadající na 1 měsíc za období, za které přísluší, nepřesáhne polovinu minimální mzdy.

§ 44
(3) Uchazeči o zaměstnání se neposkytuje podpora v nezaměstnanosti po dobu trvání právního vztahu, na jehož základě vykonává některou z činností podle § 25 odst. 3, a po dobu, po kterou je mu poskytována podpora při rekvalifikaci.

andelkaprdelka
21. čer 2015

@j.a.n.i noo já jen píšu, jak to vím já....tak klíd...možná mi to paní úřednice řekla blbě, co já vím.....😉

marky8822
21. čer 2015

Pracuji na ÚP a max. mužete mit výdělek 4600,- hrubého... po dobu dpp nebo dpč se pozastavuje podpora... pokud máte dpč, zaměstnavatel za vás při výdělku vyšším než 2500,- plati zdravotni i sociální, takže se můžete odhlásit z up... souběh podpory a výdělku na ÚP už není hodně dlouho... pracuji tam 4 roky a to už nebylo obojí zároveň možné...

j.a.n.i
21. čer 2015

@marky8822 Už tak dlouho, jo, já bych tipla tak rok a půl 😀

marky8822
21. čer 2015

@j.a.n.i jj... už tak dlouho...

valasova
autor
21. čer 2015

Dekuji za odpovedi. Mam moznost pracovat 2-3 mesice (cele prazdniny) jako zastup. Prijde mi to docela malo na to, ze bych delala praci za stejnou pracovni dobu (po-pa, 8hodin denne) za nekoho:( Radeji bych si uzila prazdniny s detma.

xpila
21. čer 2015

@valasova Takže bys za plný úvazek dostávala polovinu minimální mzdy? Vždyť to nejde 😠

valasova
autor
21. čer 2015

Chteji me na ranni smeny jako zastup. Ale dle uradu prace si nesmim vydelat vice nez 4600kc:(

xpila
21. čer 2015

@valasova Jo, to nesmíš (jedině by ses na tu dobu musela z ÚP odhlásit). Nicméně oni ti zas nesmí dát 4600 Kč za práci odpovídající plnému úvazku, protože to nesplňuje minimální mzdu.

valasova
autor
21. čer 2015

Ikdyz je to treba prace na dohodu? Z uradu prace se nechci odhlasovat, protoze to je jen zastup a pak bych se zas musela znovu nahlasovat.

j.a.n.i
21. čer 2015

@valasova No a co je na tom tak složitého se zase nehlásit?

valasova
autor
21. čer 2015

Za sumu 4600kc za mesic mi prijde zbytecne se odhlasovat a za 2 mesice se zase nahlasovat. Od zari se mi mozna naskytne prace.

xpila
21. čer 2015

@valasova Oni ti ale nemůžou dát 4600 Kč za práci odpovídající plnému úvazku. A pokud ano, tak by to muselo být na černo, protože to nesplňuje minimální mzdu. A je jedno, jestli to je na pracovní poměr nebo na dohodu, minimální mzda je stejná.
A odhlásit se a nahlásit je přeci jednoduché, nic na tom není.

j.a.n.i
21. čer 2015

@valasova Tak za sumu 4600,- by ses odhlašovat nemusela, ale pokud tam máš dělat na plný, tak musíš být na minimálně na dvojnásobku této cifry...

valasova
autor
21. čer 2015

Diky za odpovedi. Napisu jim at mi napisou presne jejich prestavy. Zda si mysli, ze bych delala po-pa (7-15hodin) nebo jen nektere dny v tydnu. Spise si myslim, ze to bude prvni varianta.

valasova
autor
22. čer 2015

🙂

valasova
autor
22. čer 2015

Mam moznost pracovat na plny uvazek (po-pa) po dobu 2-3 mesicu (zaskok). Mozna se mi naskytne stabilni prace od zari (dozvim se to jiste v pulce cervence). Takze ted nevim, zda se mam na 2-3 mesice z pracaku odhlasovat a pak se zas nahlasit, kdyby ta druha prace nevysla nebo to nechat tak a jit az do te druhe prace od zari? Jsem na vazkach.

blahova_andrea
22. čer 2015

@valasova pokud peníze potřebuješ už o prázdninách a nemůžeš si dovolit užít si je s dětmi doma, tak bych vzala přivýdělek na ty prázdniny, samozřejmě za odpovídající plat s tím, že se z úřadu práce odhlásím. na konci prázdnin budeš vědět, jestli půjdeš jen z práce do práce a nebo to od září neklaplo a tudíž půjdeš znovu na pracák. nic složitého mi na tom nepřijde a moc nevím, co v tomto ohledu zvažuješ 😅 já bych zvažovala čistě potřebu příjmu a prázdniny s dětmi. rozhodně ne to nahlašování a odhlašování 😉