Proplacení dovolené po mateřské

komorous
9. říj 2017

Ahoj všem. Jsem trochu rozčarovaná z výsledku proplacení dovolené. Víte někdo jak to funguje? Zažádala jsem o proplacení 42 dnů dovolené. Žádost jsem podala včas a účetní ji přijala v pořádku. Nějak jsem si myslela,že vynásobím částku za den dovolené celkovým počtem 42 a tyto penize mi přijdou. Ale nestalo se. Co vše má vliv na konečnou částku? Moc děkuji,chci víc info než budu volat účetní...

terry1512
9. říj 2017

42 dní dovolené bude rozděleno na 2 měsíce cca. Počítají se jen pracovní dny,bez víkendu. Takže ti přijdou i peníze na dvakrát.
A dovolená se proplácí pouze při konci pracovního poměru. Takže pokud máš smlouvu na neurčito, dovolenou čerpáš. A z částky platíš taky daň.

volfici
9. říj 2017

Musíš počítat s tím, že se ti stejně jako ze mzdy strhne sociální, zdravotní a daň.

komorous
autor
9. říj 2017

Se stržením odvodů počítám,to je jasný. Že by mi přišla ještě jedna část další měsíc,to mě teda nenapadlo....opravdu to tak je? To by dávalo smysl...

fallingstars
9. říj 2017

@komorous Já mam 38 dní a pochopila jsem to tak, že to bude proplaceno ve dvou výplatních bězích - za říjen v listopadu plus za velkou část listopadu (ten zbytek) v prodinci. Prostě jako bys ted opravdu nastoupila na dobolenou, neposílají to v separátní částce najednou (jestli jsem to fakt pochopila dobře).

morningstar
9. říj 2017

To není proplaceni dovolené, ale čerpání dovolené, tedy by melo byt zaplaceno tolik dni, kolik jich bylo v daném mesici pracovnich, v dalším měsíci, pokud nebyla vycerpana cela dovolena zbytek. Rodicovskou dovolenou nastupujes az po vyčerpání radne dovolené. RD není nijak vazana na rodicovsky příspěvek, který muzes pobirat soucasne pri čerpání radne dovolene.

komorous
autor
10. říj 2017

Tak to je pro mne opravdu novinka. Moc vám děkuji za odpověď,hned je mi líp 😊 Přeci jenom každá koruna dobrá,to asi znáte všechny.

janacim
7. led 2018

Dobrý den, jen se chci zeptat, pokud žádám o proplacení dovolené zaměstnavatele. Musí to být vždy tak, že po ukončení mateřské mi zaměstnavatel proplatí dny, na které mám nárok a až poté nastoupím na rodičovskou nebo mohu nastoupit na rodičovskou rovnou po mateřské a spolu s tím dostat ještě proplacenou dovolenou od zaměstnavatele? děkuji

volfici
7. led 2018

@janacim ahoj, nežádáš o proplacení řádné dovolené, ale o její čerpání. Nemůžeš mít v jeden den řádnou i rodičovskou dovolenou. Takže čerpáš postupně, nejdříve řádnou a po vyčerpání řádné dovolené nastupuješ na rodičovskou.

janacim
7. led 2018

Díky

terry1512
7. led 2018

@janacim Jak píšou holky nejdřív dovolená řádná v práci, poté rodičovská dovolená. Nicméně rodičovský příspěvek (peníze) můžeš čerpat hned po MD.

nykynka13
Autor odpověď smazal
Zobraz