RD, neplacené volno a další těhotenství. Co v práci?

pajapajinka
3. bře 2022

Ahoj holky, poradíte prosím co vyřídit v mém případě? Po skončení RD jsem žádala o neplacené volno a zaměstnavatel mi vyhověl. Končí mi teď v březnu a zároveň mi přijde i poslední RP. Jsem znovu těhotná TP červenec, takže na 3 měsíce se do práce vracet nemůžu. Synovi budou v květnu 4 roky, na ZP jsem hlášená jako osoba pečující o dítě do 4 let. Co s těmi 3 měsíci? Mám požádat o prodloužení neplaceného volna do porodu? To bych si musela platit zdravotní pojištění sama? Se zaměstnavatelem podepsat dohodu o ukončení PP v dubnu a jít na pracovní úřad? A budu mít pak ještě nárok na mateřskou nebo rovnou půjdu na RD když nemám odpracovano vlastně v těch 270 dnech nic? Moc děkuji jestli se najde někdo ochotný mi poraporadit🙂

j.a.n.i
4. bře 2022

Dohodni se na prodloužení neplaceneho volna, ta pece je do 7 let. A mam pocit, ze nic jineho, nez co uz si za odpověď doszala, se nedozvis.

ajja87
4. bře 2022

Mela jsem to uplne stejně, a ty máš zazadene o neplacene volno jen do toho března? Ja to měla normálně do tech čtyř let dítěte... Ja teda na ty tři měsíce nastoupila do práce, ono to vr finale teda bylo cca 2bmesice nez jsem sla na MD, na ri máš normálně nárok, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, klidně napiš, kdyz by si chtěla něco vědět

pajapajinka
autor
4. bře 2022

@j.a.n.i Díky, na to další nepl. volno zaměstnavatel přistoupil, jen měl obavy aby nemusel za mě platit pojištění, když už nebudu brát RP. Proto zkouším ještě jestli někdo něco poradí🙂A já se musím někam hlásit? Děkuji

pajapajinka
autor
4. bře 2022

@ajja87 jj mám do března (to mi končí i RP) protože mě tenkrát nenapadlo, že to budu ještě řešit 😃Myslela jsem že budu mít buď další mimčo nebo už budu zase pracovat. Nemám školku ani hlídání tak bych si radši už ty 3 měsíce nějak užila se synem, aby se pak necítil odstrčený než se zase zaučovala, už dávno nic nevím🙂

j.a.n.i
4. bře 2022

@pajapajinka Ne, ty nic nehlasis, on musi na pojistovnu nahlasit, ue pecujws o dite do 7 let.

pajapajinka
autor
5. bře 2022

@j.a.n.i Ještě jednou ti moc děkuju 😊Je to tolik možností že jsem vůbec netušila..