Rodičák. Můžu nastoupit do práce?

tatranka22
24. led 2022

Prosím o radu, v květnu mi končí rodičák, jelikož jsme nesehnali školku, tak jsem požádala zaměstnavatele o neplacené volno do čtyř let dítěte a vyhověl. Dnes volali ze školky, že místo nakonec mají a teď nevím, jestli můžu nastoupit do prace v květnu, jak bylo původně v plánu, když jsem už poslala tu žádost o prodloužení rodičáku?

kakba
24. led 2022

Zustala bych prozatim na neplacenem volnu a dite dala do skolky, neni to pravidlo, ale v 95% bude furt nemocny a resit to s praci bude na prd. Kdyz by dite bylo zdrave tak bych nastoupila. Ale nepredpokladam, ze budes mit takove stesti. Vsak rodicak a prace spolem nesouvisi, budes aspon kryta na zdravotnim

tatranka22
autor
24. led 2022

@kakba prave když se vratim po neplacenem volnu, tak mi nebudou držet pozici a musela bych nastoupit na dvanáctky (krátký-dlouhý) takhle mi drží pozici na osmičky. Proto řeším, jestli můžu tu zadost zrušit.

kakba
24. led 2022

To chapu, ale nejdriv bych vyresila, kdo bude s ditetem doma v dobe nemoci a nebo hledala jinou praci, protoze pro me je neunosny chodit i na 8 hodin. Ty muzes do prace a zaroven beres prispevek. Jak rikam, to jsou odlisne veci. Proste ho nechas plynout a on sam skonci. Takze zadost nijak rusit nemusis

j.a.n.i
24. led 2022

@tatranka22 Stejně jako ses se zaměstnavatelem domlouvala na povolení toho neplaceného volno, tak se musíš domluvit na tom, že se změnila situace a že bys mohla nastoupit hned v tom květnu. Rodičovský příspěvek nikoho nezajímá.

tatranka22
autor
24. led 2022

@j.a.n.i rodicak jsem myslela jako rodičovská dovolená 😄 tak to je blbý, tzn., ze není povinen mě vzít do prace když budou dítěti 3 roky, jak bylo původně v plánu, když jsem požádala o prodloužení

marcicek84
24. led 2022

@tatranka22 zkus mu dat vedet co nejdriv a uvidis,podle toho se zaridis.