Rodičovská dovolená má být od roku 2016 jen na rok?

j.a.n.u.s.
7. srp 2014

Dnes se ke mě dostala informace, že se ve vládě měla schvalovat mateřská dovolená jen na rok(!) a v platnost by měla přijít od roku 2016. Víte o tom některá??

buldrik
2. zář 2014

nedokazu si predstavit, ze by to za 2 roky stihli pripravit ... mozna ani tak nejde o prostory a vybaveni, ale o vyskoleni ucitelek...

Ja tedy zazivam druhy extrem - po 3 mesicich po porodu jsem musela zpatky do prace (holandsko). Rodicovska je tady pul roku (neplacena) a vybrat se muze do 8 let veku ditete (treba ve forme polovicniho uvazku nebo 6 mesicu najednou). Radosti z toho neskacu, to je podle me zase strasne malo a skolky/hlidani je tady neskutecne drahy (statni skolka - priblizne 50 eur denne po zapocitani statniho prispevku).
Vyhody jsou hlavne v praci - firmy se tak neboji prijimat zeny, protoze i kdyz otehotni, jsou pryc jen 4 mesice (materska) a na rodicovskou je narok az po roce ve firme. Pul uvazky jsou docela obvykly. Ja treba byla povysena mesic po navratu z matersky. A nikdo ani nepipne, kdyz se ve 4 hodiny odpo seberu a jedu domu, protoze musim vyzvednout malou.
A mala je odmalicka navykla na jiny lidi, zadny ustraseny decko co se schovava za maminou sukni. A ja si ji vzdycky krasne uziju rano a odpo, kdyz prijdu z prace. To spolu blbneme nekolik hodin 🙂

domorodka
22. únor 2016

@kacii zcela souhlasím ! Mluvíš mi z duše ! Přesně tak ! Vidím to úplně stejně... 😉