Samoživitelka aneb na co mám nárok od budoucího otce?

korinka8
4. čer 2015

Ahoj holky, s otcem miminka moc nevychazime a tak se chci zeptat jak by jste takovou situaci resili vy? Zadali by jste po nem financni pomoc na vybavicku ci kocarek ? Mam na to vubec narok ? Pomocte mi prosim a poradte na co vse mam a nemam narok jsem mlada budouci maminka ;)
Moc vam dekuji za pomoc

lv
4. čer 2015

ano, máš nárok na finance na pořízení výbavy pro miminko, není to nijak moc, ale podílet finančně se na tom musí. A vyživovací povinnost bude mít na miminko i na tebe, dokud budeš na rodičáku.

lv
4. čer 2015
korinka8
autor
4. čer 2015

To je super moc dekuji ...

rozalia11
5. čer 2015

@korinka8 ano mas na to narok ...mas narok na vse to ti zarucujem len si to treba vybavit no neviem ti tak poradit lebo nenapisala si toho viac 🙂

nov.tere
8. čer 2015

Ano nárok budeš mít. Ale musí se nechat zapsat do RL dítěte. Pokud tam nebude tak ho budeš muset po porodu zažalovat a půjdete na testy DNA. Ale pozor pokud už teď nevycházíte a jsi v nějakém 13týdnu tak nevím nevím jestli po porodu bude vycházet lépe. Navíc on tím že bude zapsán v RL má práva a i povinnosti (právo na styk s dítětem až bude starší tak si ho může brát i na víkendy když půjde k soudu) (povinnosti platit alimenty na dítě, možno i na tebe do 2let věku dítěte, plus samozřejmě pokud ti to soudce uzná tak i půlku výbavičky ti proplatí.) Bez zapsání v RL a před porodem bohužel nic nezmůžeš. Bude to tvrzení proti tvrzení (třeba že jsi byla nevěrná, a on že si nemůže být jistý že je otce ATD ATD) Kdyby jsi chtěla vědět více tak se zeptej třeba i do Vzkazu 🙂