Smlouva na dobu určitou, ve zkušebce, těhu. Nárok na MD?

luciekazlin
25. říj 2013

Šéf na mě v práci udělal podraz. Byla jsem na přelomu září a řijna na dovolené. Jakmile jsem dojela, čekala na mě nová pracovní smlouva. Protože se přejmenovala firma a při tom mají nárok na změny pracovních smluv. Takže jsem tento rok po druhé ve zkušebce a zkrátili mi dobu určitou do konce tohoto roku!! Právě na dovolené jsem otěhotněla a k té největší smůle ještě onemocněla. Takže jsem na marodce. Od kolegině z práce vím, že mě má šéf v plánu vyhodit. Co mám dělat? Pochybuju, že si najdu tak rychle práci, než mi bude vidět ,,pupek,,. Napíše mi gynekolog neschopenku na skoro 8měsíců? A budu mít vůbec nárok na mateřskou dovolenou, když mě šéf vyrazí ve zkušebce? Jsem nešťastná a nevím co dál.. Dík za rady, Lucie

lencatko1
25. říj 2013

Nevím ke komu ve Zlíně chodíš, ale pokud ti to nenapíše gynekolog, tak ti to napíše tvůj obvoďák. S čím marodíš? Zkus to natahovat co nejdéle, myslím tvou nynější nemoc, a zkus se normálně domluvit s doktorem. Nebo zkus marodku na záda třeba, na to hned tak nedojdou co ti je. Je to na houby, já osobně jsem ráda, že ještě v 20 týdnu chodím do práce, ale holt někdy to nejde jinak než bez lži. A v tomto případě asi budeš muset... Nikdo by tě už nezaměstnal, a pracák by ti dodrbal mateřskou, a v tvém případě asi dost... Takže udrž si hlavně marodku! Good luck🙂

lindafr
25. říj 2013

S neschopenkou problém nebude, akorát teda i když ti skončí smlouva, nestihneš nastoupit na mateřskou do 180 dní od jejího konce, takže nárok ti stejně nevznikne. Jako těhotnou tě vyhodit nemůže, ve zkušebce ale jo a pokud by ses vrátila už po třech měsících od podepsání smlouvy, zkšuebka se ti posouvá o to, cos marodila...

pisisvori
25. říj 2013

nejsme si teda jistá, ale pokud se firma jen přejmenuje zůstává stejným subjektem a pokud chtějí novou smlouvu musí udělat dodatek. Já bych jim to nikdy nepodepsala.

elisabeth86
14. lis 2013

Se mnou taky takhle krásně vyjeba*i takže jsem na neschopence. Ale musela jsem se ihned po ukončení PP nahlásit na PU ale zároveň stihnout tu 7 denní ochranou lhůtu kdy jít na neschopenku. Samy úřednice na pracáku mi to poradily,abych měla větší penízky. A jsem na neschopence pod obvoďačkou,pak se neschopenka jen "přetáhne" pod gynďáka. Jinak to udělat nešlo :-P