Sociálka a časté neopodstatněné návštěvy. Je to běžné?

swatka
8. pro 2009

Ahoj maminky, chtěla bych znát váš názor .. a taky bych i třeba ráda slyšela, jak by jste řešily tuto vzniklou situaci. Předem děkuji za vaše názory.

Moje známa má velké problémy ze sociálkou. Takhle začnu od začátku (dejme tomu že se jmenuje Jitka - nechci udávat její pravé jméno -nepřeje si to)
Tak Jitka měla první miminko v 16 nechala si ho a teď už má doma skoro 10 letou slečnu, v té době k nim sociálka docházela cca 1 do měsíce a kontrolovali jak zvládají výchovu - žila ještě s rodiči - otec dítěte neznámý. Jitka dostudovala, ve 23 se vdala a porodila chlapečka a to jí právě ty kontroly znovu začaly (sociálky) Malému jsou skoro 3 roky a vždy tak co 2-3 měsíce k nim chodí sociálka. Musím napsat, že Jitka i manžel jsou velmi slušná rodina, dcerka jim dělá jen radost, nevlastního otce zbožňuje. Mají vlastní domek, manžel pracuje a Jitka je ještě na MD. Mi to připadá úplně postavené na hlavu... Proč tam pořád chodí...Já sama měla první mimčo v 17 taky u nás byla parkrát sociálka .. ale že by chodili ještě když se mi narodilo 2 to, ne...

editah222
8. pro 2009

Swatka - kámoška měla první dítě taky v 16, v 17 si otce toho dítěte vzala a sociálka u nich byla jen 1x a to před narozením mimča. Od té doby nic.
Fakt mi přijde, že je vaše sociálka přehnaně aktivní a naše zase moc laxní. Jitku lituju, ať se zeptá proč k nim furt lezou (ale slušně 😉 )

ria80
8. pro 2009

Ted už sociálka pro to nemá žádný důvod,co kdyby se jich kamarádka zeptala?

bobulle
8. pro 2009

No, Swatka, zní to divně... ale není tam třeba nějaká skutečnost o které nevíš? Nebo taky sociální pracovnice chocí na udání....

swatka
autor
8. pro 2009

Ono se už pravě ptala -a oni vždy jen že to musí zkontrolovat..Ja byt na jejim místě tak je prostě domu nepustím ..ale ona ma strach, že by to tím ještě z horšila a její manžel už taky pěkně zuří ..Bobulle -ja ji znám dobře samosebou může něco tajit ale to mi příjde meně pravděpodobné spíš jsem už ovažovala na to udaní ...ale zase si říkam proč? jsou bezproblémoví... jediné co mě napadlo ..její manžel je rozvedený ale s byvalou manželkou vychází v pohodě (byli manželé pouze 1 rok a nemají žádné děti a jitka nebyla důvod rozvodu) tak nevim ..nehci jeho ex nijak křivdit... spíš jsem uvažovala jak s toho ven chtěla bych ji pomoc ale nevim jak nějak v lednu si domluvili přímo schuzku na Socialce tak nevim jestli to k něčemu bude 😒 snad jo

martinka79
8. pro 2009

z vl.zkušenosti se soc.... profesní mophu jen říci asi jim na nich něco vadí normální psotup to není.... k.... soc pracovnioce.

bobulle
8. pro 2009

Swatka a no co se při kontrole zaměřují???
Jinak poslala jsem ti IP 😉

ria80
8. pro 2009

Taky by mohli zajít za nedřízeným té soc.pracovnice,taky bych to řešila

swatka
autor
8. pro 2009

Při kontrole vlastně pořádně na nic zeptaji se jak malá ve škole ..jestli malý je v pořádku projdou si barak a zase jdou ...aspon tak mi to říkala pravě proto se diví proč tam chodí když vlastně nic moc nekontrolujou

ria80
8. pro 2009

Když už ke mě chodí sociálka,tak aspon chci vědět,proč,na to mám právo.Tak at do toho jde.