Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

crawler
28. dub 2010

eveluska: nakonec ne...neměla jsem čas shánět ten riciňák, ale říkala jsem si, že asi ani tak bych neměla odvahu :-/ jsem srababka 😅

eveluska
28. dub 2010

tak snad se ti to rozjede samo 🙂 drzim palce

crawler
28. dub 2010

tomu už bohužel přestávám věřit ☹ dnes je to týden přenášení čili už byrzy začnou jednat mudři a mimi pořád vysoko - bříško neklesá, tak to fakt reálně nevidím...:-/ ale děkuju za palečky🙂

k.ate
28. dub 2010

craw - hele, mně malej klesnul dolů, když jsem dobíhala trolejbus na cestě k mudře 😀 I když pak jsem teda celej den jenom ležela, pač mě bolelo břicho a jemu se to taky moc asi nelíbilo... 😖 Držím pěsti, ať se mimi umoudří a vykoukne na svět samo 🙂

crawler
28. dub 2010

kate: ono možná ještě větší problém je čípek, který mám CS 0 😔 ...a to mám časté poslíčky...no nic nenadělám...hlavně ať je mimi v pořádku...ven bude muset tak jako tak 😵

tanuki
28. dub 2010

craw, já měla blbý termín.. tak či tak jsem přenášela, ale podle mě 4, max týden, podle termínu 11dní:-/ takže už jsem měla termín na vyvolání, ale k tomu nakonec nedošlo.. Nápoje jsem se bála, ale jinak jsem poctivě procházkovala, souložila, dělala dřepy, pila trochu červenýho 😉

crawler
28. dub 2010

tanuki: no já mám termín správně-tím jsi sem jistá...milování nezabírá (ale teda nemohu praktikovat denně - to by možná zabralo🙂), procházkuju, poklízím,...piju maliník, jím lněné semínko...vztekám se 😀 no nic...prostě se mu nechce...🙂

tanuki
28. dub 2010

A pluvili jste s Dr. o zátěžovém testu už?

tanuki
28. dub 2010

*mluvili

crawler
28. dub 2010

tanuki: nee - ale zítra mě už primář podá konkrétní info, jak budou postupovat...říkal mi, že ten můj čípek je takovej, že i to vyvolávání by nemuselo být úspěšný, takže si myslím, že možná bude zátěžák a třebas zkusí i tabletu (i když nevím, kam mi ji dají, když je čípek pořád vcelku...)...no uvidíme...ten zátěžák to je infuze s oxytocinem? já už se s tím vyvoláváním smiřuju, ale bojím se, aby netrvalo moc dlouho ☹

janeyzelvicka
28. dub 2010

crawler, držím palce, ať je to nakonec pohoda...
ten zátěžový test je k čemu?

tanuki
28. dub 2010

jj, malinko oxytocinu.. Jestli na něj vůbec děloha reaguje a jak kontrakce zvládá mimi-jestli mu neklesají ozvy. Já teda měla už svoje menší pravidelné kontrakce a ta troška oxytocinu mi třeba taky pomohla, neb jsem rodila asi půl dne poté..
Já se vyvolání bála, ale musím říci, že 50% z mého okolí, co mělo vyvolání si to dost chválili 😵 😵 😵

salinka87
29. dub 2010

Ahoj holky, hlásím se po dlouhé době, nějak to utíká a čadu nějak málo 😅 bříško roste, teď začne zkouškové tak uvidíme, jak to s prckem zvládneme. Crawler fržím palečky ať vše dopadne dobře 😵

crawler
29. dub 2010

ahoj holky🙂

tak novinky z mého těhulčení...nemůžou mě začít vyvolávat, páč jsem zcela zavřená čili tabletu by nebylo kam dát...císaře mi udělají až jako nejzažší možnost na konci přenášení...nástup do porodky mám v pondělí ráno (12.den přenášení) a musím jen doufat, že budu aspoň trochu pootevřená na zavedení tablety...No...nevím nevím...drásá mi to nervy...nechápu, proč to moje tělo dělá jako bych ani nebyla těhotná ☹...?!?

janeyzelvicka
29. dub 2010

crawler, já to asi nechápu, ale mě taky řekli, že jsem úplně zavřená a tabletu mi přesto dali, prostě normálně vsunuli a bylo... Asi jako ten pharmatex 😀
Držím palce, ať se to nejlépe rozjede samo, a i když ne, neboj, bude to v pohodě a mimi bude u tebe 😉

ahoj salinko, držím palce u zkouškového 😉

crawler
29. dub 2010

janey: no mě primář řekl a četla jsem to i tady na koníkovi, že tableta se musí zasunout do čípku - k tomu je potřeba, aby byl čípek změklý...nemusíš být otevřená...jenomže já mám čípek vcelku...takže ty jsi sice byla zavřená, ale zřejmě jsi měla čípek aspoň měkký tak, že to na zavedení tablety stačilo...V tomhle jsem laik, ale takhle mi to bylo vysvětleno...jedině, že by na tebe použili jinou tabletu??? třeba za mojí mamky byly vyvolávací tablety normoš polykací do žaludku 🙂...fakt nevím, ale prostě primář mi to vysvětlil takto...

blka
29. dub 2010

Crawler, a kdyby byl čípek pořád stejný, tak ti v pondělí udělají císaře nebo se budou pokoušet vyvolávat?
Držím pěsti, ať už máš prďolku brzo u sebe 🙂

janeyzelvicka
29. dub 2010

craw, jo tak, tak to je možné, já se v tom vůbec nevyznám. Ale na vyvolání se dá dát i oxytocin v infuzi, ne?

Snad se malé/ho dočkáš co nejdřív 🙂 třeba čeká na nějaké krásné datum, co třeba 1.5. 🙂 🙂 Já měla termín 28.7., Kris je 6.8., a to mě nakonec potěšilo, protože v ten den má narozeniny i můj dobrý kámoš z gymplu, tak se mi to tak fajně pamatuje a jemu evidentně taky, když mu vždycky píšu sms na narozky, píše i on malé - ale kdy mám narozky já sama, to netuší 😀 😀 😀

crawler
29. dub 2010

blka: pokud bude čípek stejný i v pondělí, tak nevím, zda budou dělat nějaké hokusy pokusy...možná jo, ale primář se nezmínil...každopádně s tím radši budu počítat, protože vím, že sekci nechtějí dělat "jen tak" :-/

janey: ten oxytocin rozjíždí kontrakce, tak třeba kdyby mi ho dali tak se i začnu otvírat...to netuším...primář zmiňoval jen ty vyvolávací tablety - o jiné variantě nemluvil...ale uvidíme, každopádně bych byla moc šťatsná, kdyby se to rozjelo přirozeně a žádné experimenty se mnou nemuseli dělat ☹ 🙂 a 1.máj je nááádherné datum - tak kéž by 🙂

blka
29. dub 2010

Craw, tak snad se to rozjede nebo se aspoň čípek trochu umoudří, ať s tebou nemusí dělat hokusy pokusy 😔 .
Já jsem dostala kapačku oxytocinu, ale byla jsem otevřená na 2 prsty. Kontrakce mi začaly až po propíchnutí vody.
Ta tableta se podle mě dává, když není čípek otevřený. Ale to by nám objasnila asi Tanuki.

rampepurda11
29. dub 2010

crawler: Moc drzim palecky, aby se telicko umoudrilo a mimco uz prislo na svet. Myslim na tebe a doufam, ze nerviky uz sis vybrala ted a ostatni uz bude v pohode! 🙂

crawler
30. dub 2010

rampepurda: děkujííí za palečky 😉 Noc bohužel nepřinesla nic nového - spinkala jsem jako nemluvně...holky já se snad zduním až to malé vyleze 😀DD

janeyzelvicka
30. dub 2010

craw, tak třeba ten první máj 😵
furt džím palce 🙂

hankazamecnikova
30. dub 2010

Ahoj holky!

crawler: Zítra se mi vdává kamarádka, 1. máj, to je fakt krásný datum 🙂 Akorát teda... prý hlásili, že má zrovna pršet celý víkend....

Holky, já sem vám tak unavená... jak začaly všechny ty zápočty a zkoušky a kolokvia, tak už tenhle týden jsem dělala (a udělala) 2... a narozvrhovaných jich mám na květen ještě nejmíň 12! A to ještě musíme chodit na přednášky. Pak po škole vždycky přijdu domů a peru a žehlím na malýho a už jsem sbalila i nějaký věci do kufříku do porodnice... už se dost brzo unavím, tak je to náročný.
Jo a ta svatba je až na jižní Moravě, tak to bude výlet na celou sobotu a pak v neděli jedeme kupovat postýlku do Ikey a večer potom má přijít pán, co nám navrhuje kuchyň... no, obávám se, že to všechno stíhám jen tak tak a brzo mi dojde energie, bojim, bojim ☹

tanuki
2. kvě 2010

Hanko, zvládáš vše výborně 😵 😵 😵 😵
Co Crawler, strašíš tu ještě nebo? 😵 😵 😵

k.ate
2. kvě 2010

tanuki - taky jsem přemýšlela, jak na tom je, ale už tu pár dní nebyla, tak třeba? 🙂

Jinak holky, my asi kašlem na školu 😕

tanuki
2. kvě 2010

kate? Jako oba??? Na chvíli nebo? 😕 vždyť to zvládáte hezky 😉

janeyzelvicka
2. kvě 2010

hanko, tak jak, vyčerpal tě víkend moc? určitě to ve škole zvládneš 😉 🙂

na crawler jsem taky zvědavá 🙂

kate, copak se děje?

k.ate
2. kvě 2010

tan - no pokud, tak asi oba... a pak uvidíme jestli na furt nebo co.. Právě jsme to zvládat tak nějak přestali a navíc já bych se radši věnovala mrněti, než škole... Přijde mi, že naplno nedělám ani jedno ☹

k.ate
2. kvě 2010

janey - nák nám ujel vlak, nestlihli jsme odevzdat laborky, diplomka taky v háji... a tak... Nevim, mám prostě čím dál tím víc pocit, že mi to za ten stres nestojí...
Když jsem se snažila programovat do tý diplomky, malej dělal čurbes a nevymyslela jsem vůbec nic ☹