Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hest
25. kvě 2010

hani, dočkáš se, neboj-))

blka
25. kvě 2010

Hani, to uteče, ani nebudeš vědět jak a taky se budeš těšit z mimouška 🙂

sussanah
25. kvě 2010

@hankazamecnikova jj neboj, dockas se a jeste si budes rikat, jak si se asi nudila, kdyz jeste maly nebyl na svete a za chvili uz si ani nevzpomenes, jake to bez neho bylo 😉

janeyzelvicka
25. kvě 2010

🙂 🙂

hankazamecnikova
25. kvě 2010

To se zdá úplně neuvěřitelný 🙂

blka
25. kvě 2010

Hani, hlavně je to něco úplně jinýho, jinej život. Já teď vůbec nechápu,jak jsme mohli bez Marečka být 😅 a co jsme dělali třeba o víkendu. Teda spíš já,manžel furt někde lítal. Představa, že jsem celej den byla zavřená doma u TV, to mi přijde šílené 🤐
A už je ti líp?

Já jsem taky něco chytla. V noci jsem měla horečku, dnes odpoledne taky, v krku knedlíky, děs 😝

sussanah
25. kvě 2010

jj jak rika blka, taky jsem nedavno uvazovala, co ze jsem to delala cele dny doma jako tehu 🙂 Byla jsem bohuzel na nemocenske a v lete mi bylo tak tezko, ze jsem sotva dosla do obchodu.. Vzdyt ja uz se ani nudit ted neumim 😀

Toz holky, co tu roznasite bacily? Jeste od vas neco chytnu 😀

janeyzelvicka
25. kvě 2010

Já mám takový pocit, že občas jsem si dopřávala "televizní maraton" - celý den čučení na filmy, nebo čtení dobrých knih 😀 😀 kde ty časy jsou? 😀

blka
25. kvě 2010

Jo jo, na nudu není čas 😎

Janey, pryč 😀 . Počkej si na důchod, jestli nějakej bude 🤐 , a pak můžeš v maratonech zase pokračovat 😀 😉

janeyzelvicka
25. kvě 2010

No jo, ale to už buď ty filmy nepochopím, nebo na ně neuvidím 😀 😀

blka
25. kvě 2010

Janey 😀

hankazamecnikova
26. kvě 2010

No teda holky, televizní maratony, jo? Tak to mě televize nějak nebere, celý těhotenství někde lítám, ještě teďka s velým břichem jezdím do školy na zkoušky... představa nicnedělání mě děsí. Dřív jsem obrečela vždycky každý začátek prázdnin, protože mě děsilo, že nevím, co budu takovou dobu dělat 😀 Těším se na malýho taky protože vím, že s ním se už nikdy nudit nebudu 😉

Už jsem dneska celkem v pořádku, ráno jsem dokonce jela do města na odběry a potom jsem se zastavila ve škole na snídani v bufetu a konzultaci. Ale asi si zase půjdu znova lehnout... znova mě to rozkašlalo. To počasí je hnus, všechno je vlhký, suším prádlo už asi týden a mokrý je i to, co už bylo dávno suchý.

blka
26. kvě 2010

Hani, mě to taky moc nebavilo, ale co dělat, když su (byla jsem) sama doma, že 😒

tanuki
26. kvě 2010

No my už 1,5roku televizi nemáme a musím říci, že je to fajn, ale občas bych si jí zapla. a teď jsme přes 3měsíce bez zvukovky, takže ani tu čt24, krause, nic 😝 na chatě už taky není.. 😅
škola mi bude chybět - spolužáci mají před sebou poslední 2dny! Dnes jsme se fotili.. ale zas ty studijní povinnosti..chtěla bych teď mít víc času. Je to teda taky moje chyba- mohla jsem si jen nadělat zápočty a zkoušky si dělat v pohodě průběžně, ale když mně se to dělá líp hned..a chtěla jsem co nejvíc chodit se "svýma" 😔

hankazamecnikova
27. kvě 2010

@tanuki: Teď už nemá cenu nad tím smutnit, prostě ses tak rozhodla, tak to teď tak probíhá... a čas potom zase bude, ne? Taky mě občas mrzí, že jsem si zapsala tolik (20) předmětů a teď mám za chvíli rodit a zbývá ještě 7. Jenže když se nad tím zamyslím, kdybych se neměla co učit, asi bych taky koukala na TV, kde nic není, myslela bych na hrůzy, co se můžou přihodit u porodu, nudila bych se tady úplně bezúčelně. Takhle mám šanci nahnat tolik kreditů, že příští rok zvládnu i s mimčem a zavřenýma očičkama 😉

natalie77
27. kvě 2010

Ahoj studentky 😉 ,
chtěla jsem Vás všechny podpořit, včera jsem udělala státnice....mám skoro tříletého syna, který má poruchu imunity, takže byl neustále nemocný, probdělé noci, lítání po doktorech...když jsem to zvládla já, určitě to všechny zvládnete také. Chce to jen disciplínu, řád a nebát se ničeho, i když jsou to nervy.
Moc Vám držím pěsti, ať máte zdravá miminko a školu si v pohodě doděláte.
Držím pěsti.

tanuki
27. kvě 2010

Natalie, gratuluju 🙂 Po doktorech nelítáme, ale noci u nás taky stojí za to.. Asi jsou ty maminy produktivnější 😉
Hani, jestli odsuneme dalšího potomka na neurčito, tak byla moje "honba" zbytečná... No uvidíme, horší je, že mám rozloženo, nějaké státnice z letoška a chybí mi jedna zkouška z loňska, kterou stále ještě nemám (problém s termínem) Už mě to začíná trochu stresovat, že se pořád honim za státnicema a to nejdůležitější nemám..M. mi to průběžně vyčítá... Teď bude jeden termín, ale není jisté, zda se tam dostanu a bude v době, kdy jsme chtěli být u moře 😢 takže se mi to trochu po...a já to podvědomě tušila, že z toho bude průser. Přitom to normálně nedělám - odhlásit se ze zkoušky, ještě na poslední chvíli..a od té doby prostě nemám termín. Jestli nebude v září, tak budu opakovat, což bych ještě mohla, když jsem předtím rozkládala nebo mě vyhodí 😀

hankazamecnikova
28. kvě 2010

tanuki, to je teda kovbojka u tebe... ale u mě asi bude taky, jak to tak sleduju. už teď začínám mít problémy se stagem a někteří lidi mi tam prostě některý zkoušky ne a ne zapsat...
a taky jsem si uvědomila, že fakt za dva týdny už můžu rodit, takže pak asi dlouho nebude na školu čas a jak znám situaci tam u nás na škole, tak polovina předmětů bude zrušena, přijdou úplně nové a já se pak vrátím do úplnýho chaosu a nebudu si to moct dodělat ☹

blka
28. kvě 2010

Natalie, gratuluju 🙂

Tanuki, teda... Asi nebudete moct jet k moři 😔 . Než riskovat to, jestli mě vyhodí, tak bych tu dovolenou posunula. Pokud ji teda už nemáte zaplacenou.

Hani, a proč ti je nechcou zapsat?
36. týden, hm, zabalila jsem si tašku do porodnice. Naštěstí 😀 . Už se ti to krátí, za chvilku budete mít Vašíka u sebe 😉

tanuki
28. kvě 2010

No já počítám že snad kdyžtak v září bude termín..ale dnes jsem to zjišťovala a termín by měl být 8.7., což by bylo super..to bych se učila u moře (nic vybraného zatím nemáme, přinejhorším autem do Chorvatska, ale upřímně bych raději letěla, dokud to dítě lítá zadarmo, od 2let bude mít svojí letenku=asi na dlouhou dobu nikam nepoletíme 😉 ) Nicméně je otázka, aby kapacita termínu odpovídala poptávce.. Ale zas vzhledem k sopce, je možné, že by se pak nelítalo ani na jihovýchod? Já teda měla zálusk na Španělsko.. Autem mnoho hodin s dítětem, to bude děs 😔 do Itálie nechci..

tanuki
28. kvě 2010

Hani, hlavně se na tu školu moc neupínej - já jsem si pořád říkala, kolik ještě toho musím stihnout, psychicky jsem ještě nebyla smířená, že už to přijde a věřím tomu, že tohle moje psychické rozpoložení přispělo k přenášení 😠 😠 😠 Ostatně mechanismus začátku porodu je nejasný 😀

blka
28. kvě 2010

Jé, do Španělska bych autem nejela, to je moc daleko. My jsme jeli autobusem do Chorvatska skoro až dolů k Dubrovníku a bylo to šíleně dlouhý. Děs 😖 . Hm, do Itálie leda až někam dolů, tam už je prej krásné moře. A teď bys musela mít Verunku na klíně?

Tanuki, jak u koho 😀 😉

butt
28. kvě 2010

tanuki tak ti preji, at ti to dobre dopadne se skolou a i s dovolenou 😉

jinak my jsme s nasima jeli do spanelska busem, kdyz jsme byli s brachou mali..nezapomenutelnej zazitek 😀 😀 😀 😀 😀 😀

blka
28. kvě 2010

Butt, to věřím 😀 😝

hankazamecnikova
28. kvě 2010

blka: Taška do porodnice je už skoro kompletní, schází teplé ponožky... a ještě cosi, plus určitě zapomenu vzít peněženku a přijedu tam bez občanky, chech 😵

tanuki: Bojím se, aby moje psychické rozpoložení nevedlo spíš k předčasnýmu porodu. Najednou mi každej říká: No jo, chlapečci se rodí už tak v 38 tt. A já na to: Cože??? A někdo řekne rovnou: Ty už teďka klidně můžeš rodit, co?
A já se teda necítím moc připravená, nějak jsem se upnula na toho 30.6. s tím, že beztak budu taky přenášet. Rodit dřív? Ajajajajaj... Dneska ze mě ráno cosi ukáplo a celej den se třesu, jestli to nebyla plodovka a nebudu už zejtra rodit. Přitom to byl beztak výtok. A nebo jak ještě kašlu, tak jsem si možná trochu "učůrla". No nevím, škola neškola, ale rodit se mi ještě nechce...

butt
28. kvě 2010

hani to je hrozny, jak ti lidi strasi, co? 😀 ja taky pocitam spis s prenasenim 😅 a teda taky jeste trnu, jestli se mala otoci hlavickou dolu konecne... ale teda tu tasku do porodnice bych mela asi uz taky zacit resit a chystat 😕

hankazamecnikova
28. kvě 2010

butt: Jen jestli je to strašení, třeba mají pravdu, že... Úplně mě to začalo děsit, ta představa, že by to přišlo dřív. Najednou pořád myslím na to, jak nejsem připravená a že se malýmu něco stane. Ale byla bych připravená za měsíc? A zaručí mi porod v termínu to, že se mu nic nestane? Ne. Tak nevím, ale asi už chytám pěkný nervy ☹

blka
28. kvě 2010

Hani, jo, tak připravená jsem taky nebyla. Ani když mi řekli, že to dneska odrodíme 😅 . Ale neboj, určitě se s tím popereš 😉
Za měsíc budeš připravená úplně stejně jako dnes nebo včera nebo zítra, věř mi 😉

Já jsem teda přenášet nechtěla.

butt
28. kvě 2010

hani nechytej nervy, urcite jenom strasi 😉 rodit driv nebudes a vsechno bude ok 😉 me ted nejvic desi, ze kdyby se mala narodila, tak pro ni nemam doma nic moc nachystanyho, vypranyho, vyzehlenyho a hlavne tu je prisernej bordel, na kt se chystam az po zkouskach 😀

blko tak uz jsem prostudovala tvuj fotoblog a vim, o kolik driv jsi rodila... 🙂 dobre, ze vsechno dobre dopadlo, kdyz te tam ten nejakej doktor tak strasil 🙂

blka
29. kvě 2010

Butt, jo, taky su ráda 🙂 . Ale Mareček by v tom bříšku asi fakt dlouho nevydržel. Známá sestřička z dětské JIPky mi říkala, že jsou i nějaké infarkty placenty 😕 a že je lepší, když už se narodil, než abych nějaký měla. Ono asi jak ta placenta už dosluhuje, tak se asi může stát cokoliv 😔