Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
9. čer 2010

Tam jsem byla po maturitě, jen je to tam blbé s vodou... já bych ráda na Elbrus, ale obávám se, že se to nepodaří, nevím, zda bych na to někdy v dohlednu měla kondici. Chjo, měla bych fakt začít běhat!!! Takže..by mi stačily určitě Dolomity 😀 a s Veru doufám aspoň ty Beskydy 😀

hankazamecnikova
9. čer 2010

teda ženské, vy tu místo školy řešíte dovolené, to je mi úroveň 🙂

já mám zítra dva zápočty a umím prd, pomooooc ☹ byli sme dneska s Jardou na předporodním kurzu pro páry, tak on je nadšen a já jsem vyděšená, že už se dneska v noci asi ani nic nenaučím a chci to zítra vidět....

sussanah
9. čer 2010

@blka studuju v Brne na Mendlovce obor ekonomicka informatika - systemove inzenyrstvi. No a pokud to klapne, tak bych presla jen na tu eko, uvidime, zitra bude den D 🙂

@hankazamecnikova nebud vydesena z kurzu, realita je stejne uplne jina 😉 Drzim palce na zapocty!

hankazamecnikova
9. čer 2010

@sussanah to je fakt, kdo ví, jak to bude. ale asi mi to nějak došlo, že to fakt bude. prostě ten porod fakt proběhne a teprve po něm bude malej s náma... bez porodu to nepůjde. ach jo. no ale ty zápočty mě momentálně asi opět štvou víc. blé 🙂

sussanah
9. čer 2010

@hankazamecnikova jo holka, porodu se asi nevyhnes 😀 Ale neboj, ja si porad pred porodem rikala, ze vzhledem k tomu, ze existuji lide, kteri maji vice nez jedno dite, tj jdou do toho znovu, tak to prece nemuze byt tak hrozne 😎 A fakt neni, je to jenom jine, nez si umis predstavit, ale rozhodne to teda, alespon u me, nebyl nejbolestnejsi zazitek v zivote.. A mas pravdu, vse po porade, nejdriv zapocty, potom porod. Hlavne to vysvetli malemu, at u zapoctu z nervu neporodis 😀

hankazamecnikova
9. čer 2010

@sussanah mě občas mrzí, že kvůli tomu věčnýmu učení se nemám tolik času s malým komunikovat... no ale tak po večer často dobře pokecáme i s tatínkem, tak snad to malýmu nevadí... snad mu nevadí ta kvanta slovíček, co mu tam pořád sypu na hlavu 🙂

sussanah
9. čer 2010

@hankazamecnikova ted mu to urcte nevadi, neboj, radeji si to dodelej ted, protoze az bude maly na svete, tak je stokrat horsi se prinutit k uceni, kdyz se to ditko na tebe kouka, pripadne i spusti litostive, ze se mu nevenujes.. Znam z vlastni zkusenosti a to jsou potom vycitky svedomi 😅 A pak to dopada vyprdnutim se na skolu 😔 😀

hankazamecnikova
9. čer 2010

@sussanah to právě vím, tak se snažím toho udělat co nejvíc... sem si letos naplánovala 40 předmětů a teď zbývá ještě 6. z toho 2 zítra. ale jak říkám, už moc nejsem schopná se učit, takže to asi moc nedopadne...

sussanah
9. čer 2010

@hankazamecnikova treba jo, budem drzet palce 🙂 A kdyby ti to nechteli dat, tak na ne vyval bricho a bude 😝

hankazamecnikova
9. čer 2010

@sussanah jojo, vyvalím na ně břicho a předčasně mi z něj vypadne Vašíček, to tak 🙂 ale třeba se budou bát právě, aby se to zrovna nestalo, tak nad tím testem přivřou všechny dvě oči 😀

sussanah
9. čer 2010

@hankazamecnikova no prave, je potreba je spravne vydesit, zatlacit do kouta tim brichem 😀 A pokud to bude jen test, tak ke jmenu pripis "to jsem ja ta tehotna pred porodem" at vi 😉 😀 😀

hankazamecnikova
9. čer 2010

@sussanah dobrej nápad, to určitě vyzkouším 😀 jéj, tak ale teď už jdu spát, když už nic neumím, tak ať jsem aspoň ráno svěží 😎

sussanah
9. čer 2010

@hankazamecnikova jj dej si ucivo pod polstar, treba ti v noci naskace samo do hlavy a rano je prevalcujes 😉 Budu drzet palce! 🙂

tanuki
9. čer 2010

Hani, to určitě zmákneš, jako všechny ostatní 😵 (myslela jsem školu, ale teda vlastěn i ten porod 😀 ) A připravujete se nějak? Masáže hráze aspoň 🙂 Já měla výčitky, že jsem dost dlouho s malou moc nekomunikovala, nějak jsem po předchozím neúspěchu byla hrozně zamrzla a nepočítala s tím, že to dopadne.. 🙂 A..malá je neskutečně společenská a ukecaná..

Sussan, tak vy taky bkm 🙂 vybaflo to na mě, když jsme otevřela stránku MK 🙂 bezva... 🙂

blka
10. čer 2010

@sussanah Tý jo, tak to je pro mě podle názvu dost těžkej obor 😅 . Tak co, jak to dopadlo? Povolili ti přestoupit?

@hankazamecnikova Tak co? Uspělas? Určitě jo, ty jsi šikovná 😉

Tak já se přiznám, že jsem s Marečkem v bříšku vůbec nekomunikovala 😔.

hankazamecnikova
10. čer 2010

Holky, tak jako... mám dneska tak trochu podezření, jestli nejsem geniální 😀 Ale spíš pán Bůh dneska extra dopřál mojí mozkové aktivitě, no napsala jsem tooo!!! A dokonce jsem ten překlad prý měla nejlepší 🙂 A na tu ruštinu, na kterou jsem ani nekoukla, jsem taky udělala, ale teda tam teda byl pan zkoušející moc hodnej a chtěl po nás vlastně jen slovní zásobu, tak to jsem se ještě chytala.

No a na porod se radši snažím nemyslet a radši teda se soustředím zatím na tu školu, taková je moje příprava = nechci se tím stresovat. Jenže po tom kurzu jsem teda mírně zděšená a snažím se opět najít ztracený optimismus 😖 Asi se budu muset celý týden nejmíň koukat na netu na fotky roztomilých miminek, abych se natěšila, že taky jedno budem mít....

janeyzelvicka
10. čer 2010

Hani, tak to je paráda, gratuluju 🙂 🙂
a mám pocit, že ty předporodní kurzy maminy nějak děsí - mě se ale stalo úplně to samé. šli jsme s manžou na prohlídku porodního sálu a protože tam zrovna nikde nikdo nerodil, dovolila mi porodní asistentka vylézt na kozu, pěkně tam dát nohy, abych si to jako vyzkoušela, jak mají super ty křesla... a mě to akorát zděsilo, večer jsem pak probrečela, že za pár týdnů tam pojedu naostro a to křeslo si fakt vyzkouším... 😖 😅

hankazamecnikova
10. čer 2010

Na mě to tak taky působí... ale zase jsem ráda, že Jarda teď vypadá daleko klidnější, že teď jako už ví, co tam jako teď bude dělat a kde tam co je... tož aspoň tak, protože když je on v pohodě, tak mě tam pak snad podrží. Toho jsem se předtím bála, když jsem viděla, jak je takový nejistý. Stejně, ať budu bulit nebo se těšit, porodit musím, tak i tak. Ale stejně, brrrrr.....

blka
10. čer 2010

Hani, super, ty jsi šikovná 😉
Po tvém rozpoložení z porodu su ráda, že jsme na tu přípravu nakonec nešli 😅 . Porodn zvládneš, neboj 😉. Zvládlo ho plno koček před tebou, zvládne i po tobě, zvládneš i ty 🙂

Janey, tý jo, zkoušet porodní křeslo 😕 ? Tak to je síla 😅

sussanah
10. čer 2010

no me treba predporodni kurzy dost uklidnovaly, nejvic se mi libilo, kdyz nam pousteli porod do vany, to bylo super, videt to mimco, jak v te vode kouka a je uplne klidne, az me to nalomilo na porod do vody. Ale nakonec to byl takovy ficak, ze jsem malem porodila v nasi vane doma 😀
@hankazamecnikova gratuluju k zapoctum, je potreba se podivat pravde do oci, jsi proste genialni 😉

Ja teda dopadla jak sedlaci u chlumce, na studijnim byli uzasni, ale bohuzel, je novy prodekan a ten vydal nova narizeni, takze prestsup neexistuje, leda se muzu prihlasit znovu, ale predmety uznavaji jen do znamky C, coz ja mam vetsinou D nebo E, jakoze jsemto delala u prace, takze jsem byla rada, kdyz to bylo.. Takze asi finito, uvidim jeste jeslti nezacnu v unoru proste nanovo uplne.

@blka No ten obor je neco mezi ekonomii a systemovytm inzenyrstvim, akorat jeden predmet vede clovek, ktereho vyrazili z odborne informatiky a ten si dal do hlavy, ze z nas udela programatory, cozj a ale nejsem. Takze praxe v predmetu je takova, ze 70% studentu si proste ten projekt nekde od nekoho koupi, je znama i obecna cena (2000 za projekt + 1000 za dokumentaci) a s tim prijde ke zkousce a je to. Coz teda me nebetycne stve, takze jsem to alespon na tom studijnim rekla i s mym komentarem, co si o tom myslim... Ale laka me jeste VUT kvalita a jakost, tak uvidime. Asi ze me bude vecny student 😎

blka
10. čer 2010

@sussanah Tak to mě mrzí s tím přestupem ☹ . Ale obdivuju tvůj optimismus a chuť jít do dalšího studia 🙂 . A v kolikátém jsi ročníku?

eveluska
10. čer 2010

sussanah - takze o vsechno vystudovany uplne prijdes, jestli ted skoncis? jak dlouho jsi studovala?

butt
11. čer 2010

Ahojte holky 🙂
@hankazamecnikova gratuluju k zápočtům! vždycky když si tady přečtu, kolik sis dala přednětů, tak tě obdivuju a zvládáš to perfktně 😉

jinak mě předporodní kurz naopak strašně uklidnil.vím, jak to v porodnici vypadá, kam přesně půjdem, kde se budu převlíkat atd. a od toho kurzu se na porod fakt těším 😀

@sussanah drzim pesti, at se dobre rozhodnes s tim ukoncovanim/prestupovanim/novou skolou... ja se teda musim priznat, ze bych se skolou nesekla v zadnym pripade, kdyz is predstavim, ze bych pak s gymplem skoncila nekde bud jako sekretarka, nebo bych vazila salamy 😅 ale zatim je ta moje dracice v brisku, treba s ditetem budu pak mluvit jinak 🙂

hankazamecnikova
11. čer 2010

Ach jooo, dnešní noc byla hororová!!! ☹ Vrátil se mi ten šílený kašel, homeopatika nezabrala, chtělo se mi úplně zvracet a do toho mi otekly nohy z toho vedra, tak že mě rozbolely a na to teda nejsem vůbec zvyklá! 😖 Naštěstí nakonec zabral termofor, tak jsem v tom vedru usínala s přimáčklým vařícím plastovým pytlem k hrudníku, jako by to byl muj největší miláček. A dnes mluvím jak největší kuřák pod sluncem 😀 Manžel to fakt zvládl, byl na mě hodnej a pomohl mi skvěle... Začínám věřit, že i u porodu mě fakt podrží a zvládnu to.

@blka Chtěla jsem se zeptat, ale v nemocnici jsem na to pak zapomněla... Když pojedu rodit, tak si s sebou teda beru tu tašku do porodky (mám sbalený dohromady co chci k porodu i s tím, co chci na šestinedělí, tak je to malý kufřík), beru si to s sebou na ten porodní box? Neseberou mi to někde do šatny, že ne? Jako manžel, tomu na kurzu ukázali, kde se bude převlíkat, ale mně teda ne, mně jen kde je to KTG... tak nevím, jestli v té místnosti, kde se dělá klistýr a holení, tak jestli se tam i převleču? Každopádně, jak tam není kde si zapřít nohy a já mám teda šunky šestitunky, tak si je asi neudržím. Taky budu určitě zpocená, tak to bude klouzat. Tak jsem si přibalila dva úzký šátky, že si tím ty nohy obmotám a přitáhnu. Už jsem to zkoušela doma a jde to tak o sto procent líp... tak aby mi to povolili...

eveluska
11. čer 2010

@hankazamecnikova - jak to myslis s tim zaprenim nohou? pri prevlikani nebo na ty koze?

blka
11. čer 2010

Hani, určitě zvládneš, neboj 😉
Termofor v takovým vedru teda nezávidím 😅 , ale hlavně, že pomohl 😉

Já jsem měla jenom jednu tašku a manžel mi ji dovezl a myslím, že jsme ji měli s sebou na porodním boxu v té skříňce u postele. Do šatny mi dali jenom oblečení, ve kterém jsem přijela, ale to proto, že jsem přijela na kontrolu, takže jsem si ho neměla kam schovat. Ale podepisovala jsem papír a na něm bylo sepsané, co mám za oblečení a pak jsem ho dostala v pořádku. Do košile jsem se převlíkala v té místnosti, jak dělají klistýr. Ta postel bez toho zapření nohou je pěkně blbá 😠 , ale mně by ani madla na nohy nepomohly. Já jsem potřebovala nějakou zeď naproti nohám, do které bych ty nohy mohla tlačit 😀 . Ale jednu nohu jsem měla zapřenou do studentky 😅 a ani tu druhou nohu jsem si nebyla schopná držet sama (ne, že by mi to klouzalo, ale neměla jsem na to sílu), tak tu mi držela známá 😅

Můžu se zeptat, co si bereše s sebou k porodu? Já jsem vlastně neměla nic 😕

hankazamecnikova
11. čer 2010

@eveluska V Olomouci není koza. Je tam jen normální postel, kde v poslední fázi vlastně ležíš a nemáš kam dát nohy. Takže aby se ti dobře tlačilo, musíš si je držet sama... prostě žůžo 😉

@blka K porodu mám nachystaný právě ty dva šátky na nohy a levandulovou voňavou mast a olejíček + pytlíček vycpaný levandulovýma kvítkama (ten mě zachraňoval v prvním trimestru před zvracením ve smradlavých autobusech... nostalgie), potom si asi vezmu jednoho malinkýho růžovýho plyšáčka od té mé roční neteře Juditky. Kamarádka mi radila vzít si tam látkovou plenu, na otírání obličeje studenou vodou, tak tu mám taky. A papuče, takový ty kroksky nebo jak se tomu říká... No a na šetinedělí ten zbytek: košili, vložky, jednorázový kalhotky, ručník, hygienické potřeby a tak...

blka
11. čer 2010

@hankazamecnikova Aha, tak to jo 😉 . Ta plína se asi bude hodit, hlavně i na otírání rtů vodou, když nemůžeš pít 😒 . Ty si bereš svoji košili? Já jsem využívala jejich. Sice mi některá byla sakra velká 😀 , ale lepší, než si špinit svoje.

hankazamecnikova
11. čer 2010

@blka Mám jen jednu, co mi půjčila švagrová. Ani pořádně nevím, jestli mi je. Spíš si půjčím tu jejich a kdyby měla přijít nějaká lepší návštěva, tak si vezmu tu vlastní čistou 🙂

blka
11. čer 2010

@hankazamecnikova Hani, oni ti dají každé ráno čistou a možná i během dne, když by jsi požádala sestru, tak si myslím, že ti ji dá.