Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
21. kvě 2008

Páni, tak ty vypadaj akčně 😀
Já teda doufám, že u nás to fakt bude Kristýnka, ne že bych nechtěla kluka, ale už jsme si na to nějak zvykli... Na druhou stranu - překvapení já ráda 🙂

tanuki
22. kvě 2008

To já taky. jestli bude někdy další mimi, tak si to říct nenecháme 🙂
Tak jsem se dnes přeobjednala, protože půjdu v pondělí na zk... takže jdem na UZ ve středu v 18:40! Zajímavá pracovní doba...
Dneska se mi příšerně motá hlava a jen bych spala. Vybrala jsem si absenci, vstávali jsme až k desáté, ale stejně jsem dnes nic neudělala 😀 když nepočítám vyzvednutí prstýnků a zaplacení složenky 🙂

janeyzelvicka
23. kvě 2008

Včera jsem zas byla na utz a zas mi potvrdil Kristýnku, tentokrát to prý viděl stopro a jestli se spletl, tak prý půjde dělat zedníka 😀
Já se zas zachvíli odvalím k učení, jde mi to jak psovi pastva a včera se mi udělalo ještě nějak divně, tak jsem si musela jít lehnout, tudíž skoro celý den zabitý...
Ještě mi sestra včera říká: Tak příště vám vypíšu mateřskou (na kterou nemám nárok 😀 ) a udělám poslední kontrolní odběry, a já si říkám, kurnik, dyť já za pár týdnů rodím 😀 Ostatní v těhle týdnech chystají málem už tašku do porodky, výbava nachystaná, a já tu ležím ve skriptech 😀

tanuki
23. kvě 2008

A proč nemáš nárok? Mně jí teoreticky nabízeli, kdybych přerušila, vyplácela by jí škola...
No, mě čeká taktéž studijní víkend a ještě mám v neděli přednášku 😀 doufám, že tam nepřijde moc lidí. Do čeho já jsem se to jen zas nechala uvrtat.
Teď jsem byla v kavárně s pár kamarádkama, tak se všemožně vyptávaly na těhotenství, zatím mě to ještě baví, teda krom dotazů týkajících se školy a proč nechci přerušit... Jenže já nechci být s cizíma- o rok mladšíma, když jsem s mojí "třídou" už 4roky...taková symbióza...mám je ráda a i co se týče absencí a půjčování poznámek by se to daleko líp řešilo s našinci, než přijít cizí někam a prosit je...
Včera jsem dostala tašku oblečení - kalhoty, halena, šaty a 2trika, musím říct, že pěkná, hlavně z těch kalhot mám radost🙂 Od sestry kolegyně tchýně- má už 2děti, další chtít nebude 😉
Hele a máš pupíka kulatého nebo špičatého? Já mám pocit,že se mi to začíná špičatět, on to nakonec bude kluk 😀

janeyzelvicka
23. kvě 2008

Jo, jenže já nechci přerušit, zatím setrvám na denním, a v tom případě nic...
Myslím že pupíka spíš kulatého, ale my doma nemáme žádné velké zrcadlo, tak si ho ani pořádně prohlídnout nemůžu 😖
Taky jsem z toho trochu smutná, že když si rozpliznu studium, tak asi ztratím nějaký asi rok na moje kámoše, ale u nás je poměrně dobře zorganizovaná studentská pomoc, přímo v informačním systému máme tzv. poskytovny, kde se objevují všecky přednášky, které si můžu stáhnout, pak výpisky ze studijní literatury (to je fakt velká pomoc), dostanu se i na loňské předmětové diskuze, kde lidi kecají, jaká byla zkouška (a co tam přibližně bylo) - no a jelikož se struktura zkoušky moc nemění, mám docela představu jak to bude vypadat, teď budu dělat zkoušku z dějin mezinárodních vztahů a díky té diskuzi jsem se třeba dozvěděla, že se nebudou ptát třeba na přesné datum té a té bitvy, ale spíš příčiny neúspěchu toho a toho státu ve válce atp. Takže to hodně oceňuju a říkám si, že to snad zvládnu, když mám kolem sebe sice neznámé, ale ochotné lidi 🙂

tanuki
23. kvě 2008

to my máme jeden školní e-mail a web, kde bývají zajímavé materiály, včetně třeba sebraných testových otázek 😀 A kdy jdeš?
Chodíš na nějaké předporodní kurzy? já zatím ne- kamarádka mi noporučovala jedno centrum, ale stojí to tisíce, to se mi fakt nechce..v mé porodce je nějaký 2hodinový za 500,tam asi půjdem, ať trochu víme, co máme čekat - momentálně by mě docela zajímalo, zuda bych si tam mohla pustit hudbu. Jak jsem byla na tom filmu v rámci festivalu o porodu, tak si tam jedna mamina pouštěla takovou ethno příjemnou hudbu - bubínky...jsem is říkala, že přesně něco takového bych u toho taky chtěla poslouchat!

janeyzelvicka
23. kvě 2008

Jo, ty sebrané otázky se taky různě objevujou na spolužácích nebo na specializovaných webech 😀 Minulý semestr byla sranda - na jedné zkoušce dává profák už asi 5 let ty stejné otázky, takže docela pohoda, a na další dával zase na všech termínech to stejné, takže poprvé jsem to nedala, ale podruhé už měla za A 😀 První zkoušky mám 2.6., tak uvidím, jestli se to stihnu naučit 😒
Na předporodní kurz jsem se přihlásila do porodky, stojí 550 za 6 lekcí, a něco mi proplatí pojišťovna, takže v klidu. Hudba by se mi taky líbila, ale spíš něco povzbudivého (rammstein 😀 😀 ), ať se třeba naštvu a pořádně zatlačím 😀

tanuki
23. kvě 2008

Jé, tak ty jsem neposlouchala ani enpamatuju, naposledy na gymplu 😉 Taky Nine inch nails...ale pak jsem vyměkla - progresivní rock- dreams theater...no a teď, na povzbuzení nejlíp pomáhají Jamiroqaui 😀
Mně se nechce nic dělat! Ale teď už bych fakt měla...ať nedělám tu přednášku na poslední chvíli, ale mám takové neklamné tušení, že materiály, které jsem tam chtěla použít nebudu moci najít 😠
Jinak, včera jsme zas špěkulovali na tom našem bytečku a super - prošly přes tchýni moje návrhy - udělat hlavně zasklení balkónu - aby bylo kam dát kola, lyže, Martinův snowboard..a Kočárek! nevím jak u Vás, ale v Praze se do sklepů nedá dávat nic cenného... A za další udělat podlahu alespoň v obýváku. Já jsem zvyklá na parkety a ne mít všude odezdi ke zdi koberec 😖

Moc ti závidím to léto, že si užiješ Kristýnku a pak hurá trochu do školy. My původně chtěli trošinku zkusit počít v únoru, to by byl náš Kopešek listopaďátko a ještě bych něco odchodila v říjnu...takhle nestihnu nic, leda kdybych na tom byla nečekaně dobře, žádné otoky a tak, tak bych třeba skákla na přednášku před porodem.
Kdybych porodila řekněme v půlce října, budu na konci listopadu po šestinedělí, ale do školy asi až v lednu... ☹

janeyzelvicka
23. kvě 2008

To jo no, je docela dobře načasovaná, to je fakt 😀
No, co se týče sklepů - tady v baráku možná nějaký máme, ale podle toho, jak to vypadá na přízemí (bydlí tam takoví alternativněji zbarvení, a celkově je tu v baráku pěkný bordel) jsem tam nikdy ani nešla, natož abych tam něco dávala...
S tím zasklením balkonu je to dobrý nápad, my ale nemáme balkon 😀 ... Jinak, když jsem byla ještě u našich, tak jsme bydleli na sídlišti, a tam to bylo jak kde, třeba v nějakých věžácích bych do sklepa nic taky nedávala, ale my jsme byli slušný pětipatrový paneláček, a tam asi jo 🙂 Sice kdysi nebyl pořádně zabezpečený, dostal se tam každý, takže třeba ve sklepě častokrát někdo kradl (třeba můj kočárek rozebrali asi na náhradní díly), ale pak se sousedská samospráva vzchopila, založilo se družstvo, daly pořádné kliky, začlo se dbát na zamykání a je... takže to bych kočárek do sklepa asi dala, i když... člověk nikdy neví, ale tam by stejně nebyl problém, naši mají rozhodně větší byt než my a bydlí na přízemí, takže tam by se dalo i do bytu... (No celkově - naši opravili celý byt, s družstvem opravili celý barák - a já se odstěhuju do takové hnusné staré špinavé díry s divnýma sousedama 😀 )...
Dneska už na učení kašlu, mám toho plný brejle 😎 😀 Ale už jsem za první světovou, tak to je dobré, druhá mě bude snad bavit, akorát mě mrazí ze studené války 😀

tanuki
23. kvě 2008

No to já si kolikrát říkala, že bych si měla dostudovat pořádně to 20. století - takové Falklandy, v tom už se moc neorientuju... 😅 no a to, co už jsem zažila to už se mi taky plete - Perský záliv, Jugoslávie, Afghanistán, bombardování Bělehradu, Irák...nemluvě o občanských konfliktech ☹ ale všechno mě dost zasáhlo - hned ten Perský záliv - to jsme byli na dovolené a na obzoru byly letadlové lodě, byla jsem prťavá, ale cítila jsem to "psycho". No a srdečně nejblíž nám byla ta Jugoslávie, odkud máme spoustu přátel, skupina z nich jsou ti, co sem utekli, aby nemuseli narukovat a zabíjet kamarády. Fuj ☹ a ještě ty mocenské zájmy k tomu... Každpádně jsem se setkala i s lidmi, kteří tam bojovali a z tváře jim asi nikdy nezmizí ten žal. Války jsou fakt hnus 😢
Neviděla jsi film Země nikoho? Ten se mi moc líbil 🙂 ale když jsem ho viděla poprvé na lfš v Uherském Hradišti s překladem do sluchátek, bylo to ještě lepšíííí než s titulkama.

Tak já jdu chrnět - prezentaci na přednášku jsem udělala (ale celkem se toho děsim- budou to nějací dospěláci, směska věku a vzdělání, tak se těžko rozhoduje, jak to pojmout) hlavně, aby to nebylo odborné a nudné ☹ Je to HIV/ AIDS

janeyzelvicka
24. kvě 2008

Uvidím jak to půjde, ono třeba druhou světovou si člověk pamatuje, ve škole (základka, střední) to bylo omílané xkrát, jenže k těm událostem dál už se nikdo nikdy nedostal... Tak mě trochu povzbuzuje, že jsem se to učila aspoň na přijímačky a v izraelsko - arabském konfliktu jsem se ještě před půl rokem docela vyznala...
Země nikoho jsem bohužel neviděla...

tanuki
24. kvě 2008

Jojo, my jsme se prdelili v neolitu, Řecku a Římě..klasika.. Ale já ani neumím tu naší část - Přemyslovce a tak ☹ to mě jaksi taksi taky minulo! Kolikrát jsem si říkala, že by možná nebylo špatné, kdyby náš školský systém trochu přirvdil- ve smyslu závěrečných zkoušek každé léto. Přeci jen, spoustu věcí jsem dohnala až k maturitě a to mi přijde dost zbytečné...ale sama se k pilnosti prostě nedokopu. kamarádka v Posrtugalsku to takhle měla na střední... a člověk si zvykne na větší zkoušky a zbytečně nevybuchne nervozitou u maturity/přijímaček..

janeyzelvicka
25. kvě 2008

Hihi, to já ty české dějiny (přemyslovce a dál) až někdy po první válku docela dávám, měla jsem totiž takovou komiksovou knížku českých dějin a hrozně mě to bavilo číst a tím jsem si spoustu zapamatovala... Ty obrázky u toho byly fakt docela vtipné. (usekané hlavy v košíku, když habsburkové popravovali a tak 😀 )
No a já se pomalu ale jistě dostávám přes okupaci ČSR... 😀 (mezitím jsem samozřejmě zapomněla začátek, takže když jsem si přečetla otázky z minulého roku - Jaký byl vztah metternichovského rakouska k osmanské říši po vídeňském kongresu, tak nějak zas nevím, o co go... 😠 ) Ach jo. Ale jinak manža je na mě strašně hodný, stará se o domácnost, dneska borok žehlil... 😅 no nic, jdem dělat oběd a jdu mu dát pusinku 😀 😅 🙂

tanuki
25. kvě 2008

tak to já tu mám pracující kamarádku 😀 Jinak, epidemiologii zase ěnjak neumim, v životě mě žádná zkouška takhle neštvala. Ta statistika mě zabije 😠

janeyzelvicka
26. kvě 2008

To zní skvěle, ta epidemiologie 😀
Mě dneska aspoň potěšilo, že mi přijal tu blbou seminárku, co jsem ještě před týdnem a něco splácávala dokupy, takže mě připustí ke zkoušce (ale tu mám až za 14 dnů, takže se jí zatím nezabývám). Ale bylo dost lidí, kterým to nevzal, a ti jsou teda chudáci, protože absolutně netuší, co na takových divných teoretických kecech opravit... A pokud jim tu opravu zase nevezme, tak jim nezbývá nic jiného, než celý předmět absolvovat úplně znova příští rok. Pak se člověk diví, že jsou lidi, co by mohli obhajovat bakalářku, ale nemůžou, protože jim ke štěstí chybí zrovna tenhle předmět z prváku.. no maso 😠

tanuki
26. kvě 2008

tak to gratuluju! No já už mám epidemiologii v indexu 😀 jsem to měla mezi 1a2 a dostala jsem rozhodující otázku, jednu z mála věcí, kterou jsem ABSOLUTNĚ nevěděla(ty ostatní alespoń tak nějak), takže jsem musela vypadat jako blbec 😀 a na otázku jestli mi stačí dvojka jsem rozhodně řekla, že ano 😀
A včerejší přednáška byla fajn, byla to nakonec organizace Arcidiecézní charita, co dělá adopce na dálku - nejdřív jsem byla od dvou lidí upozorněna, že jako všechno chápou, ale přeci jen jsou co jsou a že nemám mluvit o kondomech. Což jsem ani v plánu neměla, ale jsou věci, které by si měli ujasnit a nebát se postavit za důležité věci, i když je to v rozporu... Dostala jsem knížku na památku a nabídku na stáž v nemocnici v Ugandě (kam mě drahouš nepustí - kdyby to byla o ěnco bezpečnější Africká země, tak výhledově ano, ale tohle ne..)

janeyzelvicka
26. kvě 2008

Páni, tak stáž v ugandě... mě dneska přišla na školní mail nabídka žurnalistické letní školy, vypadá to dost zajímavě, jindy bych po tom hrábla všemi deseti... no tak třeba příští rok no 😀
Stejně moc nechápu to s těma kondomama 😲 Teda já jsem křesťan evangelík a nic proti nim nemám, stejně jako moji další takoví přátelé, takže si spíš myslím, že to je takové divné dogma katolické církve...

tanuki
27. kvě 2008

A ta arcidiecézní je teda asi katolická? Jojo, no oni sami, když mi to říkali, tak se u toho tak ksichtili...ale zrovna vzhledem k tomu, jak vysoke postavení má kněz v afrických zemích, tak by i on měl šířit osvětu a ne o tom prostě nemluvit a dělat že to není. Ale to asi musí říct až Vatikán, ale tam je zatím asi příliš radikálních stařešinů 🙂

Tak mám nakonec zkoušku z autoškoly 17. a 18., takže ne 20.= den před svatbou 🙂 jenže budu chybět ty dva dny ve škole, tak mi asi nedají na pátek volno ☹

A semestr začíná 1.10., což je středa, takže kdybych na tom byla nějak nečekaně dobře, tak bych příští rok ještě tu středu, čvrtek, pátek snad odchodila 😀

gimik
autor
27. kvě 2008

Holk 😀 y, tak za 14 dní jedu na všechny zkoušky, tak bych se měla začít učit. Ale mě se do toho tak nechce ☹

janeyzelvicka
27. kvě 2008

Jo, ta arcidiecézní je určitě katolická. No taky myslím, že v nejbližší době se jejich pohled nezmění...
No vida, tak třeba to zmákneš 😉
Hih dala jsem si do alba nejnovější fotku Kristýnky, tak můžeš mrknout, pro jistotu i s vysvětlivkama, protože opět nic moc nejde poznat 😀

tanuki
28. kvě 2008

Verunka zdraví Kristýnku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janeyzelvicka
29. kvě 2008

No vida 😀 co na to Martin?

gimik: já už sem v učícím procesu skoro 14 dnů a po tom fakt skoro nicnedělání je to pěkný záhul 😎

tanuki
29. kvě 2008

Ten byl moc šťastný, že je vše v pořádku..celou dobu jsme se drželi za ruku, holčičku si poznal sám 🙂 Já jsem neměla odvahu cokoliv říkat, jen jsem čučela a čekala, až to někdo řekne nahlas 😀 no a pak byl strašně spokojený, když mě viděl, jak se tam usmívám jak sluníčko na hnoji... My od začátku říkáme mimču Verunka - sms "jak se má Verunka" dostávám už nějaký ten měsíc 😉 Takže zklamaný fakt nebyl.

Gimi, já mám zkoušky celý rok, je to fakt na palici 😉 Všechny najednou! No, budeš toho mít tolik, že se ani nestihneš stresovat 😉

janeyzelvicka
30. kvě 2008

Tak to je super 🙂 Já byla včera poprvé na tom předporodním kurzu, bylo to moc fajn 🙂 mladá porodní asistentka, vysmátá, probíraly jsme kdy jet do porodnice, dýchání, co sbalit sobě a taťkovi... byla sranda 😀 Navíc jsem se dozvěděla, že tam v té porodnici pracuje i můj mudr... No to se tam snad budu dokonce i těšit 😀 😀

tanuki
30. kvě 2008

Tak jak jde studium? Já bych se šla někam koupat 🙂
A kolik času ti cca zabere cesta do porodky?
Tak jsem dnes Verunce koupila nádherné chrastítko - dřevěné s barevnýma dřevěnýma kuličkama na tlustém provázku 🙂 Hadříky neřeším..
Co pupík, teď už musí být celkem velký, ne?

janeyzelvicka
31. kvě 2008

My jdem dneska na svatbu Jarkova kámoše z výšky (ale jen na obřad) a pak na oslavu ke tchánovcům... tam sebou táhnu zas hory učení, ale ten bazén by fakt bodnul... no docela se hrozím léta, už teď mi ty vedra připadají děsné...
Včera porodila ségra od kámoše, co měla termín 16.6. drsné... Podle toho co kámoš říkal, měla asi tu preeklampsii, že hodně trpěla na otoky, na tlak, byla ve špitále na pozorování... pak chytla už ve špitále nějakou křeč, tak ji okamžitě řízli... 😖 ještěže jsou snad obě v pohodě 🙂
Vybranou porodku máme blízko, autem tak 10 minut... a kdybych to nestíhala, tak další je hned u domu, ale do té nechci 😀
Chrastítka ještě nemáme, beztak zas někdo přinese, tak uvidíme, co se shromáždí po porodu (to máš stejně jako s utěrkama - svatebníma darama 😀 )
Pupík fakt vyrostl, už je vidět, včera z toho jeden kámoš byl úplně nadšený (že tloustnu 😀 ), další kámoška chtěla dát ruku na bříško a Kristýnka ji drsně kopla 😀 chudák ona málem zařvala, odskočila a pak mi říkala, že se tam fakt něco hýbe (jak bych to nevěděla 😀 )

tanuki
31. kvě 2008

Tak to neporodila zas o tolik moc dřív..ale teda ten konec si asi moc neužila chudinka.
Tak já se vracím k původní vizi odjet po svatbě někam..spíš do toho Norska, fakt nemám náladu na 35stupnu- i když tohle zatím zvládám dobře, až mě to samotnou překvapilo - to spíš si pomalu zvykám, že už se mi tak dobře neohýbá a neběhá 😀

janeyzelvicka
31. kvě 2008

Tak to mě jak kdy, když jsem dobíhala na tramvaj, tak to bylo úplně v pohodě, a o pár hodin později, když jsme šli do města, tak už jsem myslela, že se tam snad zkroutím někde na chodník.
Norsko jsme taky měli naplánované na tyhle prázdniny - tak třeba příště 😀
Dneska tchán na oslavě tvrdil, že játra mají nějakou skvělou regenerační schopnost a že v případě poškození dorůstají nebo co, je to pravda? Říkala jsem si, že se radši zeptám u nějakých fundovanějších zdrojů 😉

tanuki
31. kvě 2008

Hihi, no jako mají, ale spíš když někomu transplanuješ kus zdravých, tak že to tam hezky proroste a hezky se rozroste, jinak mají tak super regenerační schopnost, že ti tam když chlastáš udělá místo jaterních buněk vazivo = cirhóza. To bych nedoporučovala 😀
No já chtěla letos do Bolivie 😉 Ještě jsem nevytáhla paty z Evropy, Asie mě moc neláká... Ale trochu se to zvrhlo 😉

janeyzelvicka
1. čer 2008

Hmmm tak to mu (tchánovi) musím říct, aby si nemyslel 😀
Páni, do Bolívie - se zájezdem asi ne co? Na úplně vlastní pěst?
Zítra jedu na tu zkoušku, tak uvidím, co tam stvořím. Iluze si nedělám, ale doufám 😀