Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

butt
2. črc 2010

@tanuki jj me je jasny, ze to vysetreni kolikrat je stejne k nicemu, ale on me tady ten doktor stve tak celkove(a bohuzel mam porad stesti jen na neho), ze proste s pacientkama moc nejedna jak s lidma, nic mi nevysvetli, jsem jak kus masa pro nej..nej bylo, kdyz se sel na me a ostani zensky divat na tom monitoru, to nas ani nepozdravil a jen koukal do tech papiru..jsem si pripadala jak kdybych byla krava v kravine, vis? 😀 takze samozrejme ani moc nevim, co presne na tom monitoru bylo nebo nebylo, jen mi rekl, ze to je v poradku...ale nejaky vykyvy u te delozni cinnosti byly...ja jsem strasne naivni asi a porad si predstavuju, ze by se ke me doktori meli chovat jako ke svymu klientovi, coz vetsina porad moc neumi ☹ chapu, ze kolikrat maji dost prace a jsou utahani, pze to neni lehky zamestnani..ale ani nepozdravit mi prijde uz trochu moc..ale dost fnukani 😀
jinak on si asi s malym ditetem clovek neodpocne poradne nikdy, co? 😅 nebo v tom byly jeste nejaky dalsi veci?
tak drzim pesti, at se na zkousku dobre naucis!

blka
2. črc 2010

@butt Děkuju 😉
Mareček je vzteklina, přísavka a aktivka 😀 . On pořád lítá od jednoho k druhýmu, chvilku nezůstane sedět a hrát si. Pořád se chce chovat a někam nosit a hlavně se šíleně vzteká,jak není po jeho. Těším se na období vzdoru 😝 😅
@tanuki Držím pěsti na zkoušku. Aspoň, že je hlídací teta, když ne babička 😉

k.ate
2. črc 2010

ahoj holky, tak my od včerejška žvatláme slabiky, je to sranda 😀 až se mi podaří osekat video, pochlubím se 🙂 Malej je hrozně legrační 😀

Jinak chování doktorů je kapitola sama pro sebe, já měla kolikrát pocit jako butt, že člověk je pro ně jen kus masa a je jim fuk, jak se cítí... ☹ Bohužel...

k.ate
2. črc 2010

taaaak konečně se zadařilo, tak tady je ten náš žvatloun 😀

https://www.youtube.com/watch?v=QY9ikRviygo
blka
2. črc 2010

@k.ate Super videjko 😀 .
Náš Mareček je skoupej na slovo, moc toho nenakecá ☹

sussanah
2. črc 2010

@k.ate super video 😀 Ja teda vic nez ty slabiky zavidim, ze dokaze sedet v zidlicce, i kdyz se neji. Ja to dneska zkousela, kdyz jsem mu chystala obed a vydrzel to vseho vsudy 5 min a to tam mel pridelanou knizecku, v ruce mrkvicku a do toho jsem mu zpivala a stejne byl do 5min rev. Proste mamanek 😀

Butt, Hanka: toz co je s tim rozenim?

My ted jedeme na dovcu az do stredy, tak prijdu asi nejen o Vas porod, ale ani nebudu moct podporovat pred statnicema blku 😔

@blka Budu drzet palce, jsem fakt dobra, ze jsi to dotahla az sem, ted uz to bude jak maturita. Proste je jasne, ze to udelas, je jen otazka za kolik 😉 At jde uceni od ruky a Marecek at moc nezlobi 🙂

k.ate
2. črc 2010

@blka on do včerejška taky nic jen "aaaa" "eeee" a včera se takhle rozkecal ze dne na den, jsme s manžou koukali oba dva jak puci 😀

@sussanah tak to my ho tam takhle čas od času "odložíme", když je potřeba něco udělat, ale on je tam v pohodě taky jen chvíli a pak začne mít pocit, že se mu věnujem moc málo a začne hulákat 😀 Ne vyloženě brečet, ale prostě křičí no 😀

blka
3. črc 2010

@sussanah Užijte si dovolenou 😉 . Kam jedete?
Děkuji moc za podporu, jsi hodná 🙂 . Doufám, že máš pravdu, klidně samý éčka, hlavně, ať to mám.

@k.ate Mareček měl dávno také vykládací období, čučela jsem jak puk, celej den nezavřel pusu a to bylo strašně super. Ale to byla výjimka. Prostě to bude asi typickej chlap 😀

butt
3. črc 2010

@blka tak babicka si bude muset zvyknout na par dnu na aktivnejsi zivot 😀 😀

@k.ate Kubik je sikovnej 😀 to je stejne sranda s tema detma, jaky delaji pokroky 🙂

@sussanah u me rozeni porad nic, ale mam jeste chvilku do terminu.. 🙂 dovolenou si moc uzij!

butt
3. črc 2010

tak co, myslite, ze hanka rodi?nebo si jen uziva vikend s manzelem a nema cas nam sem psat? 🙂 ta moje kamoska, co prenasela pred hodinou porodila, ale mela to takovy napinavejsi, takze nakonec malyho vytahovali klestema...ale oba jsou ok 🙂

k.ate
3. črc 2010

@blka uvidíme, třeba to malýho taky přejde

@butt dík 🙂 Já si právě říkám, že je neuvěřitelný, že co nevidět mu bude rok 😀 Vůbec mi to nepřijde, že tak roste 😀 Pořád je to moje malinkatý miminko...

Holky jinak dneska u nás ráno infarktová situace 😀 Malej byl u nás v posteli, manža rozespalej a mně se chtělo na záchod, tak říkám "Hele, pohlídáš ho chvíli?" a manža "Jooo", tak jsem v klidu odešla a na záchodě jsem slyšela nějaký rány, ta si říkám "Voni sousedi něco stěhujou..." a pak jsem přišla do ložnice, malej seděl úplně na kraji postele a mlátil s kytarou do skříně, mě málem trefilo, když jsem to viděla 😀 On manža při tom hlídání usnul a malej toho využil. Normálně, když vymejšlí nějakou lumpárnu, dělá u toho randál, ale dneska tam přelezl potichu jako myška... No, ještě že nespadnul, máme postel vysokou přes půl metru... 😕
A aby toho dneska nebylo málo, tak jsme ho nechali bez plíny a jak lezl, napíchnul se rozkrokem na takovou tu tvrdou knížečku... Teda ne uplně, ale i tak řval jak tygr...

Jinak uvidíme, co Hanka, třeba už mají prcka 😀

hankazamecnikova
3. črc 2010

Ahoj holky, jsem tu na skok, jen tak se zmínit, že jsme stále v celku 😉 A to jsem už utřela prach a vydrbala podlahy! Jdu sbíhat schody a pak si dám horkou vanu, kdyžtak zase zítra na viděnou 😀

hankazamecnikova
3. črc 2010

No vidíte, zrovna se po mě ptáte 😀

tanuki
3. črc 2010

blka a kdy to teda máš? a kdy promoci? 😉

K.ate, mně Veru na dovče spadla z postele (samozřejmě na zemi dlaždičky) naštěstí hlavou spadla zrovna na vlňáky 😵 Taky nám jednou spadla pod vodu, to byl teda pohled 😅 zvedli jsme jí tak za 3s, ona si tam sedla, pusa zavřená a vytřeštěné oči dokořán 😅 😅 😅 a kamarádka zkoušela AP přístup k bazénu..výsledkem bylo 2krát spadnutí+bleskové vytažení ven..asi jsou ještě moc malé, aby se z toho poučily 😒

blka
3. črc 2010

@butt Jo jo, bude si muset zvyknout 😀
@k.ate Téda, chudáček, snad to piňda moc neodnesl ☹
@tanuki Mám to ve čtvrtek, 8. A promoce někdy v září.
Co je to AP přístup k bazénu? Že necháš dítko chodit a neupozorňuješ ho a ono tam nespadne?

k.ate
3. črc 2010

@tanuki uf... tak to bylo štěstí... 🙂 A s tím bazénem, to mohlo být zajímavý, taky by mě zajílo, co je ten AP přístup 🙂 S manžou jsme se nedávno bavili, že v USA zemře víc dětí kvuli tomu, že se utopí v bazénu, než při autonehodách... A babička tu byla na návštěvě a já manžovi tvrdila, že jsme v domě, kde jsme bydleli jako děti měli bazén a já tam nikdy nespadla 😀 No, tak mě babička vyvedla z omylu, prej jsme tam zahučeli jako děti všichni 😀 BRatránek tam prej zajel na trojkolce 😀

@blka no on se netrefil přesně, naštěstí, ale těsně vedle má chudinka modřinu ☹

blka
3. črc 2010

@k.ate Na trojkolce? To je síla 😅 . Ale zasmála jsem se 😀
Tak ještě že to bylo vedle a jeho mužská chlouba neutrpěla 😀 😉

butt
4. črc 2010

@k.ate haha manzel dobre hlidal 😀

maudn
4. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem se dnes testovala (11DPO) a test negativní 😒

butt
4. črc 2010

@maudn ono ii dpo muze byt jeste dost brzo a na testu se nemusi nic objevit 😉 tak nezoufej 🙂 a tohle bylo prvni snazeni?

butt
4. črc 2010

myslela jsem samozrejme 11 dpo 🙂

maudn
4. črc 2010

@butt ano první.Samozřejmě mě to zamrzelo, měla jsem mamatest (nejcitlivější, co je). Samozřejmě, že malinká šancička pořád být může, přála bych si aby mrcha nepřišla...
Přítel je v šoku, má pocit, že je neplodný....

butt
4. črc 2010

@maudn me vysel pozitivni test az 16 dpo a ta carka byla skoro neviditelna 😉 a neblnete, parum, kt se to povede na poprve je minimum a to, ze se to nepovedlo hned, nic neznamena 😉

k.ate
4. črc 2010

@blka já taky koukala 😀 To se vždycky člověk dozví věcí takhle při různejch oslavách, ale tohle mě dostalo 😀

@butt 😀 že? 😀 Ale chudák z toho byl taky vykulenej (kdo by nebyl 😀 )

@maudn Já bych takhle brzo asi ani netestovala... Člověk si ušetří spoustu stresů... A navíc po prvním snažení být v šoku vůbec nemusí 🙂 Prostě občas se zadaří, občas ne... Jen já bych to snažení nějak zvlášť nehrotila a neřešila, protože podle mě hodně dělá i psychika a když člověk mooooc chce, kolikrát se nedaří... Zkus o tom popřemýšlet... 🙂

butt
4. črc 2010

@k.ate treba si manzel zapamtuje, ze kdyz se hlida dite, tak se nespi 😀 😀

maudn
4. črc 2010

Dík holky, přítel už to rozdýchal. Mě trošku bolí hlava, jak to mívám před ms, ale zase jsem včera vypila dost vína, tak kdoví z čeho to je.
Já si taky myslím, že psychika dělá hrozně moc. Pořád jsem se snažila příteli vysvětlit, že sex v době ovulace neznamená, že to vyjde, ale stejně tomu věřil. no a čekali jsme 3 minutky na výsledek testu a pak jsme společně nahlédli....

hankazamecnikova
4. črc 2010

@maudn Jéje, neblázněte, vždyť často testy strašně dlouho ukazují, že těhotná nejsi a máš to přitom třeba už dávno potvrzené od doktora, že jsi 😉 Někdy ti už i doktor ukáže na ultrazvuku tlukoucí srdíčko a test ti může klidně tvrdit, že ne-e 😀

Holky, tak na ozvách už mi kontrakce lítají jako lochneska, ale jinak se nic moc nezměnilo, akorát místo X/3 mám X/2, to znamená, že je děloha už níž nebo je čípek menší? Další kontrola je ve středu, ale tak na tu už třeba nedojdeme (konečně, kéž by, chacha) 🙂

blka
4. črc 2010

@maudn Ještě máš čas, pár dní počkej a zkus to znova 😉 . Kdyby došlo k pozdějšímu uhnízdění,tak trvá, než hladina HVG stoupne 😉 . A na poprvé to fakt vyjde málokomu, takže přítel rozhodně nemusí mít strach, že je neplodný. Jak dalekou cestu ty malé mršky musí udělat, aby se dostali k vajíčku a pak se do něj ještě probojovat? Neboj, testni později a uvidíš. A kdyby nic, tak příště. Hlavu vzhůru a pozitivní náladu 🙂

@hankazamecnikova Hani, tak hodnoty X/3 a 2 mi nic neříkají, tak nevím, co to znamená. A ty ty kontrakce cítíš nebo tě to nebolí?

blka
4. črc 2010

Jo, a už ti říkali, kdy by došlo k případnému vyvolávání?

butt
5. črc 2010

@hankazamecnikova tem zahadnym znackam taky nerozumim 🙂 a urcite uz dalsi kontrolu nestohnes, neboj 😉

hankazamecnikova
5. črc 2010

@blka Už jsem na to přišla, je to výška dělohy. Takže to znamená, že mi kleslo břicho na ze dvou na tři palce pod takový ten mečovitý výbežek mezi žebrama... Kontrakce cítím, ale nebolí mě. Jen se mi občas blbě dýchá. Ale pravidelný že by byly, tak to asi nejsou... Hm a o vyvolávání mi zatím nic neříkali, ale bojím se, že teď ve středu, jak máme jít na další kontrolu, že už by to tam začali řešit. A bojím se taky, že mi udělají ten Hamiltonův hmat nepříjemnej ☹

Jo a byli sme pak s našima nakupovat v Globudu a mamka se u pokladny začala strašně bavit s prodavačkou, jakože se znají a tak, že... a já koukám, koho mi to jen v obličeji připomíná ta holka, úplně jsem byla zmatená! A normálně to byla asi tvoje ségra! Drsný...

@butt Kéž bysme se na tu kontrolu ve středu už nedostali. Včera jsme se tam potkali s Jardovým kolegou, co měli termín až nějak pár dní po nás. Taky jí řekli, že jako nic... A dnes ráno mi Jarda úplně tak ostýchavě říká: Tak mi psal Martin, že už se jim to narodilo... No a já se málem rozbrečela. Celý den se teď válím v posteli a nic se mi nechce...