Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
23. črc 2010

@sussanah Tý jo, tak to čučím hlavně, jak si pamatuješ ty časy 😅 . S tím refluxem to je blbý, no. Ale po těch 2 hod. bys mu dala, kdyby chtěl, ale určitě jsou takové maminky, které by prostě řekly, ne, máš jíst až za hodinu, tak nebudeš 😔
Prso, jako cumlík, u nás fungovalo ze začátku, protože měl touhu sát, ale dudlíky ho nadavovaly a ani nevěděl, co s tím 😅 .

sussanah
23. črc 2010

@blka jo holt kdyz mas to same cca 2 mesice v kuse, tak si to clovek zapamatuje 😀 Na mel taky hodne silnou touhu sat a ja ho musela od prsa primo odtrhavat ☹ 😔 Bylo mi to vzdycky hooooodne lito, kdyz jsem videla jak dlabe, ale nemela jsem na vyber. Kdyz byl u prsa dele nez cca 10min, tak potom siiiilene zvracel 😔 Nastesti jsme potom zavedli dudosa, takze po kojo prso ven a dudus dovnitr 🙂

blka
23. črc 2010

@sussanah Hlavně, že ho přijmul 🙂 . Jste si asi užili s tím refluxem, co ☹

sussanah
23. črc 2010

@blka naprosto okamzite a to jsem byla pred porodem presvedcena, ze dudlik je prece zbytecnost. Maly me vyvodil z omylu, byla to lasa na prvni podudlani 😀

blka
23. črc 2010

😀

hankazamecnikova
24. črc 2010

@blka Jojo, ten stres... já vím, že jsem v šestinedělí, takže je to asi normální, ale když Vašíček brečí, bych nejradši brečela s ním. Manžel to zvládá, chová ho a většinou ho fakt utiší. Ale stejně se mi zdá, že Vašík brečí každý den čím dál víc. Buď má víc síly, nebo silnější prdíky... nebo obojí. A nebo nevím, co mu je, každopádně mi to rve srdce ☹

sussanah
24. črc 2010

@hankazamecnikova nemate ani 2 tydny, to je normalka, ze ted zacina brecet vic, jak pises nabira na sile a taky uz zjistuje, ze to na mamu zabira 😉 Ja teda prvni dva tydny brecela kazdy den nekolikrat, 3-4tyden uz jen jednou denne a pak se to zlepsilo 😀 Ten si poplacu tak jednou za 3-4tydny, kdyz uz se to tu na me hrouti a maly furt knoura a knoura a knoura 😖 Na to si zvyknes a taky uz za chvili budes vedet, co zabira 😉

butt
24. črc 2010

@blka ja bych ji taky samozrejme nechtela trapit hlady 😀 ale rikam si aspon rozdil den a noc by mohla registrovat 😀

hankazamecnikova
24. črc 2010

@sussanah Tak to je mi pěkné. Člověk se tak stará, aby se malej najedl, aby zesílil, no a co za to? Decibely navíc 😀 Já mám většinou jen pocit, že budu brečet, ale nakonec nebrečím, protože si uvědomím, že to stejně ničemu nepomůže. Ale občas v noci, kdy jsem fakt unavená, že se třeba nemůžu skoro zvednout, abych ho šla přebalit, to si pobrečím.
Hele a co když teda malej brečí, najezený, přebalený, vyříhaný... prostě není už nic, co bysme mohli udělat, ani chování nepomáhá? Máme ho nechat vyřvat?

butt
24. črc 2010

@hankazamecnikova u nas zabira dudlik 😅

hankazamecnikova
24. črc 2010

@butt U nás občas taky, ale to asi jen když má potřebu sát a nevadí mu, že nic neteče. Jinak jsem dnes kojila asi tak už milion hodin skoro v kuse 😀 😒 On se napije, pobrečí si, říhne (ještě nám to moc nejde, to říhání, ale zlepšujem se), pak občas spí, ale to přes den jen tak dvakrát, pak až v noci, a za chvíli už si zase mlaská a cucá si ruku, celej hladnej. Tak si říkám, to snad není možný... a zase kojíme. Je fakt, že on má co se týká váhy co dohánět.

butt
24. črc 2010

@hankazamecnikova aha, u nas dudlik zabira kdykoliv totiz...jinak mi nerihame, nejak asi nevim jak na to ☹ a jak an tom s vahou jste?kolik jste doma pribrali?

hankazamecnikova
24. črc 2010

@butt To máš těžký, takhle říct, kolik jsme přibrali. Když to beru z vážení tak v devět ráno, po kojení, tak teď za ty tři dny mi to vychází na 170 g, což je totální kravina. Spíš se dneska ráno brouček brutálně přepil a teď to celý den kaká zase zpátky do plín a i když ho dál pořád kojím, on pořád kaká a po každým vážení má míň a míň...

butt
24. črc 2010

@hankazamecnikova hmm..ono je mozna lepsi tu vahu neresit 😀

sussanah
24. črc 2010

@hankazamecnikova 170g za 3 dny vubec nemusi byt kravina, muj kluk mezi 2 a 4 tydnem pribral 900g! tj 450g za 7 dni 😉 Jinak k tomu vyrvani, to uz je na tobe. Ja jsem to nedelala, kdyz byl maly maly, prijde mi to trochu krute. Ted uz necham obcas se povztekat, ale kdyz spusti litostive, tak stejne za nim jdu 😉 Jo a to ze mlaska a cuca si ruku jeste nemusi nutne byt, ze ma zase hlad 😉

blka
24. črc 2010

@hankazamecnikova Hani, to jo. On nabírá na síle, tak ten pláč je silnější. Ale rvát srdce ti to bude asi pořád, teda aspoň mě se to zdá čím dál horíš. Když jsme na odběrech a on tak šíleně brečí a dívá se na mě a já mu nemůžu pomoct. No děs. Brečím vždycky s ním 😅
Já bych vybrečet nenechala, ale je to na tobě. Miminko tě 9 měsíců cítilo, tak tě potřebuje cítit i teď. Prostě potřebuje tvoji blízkost. Třeba ho trápí bříško nebo už nevím 😅. Ale víš, co u nás zabíralo, pustit fén na prázdno. Ten zvuk ho uklidňoval 🙂
A jak může mít po kojení míň a míň 😕. Váží ta váha dobře 😅

@butt Děti to neregistrují, pro ně je to pořád stejné. Ale časem přijde na to, že je den a noc, neboj 😉 . Mareček mi taky neříhal, nevěděla jsem,jak na to a navíc mi vždycky usl, tak spinkal. A ani si neříhal, i když se mamka snažila. Dlouho trvalo, než začal říhat.

sussanah
25. črc 2010

@blka @butt nektere deti riani proste nepotrebuji. My jsme bojovali za kazde odrihnuti 😖

butt
25. črc 2010

@sussanah ty jo to fakt jder pribrat tolik za tak kratko, jo? 😕

sussanah
25. črc 2010

@butt jo holka jde, plne kojene dite, jeste navic s refluxem, blil od rana do vecera a u prsa nebyl dele jak 10min u kazdeho 😀

butt
25. črc 2010

jejda ted jsem nasla ve svym prepdolesnim prisepvku strasnou hrubku 😅 omlouvam se za ni 😅 a s tim rihanim..si rikam, ze proc to lamat pres koleno...kdyby potrebovala, tak si rihne, ne? 😀

sussanah
25. črc 2010

@butt jo a kojila jsem jen 6x denne 😎 Dr mi hnedka rikala, at mu prestanu davat co pul hodiny, ze budu mit obezni dite 😀 😀 😀

butt
25. črc 2010

@sussanah pekny 😀 😀 😀 a prosimte, pokud jsem to nepopletla, tak jsi tu psala, ze klobouvku ses zbavila teprve nedavno..mohla bys mi pls popsat, jak ses jich zbavovala?my totiz jinak nekojime, vubec se mi na prso nechce prisat..tak bych byla rada za inspiraci, jak na to..treba do ip, at tady tim holky nezahlcujeme 🙂

sussanah
25. črc 2010

my jsme ale nemeli klouboucky od zacatku, ale spis pozdeji a vecer, kvuli pomalemu spousteni mleka, to je o necem jinem, nez kdyz jsou od zacatku. Koukni se na kojeni.net tam je hezky popsano vse kolem kojeni s kloboucky a jak na odnaucovani 😉

butt
25. črc 2010

@sussanah aha, diky mrknu 🙂

hankazamecnikova
25. črc 2010

@blka My ho taky nedokážeme nechat jen tak řvát... manžel nosí, já kojím... dnes v noci jsme měli asi první prdíkovou kalamitu. Nakonec jsme to vyřešili stříkačkou s fenyklovým čajíkem. To byly najednou prdy venku, ale jaký teda. A pak usnul... uf. Ale bojím se, že to bude silnější a silnější. Četla jsem knížku, kde právě ten pediatr popisuje, jak miminko ty první tři měsíce vlastně by ještě mělo být u maminky v bříšku, protože je nevyvinuté (když to srovnáš se zvířátkama, který hned po narození hopkaj), ale protože lidi začali kdysi chodit, tak se jim jaksi změnila pánev a aby mimčo mohlo prolízt ven, musí se narodit o tři měsíce dřív... drsný, co? 😀 Dneska jsem Vašíčka nakojila a on usnul u mě v posteli, tak jsem to taky zalomila a tulili sme se k sobě jako za starých časů, kdy byl v bříšku 🙂

hankazamecnikova
25. črc 2010

@butt My se kloboučku zbavili jednoduše - zapomněla jsem ho doma, když jsme šli na kontrolu k doktorce a ta chtěla vidět, jak kojím. Tak jsem to zkusila bez něj a malej se chytnul i bez. Prostě to občas zkus, jestli už máš bradavky vytahaný...

butt
25. črc 2010

@hankazamecnikova to vis, ze to zkousim..dnes byla poprve vubec u prsu bez kloboucku prisata. cely tri sekundy 😀 ja mela pradavku od zacatku dobry, problem byl u male, ze proste neotevrela pusu...zkouselo to nekolik sester a marne, pak se jim to nechtelo resit, tak mi narvaly kloboucky...

hankazamecnikova
25. črc 2010

@butt No přesný, přišla sestra, zkusila ho párkrát "nahodit" na prso, nechytnul se, tak hned: "Vy musíte mít kloboučky, bez těch asi nikdy kojit ani nebudete." A prdlačky.

butt
25. črc 2010

@hankazamecnikova mam radost, ze vam se povedlo jich zbavit!ja budu trpelive dal zkouset 🙂 ale rikam si, ze lepsi kojit nejak, nez vubec... a taky se nechcu nejak moc kvuli tomu nervovat, moje heslo:spokojena vyrovnana mama nade vse 😀