Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
1. srp 2010

@k.ate nechci Vás strašit a je to svým způsobem jedno, ale ona je pořád určitá vysoká hladina v krvi (jinak by to nefungovalo) a do mléka u penicilinu přechází 10%, což přepočteno na váhu mimi a je regulérní hladinka. Ale obyč penicilin je neškodný. Nicméně to ovlivňuje imunitu, která se teprve tvoří, takže pokud je šance se vyhnout, tak..

@hankazamecnikova to by mohlo zabrat 😵

k.ate
1. srp 2010

@tanuki já vim, že tam nějaká hladina pořád je, ale ona mi posílala i odkaz na článek ohledně tohohle a tam právě bylo, že maximální hladina toho penicilinu v mlíku je po nějaké té době a pak to klesá... Já to brala v čevnu, takže mrněti bylo cca 9 měsíců... Tak snad dobrý, hlavně jsem si říkala, že aspoň kdyby ten sajrajt ode mě chytnul, tak by to měl těma antibiotikama přeléčený taky 😀 (tím jsem se jako uklidňovala 😀 )

butt
2. srp 2010

@lakshmi jeee to bych byla asi i rada, abys na me mrkla, jestli to delam dobre a pripadne poradila...ono to je prece jen enco jinyho, kdyz ti to nekdo ukaze nazivo, nez kdyz to studujes jen na netu..male ma spatny kycle, takze kolibku nemuzeme a jednou jsem zkousela ten kriz, ale male se to strasne nelibilo ☹ tak mi jeste dej chvilku, az mala povyroste a pak se domlouvime, ju?budu fakt moc rada 🙂

hankazamecnikova
2. srp 2010

@tanuki Vypadá to, že to fakt zabírá. A prso už má barvu celkem normální, tak jsem nikam k doktorovi nejela. Vašík teďna chvilku usnul, ale počítám, že tam za 2 minuty bude vzhůru a mít hlad. Prsa bolí, jak saje a saje, ale mám radost, že mi je aspoň fakt vyprázdní...

hankazamecnikova
2. srp 2010

@butt Dneska mě navštívila Blka a právě mě učila, jak se váže kříž 😀 Kolíbku taky nemůžeme kvůli kyčlím 😉

butt
2. srp 2010

@hankazamecnikova jesteze ty zkuseny matky, co jsou ochotny se nam venovat, mame, co? 😀

k.ate
2. srp 2010

škoda, že já neměla nikoho, kdo by mi vázání ukázal ☹ No, teď je mrně zvyklý na nosítko a šátkovat asi už nezačnem... tak třeba u příštího mimi 🙂

tanuki
2. srp 2010

@k.ate my začali šátkovat v 8m,a le stále má ještě dost nositelné rozměry- 10kg 😉

Tak M. se asi z práce jen tak nevrátí 😔 byl hozen do moře a plav..

tanuki
2. srp 2010

@hankazamecnikova to mám radost, snad už to bude úplně dobré!

crawler
2. srp 2010

ahoj holky🙂

otázka trochu mimo🙂 - s manžou hledáme bydlení a kde si zajistit hypotéku...u které banky ji máte vy jestli ji máte?

k.ate
2. srp 2010

@tanuki no ten náš drak měl v 10m 10600 gramů :-/ takže nevim, jestli to má smysl, i v tom nosítku se už celkem pronese 😀 takže u nás by to bylo asi už jen na chvíli...

sussanah
2. srp 2010

cau holky, tak jsme byli na prodlouzeny vikend u prarodicu = mela jsem dovolenou 😵 A jen koukam, co se tu vsechno probiralo, ani se mi ty hromady nechce docitat 😅
@crawler my mame u CS, ale jeste vdobe, kdy jsme chytli dobry urok, takze jen 4,78% coz uz ted je asi tak trochu pohadka 😒

tanuki
2. srp 2010

My zatím úvěr nemáme 😅

@k.ate, já jsem etď v megadlouhém pořadníku na nosítko pro větší děti. Měla jsem půjčenou krosnu od Deutera a moc spokojená sjem nebyla, tak jdeme do tohoto. Ale fakt lituju, že jsem tam ennapsala tak o 3měsíc, spíš půl roku dřív, Manduca je už malá- nosítko by mělo být od kolínek ke kolínkům... http://www.petitepanda.net/galleries/action-photos

butt
3. srp 2010

@crawler taky nemame zkusenosti, takze neporadim..jinak vcera jsem si poprve lehla na bricho 😀

crawler
3. srp 2010

bré dopoledne🙂

u nás prší, tak budeme zalezlí v noře🙂

Ono právě je takových možností - hypotéky, hypoúvěry, úvěry ze stavebka, apod. a těch bank, co to nabízí je mraky, tak bychom rádi nějaké zkušenosti🙂
takže vy ostatní jste v pronájmech? to nám se nechce cpát peníze nikam - radši jsme se rozhodli bydlet s tchýní, ale šetřit - bydlíme zde lehce přes rok. občas už rostu, ale má to i své výhody. nicméně na vlastní bydlení se těšíme jako hrom🙂zadlužit se chceme co nejmíň, tak hledáme levnější domky, které mají část obytnou a část třeba určenou k rekonstrukci, což bysme časem udělali. No máme z toho strach, ale bez zadlužení to dnes bohužel nejde☹
@butt a jaké byly pocity?máš nad jizvou taky takový převis bříška? já jo a hubne se to pomalu 😝

butt
3. srp 2010

@crawler my bydlime v byte, kt patri mym rodicum..jsme za takovou pomoc moc vdecni, pze jak rikas, jinak bychom se museli zadluzit... no hele bricho dobry, ale uz mi ta poloha nejak neni pohodlna, jsem si odvykla 😀 😀 a to jsem driv tak spavala skoro porad..no previs mam jeste mega velkej 😀 nejak se mi to bricho nechce zatahnout zatim...

crawler
3. srp 2010

@butt jé, tak to se máte!!!🙂 mě už to taky není tak pohodlný - hlavně kvůli prsám...no, já mám břicho ještě rozhoupaný a vzhledem k tomu, že by se zatím nemělo nějak posilovat, tak ještě rozhoupaný bude 😝 převis se pomalu ztrácí, ale fakt pomalu...no nemůžeme chtít všechno hned🙂

butt
3. srp 2010

@crawler jj mame se 🙂 nasi maji za odmenu slibeny, ze jim budu platit nejlepsi domov duchodcu 😀 😀 ja prsa vubec naliti nemam, takze v tom problem neni 😀 jen jsem si nejak odvykla a bolely me z toho zada... tak tak mas pravdu, nemuzem vsechno chtit hned 🙂 a ono se to previsly bricho casem urcite podda 😀

sussanah
3. srp 2010

@crawler jo holka, pokud jste nezdedili hromadu penez nebo super baracek, tak bez zadluzeni to dneska uz moc nejde ☹ My nezdedili ani zbla, takze hypoteku mame na 30let a na takove penize, ze se mi na to ani nechce myslet. Ale co, mame krasny baracek, tak nas z neho snad nevystehuji 😅
Jinak ja myslim, ze po 3 mesicich uz se muze zacit posilovat ne? Ja zacala asi 4mesice po slepaku a covece, ono to cviceni fakt to bricho zmensilo, samotnou me to prekvapilo, ja totiz snad nikdy necvicila 😀 😀

crawler
3. srp 2010

@sussanah my máme něco našetřeno a chceme koupit starší vesnický domek a pomalu si ho předělávat, takže by stačila hypo max.500 000 což v dnešní době je vcelku prd 😀 ale i tak:-/ momentálně hledám od koho půjčit?

sussanah
3. srp 2010

@crawler a co novomanzelska pujcka? Ta je myslim 300t a splaceni snad az za 10let nebo tak neco. Ale nesmi byt zadny velky majetek. Blizsi info nevim, nas se to netykalo 😉

blka
3. srp 2010

Ty novomanželské půjčky jsou výhodné. Taky jsem si říkala, že bysme si vzali, když stavíme, ale leda prd. Mají dost blbé podmínky (podle mě). Nemůžeme ji dostat, protože bydlíme v bytě, který je družstevní. ale to nedostaneš, ani když bydlíš ve vlastním. Tak jako, když bydlím v družstevním bytě a chci si koupit vlastní byt nebo dům, tak proč bych tu půjčku nemohla dostat? Stejně jako mi např. rodiče dají byt, který je v os. vlastnictví a přepíšou ho na mě,ale za čas si chcu postavit dům a tuto půjčku nedostanu. Přijde mi to postavené na hlavu. V podstatě to je jen pro ty, kteří bydlí u rodičů 🙄

nikollita
3. srp 2010

Ahoj holky,
vidím, že spousta z vás už jste porodily krásné miminka, všem blahopřeju. Na začátku roku jsem se tady na chvilku objevila a žasla, že zvládáte školu a rodinu zároveň. Tehdy do mě hučel gynekolog, že bych měla co nejdříve zadělat 😉 no a dneska jsem našla na testu malinkýho ducha...takže asi co nevidět přidám...jestli mohu 😉
Akorát nevím, jak to vše skloubit.

blka
3. srp 2010

@nikollita Ahoj, moc přeji, ať čárka sílí a máš pohodové těhotenství 🙂 . Co studuješ a který rok?

butt
4. srp 2010

@nikollita ahoj 🙂 pripojuji se k prani blky 😉 a neboj, skolu i mimco skloubis 😉 a taky jsem zvedava, co studujes 😀

nikollita
4. srp 2010

Já studuju sociální práci na Ostravské univerzitě, nyní jdu do 4.ročníku, končím v roce 2012 (klasický pěti letý obor - Mgr.)
Jak to zvládáte vy? Vím, že minule jsem se tady bavila s crawler chvilku, miminko se jí narodilo někdy v dubnu, takže to možná budeme mít stejně, když se vše zadaří.

butt
4. srp 2010

@nikollita crawler je uzasna, po produ sla hned delat zkousky 🙂 ja zatim zkusenost nemam 🙂

@hankazamecnikova tak jak je?jinak jak jsme se bavily o te zadosti o rodicak, jsem dneska volala na urad a fakt je potreba od gyndare zadost o penezitou pomoc v materstvi a k tomu moje prohalseni, ze na materskou nemam narok

hankazamecnikova
4. srp 2010

@butt Ahoj, je líp, malej dostal ten růstový spurt, a tak saje a saje a zatvrdlina se zmenšuje. Pomalu, ale jistě. Ale prsa mám teda už úplně utahaný, Vašíček je teď takový můj mléčný upírek 😀 Mně se manžel ptal až na ministerstvu mailem... a nakonec zjistil, že jim tam jen něco podepíšu, ale musím tam teda osobně. Kdyby to vyřizoval on, tak je třeba moje prohlášení a oni ani neví, jak by mělo být formulované. Tak doufám, že tam nepřijdu a nebude to zase všechno jinak!

hankazamecnikova
4. srp 2010

@nikollita Ahoj, vítej mezi maminy 😉 Já teda nevím, co jsem byla "jen těhule", tak jsem školu zvládala levou zadní, spíš ještě líp než dřív. Ale teď s malým jsem se ke škole ještě vůbec nedostala. No, ale jsou mu teprve tři týdny 😀 😉

butt
4. srp 2010

@hankazamecnikova m prave rekla, ze to prohlaseni muzu napsat sama... nadiktovala mi neco jako ze jsem nebyla pred porodem v pracovnim pomeru ani osvc a jsem student a proto nema narok na penezitou pomoc v materstvi..ale podle me by stacilo napsat, ze jsem nesplnila pred porodem zakonne podminky pro vznik naroku na penezitou pomoc v materstvi... no je to na palici, strasne me tady to vyrizovani na uradech otravuje.
tak super, ze uz je lip!mam radost!jeste, z eto tak hezky vyslo, ze vasik zrovna chce sat vic 🙂