Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
6. srp 2010

@butt Zatím jo, tak uvidíme. Dnes jsem mluvila s kamarádkou, která nastupuje jinde, bude mít plat tak o 3000nižší než on..a taky se spolužákem, co nastupuje v Německu a když odečtu nájem za 2pokoják tam, tak bude mít o 30 000víc než on. Jsem zvědavá, jak dlouho tomuhle budeme odolávat 😔

butt
7. srp 2010

@tanuki mate v planu se kvuli praci stehovat?mam dobrou kamaradku, kt se i ted bude brat cersvte dostudovayho doktora a rikala, ze tady ty platy jsou fakt hrozny...ze tu dlouho asi nevydrzi a odstehujou se nekam na zapad...

tanuki
7. srp 2010

Nevim, my pořád trochu uvažujeme o Jižních čechách, chtěli bychom zahrádku..a rozhodně ne periferii Prahy 😒 Kdybychom "jeli vydělávat" později, tak rodičům bude třeba 65, což už by byl člověk rád co nejvíc s nima, kdyby něco.. 😔 Musíme si o tom vážně promluvit 😒 Ale rodina nám umožnila super podmínky- dali byt, tak by to ani nebylo tolik potřeba, nebylo fair. I když oni by to asi chápali..

hankazamecnikova
7. srp 2010

@crawler Tak co ta tvá šílená indická kniha? 🙂 Já právě usedám k transkripci čínských rozhovorů, aneb práci ke zkoušce z čínské syntaxe 😖

butt
8. srp 2010

@tanuki tak preji, at se spravne rozhodnete 😉 ja v tomhle mam jasno, z "myho" mesta nejsem moc ochotna se stehovat jinam 😅 akorat jsme se s manzelem bavili, ze treba na duchod (jestli teda vubec nekdy do duchodu pujdem 😀 ) se odstehovat nekam do hor na samotu..to si predstavit dokazu 🙂

blka
8. srp 2010

@butt Já su taky takovej patriot. Vůbec si nedovedu představit, že bych se měla odstěhovat někam do ciziny. I když by to tam bylo třeba lákavější. Ale já si nedovedu představit, že bych tady nechala celou rodinu.

tanuki
8. srp 2010

No právě v tom je báječné to Německo- třeba 3hodiny od domova. No řeknu Vám, jsme faktys nahlodaní. Na pár let, za pár let... Jenže já bych spíš to N. a M. by raději GB 😒 Každopádně velmi "vtipné" je, že M. bude stoupat každý rok plat o 500, kamarádovi taky o 500, jenže Éček 😝 takže bude začínat na 55a za 5let 100tisíc měsíčně 😨 a M. 16tisíc (oboje platy bez služeb) 😔 To je prostě masakr.

blka
9. srp 2010

Až teď jsem si všimla, že bydlíte v Praze. Z Prahy to Německo není daleko, to máš pravdu (pokud byste teda nejeli na druhou stranu Německa). To je fakt, že to bych možná taky zvažovala, ty 3 hodiny fakt nejsou moc a ten plat, to je teda masakrální rozdíl. I když v Německu bude dražší asi i bydlení a to ostatní, ale i tak byste na tom byli určitě o moc líp. Jenže to máš potom zase i školku / školu pro Verunku a kam ji dát - sem nebo tam? To je blbé rozhodování. Nezávidím 😔

sussanah
9. srp 2010

@tanuki jj dr na tom u nas nejsou nijak zavratne, silene rozhodovani pro vas. Ale zas mysli, ze je lepsi vyrazit treba ted hned,na 3-5 let a do skoly by potom mala mohla nastoupit tady. A atestace co jsme slysela, tak jsou mnohem lepsi podminky na dodelani v DE nez u nas. GB taky neni spatny napad, ale vim ze znami meli jednodussi uznavani skoly a praxi v DE nez GB. No mate to zapeklite..
My taky uvazujeme, ze bychom jeste nekam vypadli, tak na 1-2r. Uvidime, jeslti mm doistane nejakou nabidku z prace. Mohli bychom v podstate okamzite do Indie, ale tam me nikdo nedostane ani parem volu 😀 Chtela bych idealne evropu, at to neni daleko od CR, jeste mozna US, na Cinu by me uz musel premlouvat 😅 Uvidime, co se z toho vyklube. Prave si myslim, ze je lepsi vyrazit ted, dokud jsou deti male, az budou ve skole, tak uz se jim od kamaradu nebude moc chtit, to je jasne

tanuki
9. srp 2010

No jeden můj spolužák byl vždycky půl roku v ČR a půl roku v zahraničí a pohoda (na prvním stupni) naučil se jazyk... vždycky jen udělal vyrovnávací zk. Zas si myslim, že jak je mateřská někdy náročná na hlavu a na emoce, tak být v zahraničí bez rodiny a kamarádek, to bych moc nechtěla. To zas Ti Němci jsou přátělštější než Britové..
Manžel včera říkal, že tu chce odatestovat a dnes, že by tu zůstal tak rok, dva 😀 Uvidíme, jak ho potěší nebo zklame první výplatní páska. Oni zas se Ti jeho šéfové celkem snaží, když to porovnáme s jinejma, kteří dají ty 0,2úvazky..
@sussanah to jsou teda dost exotické varianty 😀 v jakém dělá oboru?

Právě tím nájemným jsem se konejšila, že to tam určitě bude hrozně drahé a kamarád má 60m 2+kk za 7500i s poplatkama 😅

blka
9. srp 2010

@tanuki 7500 euro 😕 ?

blka
9. srp 2010

@sussanah Indie, Čína, hm, zajímavé země.
Asi takhle, kdyby manžel řekl, že ho to moc láká a chtěl by tam strašně moc jít, tak bych se podvolila. Ale radost bych z toho neměla.

hankazamecnikova
9. srp 2010

@blka @sussanah @tanuki Jooo, do Číny, kdyby Jarda chtěl, tak jedu hned 😀 😀 Nebo do Polska. Holky, Vašík mi za dva týdny přibral půl kila, doktorka čučela 😉 😎 Ale zítra jdeme na vyšetření s tou hlavičkou. Jak nám v těhotenství pořád tvrdili, že je moc malá, tak doktorce se zase zdá moc velká 🙄

sussanah
9. srp 2010

@hankazamecnikova nojo, ty by ses v Cine alespon domluvila 😀 jj velikosti hlavicky se proste nezavdecis 😉 At vysetreni dobre dopadne! Jinak me maly mezi 2-4t pribral 1kg 😅

@blka no prave manzel se Indie desi jak cert krize. Obcas tam musi na sluzebku a to potom prijede, hodinu se drhne antibakterialnim mydlem, ja peru vsechno, co bylo v kufru minimalne na 60 a kufr cistime zvlast 🙄 A to jak jsem znala jeho byvaleho sefa, co tam byl pul roku, tak ten po prijezdu cistil lihem cely kufr. Takze Indie fakt ne 😀
@tanuki Dela IT jako projektovy manazer, a uz ted v podstate dela mimo CR, ale zatim to zvlada virtualne a sluzebkama.

hankazamecnikova
9. srp 2010

@sussanah Tyjo, tak to jste lepší 😕 Ale pro nás je to i tak obrovský úspěch, s tím jak jsme se ze začátku nemohli vůbec rozkojit 🙂 😉 A já bych asi se svou láskou ke studiu jazyků jela kamkoli, kde by se mi teda zamlouvaly hygienické podmínky. Nevím, jak je to v Indii, ale myslela jsem, že ve městech je to tam moderní, ne? Že když na to máš, tak si žiješ v čistotě... ale možná to tak není. V Číně třeba snad vůbec neexistují vany... a to jsem těžko nesla...

blka
9. srp 2010

@hankazamecnikova To se Vašík činil 🙂 . Ať vyšetření dopadne dobře 😉

sussanah
9. srp 2010

@hankazamecnikova asi taky zalezi v jakych mestech, ale jak mi mm popisoval hotely (rekneme ta lepsi streni trida), tak jsem se dost desila. Ono jde taky o to, ze treba muzes mit super bydleni, ale proste to je vsude, na ulici, kdekoliv. ale zas mm rika, ze lepsi tam byt treba rok nez 14 dnu, protoze uz si proste zvyknes 😀

k.ate
9. srp 2010

@blka já myslim,že to bude 7500 našich... Co jsme koukali s manžou ve Vídni, tak tam podnájem vyšel nastejno tam, jak tady, možná o něco málo dráž, ale ty platy jsou nesrovnatelný :-/ Než jsme měli malýho, přemýšleli jsme s manžou, že se přestěhujem do rakouska nebo do německa... A zkusíme se tam nějak "probít", ale teď s malým to nevypadá no...

blka
10. srp 2010

@k.ate Tý jo, tak to je teda něco. Jsem si myslela, že to tam mají fakt dražší.

butt
10. srp 2010

@hankazamecnikova teda vasik krasne roste 🙂 my jsme byli na kontrole ve dvou tydnech a pak jdeme az v sedmi, takze ja vubec netusim, jak mi mala roste 🙂 at vysetreni dobre dopadne a urcite pak dej vedet!

@sussanah peknou zabavu mate po takove sluzebce 😀 ale uplne chapu...

adelka89
10. srp 2010

nazdarek studentky 🙂

@hankazamecnikova Vasik je sikulka 🙂 roste jako z vody 🙂 drzim pesti,at vysetreni dopadne dobre 🙂 kolik cm ma obvod hlavicky?
@tanuki jo chudaci doktori, vubec neni jejich prace a zodpovednost ocenena, to me na tom nasem state se** cim dal vic 🙄
mm.taky premyslel nad tim,ze bude pracovat v zahranici, chtel jet na par mesicu do Rakouska, mel by tam asi 3x vetsi plat jako IT nez tady v Brne,ale pak prislo prekvapko, ktere se uz narodilo a do Rakouska jezdi uz jen na sluzebky. Zrovna zitra tam jede 😒

@sussanah tohodle se bojim, ze jakmile mm.zmeni firmu (coz bude uz brzy) bude jezdit nekam do Činy a ja nevim kam vsude. ted pracuje pro rakouskou firmu z Brna, která pracuje pro zákazníky v Anglii,tzn sluzebky do Reichu a do Anglie. To je pro me jeste unosne.

@butt jo do hor 🙂 my se cim dal casteji bavime o tom,ze koupime statek a stanou se z nas zemedelci 😀

butt
10. srp 2010

@adelka89 tak bacha, mluvenim to zacina a pak si to fakt splnite 😀 nasi o tom taky nejdriv jen mluvili, pak se prestehovali na vesnici, zaclo to kralikama, ted maji i slepice, kozy a ovce 😀 😀 😀 😀 na jednu stranu to je strasne super, na druhou vidim, kolik s tim maji starosti...takze me by stacily ty hory bez zvirat 😀

adelka89
10. srp 2010

@butt 😀 😀 😀

hankazamecnikova
10. srp 2010

@adelka89 Vašík má obvod hlavičky 41 cm, při narození měl 38 cm. Vyšetření dopadlo dobře, mozek má v pořádku, takže hlavička neroste tak rychle z důvodu, že by tam třeba měl nějaký ucpaný ty mozkomíšní vody nebo co to tam je, ale prostě mu tak rychlejc roste. Jestli má srostlé ty švy, to nám nějak neřekli, asi to sami neví, jsme objednaní na kontrolu za měsíc a tam se uvidí. Ale protože má tu hlavičku tak protáhlou dozadu, asi bude mít problém ji v leže na zádech dát narovno, tak budeme muset už teď v měsíci začít preventivně cvičit Vojtovu metodu, aby měl silný svaly na krku a zvládnul to...

adelka89
10. srp 2010

@hankazamecnikova tak hlavne ze to dopadlo dobre 🙂

sussanah
10. srp 2010

@hankazamecnikova to je dobre, ze je maly v poradku 🙂 S vojtovkou to urcite vsechno dobre zvladnete, Vasik bude silak 😉

hankazamecnikova
10. srp 2010

@sussanah Já se bojím, určitě u toho bude plakat a to já budu plakat taky ☹ Jenže teď jsou mu 4 týdny a v 6 týdnech už by měl tu hlavičku na zádech otáčet, jinak se mu pomalu začne křivit páteř...

blka
10. srp 2010

@hankazamecnikova To je bezva, že vyšetření dopadlo dobře 🙂 . Kdyby měl srostlé švy, tak má přece srostlou tu "díru" v hlavičce, ne? To že má hlavičku protáhlou dozadu je dané tím, že má takový tvar nebo tím, jak ho vytahovali vaxem? Vojtovku zvládnete, neboj. Třeba to nebude nějaký hrozný cvik 😉

sussanah
10. srp 2010

@hankazamecnikova no vojtovka neni zadna sranda, to je fakt, ale verim, ze to bude v pohode. Vetsina deti si na to po case zvykne a berou to jako soucast jejich denniho programu. A jak rika Blka, treba to jenbude par reflexnich cviku a hotvka 😉

hankazamecnikova
11. srp 2010

@sussanah @blka Já si tak tajně myslím, že by tu vojtovku ani nepotřeboval, že by tou hlavičkou prostě jen otáčel trochu pozdějc, ale nikomu to neříkejte 😉 Než by se mu to mělo nějak zkřivit, to radši budeme cvičit 🙂 Taky doufám, že to bude jen nějaký lehký cvičeníčko a hotovo...