Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
16. čer 2008

Jojo, víkend jsme si užili 🙂 viděla jsem se s manželkou bratrance, která bude mít mimčo v říjnu, a má teda větší bříško než já 😀
Uff dneska ráno jsem si chtěla protáhnout nohy a do jednoho lýtka mě chytla taková křeč, že jsem myslela, že se asi po.... 🙄 Chudák Jarek, probudilo ho asi moje kňučení "To bolí", beztak si myslel, že chce Kristýnka už ven 😀
tak to už máte za pár 😉

tanuki
16. čer 2008

tak zkus zobnout trochu magnézia nebo napít magnézie... říjen, tak to je stejně jako já 😉 já jsem naměřila 87cm, opravdu jí tam mám dobře maskovanou!
Mám dnešní večer na naučení se testů za autoškoly, snad to stihnu, zatím jsem dala všechny, co jsem zkoušela, ale na plný počet teda neee, no, snad začnu a budu klidnější.
Ve škole se vůbec nesoustředím, už aby byl konec! Fuj a to ještě budu muset dělat nějaký referát, protože mi asi neprojde, že zítra a pozítří budu chybět kvůli autoškole..

janeyzelvicka
17. čer 2008

Já furt ještě čekám na výsledek té poslední zkoušky... Snad jsem to dala, pokud ne, tak bude opáčko 😒
No a už tak pomalu zjišťuju, co všecko ještě chybí pro Kristýnku, tak to musím nějak sepsat a hurá do obchodů...
Tak držím palce při učení se na testy, já se momentálně doma flákám 😀

tanuki
17. čer 2008

jeje, já jsem taková roztěkaná..nedočetla jsem si pořádně otázku a zrovna na křižovatky, což je za hodně bodů, tak jsem dala test nejhůř z naší skupiny 45/50 😀 😀 😀
Dnes mě čeká učení se technické a dospávání noci 😉 ale obávám se, že zítra tu jízdu nedám, já jsem takový docela zmatkář a čím se blíží zkouška, tím víc 😒
Já zas reviduju, co nám chybí na svatbu 😉 snažím se teď zařídit ovoce a zeleninu největší problém je, co si vezmu na krk 😉

janeyzelvicka
17. čer 2008

Jej, já jsem taky roztěkaná - ty píšeš dnešní večer, a mě nedošlo, že to byl vlastně včerejší... 45/50 je super, gratuluju 😉
Hih tak hlavně zastavuj před křižovatkou na červenou 😀 já si jedu padesátkou, najednou blikla oranžová, tak jsem trochu zpomalila, ale pak jsem si říkala co tu budu čekat, dupla jsem na plyn a proletěla to na skoro už červenou... naštěstí mě nevyrazil 😀

tanuki
17. čer 2008

tak nám se teď zas ještě posrala hudba, tak tu teď hysterčím, protože jsem to horko těžko rozdýchala a teď už jsem to definitivně nerozdýchala 😉

janeyzelvicka
17. čer 2008

Juj, tak to je nemilé... myslíš ten jazz?

tanuki
17. čer 2008

jj, vypadalo to, že budou hrát jen na hostině a né na obřadě, tak jsem byla stráááášně naštvaná (stojí prý 10 000 😖 ) tak jsem tu bulela a volala dvěma kamarádkám a jedna mi poradila super věc, ať to neřešim a na někoho hodim. Tak jsem to hodila na mamču a ta ho ukecala 😉 takže už to zas vypadá líp... On jim o tom obřadu nikdo (tchán 🙄 🙄 🙄 ) neřekl a klavírista má zlomenou nohu, tak se nechtěl přesouvat... Hlavně mi už jsme úplně na mrtvici, jak se pár měsíců všemožně dohadujeme s rodinou... a užili jsme si krásný víkend a teď zas megakrize... Už aby to bylo za náma 😉

janeyzelvicka
17. čer 2008

Jojo, a v ten den je člověk už stejně tak nějak vycuclý, že to ani neřeší... Já byla na nervy z toho, že jak měli přijet odpo kámoši, nikdy vlastně neřekli, kolik jich bude... a baba v restauraci chtěla vědět přesný počet jídel k večeři... já měla mory, a nakonec, když došlo na věc, přinesli jídla, a oni si to tam rozebrali, kdo chtěl, někteří s malýma dětma jeli domů, některé holky už nechtěly, další kámoš zas snědl dvě večeře 😅 Hudbu jsem taky řešila, kdy se bude tancovat, jak a proč, a nakonec se to prostě pustilo a dělejte si co chcete... 😀 Ono se často říká, že to je nejhezčí den za život, ale já nevím, moc mi to tak nepřipadalo, jako ta událost určitě, ale už během odpoledne jsem byla úplně vycuclá, unavená ze stresu, sešněrovaná v šatech a netoužila jsem po ničem jiném než po sprše a posteli 😀 Takže se těším, až bude mít někdo blízký svatbu a já si to všecko konečně pořádně užiju 😀

tanuki
17. čer 2008

no my už jsme vycuclý teď 😅 kdybychom to mohli vrátit zpět, tak se vezmeme ze dne na den se svědkama a je klid..párty se dají dělat kdykoliv kdekoliv... A těch nervů předtím je opravdu moc. Možná je to tím, že to děláme takhle za pochodu a ne s rozvahou předem, ale ono to asi vyjde nastejno. něco se podělá, něco se vydaří 😀
no a když jsme to teď někdy trochu naťukli, tak se rodina tvářila, že by ej to neurazilo...ale kdo ví, já myslím, že jo 😉
A když u spolužáků prasklo mimi, tak reakce byla "jéé, já se těším na svatbu" 🙂
Tak teď už jen vyřešit co na krk a doufat, že bude hodně lidí pít víno, protože piva moc není - jen 100l na 100lidi 😀 uvidíme

janeyzelvicka
17. čer 2008

Ale já nakonec byla spokojená a myslím, že kdybysme tu svatbu třeba dělali teďka, tak by vypadala v podstatě stejně. Akorát bych možná místo šatů měla tričko a džíny s nápisem nevěsta, ten nápad se mi strašně líbil 😀 a když ne na obřad, tak aspoň bych se převlíkla odpo, bavily mě řeči některých lidí - když už si ty šaty půjčila za takové prachy, tak v nich musíš být, ale buď to byli chlapi (kde si sundáš sako, kravatu, povolíš košili a máš se skvěle) nebo holky co pak byly v normální sukni a halence nebo pohodových šatech, bych je chtěla vidět v tom sešněrovaném korzetu, by za tři hoďky mluvili jinak... a taky bych nedávala tak frekventovaný termín, díky tomu jsme všecko zařizovali o půl roku dřív než je to jinak obvyklé.
Ale třeba teď jsem hrozně ráda, že už to bylo minulý rok, hlavně moje babička, před rokem ještě jakž takž chodila, myslelo jí to, takže se účastnila v pohodě... letos už nechodí, vypadá to, že už se ani nikdy nepostaví a občas má chvíle, kdy nepoznává ani mého taťku (svého syna, který za ní do nemocnice chodí každý den) 😔

tanuki
17. čer 2008

tak já jsem to hlavně chtěla mít hodně na zahradě, což se podařilo, ale měla bych tam klidně i ten rodinný oběd 😉
Jo? Já myslela, že ty tvé byly kupované a ne z půjčovny... Ty ceny jsou opravdu nechutné, ale zas když vidím, jak mi (ne)roste pupík - myslela jsem si, že bdue větší a i prsa budou o dost větší - zatím jsem akorát musela koupit 85šířků a je to něco mezi B a C..tak holt nechat si to ušít by dobré nebylo..
Uvidíme, co budu říkat za pár dní 🙂
A jaké jste dodržovali svatební tradice? polévka z talíře? řezání kmínku pilou??

tanuki
17. čer 2008

Hele, dítě mě dnes kope do žeber, není to nějak brzo? 😕

janeyzelvicka
17. čer 2008

Nene, já měla z půjčovny... a byly i za solidní částku...
A k těm tradicím - před svatbou rozvážení těch koláčků, a na svatbě... přemýšlím... to že Jarek neviděl moje šaty před svatbou... kytku sem neházela pač mi ji bylo líto, byla fakt pěkná... ale v restauraci nás přivítali chlebem se solí, pak řachli talíř, tak jsme zametali... a polívka z talíře s úžasnou lžičkou (velká, dřevěná, byli bychom oba jak prasata, nebýt bryndáku)... jo a myslím že jsem nakonec měla na sobě něco starého, modrého, půjčeného a nového nebo jak to má být 😀 jinak mě nic už nenapadá...
Do žeber? Asi tam dělá salta, dopřej jí to 😀 když tam má ještě hodně místa...
Jinak tradá, jdu si užívat, všecky zkoušky udělány 😀 jupíí... tak Brno zas uvidím až za dlouho a to už ze mě bude zasloužená mamina 😀 😀

tanuki
18. čer 2008

tak já už budu řídící maminka 😉
Ale teď mám celkem pár hodin na zařízení restů, co se ještě musí do svatby udělat! dnes jsme byli v tržnici pro nějaký ovo a zel, i když tchýně protestovala. Taky jsem dnes ochutnávala koláčky a byly fakt dobrý 😉
Chjo, tak já jdu makat, čeká na mě kopa nádobí a pak jedu na kolej stahovat hudbu...

janeyzelvicka
19. čer 2008

řídící maminka? tak to gratuluju 😉 😉
Já už zas jedu na prázdninový provoz - zkoušky za mnou, takže se můžu flákat. Jsem si řekla, že se dám do shromažďování výbavičky - i pro mě, i pro Kristýnku. Sháněla jsem teda nějakou kojící podprdu a do porodky nějakou rozepínací noční košili. V CaA nic, nakonec jsem skončila v Tescu - ale ty podprdy, já nevím, oni si myslí, že každé mamině naroste já nevím co... C horko těžko, D pár, zato E, F, G mraky!!! Tak jsem si koupila C a stejně to na mě tak divně visí 😀 tak snad se aspoň trochu zvětší, jinak se v té podprdě hanbou propadnu 😀 No a o těch nočních košilích ani nemluvím, něco tak strašnýho... to si rovnou půjčím od babky! 😠
Jarek dneska odjel s kolegama z práce do Tater, potvora... tak si dneska s Kristýnkou zase zajdem na kurz do porodky, pak se podívat na pana doktora a pak se stěhuju k našim 🙂

veronikapulkertova
19. čer 2008

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MAMINKY-STUDENKTY POZOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Omlouvam se za to zvyrazneni, ale nechtela jsem, aby jste to prehledli 🙂 Koncim ted druhy rocnik vysoke (za 3 tydny mam termin porodu). Po celou dobu, co jsem si vyrizovala zkousky na studijnim mi NIKDO nebyl schopen sdelit, ze i ja mam narok na materskou, presto, ze jsem jeste nepracovala!!! Nerekli mi to ani na urade !!!Dozvedela jsem se to od ucetni ze skoly az ted, coz je 3 tydny pred terminem porodu a proto mi materska propadla!!!!!!! Proto upozornuji ostatni, at se vam nestane to, co me, DLE ZAKONA, MATE NAROK 6 TYDNU PRED PORODEM UKONCIT SKOLNI DOCHAZKU A SKOLA JE VAM POVINNA VYPLATIT MATERSKOU (pokud jste nikdy nepracovali, jinak vam ji stat automaticky da). MATERSKA CINI 250 korun na den. Bohuzel o to nejde zpetne zazadat, takze kdo to prosvihl, jako ja, ma smulu :( Doufam, ze to nekomu pomuze 🙂

tanuki
19. čer 2008

Jé veru, to je mi líto, žes to nevěděla - mně to teda na socce řekli a)přerušíš, dostaneš mateřskou b)nepřerušíš a dostaneš odedne porodu rodičák. Je to ale drsný systém, že ti to nemůžou dát zpětně 😖 😖 😖 Ale já když přeruším, tak nebudu dostávat ubytovací stýpko...a nebudu studentem, tak je pro mě výhodnější nepřerušovat..

Jani, tak mě dnes probudila taaaaaková křeč do lýtka, že jsem řvala bolestí 😉 Martin rozespalý přiskočil a začal masírovat..ale povolovalo to teda pozvolna. Ráno jsem si lupla jeden hořčík v tabletě. Ještě teď trochu cítím, jak je zkrácenej svalík jeden..
Uf, poslední obíhačky, nějak nic pořádně nestíhám. Poprvé v životě jsem zašla do solária- mají tam jedno, že svítí jen na dekolt, ruce a obličej, ale vypadá jako kosmická loď a hrooozně jsem se bála 😉

janeyzelvicka
20. čer 2008

Přesně tak s tou mateřskou... Já taky nepřerušuju, je to výhodnější, a taky jsem pohodlná, a když jsem si představila, co bych všecko musela vyběhat (už to vidím na studijním), tak radši takhle...

Jojo, tak ať žijou křeče 😀 já už se bojím protáhnout nohu, aby mě to zas nechytlo... a taky jsem si myslela, jak už určitě uniknu striím, a začaly se mi dělat... 😠 momentálně teda vypadají dost děsně, takové fialové... kruci... ale jinak dobrý, včera jsme byli u mudra, Kristýnka váží asi 2200... tak trochu doufám, že bude spíš menší než větší... (Moje mamka na to: "No to je strašně málo! Ti ji strčí do inkubátoru!" 😖 - tak jsem ji uklidnila, že teď už jen přibírá a má na to ještě čas) V neděli si jdem prohlídnout porodku v rámci kurzu 🙂 Jedna grupa už byla a tatínek jedné kolegyně, jak uslyšel jednu paní, co se zrovna trápila, zezelenal, vyběhl pryč a teď už se na nápad jít k porodu netváří tak nadšeně jak předtím 😀 Doufám že Jarek taky nevycouvá, snad tam v neděli bude klid 😀
Teďka jsem u našich, Jarek odjel z práce na teambuilding do Tater... Aspoň zas s našima navštívím babičky a tak 🙂
Tak zítra držím palce 😉 ať všecko klapne 😉

tanuki
23. čer 2008

jojo, mně kamarádka také říkala, že ta prohlídka vlatně může být víc stresující než poučná 🙂 Možná tam nepůjdu..
Tak už jsme zpátky doma, bylo to super, rychle to uteklo 🙂

janeyzelvicka
25. čer 2008

Tak na prohlídce jsme nakonec nebyli, Jarek se z Tater vrátil nemocný, takže jsme oba leželi v posteli (já odpočinkově 😀 ). Tak uvidíme, možná půjdem jindy, anebo až naostro 😀
No nic, jdu si asi lehnout, fakt už si připadám jak vorvaň a to mi všichni typujou, že budu rodit tak na konci září... Kristýnka je čím dál akčnější, teď mi začala pořádně okopávat žebra a to je teda maso..

tanuki
25. čer 2008

Já začínám být malá a velmi unavená velryba 😉
S těma striema, myslíš, že jsi usnula na vavřínech nebo že se tomu prostě nedá zabránit? ☹ Však ony pak zblednou,když je etď nebudeš opalovat 😉 a přinejhorším půjdem někdy na laser, plastiku 😀
začínám rozvažovat, co s penízkama - do čeho investovat a do čeho ne... Dnes to byla sranda - chtěla jsem se jen kouknout na inzerci, kolik by stála dřevěná postel, nějaká obyč, že bychom dokoupili kvalitní matraci, protože na tom mi záleží..jenže první nabídka byla tak lákavá, že jsem nemohla nereagovat - jenže Martin se zlobil, protože se stěhujeme až za 2měsíce 😀

jinak, už se mi podařilo něco hodit na tu divnou stránku beremese 🙂 snad najdu nějaké lepší místo..
Tak se mrkni, kdybys chtěla, je to tam pod mojí přezdívkou

janeyzelvicka
26. čer 2008

S těma striema fakt nevím - většinou se píše, že kdo má blbou elasticitu kůže, tak mu nepomůže ani svěcená voda, na těch přípravcích je samozřejmě napsané, jak to strašně pomáhá... No nevím, mazali jsme fakt poctivě, asi od 4. měsíce, prvně nějakým spešl krémem proti striím, pak už normálním krémem. Ale tak zas to není až tak hrozné... maximálně půjdu na ten laser 😀
Tak samozřejmě Jarkova nemoc přešla na mě, takže jsem včera lítala na záchod z různých důvodů 😀, dneska je mi už líp... včera jsem se fakt plazila, do toho Kristýnka zkoušela oblíbené boxovací triky a taky se mi párkrát stáhlo bříško (že by poslíčky?) - no takže radost 😀
Na fotky kouknu 😉 a pak se odebeřu opět do mé milované postýlky 🙂

spetra
26. čer 2008

Ahojky holky, na začátku června jsem v rámci dálkového studia zvládla Bc. Musím říct, že mi těhotenství znesnadnilo učení. Náhlá komplikace mi ale zajistila 3 týdny ležení v posteli a učení místo chození do práce. Hlavně mi to pomohlo psychicky, nervozita u státnic byla tu tam, když jsem pomyslela na naše zlatíčko. Věděla jsem že mimi je to nejdůležitější a nějaká komise mě nemůže rozházet. 😉 No jsem zvědavá jak zvládnu navazující studium a hlavně první semestr, když už bude na světě. Holky držím palce nech škola klape a naše děti jsou hodné. 😉

tanuki
27. čer 2008

Jani, tak se koukej rychle uzdravit 🙂 Téda, 36tt, raději bez komentáře, jo? 😀
My máme zítra odjíždět na dovolenou do Rakouska, sice jsme na ní dostali celkem dost peněz - byl to jeden ze svatebních darů..ale když jsem zjistila, že ty penziony jsou spíš ve městečkách a kempy jsou u pobřeží jezera, tak mám jasno 😀 Akorát by asi bylo lepší si vzít nějakou skládací židličku, ať nemusím pořád sedět na zemi na karimatce a záda opřená o co? O strom... Do kempu jsem autem nejela ani nepamatuju, asi naposledy tak v deseti. Jsem zvyklá si zabalit do krosny, takhle vůbec nevím, jaký nadstandart zabalit do celého velkého auta 😀
Noc dneska fakt skvělá, večer jsem vytuhla že jsem si ani nevyčistila zuby, záda bolí, křeč jsem rozehnala hned v počátku, jenže..mě probudila mamča, že máme havárku na záchodě. No alespoň ta lepší varianta - čistá voda. Jenže instalatéři teď nemají čas a já musím zůstat doma. On si člověk řekne, co záchod...kenže náš záchod je vytapetovaný a máme tam police s kihama, protože jinam už se nevešly ( jinak u mamči, u mě i na předsíni jsou další knihovny 😀 )

Spetro a jak s prací s mimčem, to s tím asi sekneš, ne? Já jsem teda na denním, tak jsem taky moc zvědavá. Na začátku budu muset zůstat doma a pak to nějak lepit. Ale po včerejším rozhovoru s kamarádkou si říkám, že to jen naše společnost je tak zhýčkaná, že se jim zdá pár měsíců málo - v USA je mateřská 2měsíce. Což je teda hrozné kvůli kojení, alespoň ten půlrok by se měl...

janeyzelvicka
27. čer 2008

Uff, už je mi skoro dobře... A to má dneska kámoš narozky, beztak má být grilování a já se tak těšila... no je mi blbě, jen na to pomyslím 😀
Páni, dovča v Rakousku - a já nebudu tyhle prázdniny beztak ani u vody... no jo no, tak příští rok...
JO, bez záchodu to je těžký 😀 ještě s těma knihama 😀
Spetra no vidíš 😉 taky už přemýšlím, jaké nepovinné předměty si dát na příští rok, abych to nějak ublemcala...

spetra
27. čer 2008

Tanuki - uvidíme jak to půjde dál. Samozřejmě práci při škole a mimi nebude, max. nějaká nárazová. Užij si dovolenou.

tanuki
27. čer 2008

Tak holky, dnes jsem byla na studijním - mám zapsáno v indexu "prov. Kopecká viz str 51" a na straně 51 je napsáno, kde jsem se vdávala, kde je na matrice pod jakým evidenčním číslem uložen náš oddací list" 😀 😀 😀 Ať žije byrokracie!!!

Janey, vy jste byli zas v tom Maďarsku 😉 Já letos nic moc, do Alp jsem nechtěla, i když jsem tam nebyla ani nepamatuju a bylo to pozvání ☹ a pár dní v kuse na běžky jsem nakonec taky nejela, to mi začala ta debilní infekce, z které jsem se bez antibiotik hrabala několik týdnů ☹ No nevím, třeba se nám tak zalíbí na chalupě, že tam zůstaneme, ani nikam nepojedeme a Eura rozhýříme 😀 😀

tanuki
27. čer 2008

Tak já se na týden loučím, tak se tu a v bříškách všichni mějte hezky 🙂

tanuki
5. črc 2008

haló haló!!!! něco nového???