Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
26. srp 2010

@crawler Já si fakt myslím, že by to Vašík zvládl i bez cvičení, už teď v kočárku vydrží mít hlavu na středu třeba i čtvrt hodinky a sleduje... ale aby se mu ta hlavička srovnala, tak nesmí mít srostlý ty švy, to jedeme teda do té Ostravy, na vyšetření, no tam se mi taky nechce, ale mám strach - nejet tam nebo necvičit, kdyby mu fakt něco bylo, musela bych si to pak vyčítat, že jsem to zanedbala. Ale cvičit s ním tak pořádně, to nedokážu, nejde mi ho tak strašně moc mačkat, jak to chce terapeutka. Byli jsme dnes na té ortopedii a má to dobrý, už nemusí ani nosit široký balení. Ale stejně za měsíc kontrola...

hankazamecnikova
26. srp 2010

@blka No, to já taky doufám, že nás nechají časem být. kdyby to v té Ostravě dopadlo dobře a na kontrole na neurologii by doktorka uznala, že nezaostává a kroutí hlavičkou dobře, tak by nám už třeba další cvičení nenapsala...

crawler
26. srp 2010

@blka jé ten se má ! 😵 akorát se mu bude hůř mluvit, že? než mu vylezou zoubky, tak to bude asi šišla 🙂

blka
26. srp 2010

@hankazamecnikova Super, že už nemusíte mít široké balení. Kontroly budou, dokud mu nevyrostou jadérka.
Uvidíš, snad jo 😉

@crawler On nemluví, takže to je v pohodě 😀 . Na to jeho hm stačí i bezzubá pusinka 😀

sussanah
26. srp 2010

@hankazamecnikova ahoj, byla jsem chvili mimo, mame ted tyden navstev, tak nestiham. Na tu fakultku, nijak slozite to neni, hlavne pokud teda vlakem, tak na zastavku OV-Svinov. Tam jak vystoupis tak smerem nalevo budou svinovske mosty (dopravni uzel), tam dojdes na tramvaj (cca 10min) a pojedes 17 (nebo myslim jeste 8) smer Vresina. Zastavka se myslim jmenuje primo Fakultni nemocnice. Je to asi 10min cesty, jezdivaji i nozkopodlazni docela. Tak at dobre dopadnete 😉
@crawler ad zoubky, jo holka, to znam. U nas zacaly zoubky od cca 4m a vylezly az v 8 a to teda byla jizda, to ti povim.. ze zacatku ho to chytalo tak 1tydne (teplota, prujem, slineni) a posledni mesic tak 3x do tydne. Tak doufam, ze vy teda budete rychlejsi.

butt
27. srp 2010

@blka ja mylsim, ze to uz zvladnu od male odejit..byla jsem spatna ze zacatku, kdyz jsem od ni nekam sla, nebo mamka s ni sla ven...ale uz jsem si snad na ten pocit zvykla 😀

a vidim teda, ze zoubky jsou dost individulani 😀

my vcera taky byly na ortopedii a kacle jsou lepsi, takze siroky baleni uz jen na noc 🙂

blka
27. srp 2010

@butt Tak to potom jo, já když jsem šla do školy, tak to byl můj první odchod od něj, tak proto jsem to tak nesla. Do té doby ještě nebyl nikým jiným ani vozený prostě nic.

butt
27. srp 2010

@blka tak to chapu, jsme z toho poprve byla taky dost spatna 🙂 prece jenom clovek to mimco nosi nekolik mesicu v brise a pak ma najednou byt bez nej..

blka
27. srp 2010

@butt No právě 😉

hankazamecnikova
27. srp 2010

@blka @butt Mně Vašíčka v kočárku vozili už hodněkrát, taky jsem od něj párkrát na chvíli odešla a nechala ho hlídat, když spinkal, nebo vlastně i když byl vzhůru... ale průpravu teda nemám, vůbec mi to nedělá dobře a pořád na něj myslím a chci se rychle vrátit. Třeba když spinká, tak se s ním stejně nemůžu ňuhňat, ale aspoň ten pocit, že ho mám hned vedle a můžu u něj ve vteřince být, ten prostě mít musím, jinak jsem nervozní jak sáňky v létě 😀

hankazamecnikova
27. srp 2010

@sussanah Díky, jestli pojedeme vlakem, tak konečně vím kam 🙂 Ale možná budeme mít odvoz, taťka by nás vzal... Nevím, no. Je to "až" osmého, že 😀 Ach jo, úplně se klepu, co nám tam řeknou.

Jo a Vašíček už v kočárku krásně dává hlavičku na střed, drží ji a ksichtí se na nás 🙂 Akorát těžko říct, jestli by to dělal i bez cvičení, nebo jestli to cvičení tak zabírá... když vlastně není vůbec pozadu, hm.

blka
27. srp 2010

@hankazamecnikova Když mi tchýně poprvé vozila, tak jsem byla taky nervozní a chodila jsem po bytě jak lev v kleci 😅 , tak jsem šla radši uklízet 😀

My jdeme 8. do té gastro poradny, tak su zvědavá, co nás tam čeká. Akorát nás objednali na 12-12:30 takovej debilní čas. Však vijou, že děti v tuto dobu obědvají, ne 🙄

tanuki
27. srp 2010

@blka Mareček je bezzubý, no to je husté 😀

já se tentokrát teda do školy vůbec netěším, už aby těch posledních 8týdnů bylo rychle za mnou 😝 život domácí "puťky" mi teď maximálně vyhovuje. Naše městská část pořádá zadarmo cvičení v parku pro důchodce a mamink y s dětma- včetně hlídání. Ale velmi kvalitní instruktoři... Takže je to naprostá paráda. 3krát týdně 😵 plus se snažím, aby bylo uklizeno, navařeno..a kamarádky a mám program na celé dny 😀 ooooo, škoda, že to končí 😉

tanuki
27. srp 2010

@blka no, zas jsou tyhle polední časy většinou bez čekání..

blka
28. srp 2010

@tanuki Jo, je 😀
A jak se k tomu uklízení dokopeš? Já bych taky měla ráda naklizeno, ale nikdy se k tomu nemůžu donutit 🤐
To cvičení musí být super 🙂 . U nás by teda hlídání zatím neprošlo, ale časem možná jo.
Já předpokládám, že když si nás objednali, tak čekat nebudeme 🤐 . Nevíš, co nás asi čeká za vyšetření? Jestli mu budou strkat hadičku do bříška nebo nevím kam nebo budou dělat jen ultrazvuk....

tanuki
28. srp 2010

@blka uklízím hned ráno..a vařím..jinými slovy vše, jen abych se nemusela učit 😀 Hadička se u prcků strká pod narkózou, tak to by Vám předpokládám řekli předem.. No, oni i tam mají občas akutní případy- spolknuté předměty 😅 tak se pak může stát, že i objednaní si počkají.. jj, což je s dětma fakt záhul.

blka
28. srp 2010

@tanuki To jsi mě uklidnila, že mu nic nikam strkat nebudou 😅
No, ráno jsme doma chvilku, hnedka po snídani razíme ven. Pak je sváča a spinká a já se prostě nedokážu donutit 😠

hankazamecnikova
29. srp 2010

Nazdar holky! Tak co děti a co vaše studia? Já jsem teď přes víkend pracovala na těch smlouvách, co mám odevzdat k zápočtu, a už to mám skoro hotový. Jenže už zase málem začíná další ročník, takže přijdou další práce 😒 A budeme asi s Vašíčkem spolu jezdit do školy, nemám hlídání a chci ho kojit. Ale jako mám to většinou domluvený individuálně nebo že nemusím chodit vůbec...

tanuki
29. srp 2010

@hankazamecnikova to zvládnete, já zpětně lituji, že jsme ho do školy nebrala víc..třeba v šátku 😉 myslím, že by učitelé byli tolerantní 😵
Tak já zas teď budu bez počítače, hodně štěstí na kontrolách! A držte mi palce, já na to učení přes víkend zas nehrábla. Já už fakt nemůžu..nicméně jsem surfovala a mám vybrané studium, v kterém bych chtěla pokračovat 🙂 jen je to soukromé a 22000na rok*4, ale snad to utáhneme. Muž se mi smál (on by to chtěl dělat taky, ale 44 už by bylo moc..) že když se enjsem schopná učit teď a on už má dostudováno, mělo by se to zaplatit jemu :-P

blka
29. srp 2010

@hankazamecnikova Hani, to zvládneš 😉 . Mamka, taťka nebo manžel si nebudou brát dovolenou? Však můžeš odstříkat mlíčko a dají mu ho z flašky, ne?

@tanuki Co sis vybrala za studium? Já jsem malého v šátku nebrala. Kolikrát mi řekli, ať ho vezmu na chvilku do třídy, ale mně to bylo trapné 😅

butt
30. srp 2010

ty jo brat dite do skoly...si to moc nedokazu predstavit 😅 nevim, jestli se da 100% pracovat, psat si zapisky, odpovidat na dotazy, vypracovavat priiklady atd. kdyz bych musela furt minimalne pristrkovat dudlik..a ostatni by urcite i jen obcasny pobrouknuti rusilo...a nakojit v petiminutove prestavce si taky nedokazu moc predstavit 😀

blka
30. srp 2010

@butt Jako na celou přednášku bych ho nebrala. Mareček byl (a je) nosící, takže když jsem ho měla u sebe, tak jsem s ním musela chodit. Tak leda, že bych pochodovala po třídě 😀 . Mamča mi to říkala, když jsem za nima musela odběhnout na chodbu a bylo asi 5 minut do konce hodiny, tak mi říkala, ať si ho tam vezmu, že třeba skončíme 😀 . A potom i po státnicích, když jsme šli všichni do třídy na přípitek, tak to mi říkali i učitelé, ať ho vezmu dovnitř. Ale mně to bylo fakt blbý.

hankazamecnikova
30. srp 2010

@blka No flašku v žádným případě, když už tak přes prst a stříkačkou 😉 Mamka si občas dovolenou vezme nebo odejde z práce o hodinku dřív a povozí mi malýho před školou. Manžel teď dělá autoškolu, takže jeho odchody dřívější z práce padnou na to. A taky s náma jezdí na cvičení, to taky chodí z práce dřív... takže toho tím asi zatěžovat nebudu 🙂
A vy teda máte osmýho taky takovou super kontrolu, jo? Můžem si vzájemně držet palce... Jo a ty pytlíky na mlíko jsou super! Každou noc mrazím 😀

@butt Však já pojedu maximálně na jednu přednášku denně a odcházet si budu libovolně, podle toho, jak na tom malej bude. Nikdo by asi nechtěl, aby na přednášce řvalo miminko 😉

@tanuki Díky za podporu! 🙂

blka
30. srp 2010

@hankazamecnikova Můžu se zeptat, proč tak razantně odmítáš flašku? Já jsem Marečka na flašku musela teda naučit, ale vzal si ji a s kojením nebyl žádný problém.
Taky jsem si říkala, že si můžeme držet pěsti navzájem 🙂

hankazamecnikova
30. srp 2010

@blka Můžeš 😉 Protože kdokoli, kdo na diskuzích a jinde tvrdil, že používá flašku a není s tím žádný problém, pak do dvou týdnů vždycky smutně psal: "Tak jsem přišla o mlíko ☹". A protože mě stálo fakt mega-úsilí se rozkojit, trvalo mi to týden pití litrů melty, kterou teda moc nemusím a která mě nadýmá, potom jsem ještě pila kmínový čaje, fuj, ty nesnáším... a teď ty zatvrdliny jak mě trápily, prostě kdybych přišla o mlíko, o který tak bojuju, tak se asi zblázním 😀

blka
30. srp 2010

@hankazamecnikova Hani, to věřím, ale myslím, že jedna dávka mlíčka ve flašce jednou za týden dítko tak moc neohrozí. Já jsem mu i po tom 3 měsíci dávala dudlík s novorozeneckou dírkou, aby mu to teklo pomalu a nezvykl si na rychlý tok a pak mě třeba odmítal. A taky jsem mu dala flašku s mlíkem (když jsem zkoušela, jestli ji vezme), dala mu tam málo mlíka a pak ho dokojila a chytl se krásně 🙂 .
To máš to samé s dudlíkem. Taky se nedoporučuje, aby se dítko chtělo kojit.
Je to tvoje rozhodnutí 😉 , ale já si nedovedu představit, že by mamka krmila Marečka stříkačkou, to by pil pěkně dlouho a navíc by to mamka určitě odmítla 😅

hankazamecnikova
30. srp 2010

@blka Hm, to je pravda, to mamka právě radši půjde se mnou do školy a bude vozit kočárek před školou 🙂 No, tak kdybych tam nechala tu novorozeneckou, tak by to snad šlo, to je fakt... Jako, Vašík dudlík má, ale neudrží ho, neumí ho moc sát 😀

butt
30. srp 2010

@hankazamecnikova ja prave na prednasky chodit nebudu a na seminare a cvika se decko proste brat neda, nebo aposn podle me 😕
a s tema flaskama a dudlikama to je fakt tezko rict..kazdy mimco reaguje jinak..tak pokud hani mas nekoho, kdo je ochotnej davat mliko treba tou strikackou, tak pro klid duse to tak delej 🙂 ale ja jsem teda v tomhle taky zasance pohodlnosti a hlasuju po flasku 😅

hankazamecnikova
30. srp 2010

@hankazamecnikova Ale stejně bych se s tou flaškou bála... ale taky teda, to se klidně přiznám, se mi nechce od Vašíčka na moc dlouho pryč, tak ho chci mít sebou 😅 Včera s ním byla mamka dvě hodiny pryč na procházce a málem jsem zešedivěla 😒

butt
30. srp 2010

@hankazamecnikova hani ty jsi mama, takze se rozuhodni tak, jak myslis, ze to je nejlepsi a jak ti to bude vyhovovat 😉