Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
6. zář 2010

@k.ate Tak to je fakt škoda ☹ . Jen kvůli studijnímu nemít dostudováno ☹ . Ani nějaká kamarádka/spolužačka by se nenašla?

butt
6. zář 2010

@sussanah jsem onehdy premyslela, jak se ti chlapecci nad hrncem drzi, ze by maminky potrebovaly tak tri ruce 😀 to je fakt super, vaz si toho 😉 manzel prave ani bio ani eko fanda neni... no ale tak nemuzeme se shondout na vsem 😀 a k tem vlnackum a pulkam..ja jsem pulky koupila, jen ze je vyzkousim, ale ve vetsich velikostech kupovat nebudu..ale mam je snad nejradeji, az se stydim 😅

sussanah
6. zář 2010

@butt no fakt ze mi obcas ruka chybi, ale to spis az ted, kdyz maly treba dokaka a vstava ze ma hotovo a rovnou se chce i podivat (ja mu to ukazuju at vi, jak je sikovny a on se vzdycky z toho hrozne raduje)no a ja se ho snazim utrit, u toho udrzet hrnec aby nespadl a jeste drzet ho, aby nespadl (jeste sam nestoji). No legrace to je, kdyby nas nekdo videl 😀 Jinak PULky, ja mela jedny vlnaky na vyzkouseni, ale jak jsem koupila na zkousku pulkyu, tak jsem potom dokupovala dalsi 2 barvy (mame jednovelikostni) 🙂

k.ate
6. zář 2010

Holky, nám stačilo to řešení minulej rok :-/ Prostě jak to takhle rozepsali, tak nezájem "zařiďte si to sami" buď s vyučujícíma nebo řešit, jestli by se s náma někdo neprohodil... Vyučující to jsou zrovna takoví, co pro tohle moc pochopení nemaj... Bohužel to vyšlo zrovna takhle blbě... :-/

A hlídání, ono je blbý, že je to dost hodin každej tejden (dvě nebo tři dvouhodinovky) a sehnat na to pokaždé někoho je docela těžký... Mně kolikrát stačilo sehnat někoho, kdo by nám malýho pohlídal při zkouškách...

Manžovi se ozvali z jedné práce, v pátek jde na pohovor, tak uvidíme 🙂 Ale řešili jsme to a skončilo to tím, že nám to za tohle prostě nestojí, už loni jsme kvuli tomu lítali jak cvoci, než se malej narodil a pak i když už byl na světě a absolvovat to celý ještě několikrát se nám nechce a ten titul nám za to nestojí... 😖 Ona je to i naše blbost, že jsme se na tom studijním nepřipomněli, ale mě nenapadlo, že každej rok dělaj ty skupiny znovu...

blka
7. zář 2010

@k.ate a nemůže to dostudovat aspoň jeden z vás? To jsem se tenkrát ale asi taky ptala. Myslím byl problém v penězích, že?

k.ate
7. zář 2010

@blka to finančně nezvládnem... :-/ Právě... Ale tak aspoň jsme to zkusili 😀

adelka89
7. zář 2010

@k.ate jej to je skoda, zeto na studijnim tak potento 😒
my jsme nemocni Lukasek ma antibiotika ☹

butt
7. zář 2010

@sussanah verim, ze to muze byt pekna podivana 😀 a muzu se zeptat, jaky pulky mas?

@k.ate takv patek budu drzet palce, aby pohovor vysel 😉 a ono fakt nema cenu si delat skolu za kazdou cenu 😉 a treba az malej povyroste, tak se k tomu vratite 🙂

@adelka89 preju, at se brzo uzdravi!!co mu je?

blka
7. zář 2010

@k.ate Hm, to je blbý ☹ .

@adelka89 Co je Lukáškovi?

adelka89
7. zář 2010

@blka mel silny zanet,ale kde to nevim, mel bikovinu a bakterie v moci,takze jsme dostali atb ale uz je lepsi, dneska jdeme na kontrolu,tak uvidime.

blka
7. zář 2010

@adelka89 Chudáček ☹ . Přeju, ať je to už dobrý 🙂

adelka89
7. zář 2010

@blka dekujem, no snad uz to bude dobre

katschka
7. zář 2010

Ahoj,

mohla bych se k vám přidat? Jsem z Prahy a studuju zemědělku. Teda doufám, že studovat budu, páč aby mě pustili do třeťáku, musím zpracovat rešerše do bakalářky, aby mi dal vedoucí zápočet. Tak doufám, že to klapne.

k.ate - možná jsem uplně mimoň, ale jestli platíte za školu, tak zkus napsat děkanovi, jestli by ti nemohl studium "zlevnit", že jste ve špatný finanční situaci. U nás to takhle jde srazit i na polovic. Já budu muset platit příští rok (jestli to bude teda aktuální) a určitě to prubnu.

blka
7. zář 2010

@katschka Ahoj 🙂 . Teda, klobou dolů studovat s 2 dětmi 😉

k.ate
7. zář 2010

@katschka nene, neplatíme za školu 🙂 Ale musíme platit bydlení, jídlo a tak a prostě nám to finančně tak trošku lítá 😀 Teď jsme zhruba v rovnováze, ale příští rok by nám to už nevycházelo 🙂

Holky, koukala jsem na tu reformu rodičáku, co plánujou, a dost dobře to nechápu. Maminy, co nepracujou (takže i studentky) budou dostávat od narození dítěte 4500 od dubna 2011, pro ty, co porodily před tím datem to bude platit od července (po sem to chápu) ALE teď nastává jedno velký ale 😀 Mně totiž v červnu 2011 bude klesat rodičák na polovinu - 3800 jenže podle toho novýho ustanovení (zákona) by se mě mělo týkat to, že budu dostávat těch 4500 😀 a teď babo raď? 😀 Fakt při tom kobinování může dojít k tak absurdní situaci, že místo abych dostávala míň budu dostávat víc než podle toho starýho zákona? 😀

butt
8. zář 2010

@katschka ahoj 🙂

@k.ate no uvidme jak to bude 🙂 ja mam zkusenost, ze novinari zakony v tisku komoli a taky je otazka, v jake podobe to fakt schvali...

crawler
8. zář 2010

jóó holky mám to - poslední zkouška semestru je za mnou - dostala jsem 1 ze starověké indie a ted už se můžu "jen" připravovat na lednové státnice🙂 😀 😵

hankazamecnikova
8. zář 2010

čauky holky, tak jsme byli na tom vyšetření v Ostravě a Vašíček má ten šev opravdu srostlý a v listopadu musí na operaci... takže tak ☹ 😢 Už ať je to za náma...

adelka89
8. zář 2010

@hankazamecnikova jej, to me mrzi a ktery sev ma srostly? Bobek maly ☹

butt
8. zář 2010

@crawler gratuluju!

@hankazamecnikova to je teda radost ☹ ale je moc dobre, ze se na to prislo a ze to je resitelny!!

@adelka89 tak co vase antibiotika a nemoc?

adelka89
8. zář 2010

@butt uz jsme leky dobrali ale ted zase zlobi brisko ☹

blka
8. zář 2010

@crawler Šikulka 🙂 . Tak ať učení jde 😉

@hankazamecnikova Hani, to mě moc mrzí ☹ .Ale důležitý je, že se na to přišlo a dá se s tím něco dělat.

crawler
8. zář 2010

@hankazamecnikova šmankote bobánek ☹ ale Hani ber to tak, že je to velmi těžké pro vás rodiče, ale malý si nebude nic pamatovat - manža byl taky jako mimi na operaci a opravdu je štěstí, že miminka ani nevnímají nějakou bolest nebo odloučení od rodičů - ted je na to ještě malý - mnohem horčí by bylo, kdyby ho něco takového potkalo třeba v půlroce a dýl😉 držíme palečky🙂

hankazamecnikova
9. zář 2010

Dík holky, já vím, že to tak je, ale spíš mě děsí, aby nebyly nějaký komplikace, protože je to sice prý banální operace, ale narkóza a řezání hlavy to prostě bude, může dostat infekci, ztratit hodně krve, prostě pro mě stejně hrůza. Už aby byly Vánoce a všechno bylo v pořádku ☹

hankazamecnikova
9. zář 2010

@adelka89 Má srostlý ten úplně nahoře, na temeni hlavy. Prý je to pro operaci ten nejlehčí, spíš to mívají chlapečci a není to dědičné, prostě náhoda... možná nějaká viróza během těhotenství nebo prostě jen tak mu to kdesi v genech přeskočilo a srostlo mu to 😢

blka
9. zář 2010

@hankazamecnikova Hani, jakože nemá tu dírku do hlavičky?
To se ti nedivím, z té narkozy bych taky měla hrůzu ☹

tanuki
9. zář 2010

@hankazamecnikova to mě mrzí, to je jasné, že z toho máš strach ☹ ale jak Ti řekli - z těch kranisynostóz je to ta "nejlepší" a nejčastější, stačí to tam nahoře trochu nasekat a bude to OK. Budou to dělat v Ostravě nebo u nás? (mám to teď v otázkách ke státnici..tuhle zrovan jako jednu z mála umim 🤐 )

hankazamecnikova
9. zář 2010

@blka Šev je linie, co spojuje lebeční kosti. Dírka, to asi myslíš fontanelu, ale na té růst hlavičky nestojí, ten právě závisí na švech...

@tanuki Poslali nás do Ostravy a tam nás hned domluvili operaci, takže tam. Nevíš něco o tamější úrovni? Zatím jsem slyšela jen samou chválu... Já nevím, no, ale jsem ráda, že to bude v Ostravě, protože za náma bude manžel jezdit každý den. Já z toho tam totiž budu asi pěkně na prášky. Prý mu nahoře odříznou asi 5cm široký pruh kosti, aby mu to hned zase nezarostlo. A k tomu mu ty ostatní ještě po stranách rozříznou ☹

tanuki
9. zář 2010

Nám říkali jen, že se to má dělat okolo 4měsíců a že se to tam jakoby naparceluje na čtverečky,a by se to rozvolnilo a mohlo to růst.. určitě to bude OK, ono je těch dětských neurochirurgií málo, tak jsou pak Ti dr nacvičení 🙂

blka
9. zář 2010

@hankazamecnikova Hani, aha, to jsem vůbec nevěděla, že i ty ostatní švy jsou volné 😕 .
Ježiši, to zní hrůzostrašně 😔 . To se ti nedivím, že z toho budeš strašně v p.deli ☹ . Bych se tam snad rozbrečela, kdyby mi to říkali.