Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
29. lis 2010

@sussanah na roční prohlídce měl 50 😕

k.ate
29. lis 2010

@sussanah tak schválně jsem ho přeměřila ještě ted a má 50,8 😀

sussanah
29. lis 2010

@k.ate takze vedete o 3cm 😀

tanuki
3. pro 2010

@sussanah vy už jset fakt bez plenek? To je paráda 🙂 Moc se ětším na bkm s dalším mimi, snad to půjde ještě líp než s Veru 😉

A kdepak máme tu šťastnou maminku od minulého týdne ještě krásnějšího Vašíčka? 😉

sussanah
3. pro 2010

cau holky, tak ja normalne uz nevim ☹ Jak mel maly asi pred mesicem tu nehodu, jak se mu zasekla ta horni uzdicka za rezaky, tak dneska jsme byli na ORL a dr doporucil okamzite chururgicke odstraneni v detske nemocnici pod celkovou narkozou 😖 Tak ted vsude patram a vsude pisoru,z e se to u tak malych deti neresi a me uz 2 dr nezavisle na sobe rekli, ze u neho by to strihali okamzite, tak nevim ☹

blka
3. pro 2010

@sussanah Tak to má asi fakt nějaké moc spadlé k zoubkům, ne? Nebo aby pak neměl třeba problémy s mluvením nebo nevím, proč to doporučují okamžitě. Neřekli ti důvod?

sussanah
3. pro 2010

@blka no on ma ten upon az na vnitrni strane za zoubky 😅 Dr rikal, ze proto aby se ty zybu nerozjizdely jeste vic nez ted (uz ted se mu zacinaji rozsirovat od sebe) a aby to nemelo vliv i na ostatni zuby a luzka druhych zubu. Ale ja nikde ani nenasla, ze by se to delalo tak brzo a nevim, jeslti treba to nenechat 2-3royk tak, potom prestrihnout a eventuelne nasadit rovnatka. A otazka taky co by byla lepsi cesta 😒

tanuki
3. pro 2010

@sussanah já si to nějak nedovedu představit.. nezaseknutá se dá normálně šmiknout v lokální anestezii, ne? Spíš to musí být pro něj nepříjemné..?

sussanah
3. pro 2010

@tanuki no ono to s tim smiknutim je trosku slozitejsi, kdyz je ta uzdicka vetsi, tak se musi delat mala plastika (2-3stehy), jinak hrozi srusty, coz se muze projevit trosku pozdeji, jak dite poroste, muze to tahnout uplne stejne ty dasne nahoru a pak treba stejne predelavat 😖 No a drz 14m dite, ktere ma lokalni anestezii tak pevne, aby mu udelali poradne stehy 😔 u jen trochu delsi uzdicky se to smikne a necha zit vlastnim zivotem, jenze to uz byva zase u vetsich deti, kde ta pusa je uz precejen povyrostlejsi.

blka
3. pro 2010

@sussanah Tý jo, jakože mu ta uzdička jde mezi zoubkama a drží za něma 😕 ? Ještě bych se možná zeptala dětské, jestli tomu rozumí a co na to řekne a pak se rozhodla. Ale to má fakt mega dlouhé. Asi bych do toho šla. Ty rovnátka myslíš za 2-3 roky nebo až třeba v pubertě?
@tanuki Jak jsi vůbec v úterý dopadla?

sussanah
3. pro 2010

@tanuki nojo, my jsme se te ani nezeptaly 😅 Tak jak?
@blka no nase dr na to rekla, ze se s tim jeste nesetkala 😒 Ale uz jsem si neco nastudovala a vidim to tak, ze jeste zajdeme s malym k zubarce (stejne bychom meli jit na prvni kontrolu) a zeptam se ji, jestli jakoze hrozi nejake problemy do budoucna jine, nez esteticke. A pokud ne, tak to ted necham byt a smikne se to az bude vetsi, kolem tech 4let, to uz mu precejen vysvetlim vic veci a pak pokud by mezera zustala, tak budou rovnatka. Coz jsem se dozvedela, ze asi budou muset stejne byt, ze uz tech vetsich uzdicek byvaji zmeny i v celisti, takze ty zoubky potom rostou trochu od sebe, i kdyz uz je uzdicka presmiknuta. Tak uvidim, co ona na to, nechce se mi kvuli nejake esteticke veci davat maleho pod narkozu 😖

blka
3. pro 2010

@sussanah Zoubky trochu od sebe - to jsi neviděla Marečkovi horní jedničky. Má je od sebe tak daleko, jak kdyby čekaly, že mezi něma vyroste ještě 1 zub 😅
To je fakt. To se ti nedivím, že se ti kvůli estetické věci nechce dávat pod narkozu. Ale zase na druhou stranu, kdyby to udělali teď, tak si to nebude pamatovat. V těch 4 letech sice taky ne, ale už bude mít více rozumů a bude vědět, co od doktorů čekat a bude pod lokální anestezií... Nevím, je to složité. Jenže ty rovnátka by dostal až později než v těch 4 letech, ne? Tzn. že třeba by byl půlku puberty s rozjetýma zoubkama. Je to složité... 😔

sussanah
3. pro 2010

@blka nojo, ale ja si zas myslim, ze pokud to neni vylozene nutne, tak celkova narkoza je taky riziko a proc ho podstupovat zbytecne. Co jsem zatim nacetla, tak dulezite je, aby se to vyresilo, nez se zacnou rust druhe zuby a i u tech se to nezaruci, ze ty rovnatka nebudou potreba, i kdyby to mel smiknute hned. Navic zas nekdo rika, ze umalych deti je taky nevyhoda v tom, ze se to vsechno jeste hodne hybe/roste. Takze bud to dam strihnout ted pod celkovou narkozou s tim, ze to mozna bude v pohode, ale taky mozna ze to zpusobi nejaky problem, jak bude starsi a zacne se to vice hybat a stejne treba skonci s rovnatkama (coz ja osobne nepovazuju za tragedii) anebo to ted nechame tak, kolem 4-5r to nechame udelat v lokalni, asi ty rovnatka budou muset byt a snad nebudou zadne dalsi nasledky, ze treba nebude mit posunute vsechny horni zuby... No a ted babo rad 😕

blka
3. pro 2010

@sussanah Hm, tak to je fakt blbý. To nevím, jak bych se rozhodla. A co manžel?

sussanah
3. pro 2010

@blka ten je spis pro to, nechat to ted byt, i mamka moc nesouhlasi s narkozou. Ja jsem ted hodne na vazkach, neklonim se ani k jedne strane, ale chci si promluvit jeste s tou zubarkou, co ona na to a pak se rozhodnu. A diky za vyslechnuti 😅

blka
4. pro 2010

@sussanah Vždyť vůbec nemáš zač 😉 . Chlap to s tebou probere jednou a pak to pro něj hasne. Aspoň tak to je u nás doma. A já mám potřebu to prorat z více stran, ale vidím, jak "poslouchá", ale nevnímá. Pak dej vědět.

hankazamecnikova
4. pro 2010

Ahoj holky, tak jsme od včerejška doma 🙂

adelka89
4. pro 2010

@hankazamecnikova ahojky jak jste to zvladli? To je super ze uz jste doma 😵

hankazamecnikova
4. pro 2010

@adelka89 Řekla bych, že jsme to zvládli moc dobře 🙂 Jizvu sice má od ucha k uchu šílenou, vlásky napůl vyholený, napůl dlouhý a moje nervy to odnesly, vypadala mi půlka vlasů... ale je živej, zdravej, to je prostě skvělý!!! Akorát teda to spaní se tam pokazilo ještě víc než bylo strašný dřív. Teď už Vašule usne leda s prsem v puse namáčknutej na mně, na boku ležící... a ještě tak abych ho objímala rukou. Mně by to nevadilo, ale musíme mu polohovat hlavičku tak, aby spal na zátylku, na boku spát nemá ☹

adelka89
4. pro 2010

@hankazamecnikova jej tak to je skoda, tak snad se i spani brzy upravi. Lukasek nemusel byt ani na operaci a usina hlavne u prsa nebo v naruci ... nekdy to trva i pul hodiny 😝 a to se nam darilo samostatne usinani uz asi tyden pak onemocnel a bylo vsechno zase na zacatku

hankazamecnikova
4. pro 2010

@adelka89 Tak už to bývá, nemoc, nebo dokonce nemocnice, a je to v kýblu. Kdyby nemusel mít tu polohovanou kebulku, tak mi to nevadí, ať spí u prsa celou noc... ale takhle nemůže ☹

tanuki
4. pro 2010

@hankazamecnikova ahoooj vítejte, jsme moc rádi, že to proběhlo bez komplikací🙂 A nemůžeš se nad něj s prsem naklonit, aby ležel na zádech? Nebojte, ono se to časem srovná.
Ale Adél doporučuju bojovat, už je to velký kluk. Já byla slabá a definitivně jsem se přícucky zbavila až ve 14m a ne z její strany dobrovolně, ale odříkáním.. Nicméně jsem šťastná, jak se nám povedlo odstavování, ty 2 roky..má to něco do sebe! 😉
ach jo, učení se z počítače mě zabije, raději se jdu učit z papírů 😀

hankazamecnikova
4. pro 2010

@tanuki Zkoušela jsem to, ale nic moc. A když prso zmizelo, vzbudil se a spustil šílený pláč. Když je s náma v posteli, tak se pořád točí na bok ke mně... Jsem ráda, že mě má tak rád 🙂 ale takhle ho asi budeme muset strčit do postýlky, já mám fakt strach, aby se mu ta hlavinka blbě nesležela ☹ ale vůbec se mi nechce, pořád hledám nějakou možnost, jak si ho nechat u sebe v posteli!

blka
4. pro 2010

@hankazamecnikova Super, že jste doma 🙂

hankazamecnikova
5. pro 2010

Holky, utěšte mě, Jarda si o mně myslí, že jsem blázen a nechce se o tom se mnou bavit... Ale já mám tak děsnej strach o tu jeho hlavičku ☹ Připadá mi, že to má na té jedné straně jakési divné. Bojím se, že mu to blbě sroste a všechno to začne nanovo 😢

sussanah
5. pro 2010

@hankazamecnikova Ahoj, vitejte zpatky doma 🙂 Jsem rada, ze jste operaci tak dobre zvladli. A to ze maleho porad kontrolujes je myslim naprosto normalni, ja bych z neho ani oci nespustila. S tim nocnim spanim se to urcite brzy zlepsi, neboj, ale asi bych to nelamala pres koleno, ted si te Vasik proste uziva 🙂 S tim polohovanim hlavicky, to je horsi, on musi spat vylozene na zadech nebo muse stridat boky, na kterem lezi? Ze bys ty boky stridala. No a zkousela jsi dudlik? Ono to dudlani precejen ty deti uklidni, ze bys ho uspala u prsa, pak supla dudlik a muzes si ho nechat v posteli a napolohovat na zada, jak potrebujes. Kdy mate kontrolu, abys byla v klidu, ze mu vsechno sroste jak ma?

sussanah
5. pro 2010

@blka jj presne. Ja to v patek rozebirala skoro furt a mm se k tomu vyjadril a pak to komentoval, jakoze co po nem vlastne porad chcu 😅

hankazamecnikova
5. pro 2010

@sussanah Musí spát na zádech s hlavičkou úplně rovně. Na boku nesmí. Občas si schrupne u kojení, tak ho chvíli nechám, ale v noci v žádným případě nesmím. Právě že kontrola je už v lednu, tak se to snad brzo dovíme. A přece to dělal profesionál... Jenže on tam na té jedné straně má fakt vyloženě hrbolek a pak propadlinku a tu druhou stranu má nádhernou, kulaťoučkou. Taky na mě dopadl ten stres zpětně, fakt jsem úplně vyklepaná a jak před omdlením.

sussanah
5. pro 2010

@hankazamecnikova A mas na nekoho telefoni kontakt? Prece ti urcite pri propousteni rekli, co si mas kontrolovat atd, ne? Zase ja bych to az tak moc neprohmatavala, ta boulicka muze byt porad jen pohmozdena tkan po siti, stehy nebo jakykoliv jiny bezny nasledek operace. Musel to byt sileny stres, je jasne ze to na tebe ted doleha 😔 Urcite bych si rikala, ze to fakt delal profesional a Vasik je jeste maly, tak si dali stopro zalezet 😉 A pokud si nejsi jista, tak proste zavolej tomu dr nebo svoji dr, urcite te pochopi a uklidni. Ja myslim, ze je vsechno urco v poradku, jen ty to potrebujes slyset od nejakeho dr 🙂 S tim spanim, mas nejake ty polohovaci valecky nebo neco podobneho? A asi bych zkusila toho dudla, pokud nejsi zasadne protidudlikova, proste vymenit prso za dudu a napolohovat tak, aby mu to rostlo jen do krasy 🙂

blka
5. pro 2010

@sussanah Tak tak, chlapi. Jednou promluví a je to pro ně vyřešené 😝 . Nějak nechápou, že věc má víc úhlů pohledů a je třeba řádně probrat všechny 😀
@hankazamecnikova Věřím, že to na tebe teď doléhá 😔 . To polohování musí být náročné, nevím, jak bych Marečka udržela, aby spal jen na zádech s hlavinkou rovně. Neřekli ti, jak ji máš v noci "fixovat", aby jí tak držel? Určitě mu ta hlavička roste dobře 😉 . Jak píše
@sussanah třeba tam má hematom nebo se mu ty kůstky jen srovnávají. Ale zavolat mu by bylo dobré, pro jistotu 😉 .