Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hannah23
12. led 2011

hest, tanuki já jsem studovala v těhu a v pohodě, jednu zkoušku jsem dělala 4 dny před termínem, manžel jel se mnou měla jsem sebou všechny věci do porodnice kdyby náhodou a malý se narodil tři dny po termínu
měla jsem termín v prosinci, jezdila jsem z Brna do Ostravy vlakem

eustoma
12. led 2011

@aemmi ja som si odlozila statnice. ako mne vychazaju statnice do toho tyzdna ako termin porodu. takze vobec ne iealne. keby to bolo pred. teda 6 mesiac tehu, tak by som do toho sla. ale takto som to odlozila.
inak skusky sa v tehu robia v pohode. dokonca ma pobavili niektory skusajuci "ste v poriadku?, nepotrebujete sa napit?.... len v klude bez stresu, nerobi to dobre mimcu...." a taketo vety padali. zvlast chlapy boli ohladuplny.
ja som teda mala vlastne iba 2 skusky.

a podla mna snazit sa neprestat. my sme sa snazili o babo 2 roky. takze ked ste raz zacali hrdo do toho 😉.

hest
12. led 2011

@aemmi v 6. měsíci, tak to jde-) to ti nehrozí že porodíš u stánic-) Já jsem se poučila z loňka, rodila jsem ve zkouškovém a pak jsem ještě v šestinedělí jela na zkoušky..jsem jaksi apoměla na to že když se nevyspím, tak si nic nezapamatuju, na to, že ani nebyl čas kdy se učit..-) zase rozhdoně doporučuju s břichem, než s mrnětem doma...to už člověk neudělá nic..právě mám další zkouškové a chvíli mám jen když spí přes oběd (právě teď..a já koníkuju a vařím si oběd..že..) v pátek jedu na tři zkoušky..a moooc spolehám na tu 2.5 hodinovou cestu do Brna-) jinak po nocích..a moc se mi už ani nechce..je to děs..ale musím si říkat, že to je předposeldní zkouškové...že ještě to letní..a pak budu mít pokoj (samo krom státnic)

gabrielaa
12. led 2011

ahoj všichni, tak to já dělala letní zkoušky tak, že jsem chodila na 1zkoušku třeba natříkrát, protože jsem tehdy byla začátek těhu a pořád jsem zvracela, velice zajímavé..přerušovat jsem nechtěla, i když mě letos čekal bakalář, ale od 26. týdne jsem měla rizikový těhotenství (ležela jsem i ve špitále) a nakonec kvůli něčemu jinýmu rodila už v 34. týdnu a teď jsem ráda, že jsem to nakonec musela přerušit. Rozhodně bych to teď nedávala ☹
V září se chci vrátit zpět a dodělat si minimálně bakaláře, ale ještě líp i Mgr. Horší je, že můj obor nejde jinak než denní studium, takže bude hlavně záležet na tom, jak budu mít hlídání..no uvidíme 😎

hest
12. led 2011

@gabrielaa ja prave pak na letni semestr přerušila..to nešlo s tím nespaním-) takže teď dodělávám bakaláře, státnice nechám na příští leden..no a pak musím vymyslet co budu studovat, halvně abych nemusela dojíždět až do Brna-(

gabrielaa
12. led 2011

@hest a co děláš za školu? Taky chodím do Brna, na pedák, historie a geografie, plus jsem si ještě chtěla dávat dálkově přihlášku na speciální pedagogiku, ale to momentálně asi nehrozí, i když bych moc chtěla..

mitote
12. led 2011

ahoj holky, tak my planujeme ze Mgr budu taky delat na materske, protoze uz nam obema sili hormony a chcou deti 😀

hest
12. led 2011

@gabrielaa delam taky pedak-) Lektorstvi AJ, -)

l.e.o.n.t.y.n.k.a
12. led 2011

ahoj všichni, koukám že studium při mateřské či rodičovské je asi normal. Já taky dodělávám bakaláře, minulý semestr jsem stihla ve zkouškovém jen jeden zápočet a postupovou zkoušku, ostatní postupně dodělávám. U nás jde individuál, takže některé předměty jdou udělat po dohodě s pedagogem i mimo zkouškové. Ale i tak je to pruda. Uvidíme jestli to letos dodělám.

aemmi
12. led 2011

@eustoma
@hest
díky za povzbuzení 🙂 , no kdyby to ted vyšlo, tak je to v pohodě, ale jestli ne, tak mám právě strach, kdybych státnicovala třeba v prvním trimestru, že by mi bylo blbě, nebo že bych byla ve stresu a miminku by to mohlo uškodit ☹
ale zatím to asi nevzdáme 😉

adelka89
12. led 2011

ahoj holky
po delsi odmlce jsem tu zas.
Zkouskove je letos fakt zahul 😝 a to jsou prede mnou jeste 3 zkousky 😅
a pridavam se k "druhemu kolu" v zari budeme 4 😵

tanuki
12. led 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a téda 2. mimi takhle brzo na škole 😀 @adelka89 😉 😎
Tahle diskuze je plná statečných , odvážných a inteligentních žen 😀

aemmi
12. led 2011

@tanuki To jo 🙂 docela mě překvapilo, jak si to tu všichni dáváte, denní studium na mateřský, druhý dítě 😵 a já tu řeším jen státnice 😅

tanuki
12. led 2011

@aemmi ten první trimestr je opravdu mnohdy naprd- únava a leckdo dost zvrací. Já jsem ještě třeba zvyklá se učit dost v noci, na poslední chvíli..s mimi v bříšku je to trochu na hraně.. ale teď už je mi to celkem šumák, hlavně, aby bylo zdravé, školu už někdy doklepu.

Holky, posledních 7dní školy, neuvěřitelné 😅 bude se mi stýskat po té bezstarostnosti a jen očumování 😅

aemmi
12. led 2011

@tanuki jéé, 7 dní 😵 to už fakt doklepeš 🙂

lakshmi
12. led 2011

Ahoj, já taky prodlužuju o semestr, protože jsem nestihla napsat bakalářku. A včera mi nečekaně vyšly // tak bude sranda 🙂

butt
12. led 2011

damy vubec nestiham, tak vas aspon zdravim 🙂
@aemmi ja bych na statnice v sestym mesici sla, budou na tebe mnohem hodnejsi, nez kdybys bricho nemela, nebo apson ja mam takovou zkusenost(teda ne od statnic, ale od obyc zkousek)

nikollita
12. led 2011

Ahoj holky, tak se k vám přidávám....už jsem tady byla v srpnu, ale tenkrát to nedopadlo dobře...tentokrát jsem našla dvě čárečky už 6 dní před MS a dosti silné, tak to snad klapne. Nicméně mě čeká po případném narození dítěte ještě celý jeden akademický rok studia - poslední 🙂 A pěkně denní studium, jinak to nejde 😒

mitote
12. led 2011

holky a co statnice treba v 6-7. mesici? 😀

@adelka89: ju uz druhy? vy jste rychlici, my jeste porad nic 😀

holky jak to mate se studiem? my prave mame na MU povinnost mit a semestr min 15 kreditu (3-5 zkousek) abychom vubec zustali studenty

adelka89
12. led 2011

@mitote my to ve skole mame taky tak a kazdy semestr mam presmety tak za 40kr 😀 no jo hold pajdak
statnice v 7. mesici? Ja pokud budu statnicovat tak se dvema detmi 3 a 1,5roku 😀

@nikollita gratuluju ke // tak to budeme mit podobny tp 🙂

nikollita
12. led 2011

jéé, tak to je super 🙂 škoda jen, že termín vychází přesně se začátkem semestru... 😉

mitote
12. led 2011

@adelka89 ja prave mam taky 38 kreditu :-/ a mas prezencni nebo dalkove? to nase s dalkove neda delat ☹ v kolikatem rocniku jsti? jo tak to bdues mit vesele, ja porad si delam legraci ze statnice uhraju na brisko 😀

adelka89
12. led 2011

@mitote mam dalkove a jsem zase v 1.roc protoze to predchozi studium jsem ukoncila, nebavilo me to 14 dnu po porodu jsem delala prijimacky sem a jsem rada,ze jsem se dostala je to mnohem lepsi 🙂

mitote
12. led 2011

@adelka89: tak to mas fajn, muj obor vubec dalkove nejde :-/ a navic delam petilety psychoterapeuticky vycvik, ale tam neni problem byt s miminkem

l.e.o.n.t.y.n.k.a
12. led 2011

U nás musíme dosáhnout šedesáti kreditů za ročník. Já už jsem na konci a už mi chybí pár předmětů, ale bohužel jsou to ty nejtěžší zkoušky a zápočty, samozřejmě napsat bakalářku. No, chtěla bych to zvládnout do porodu, protože s Matym se moc učit nešlo, první tři měsíce probrečel, ale teď už je super usměvavé mimi. Jen když mu rostou zoubky tak je trochu ukňouraný, ale jinak paráda, bez teplot a to už máme čtyři.

vilibalda
12. led 2011

Ahojky, mě čekají státnice přesně měsíc před porodem... Doufám, že to zvládnu. Teď už mám všechny povinné předměty za sebou (už z loňska), ale potřebuji napsat diplomku, což bude ještě náročné.

aemmi
13. led 2011

@butt no, já tam každopádně budu muset, protože už takhle přetahuju kvuli zdravotním problémům, který jsem loni měla o rok 😀 jen jsem řešila, jak tam napasovat to mimi 😅 ale taky jsem si říkala, že budou třeba hodnější 😉 jako já se tech státnic nějak extrémně nebojím (ikdyž to asi teprve přijde) jen mi ještě chybí dodělat jeden předmět 😔 a DP, což bude pro mě asi větší nervy a boj...

chayanita
13. led 2011

@tanuki : budu doma v Praze, ale plánuju už pak na zkoušky normálně v květnu jezdit, když budu mít super hlídáníčko🙂

@hest : No tím vlakem už to začíná být zajímavý jak to drncá 🙂)) právě proto chci ZS dokončit do konce ledna, abych se pak ve vlaku nerozsypala 🙂 Učitelé moc vstřícní, ale zároveň i fér. Třeba jak říkala kamarádka, že jí dali zápočet jen za břicho tak to u nás ne-e 🙂

butt
13. led 2011

@aemmi to zmaknes 😉

aemmi
13. led 2011

@butt snad 😀