Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

butt
13. led 2011

@aemmi urcite 😀 ne fakt, s brichem se podle me skola zvlada mnohem lip, nez s malym deckem 🙂

aemmi
13. led 2011

@butt no, to zase každopádně 😅 však já jsem naštestí skoro na konci, dřív bych do toho nešla 😅 proto vás tu všechny obdivuju, jak si to dáváte 😎

tanuki
13. led 2011

@lakshmi moc gratuluju 😀 😀 😀
@butt že se taky ukážeš 😉 šprtáš? A co Blka a Hanka??

lakshmi
13. led 2011

@tanuki děkuji 🙂

lakshmi
13. led 2011

@adelka89 Adelko ty jsi byla na socped jako dělám já, že? Teda jak může moje škola někoho nebavit 😀 no pravda, mě taky připadá zajímavá až tak od druhé půlky studia. Jinak to vypadá, že budeme rodit stejně, u nás se Numero duo taky vyklube v září. Podařilo se přesně na štědrý den 🙂

vilibalda
13. led 2011

@lakshmi socped dodělávám právě teď 🙂

lakshmi
13. led 2011

@vilibalda no vidiš, třeba se známe 🙂 🙂 a jakou máš profilaci?

mitote
13. led 2011

@lakshmi @vilibalda ty delas socped? na pajdaku? ja socped a poradenstvi na FF v Brne 😀

lakshmi
13. led 2011

@mitote na pajdáku

mitote
13. led 2011

@lakshmi taky v Brne? v kolikataku? ja teda svuj obor taky rada, delami psychoterapeuticky vycvik, tak apson budu moci mit psychoterapeutickou ordinaci 😀

vilibalda
13. led 2011

@mitote @lakshmi mgr. socped na pajdaku v Brně dalkově a v podstatě už 4. rokem, musím to už nějak dodělat...

mitote
13. led 2011

@vilibalda to mas fajn, u nas na FF socped por nejde dalkove vubec ☹ a chci ho dostudovat, uz kvuli vycviku a protoze me bavi vic nez socped, mame to jinak zamerene trochu

lakshmi
13. led 2011

@vilibalda tak to já jsem ještě nižší level 🙂 končím bc

lakshmi
13. led 2011

@mitote jojo v Brně, končím bc. Já mám zaměření multikulturní a environmentální vých. a taky mě to hodně baví 🙂 rozhodně bych ráda pracovala v oboru

mitote
13. led 2011

holky ja nejnizsi, jsem ve druhaku Bc 😀 no ja uz se prave profiluji na tu psychoterapii, laka me a bavi nejvice, jen je trochu psychicky, casove i financne narocna 😀 ae pak se s ni taky slusne vydelava 😀

vilibalda
13. led 2011

@lakshmi Taky jsem měla v bc. zaměření multi-enviro. Teď mám enviro, ale v podstatě žádné rozšíření to nebylo, byla to nakonec nejmíň náročná specializace 😒

adelka89
13. led 2011

@lakshmi nene socped jsem ukoncila a delam specialni pedagogiku 🙂
nam se sourozenec nejspis povedl na Silvestra 🙂

mitote
13. led 2011

@adelka89 na specce nam ve druhaku dve byvale spoluzacky 🙂 a dalsi male bylo planovane?

blka
13. led 2011

@tanuki Já jsem tady 😀 , jen vás čtu a nějak k tomu nemám co dodat 😅 . Hanka je myslím u rodičů, protože doma rekontruují.

Já vás, holky, obdivuju s druhýma prckama tak brzo. Já si to vůbec nedovedu představit.

adelka89
13. led 2011

@mitote bylo planovane,ale netusili jsme ze se nam podari tak brzy 🙂

mitote
13. led 2011

@blka ja taky planuju prcka tak nejak aby se narodil dva roky po prvnim, ale jaksi jeste necekam ani prvniho 😀

blka
14. led 2011

@mitote 😀 No jo, každej to má a cítí jinak 😉 . Já se necítím připravená, tak proto si to nedovedu představit. A ani tam zatím není to chtění mít miminko, což je nejdůležitější. Teda, poňuchňat si nějaké mimuško, to jo, ale pak ho rychle vrátit 😀

mitote
14. led 2011

@blka no tak to se mnou ted hormony cloumaj o sto sest 😀

blka
14. led 2011

@mitote Joooo, tož to než jsme čekali Marečka, tak se mnou taky cloumali 😀 . Ale naštěstí nám to netrvalo dlouho, tak se mnou dlouho necloumali 😅 . Pak ale nastaly obavy a strach, jak to se školou a miminkem zvládnu a jestli jsme přecejenom neměli počkat 😔

mitote
14. led 2011

@blka tak to ja se nebojim, ja vim, ze me manzel v tomhle max pomuze a kdyz potrebuje, muze pracovat i z domu... proste se bude muset vice angazovat, coz i chce, uz treba jen kvuli vycviku ktery mam na pet, jezdim petkrat rocne pryc a proste manzel bude jezdit taky a starat se cely 4 dny o prcka vzdycky 🙂

blka
14. led 2011

@mitote Hm, to máš fajn. Manžel taky sliboval, ale skutečnost byla jiná 😔

triowax
14. led 2011

Ahoj všem

nečetla jsem diskusi, ale chtěla bych se zeptat, kdo studujete se dvěma dětma a máte manžela většinu času pryč. Dá se to vůbec zvládnout?? Stále přemýšlím nad VŠ, ale mám obavy, jestli bych to vůbec zvládla.
Díky

mitote
14. led 2011

@blka manze nesibuje, ale uz ted vidim jak se chova ke psovi pokud jdeo vychovu nebo venovani mu casu, stejne tak vim, jaky ma postoj k detem...on je bezmezne miluje, chce tri a uz planuje vse

mitote
14. led 2011

nebo i jak se stara o me, kdyz jsem mela strevni chripku, zaridl si to a pracoval z domu, celou noc se mnou lital na zachod zvracet, rano zavolal doktorce, odvezl me tam, pak zpet do postele, pak jel pro leky a pak byl cele dny a staral se

blka
14. led 2011

@mitote To máš hodného opečovávatele 🙂