Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

anetadr
25. črc 2011

@janeyzelvicka já ani moc nevím co vlastně chci dělat - baví mě to studovat🙂 jinak určitě bych mohla pracovat v nějaké neziskovce, nebo můžu být i sociální pracovnice, vlastně je toho hodně - můžu být třeba i družinářka..... ještě moc nevím kam se budu ubírat. Ty máš teda taky zajímavý obor - co chceš dělat ty?

janeyzelvicka
25. črc 2011

No, vlastně ani nevím - žurnalistika mě dost baví, ale dělat v denících a vyprodukovat každý den několik zpráv, každou o něčem jiném, z redakce a nehnout se od stolu, to mě moc nebere... Tak buď nějaký specializovanější časopis co vychází třeba jednou za týden, jednou za měsíc, nebo pak něco s těmi mezinárodními vztahy, tam ale zatím vůbec nemám představu.

anetadr
25. črc 2011

@janeyzelvicka no tak uvidíš - ale máš zajímavý obor🙂 člověk se musí toho hodně dovědět🙂

hest
26. črc 2011

@anetadr ahoj, rozhodne to nevzdavej..ja jsme u Vojty prerusila..sem netusila, ze dalsi rok v tom letnim semestru budu rodit-) tkaze jsem ted kolem porodu a po nem dodelavala 12 predmetu..dalo se to..musi si clovek rict, ze musi..ja se ted budu muset jeste udelat jeden predmet muj puvodni rozdelili na dva..nevyhoda toho jak meni stud. katalogy za behu..a napsat tu zpropadenou praci..

anetadr
26. črc 2011

@hest no člověk to vzdát nechce, ale je to těžké se k něčemu donutit - a to ani nemluvím o diplomce - to bude teda oříšek - hlavně když už člověk nepracuje - tak se mu bude o dost hůř dělat praktická část. No, první dva týdny v září to rozhodnou - už se na to budu muset začít učit - přeci jen.... dost jsem z toho vypadla. Ale upřímně obdivuji každého, kdo se vrhl na školu těsně po porodu - to jsem byla ráda, že jsem ráda a na nějakou školu jsem ani nevzpomněla.

martina26
27. črc 2011

Ahoj
já tedy nestuduji VŠ ale od září nastupuji na VOŠ pedagogickou. Práce s dětmi mně moc baví a ráda bych do školky. Doma mám 8 letého kluka a 2 letou princeznu tak jsem zvědavá jak to zvládnu. Mám to nastolené na denní s individuálním plánem. Jo a uvažujeme ještě o třetím miminku 🙂) Manža říká, že alespoň budu doma a školu udělám, je pravda, že já mám v manželovi obrovskou podporu v tomto.

blka
27. črc 2011

Ahoj, po dlouhé době nakukuju a chci reagovat na @martina26 . Já jsem před VŠ chodila taky na VOŠ, ale klasicky denní, nechodila jsem do práce ani jsem neměla dítko, prostě jen škola. A musím říct, že si nedovedu představit jí dělat s dítětem. Je to taková škola něco mezi SŠ a VŠ. Museli jsme chodit na všechny předměty, výuka byla třeba od 7 rána do 7 večera, pak zkouškový jen 3 týdny a to jsme měli třeba 14 předmětů. Nechci tě teda strašit, to ne, i když to tak zní, jen píši svou zkušenost. Ale zase když budeš mít individuální plán, tak to bude o něčem jiném. Hodně štěstí přeju 🙂

janeyzelvicka
27. črc 2011

@anetadr jojo, zajímavé to je, jen aby to k něčemu bylo. 😅
diplomka (v mém případě bakalářka) byla asi největší maso, ze začátku jsem si říkala, jaká to bude pohoda, budu si psát svým tempem, nebudu muset nikam jezdit, ale bylo to to nejhorší, co mě potkalo 😀

anetadr
28. črc 2011

@janeyzelvicka tak to já jsem měla téma šité na míru - měla jsem Nové metody práce v reedukaci dyskalkulie - já se hodně dyskalkulií zabývám - před porodem jsem učila několik dětí - a mám i docela výsledky - tak se o tom psalo strašně snadno. To je podle mě to nejdůležitější - aby ti sedlo téma. Ale diplomku s dítětem a bez praxe už si teda moc představit nedovedu

anetadr
28. črc 2011

@martina26 já mám taky denní studium a individuální plán a je to naprosto v pohodě - ale je fakt, že ta voška může být v té docházce o dost horší - ale to asi uvidíš časem. Proč jsi nešla rovnou na vš? většinou je to kupodivu lehčí, máš více času a v praxi je to daleko žádanější. Kde vlastně studuješ? Já jen že jsem chodila na evropskou - tedy né na pedagogickou vošku, ale měli jsme tam nějaké přednášky z htf - sociální pedagogika

janeyzelvicka
28. črc 2011

No já ji měla napůl praktickou, část byla normálně články, které vyšly v médiích... téma dobré, ale kdybych věděla, co mě čeká - musela jsem mít i teoretickou část a to byl teda jiný humus 😀
@anetadr

anetadr
1. srp 2011

@janeyzelvicka já jsem si teoretickou část docela užila - protože mě to téma hodně zajímalo a tím, že jsem to všechno musela teoreticky ukotvit, tak jsem se toho sama hodně naučila - a myslím, že mi to pak i hodně pomohlo v práci. Ale upřímně - diplomky se vážně děsím - budu psát o sociálních aspektech dyskalkulie - aneb - jak jsou na tom v dospělosti ti, kdo v mládí měli dyskalkulii - docela zajímavé téma, jenže o tom neexistuje vůbec žádná literatura - tak jsem zvědavá, jestli se to vůbec dá napsat..... no, uvidíme - stejně si školu asi ze 2let protáhnu na 3 - tak mě diplomka čeká až ak. r. 2012/13

elajura
18. srp 2011

ČAU holky, chodíte sem ještě někdo nebo jen ve školním roce 😀 ? Studuju 1.roč. kombinovaně na UK a mám sedmiměsíčního chlapečka. Docela často mě přepadávají poslední dobou jakési depky, mám pocit, že pořád něco zanedbávám.... No, právě jsem poslala učiteli výcuc z knihy, ale příšerná úroveň, úplně se stydím. Navíc místo 12 normostran, jsem to nedokázala stáhnout na míň než 15. No popravdě je mi z toho úplně blbě. A to jsem nad tou knihou dřepěla tak dlouho, práce doma stála, koš na žehlení plnej apodob. Potřebuju podporu nebo radu, jak to děláte vy... ☹?

anysek85
19. srp 2011

@elajura Ahoj, no já bych tě hrozně ráda podpořila, ale asi to neudělám, ačkoliv tě úplně chápu. Já teda už klasickou VŠ mám a jsem dálkově na doktorátu a do toho něco sem tam dělám do práce doma a k tomu mám sice úžasný mimi, který ale přes den nespí 😵 😅 😀. Krásně hajá v noci (s jedním, max dvěma probuzeními na krmení), ale přes den prostě nezabere a vyžaduje pozornost, což je celkem náročný a bude hůř a hůř 😀.

Práce na doktorátu mi taky stojí a můžu ti říct, že si nedokážu absolutně představit, že bych upřednostnila studium před tím drobečkem. Studovat můžeš i v padesáti, ale to dítě tě potřebuje teď! Takže já chovám, dělám opičky, prostě věnuju se mu naplno, sem tam něco sesmolím do práce a doktorát dělám po deseti minutách denně nebo vůbec. Výhodou je, že jsem zhubla na 50 kilo 😀, ale protože kojím, tak to taky zase žádná sranda není a musím s tím něco dělat.

Prostě si nedokážu představit, že bych ho odbývala, případně ho nechala řvát nebo ležet jako pecku, když vidím, jak mě potřebuje a jak je bystrý, vnímavý a všechny podněty nasává jak houba... 😵.

@aemmi
@orchidie
@janeyzelvicka

Kočky, co vy a studium? Jde to? Nebo užíváte léta? Nebo jste na tom tak jak já? 😀

orchidie
19. srp 2011

@anysek85 dekuju za optani. Ja uz jsem dostudovala 😀 😎 zacatkem cervna jsem obhajila diplomku a tim jsem mgr. studium ukoncila, juch 😀 "Uzivam si" leta s dalsim pupikem a s malou a uz se neskutecne tesim, az bude druhy prcek venku a ja budu mit tyhle tehotenske leta za sebou... fakt uz ted ke konci neni o co stat, ale zas to bude aspon za mnou. Studovat dal uz nehodlam, mozna nejake kurzy casem nebo neco doplnkoveho, ale jinak uz mi to stacilo 😀

aemmi
19. srp 2011

@anysek85 No, tak já se zlehka začala učit na státnice, ale fakt jen hóódně zlehka. Ale chce to, neb se mi zdá, že mám nějak zatemnělej mozek, tak at si zase zvyká přemýšlet i o jiných věcech, než v čem pojedeme z porodnice a jakou vybrat barvu kočárku 😀 😅 DP mi vázne, vedoucí přes prázdniny nepracuje, což nakonec i chápu. A budu muset vyřešit takový ty organizační záležitosti, jsem zjistila, že se osobně nebudu moci dostavit k zápisu, takže na to jednání s bábama ze studijního se fakt těším 😖 a přiznávám, že mám docela obavy, jak to s miminou půjde, ale nějak to budeme muset skloubit, páč hodit ty roky studia za hlavu, to prostě nechci.

anysek85
19. srp 2011

@orchidie Ano, vidíš, vlastně si vzpomínám, že jsi psala, že už to máš v kapse 🙂!
No s tím létem a bříškem ti úplně rozumím, ale aspoň to budeš mít za sebou. Já teď právě vůbec nevím, kdy uvažovat o dalším mimi 😖. Na jednu stranu by bylo fajn, vzít to "jedním vrzem" a za cca 3 roky jít naplno do práce i s kompletní rodinou, ale mám už kariéru slušně nastartovanou a když se za rok a půl alespoň částečně nevrátím, tak to půjde vše do kytek a budu muset začínat znovu 😢. No blbý prostě, takže jsou ve hře varianty "další mimi do roka" i "další mimi za 5 let" 🙄.

anysek85
19. srp 2011

@aemmi Haha, to mi připomíná mě těsně před porodem a zkouškou z business english 😀.
To už hecneš! Máš fakt už jen to finále. Ale je fakt, že jak jsem psala @elajura, začínat studium (byť dálkové) s mimčem, to si prostě nedovedu představit a to mám mimi fakt zlatý - ale prostě hodně živý a taky trpí na prdy a to samo o sobě stačí 😀.
Držím palce se studijním, ty baby jsou děsný snad na všech VŠ. Hovco dělají, věčně pijou kafe a žerou zákusky, ale tváří se děsně vytíženě 😀.

rozinkaaa
19. srp 2011

Ahoj holky, prosím vás, je tady někdo kdo studuje jednooborovou psychologii v Olomouci? Díky ;))

mitote
19. srp 2011

@anetadr co studujes? ja Socialni ped. a poradenstvi a mam moznost uplatneni skoro stejnou 🙂

mitote
19. srp 2011

@rozinkaaa muj kamarad uci v olomouci na psychologii (marek valus) a jeste jeden znamy (standa kratochvil) amam od tama hodne kolegu, co potrebujes?

anetadr
20. srp 2011

@mitote no já mám bakaláře ze sociální pedagogiky🙂 a teď dělám navaz. mgr. studium psychosociální studia v kombinaci s husitskou teologií. Teda.... pokud za první dva zářijové týdny neseženu 13 kreditů, tak už nic dělat nebudu:(

rozinkaaa
20. srp 2011

@mitote ahoj, super 🙂 No já se tam teď dostala na FF, jednooborovou psychologii, má to probíhat dálkově a já vůbec netuším co mám čekat... tak mě zajímalo, jak studium probíhá, jestli se dojíždí pouze dle rozvrhu, jak je to s jazykem (vyučuje se v rámci KAL) a taky jestli jsem neudělala blbost, když jsem si nepřiplatila těch 10. tis. za ročník za nějaký spec. přístup na portálové rozhraní kde jsou spešl materiály ke studiu... jsem na rodičáku s prckem a druhé čekám, tak je to s penězi všelijaké ;))
Taky by mě zajímalo jak probíhají ZK, jestli jsou převážně ústní a nebo i písemné ;) Prostě cokoliv, ať vím, na co se připravit 😉
Jinak já v loni dodělala FHS na UTB, soc. ped., ale tuším že ta Olomouc bude jiné kafe 🙂
Tak pokud by jsi Mitote měla nějaké info, byla bych ti opravdu mooooc vděčná! 😵

rozinkaaa
20. srp 2011

@anetadr jé neučí tě náhodou prof. Musil či jeho žena??? 🙂

mitote
20. srp 2011

@rozinkaaa ok poptam se 🙂 jinak ja si myslim, ze mas dojizdet na to, co mas v rozvrhu, to je tusim jeden den obtyden, ne?

rozinkaaa
20. srp 2011

@mitote
děkuji jsi skvělá! 😵
ano máme výuku psanou 1x za 14 dní v pátek, ale jen cca 6 hodin... ve Zlíně na UTB jsme měli jednou za 14 dní pátek cca 6-8 hod, sobota 8-10 hod. výuky, takže dvojnásobek 😉 tak jsme z toho trošku nesvá... ale třeba ten jazyk vůbec v rozvrhu není, tak mě zajímalo, jak se jezdí na něj....
První semestr bude v pohodě, dcera bude od září ve školce a prcek v bříšku, ale pak to bude trošku maso... no co uvidíme 🙂
Ještě jednou mooooc díky a budu tu číhat na info 😵

mitote
20. srp 2011

@rozinkaaa tak dalkove studium je zalozeno na samostudiu, ze, takze bych pocet hodin az tak neresila. Ty jsou spise doplnkove a informacni.

rozinkaaa
20. srp 2011

@mitote no jsem fakt zvědavá a zároveň trošku nervózní jak to bude probíhat... 😉 no zkusím a uvdím... s jedním dítětěm to bylo veselé... Bc. státnice jsem dělala 14 dní před porodem a na Mgr. jsem nastupovala s dvouměsíčním miminem... teď to ale bude dvojitě a ještě to dojíždění ;)))

anetadr
20. srp 2011

@rozinkaaa tak to ne. Co učí?

rozinkaaa
20. srp 2011

@anetadr psychologii 🙂 jeho alma mater je Husitská teologická fakulta na UP