Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
13. říj 2011

@jezulicka Ahoj, asi tě zklamu, ale myslím, že tu nikdo takový není... pokud by ti to ale pomohlo, mám tam kamarádky, co to studujou bez dětí - ale to ti je asi k ničemu, že? 🙂

jezulicka
13. říj 2011

@janeyzelvicka no já jsem chtěla vědět právě jak to zvládají při mateřské..

janeyzelvicka
13. říj 2011

@jezulicka Jo tak....

hankazamecnikova
10. pro 2011

Ahoj holky, nebyla jsem tu asi tak sto let... znám tu už asi jen janeyzelvicku? A po těch sto letech teda stále studuju 😀

janeyzelvicka
10. pro 2011

@hankazamecnikova hani, no povídej, co je nového 🙂

hest
11. pro 2011

🙂 u mě zatím nic nového, flákám se, měla bych psát bakuli..nechce se mi do ní..@hankazamecnikova zdravím! jak se vede?

hankazamecnikova
12. pro 2011

@janeyzelvicka @hest Už ani nevím, co všechno by se dalo považovat za nové, když jsem tu tak dlouho nebyla 😀 Ve škole už mi zbývá jedno kolokvium, diplomka a státnice. Pak budu Mgr. ... Vašík je úžasný klučina, miláček všech. Jen nás pořád trápí ta jeho hlavička. Po první operaci se stále nedokáže rozšiřovat a roste si spíš do délky, takže nás doktoři straší další operací. V lednu jdeme na CT, které ukáže.

simeonecka
13. pro 2011

Ahojky holky,přidávám se k vám.Příští rok začnu a to už bude mimi na světě.Přítel má sice trochu obavy,jak to budu zvládat,ale já to prostě dám!!V dnešní době to jinak nejde.Mám sice Dis,ale to není nic moc.Mgr by se mi líbila víc😀

hest
15. pro 2011

@hankazamecnikova to jsem asi ani nezaznamenal copak má s hlavičkou? No já lítám jak hadr na koštěti mezi těma dvouma-), měla bych psát bakalářku ale mám problém že nevím co vlastně chci zjistit..cítím k tomu hnusný odpor-)) Ale říkám si, že musím, když ne kvuli sobě, kvůli dětem-)) Abych měla lepší job a lepší peníze (ale nevím nevím v dnešní době..) a mohla děti trochu zajistit..

hankazamecnikova
17. pro 2011

@hest Má skafocefalii, předčasně srostlý lebeční šev, založila jsem tu i diskuzi. Už byl jednou na operaci, ta snad ho nepoženou znovu. Většinou už to nebývá potřeba, ale někdy se to stává, no... Hele, tak bakalářku jsem tenkrát obrečela každou větu. Teď u diplomky už cítím jen mírný odpor psát 😀

kukuca
5. led 2012

Tak já jsem tady kdysi chodila taky 🙂 Když jsem byla těhotná s prvním, dodělala jsem si Bc. když jsem byla těhotná s malou, tak Mgr. Je to neuvěřitelný, ale opět potřebuju nějak využít hlavu.Děti moc miluju, malá je zlatíčko,ale prostě potřebuju něco jako vyšší level. Další Bc. je blbost, přemýšlím nad pedagogickým minimem.Máte někdo?Víte o nějakém v Brně?Naše škola ho nedělá.Zajímá mě taky psychoterapie, ale za ten výcvik jsou nehorázný peníze a celý víkendy v luftě. ☹ Poradíte?

janeyzelvicka
5. led 2012

@kukuca ahoj, jdu tě jen pozdravit 🙂 bohužel o pedagogickém minumu a tak nic nevím, ale přeju, ať najdeš něco co ti bude vyhovovat 🙂

kukuca
5. led 2012

@janeyzelvicka díky, však taky i díky tvé podpoře tady jsem to Mgr. tenkrát nezabalila, opakovala jsem právo a chtěla jsem skončit 😀

janeyzelvicka
5. led 2012

@kukuca opravdu? No to jsem poctěna 🙂
hehe, já už jsem tu takový veterán, since 2008 😅 😅

nikollita
7. led 2012

Ahoj holky, prosím o radu, jak se dokopat ke psaní diplomky? 😀 Je leden, a já furt pořádně ani nezačala 🙂

janeyzelvicka
7. led 2012

@nikollita Diplomka znamená, že už jsi na konci - tak si říkej, že už to budeš mít zachvíli za sebou 😅

nikollita
7. led 2012

No já myslím, že to asi nedokončím 😀 Když to nenapíšu, no ale už se vrhám 🙂

janeyzelvicka
7. led 2012

Ale dokončíš, neboj 😉

hest
8. led 2012

@nikollita J8 zase furt nemám téma bakalářky, prý to vyplyne..čas utíká, knihy nesrtíhám číst, poslední dobou dětí vřískaj jen co si sednu k pc, nebo se mi malej taky sáp ena komp, nebo mi ho vypíná a spát chodí v deset, to většinou padám na ústa..nejenom že to musím do března napsat..tak jako vůbec nevím o čem mám psát..nemám žádný nápad, přibližné téma mám, ale konkrétně co zpracovat, to nemám..jsem z otho vzteklá, je mi do pláče..takových let a komplikací a já nevím jak napsat tu zatracenou práci-(

janeyzelvicka
8. led 2012

@hest držím palce... já měla s bakalářkou taky něco podobného, prvně jsem strašně dlouho nevěděla, o čem psát, pak jsem se rozhodla, vypracovala podrobný projekt a ten pak šel celý do kytek, vypracovávala jsem další a nakonec stejně vše psala na poslední chvíli 😒

nikollita
8. led 2012

@hest Mluvíš mi z duše! Akorát že já žádný děti nemám, to už bych to vůbec nenapsala. V říjnu jsem to začala psát, a měla jsem asi 24 stran, jenže jsme měli v počítači asi nějaký vir nebo co a tak další den tam bylo 0 - 0 - nic! To jsem myslela, že se asi zabiju 😠
No a od té doby jsem se uklidnila, ale nic nenapsala.
Jo a to jsem tu práci měla zálohovanou v jiným PC a ještě na flashce. A stejnak nic.

nikollita
8. led 2012

@janeyzelvicka čistě ze zvědavosti, co znamená na poslední chvíli? Resp. za jak dlouho se to dá stihnout? 😀

janeyzelvicka
8. led 2012

@nikollita No, záleží o čem píšeš, jaký máš obor a jak složité téma... U nás přece jen nešlo nechat vše nakonec, protože jsem musela průběžně konzultovat, ale práce doznala hooodně velkých změn během posledních čtrnácti dnů a pak ještě finální lehce opravovací víkend... (ale to byla vlastně jen půlka práce - protože já měla půlku bakalářky teoretickou a půlku praktickou - a tu praktickou jsem měla hotovou už dříve).
Ale kámoš napsal celou diplomku za 14 dnů, jenže on je takový blázen a to fakt celé dny nedělal nic jiného 😀

nikollita
8. led 2012

@janeyzelvicka Takže mám vlastně ještě čas 😀 😀 😀

janeyzelvicka
8. led 2012

@nikollita Určitě 😅 no já si teď dávám předsevzetí, že u diplomky začnu mnohem dřív, protože jednak bude náročnější a jednak bych ji chtěla vypilovat, ta bakalářka byl jednak velký stres a jednak jsem s výsledkem nebyla až tak spokojena. Víc času by to určitě ještě spravilo.

janeyzelvicka
8. led 2012

@nikollita A jinak, co vlastně studuješ? Promiň, jestlis to tu už psala 🙂

nikollita
8. led 2012

@janeyzelvicka ne, nepsala...sociální práci, v Ostravě. Mám historické téma 🙂

janeyzelvicka
8. led 2012

@nikollita 🙂 A bydlíš taky v ostravě?

nikollita
8. led 2012

@janeyzelvicka Bydlím ve Frýdku-Místku

janeyzelvicka
8. led 2012

@nikollita Aha 🙂 Já jsem přímo ostravák 🙂