Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

nikollita
8. led 2012

Jéé, tak to je super, jsi asi první ostravák, kterého jsem tu našla 😉 Jinak samý čechy 🙂

janeyzelvicka
8. led 2012

Hehe 😅 😅

majkali
8. led 2012

Ahoj, můžu se přidat? Taky studuju, dálkově, jsem ve druháku na bakalářském, mám malého dvouletého syna a zatím jsem zvládala, všechny zkoušky na poprvé, téma bakaláky schválené. Jenže teď jsem v 9 týdnu těhotenství, je mi už měsíc zle jak psovi a ještě ke všemu mě doktorka vyděsila s tím, že tam jsou asi dvojčata. Pravdu se dozvím na dalším ultrazvuku, ale až za dva týdny. V sobotu mám první zkoušku a ještě jsem se na to nepodívala, ani se nemůžu dokopat, je toho nějak moc a mě se nechce. Já bych s tou školou nejraději přaštila, ale to by byla asi škoda.

llluckaaa
8. led 2012

Ahoj holky, hlásím se do party. Sice nejsem na výšce ale na vyšší odborné škole, ale i tak mi to dává celkem zabrat. Otěhotněla jsem někdy těsně po odeslání přihlášky na školu a porodila v půlce prvního zkouškového období. A to mám doba ještě jednoho staršího rošťáka. No mazec 🙂 Teď v pátek mě čeká těžká zkouška, tak držte palce!

llluckaaa
8. led 2012

@majkali Ahoj, to už vydrž, když jsi ve druháku. Máš to jen na 3 roky, ne? Já jsem na tom podobně, ale rodila jsem už v prváku 🙂

janeyzelvicka
8. led 2012

Ahoj holky 🙂

@majkali držím palce na zkoušku, teda, s dvojčatama, to by byl asi pěkný záběr 🙂

@llluckaaa taky držím palce, to zkouškové je mor 😀 (i když, pro mě možná lepší než semestr 😀 )

llluckaaa
8. led 2012

@janeyzelvicka Děkuji. Snad to nějak půjde, sice toho teď nemáme moc, ale je to nějaké těžké. Každý týden jedna zkouška, dvě děti doma a jedna cesta do školy na 2,5 hodiny. Už jsem taky přemýšlala, jestli se na to nemám vyprdnout, ale zas to nechci vzdávat, když mě to i celkem baví a chybí jen 1,5 roku do konce...

janeyzelvicka
8. led 2012

Tak to jsme na tom velmi podobně, s tím rozdílem, že zatím mám jen jedno dítě....

hest
8. led 2012

Ahoj, jů se to tu dneska rozjelo-) moc díky za podporu-) já to musím mít do března napsané...takže 2 měsíce, mám taky teoretickou a praktickou část..zatím mám prd prd nula, asi půl strany..

majkali
8. led 2012

@llluckaaa Díky, no chtěla jsem původně i na magistra, ale život je dlouhej, dodělám snad bc a pak se uvidí. No kdyby mi aspoň tak blbě. Snad to brzy přestane. Držím palce na zkoušku, těžký mi to letos taky připadá, to jsem si myslela, že bude prvák nejhorší.

hest
8. led 2012

@majkali držím palce, dvojčata a prcka, to by byl tedy frmol-) to se nám určitě pak pochlub-) Já to viím taky teď tak, že budu ráda za bc...a co bude dál, se uvidí-)

majkali
8. led 2012

@hest Já upřímně doufám v jedno, bez babiček a nikoho, kdo by na chvilku pohlídal je to nemožný mít tři děti a studovat. I dvě budou záhul. Já jsem tak za půl roku zlenivěla, že se mi nechce na zkoušky učit, vždycky je to o tom se dokopat, ale s hlavou v míse se učit moc nejde ☹

llluckaaa
9. led 2012

@majkali Držím palce, hlavně ať je s miminkama všechno v pořádku. Škola se dá případně přerušit (teda skoro každá školá se dá přerušit, jen ta moje ne ☹ ). Bude toho hodně, ale zvládnout se to dá, já jsem např. dělala poslední zkoušku prvního semestru týden před porodem (a to jsem měla rizikové těhotenství a rizikový porod, teď si říkám, že mi snad muselo hrábnout, že jsem do té školy ještě jezdila...)

petaov
9. led 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? 🙂 Začala jsem studovat kombinované studium. Mám za sebou první semestr a čekají mě zkoušky. Písemky zatím šly, ale ústní je pro mě horší. Kolikrát už večer není chuť se učit. Ale na studium jsem se dala, protože mě to ve škole vždycky bavilo a taky doufám, že pak po mateřské najdu lepší práci. @nikollita @janeyzelvicka Jsem taky z Ostravy. 😉

llluckaaa
9. led 2012

@petaov Ahoj, co studuješ? A co bys po mateřské chtěla dělat?

llluckaaa
9. led 2012

@nikollita Já teda nejsem Ostravák, ale z Moravy jo 🙂

petaov
9. led 2012

@llluckaaa Ahoj, studuju polštinu, tak snad pak najdu něco, co mě bude bavit. Nejlépe v nějaké firmě. Před tím jsem pracovala ve státní sféře a tam se teď každý rok snižují finance, tak jsem se rozhodla jít jiným směrem. 😉 Ty máš vyšší odbornou a na co je zaměřená?

llluckaaa
9. led 2012

@petaov Studuju na nutričního terapeuta. Ale neplánuji se tím nějak živit, protože ty platy ve zdravotnictví jsou hrozné ☹, a zůstane to asi jen mým koníčkem. Nejspíš zůstanu ve svém původním oboru (finance). Přijde mi, že platy se snižují všude, aspoň relativně k cenám potravin, bydlení ap.

janeyzelvicka
9. led 2012

@petaov Ahoj 🙂 polština je tady myslím fajn obor, vzhledem k blízkosti hranic 🙂

janeyzelvicka
9. led 2012

@petaov A kde tady bydlíš?

petaov
9. led 2012

@janeyzelvicka Ahoj, jsem z Fifejd a Ty?

janeyzelvicka
9. led 2012

@petaov Poruba 🙂 Ale kdysi jsem bydlela blízko fifejd, u nemocnice 🙂

nikollita
12. led 2012

Ahoj holky, tak jsem se dneska zdárně dokopala k psaní diplomky, ale poměrně brzy jsem narazila na problém, pro mě teda asi neřešitelný 😠
No nic, chtěla jsem vás zeptat na postup při vašem psaní. Zajímá mě, zda se nejdřív věnujete jen čistému psaní do "čistého" wordu nebo hned od začátku píšete do šablony poskytnuté školou? A formátování necháváte až úplně na konec?
Ptám se proto, že jsem začala psát do šablony, mám cca 20 stránek 😉, jenže jsem strašný technický antitalent a absolutně se nechytám ve formátování, hlavně obsah, záložky apod. neskutečně mě to nervuje, protože mi to nejde a nemůžu to nějak pochopit 😀 resp. chápu, ale nevím jak na to. Píše mi to Chyba, záložka není definována ! Chápu, co mi tím chce PC říct, ale nevím, co s tím. No takže....mám normálně pokračovat dál a neřešit to a formátování nechat na konec nebo je nutný to vyřešit už teď? (asi si na to někoho najmu 😀 )
Jak jste to dělaly vy?
Doufám, že je to aspoň trošku srozumitelné a děkuji za postřehy, tipy a rady.

llluckaaa
12. led 2012

@nikollita Ahoj, já už mám za sebou dvě práce a jedna mě čeká a ve všech případech budu postupovat stejným způsobem. Nejdřív napsat celý text, pak ho uložit na různá místa (flashka, pevný disk, atd.) a pak ho teprve zkusím formátovat. Kdyby se něco nepovedlo, ať mám v záloze původní verzi s informacemi. A s tím dát to někomu jinému na formátování, je podle mě dobrý nápad. Asi využiju manžela, je programátor 🙂

nikollita
12. led 2012

@llluckaaa jéé, to máš super s tím manželem...my máme v rodině naštěstí jednoho pána 🙂, který vyučuje počítače na VOŠ, tak snad (ale je mi vzdálený)....takže říkáš, že se mám teď na ten obsah a záložky vyprdnout a věnovat se jen textu....tak to se mi ulevilo 🙂
Já právě žádnou takovou práci za sebou nemám, tak tápu 🙂 děkuji

llluckaaa
12. led 2012

@nikollita Někdy to super s manželem je, někdy je to horší 🙂 Já myslím, že bys ses tím teď zbytečně zdržovala a rozčilovala, stejně tam budeš dělat ještě hodně změn, kopírovat, mazat a tak, ne? Já budu formátovat až na konec (každopádně to nejdřív zkusím sama, ať před manželem nevypadám jako úplné tele 😀 )

janeyzelvicka
12. led 2012

@nikollita Já psala prvně do wordu, pak formátovala. Ale nám škola vcelku nic nediktuje, žádnou šablonu nemáme, jako je jasné, že všichni asi použijou řádkování 1,5, ale druh písma a tak byl na nás....

nikollita
12. led 2012

@janeyzelvicka Fakt jo? my máme přesně šablonu na to...prý aby to měli všichni stejné...

tak se mi ulevilo, vážně mi ten word leze na nervy

nikollita
12. led 2012

@llluckaaa já klidně jako blbec vypadat můžu, hlavně že to budu mít bez nervů 🙂

janeyzelvicka
12. led 2012

@nikollita no vidíš, na to se u nás nějak nehraje 😅 struktura a tak byla dána, ale vzhled čistě na nás (pak jsem se někde dočetla, že moje použité písmo (arial) je prý v německu považováno za neseriózní 😀 😀 )