Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
3. črc 2012

Jé, holky, to mě těší, že vám to tak jde 🙂 povzbudilo mě to v mé momentální malomyslnosti 😅

martina26
14. črc 2012

Ahojky holky,
dlouho jsem tu nebyla ale hlásím že prvák na VOŠ pedagogické mám zdárně za sebou. Není to tak hrozné 🙂 Dá se to zvládnout i když zkouškové je záhul na nervy i čas.
No začátkem druháku porodím 3 dítko, mám schválený individuální plán tak to snad nějak půjde. 🙂

malformatio
14. črc 2012

@martina26 ahoj, gratuluji k zakončení prváku 🙂 . Jak jsi to zvládala s dítkama? Já jdu od září dálkově studovat VŠ, pracuju na plný úvazek a do toho mám doma 15 měsíčního divocha, tak mám obavy jak to budu zvládat

martina26
15. črc 2012

@malformatio ahojky, dá se to zvládnout, u mně bylo nejhorší zkouškový obdobý, to jsem se učila po výkendech a děti musela poslat k babičce. To se pak hned jinak učí. Když máš na to klid. Jinak seminárky a průběžné učení jsem praktitkovala s Kristýnkou i Tomikem a dá se to zvládnout. Moc držím palečky.

babulaka
18. črc 2012

@hest ahoj, promiň, dlouho jsem tu nebyla...studovala (studuji) BIVS, chtěla jsem studovat oceňování majetku a před pěti lety byly všude max. kurzy, studium zaměřené tímto směrem bohužel ne, tak jsem riskla soukromou školu. Bohužel se nedá říct, že za peníze vám to dají bez práce🙂)) Mně se podařilo odevzdat DP a teď mě čeká učení na ty státnice...ale už bych to znova nedala. Jak jsem odevzdala tu práci, padlo to na mě a já vůbec nechápu, jak jsem to mohla dotáhnout až sem a nezbláznit se (a manžel a prcek se mnou🙂). Čímž nechci ostatním brát motivaci, já už se prostě jen těším, až to budu mít z krku🙂)) pohodové léto a pevné nervy u studia!

zuzanaa2
11. srp 2012

ahoj, tak si to tady studuji, jelikož bych taky ještě ráda doplnila vzdělání. Přemýšlím o něčem v obchodě, ekonomii....nevím. Máte někdo nějaký dobrý návrh na dobrou školu? Samozřejmě při dítěti.dííky

pavla22
13. srp 2012

@zuzanaa2
Ahoj Zuzano, jak si to tady studuji ja, vsichni spis tak skolu v miste bydliste. Ja studuju i bydlím v Praze, takže se to dá. Naštěstí v distanční formě studia zvládneš většinu věcí z domova a nemusíš tak řešit několikahodinové přesuny s miminem apod.

janeyzelvicka
13. srp 2012

@zuzanaa2 Ahoj, spíš si pořádně promysli, co by tě bavilo (konkrétněji třeba v té ekonomii, oborů bude určitě spousta), protože studium při dítěti vyžaduje velkou motivaci (aspoň teda u mě 😀 ) a pokud bych měla obor, co by mě nebavil, dávno bych s tím praštila.
No a taky záleží, jestli chceš studovat prezenčně nebo kombinovaně a jak to studium v které podobě vypadá (já třeba studuju prezenčně, ale mám to tak rozložené, že se to dá v pohodě zvládat), u nás třeba jezdí kombinovaní na dva tři víkendy za semestr, takže se dá zvládat i škola mimo tvé bydliště...
A tak... taky záleží, jak je tvé dítko staré, jaké máš k dispozici hlídání...
Jinak o ekonomii bohužel nemám zeleného ponětí, akorát zřejmě ekonomicko-správní fakulta v Brně na Masaryčce se těší docela dobré pověsti, ale koukám, že jsi z Prahy...

leg
13. srp 2012

Ahoj, já jsem začala v září studovat dálkově v Budějkách (takže cca 120 km od bydliště) a s tehdy dvouletou dcerou ten rok šel, teď mám k tomu měsíční mimčo a chystám se zkusit druhák bez přerušení. No snad to zvládneme, ale myslím, že se to dá 🙂)) prostě jen chtít a ve zkouškovým musí manžel zvládnout pár dní "bez plného rodinného servisu" 🙂

zuzanaa2
15. srp 2012

fúúha! S miminem! Držím palečky. Mne teď jedna známá upozornila na Cevro institut. Tak tam jdu nastudovat, co tam jsou za obory. pry tam hodně dobřr funguje vzdělávání na dálku. Mají také e-learningové kurzy, tak se mi to z vyprávění celkem zamlouvalo.

hest
15. srp 2012

@babulaka Ahoj, jsem tu chvíli nebyla, BIVS je zajímavé! Rozhodně as diplomkou držím palce. Mě čeká napsat na bakule a řekla jsem si, že jí prostě do října napíšu..ale uvidíme-)))

Akorát jdu vyplňovat žádost o opětovný zápis aby to tam došlo do 1.9.) abych to nenechala na poseldní dva dny, jinak by mě taky mohli rovnou vylejt a hotovka-) Nicméně to je závazek, že 12 tisíc nevyhodím z okna...a musím to dopsat.
@janeyzelvicka s toui motivací souhlasím. S jedním dítětem to byla ještě relativně pohoda, ale se dvouma..málokdy spí ve stejnou dobu, večer jsem unavená jako kotě..

@leg já dojíždím z Phy do Brna, taky to je vždy výlet minimálně na půl dne, ale začala jsem bez dětí, tak to už snad doklepu a případné další studium už maximálně v Praze, je to vše mnohem složitější ohledně hlídání atd.

pavla22
15. srp 2012

@zuzanaa2
Ahoj zuzano, to je fakt super náhoda, to je škola, na které studuju já. Je pravda, že e-learning dost usnadňuje studium, protože si to můžeš projít kdykoliv, když třeba prcek usne.. nemusíš se stresovat, že něco nestíháš v konkrétní hodinu, někam se dostat atd.. tak dej vědět, cos vybrala, moc známých tam sice nemám, protože nechodím tak často, ale snad bych dokázala aspoň něco pozjišťovat

zuzanaa2
17. srp 2012

@pavla22 júúú, tak to je super! Já se půjdu mrknout na to jejich DOD toho 5.9 a kdyžtak bych se Ti pak ještě ozvala s nějakýma otázkama. A jaký obor máš ty?

janeyzelvicka
19. srp 2012

Ahoj holky, jen informuju, že se mi ve čtvrtek 16.8. narodila Barborka 🙂 motivace do dalšího studia lehce upadla, ale to se zas zvetí 😅

martina26
20. srp 2012

Ahojda
@janeyzelvicka gratulace k Barborce, mně se to pomalu taky krátí. A popravdě přemýšlím, jak se 3 dětma zkloubím školu ale snad to nějak půjde.

elajura
20. srp 2012

@janeyzelvicka gratuluju, ať jste obě zdravé a motivace se zase dostaví, až poklesne hladina hormonů:D Jsi šikovná, tuto diskuzi jsi vlastně před lety spoluzaložila( myslím, že prvních několik měsíců to byl dialog dvou žen:D), zvládáš to skvěle, určitě to půjde i s dalším miminem.

pavla22
21. srp 2012

@zuzanaa2
já mezinárodní vztahy a politologii. den otevřených dveří je i zítra, ale to je asi moc na rychlo viď 🙂
tak jsem zvědavá, co pak písneš.

tanak
21. srp 2012

Přidávám se ke studujícím maminkám. Obdivuju vás, které studujete s více dětma, já mám problém s jedním 😀

pavla22
21. srp 2012

@tanak
ahoj tanak, vždyť já taky s jedním. ale jak jsem psala, škola i domov v praze, to se dá, když to není každý týden. A ta podpora u dálkového studia fakt hodně pomáhá, když malá usne, mám klid se začíst do "reality" 🙂

tanak
21. srp 2012

@pavla22 Já taky studuju v místě bydliště, autem i autobusem jsem ve škole za cca 20minut 😀 Ale nějak se nemůžu dokopat teď učit a něco dělat. Před porodem jsem si udělala zkoušky skoro za celý rok a na jednu se vyflákla a teď se mi nechce do ničeho 😀 Od té doby co se Zuzka narodila jsem bez ní ve škole byla jednou a to na konferenci, jinak jsem ji brala s sebou a to vždycky zvrhlo v kecání se všema okolo, jak roste, jak papá, jak spí, jak je šikovná 😀

janeyzelvicka
21. srp 2012

@pavla22 Ty studuješ mezinárodní vztahy? Tak to jsme kolegyně 🙂 Ale já studuju v Brně.
@elajura Jojo, já už sem chodím snad sto let 😀

vilibalda
21. srp 2012

@janeyzelvicka Gratuluji k holčičce!!! 🙂 jinak u nás se taky zadařilo a březnu čekáme druhé. Zrovna od března jsem měla nastoupit na doktorát, tak nevím, jestli mě budou chtít... 😵

zuzanaa2
28. srp 2012

@pavla22 jo tak přesně tohle hledám. Něco distančního. A kde a co studuješ?

zuzanaa2
28. srp 2012

@vilibalda wow, tak to gratuluju! a co studuješ?

vilibalda
29. srp 2012

@zuzanaa2 Sociální pedagogiku

janeyzelvicka
31. srp 2012

@vilibalda Díky a tobě gratulace 🙂

amazonka5
3. zář 2012

@janeyzelvicka Gratuluju k holčičce!!!!!
Četla jsme vás už dřív holky, moc vám fandím a moc jste mě motivovaly. Čekám první miminko na konci září a v říjnu jdu poprvé do školy!!! Teda vůbec nevím co obnáší mít dítě a vlastně ani nevím co mě čeká ve škole, možná jsme si toho vzala hodně najednou, ale na druhou stranu vidím že se to dá zvládnou. A dokonce i s více dětmi!!!!!
Začínám studovat v Karviné obor Účetnictví a daně, dákově. Studuje tady některá z vás taky na OPF v Karviné?

janeyzelvicka
4. zář 2012

@amazonka5 Děkuju 🙂 určitě to zvládneš 😉 o nikom z Karviné tady na diskuzi nevím, jen moje kamarádka tam taky studuje dálkově při práci a má dvě děti (ale to už jsou velké slečny, mají 10 a 9).

amazonka5
4. zář 2012

@janeyzelvicka Doufám že to zvládnu, aspoň bych moc chtěla 😀 Taky děkuji za podporu! Nejhorší budou začátky, než člověk příjde na systém jak všechno skloubit dohromady 😖
A co ta tvá kamarádka co jste si tu psaly, studovala medicínu myslím že na doktorku, dostudovala to?

janeyzelvicka
4. zář 2012

@amazonka5 Hehe, já na ten systém ještě nepřišla - když jsem vytíženější, je to tu všecko vzhůru nohama 😖 Kdysi jsem četla denní program jedné maminky, co taky studovala - a ta vstávala neskutečně brzo ráno, aby si např. přečetla zprávy a tak, no pak denní program s dítětem, a večer se učila do noci, to já bych asi kantla 😖 no a pak se tu hroutím a tak různě to plichtím 😀

jj, Peťa dostudovala, už to bude tak rok a půl... teďka si uživá obě děti 🙂