Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janulevrtule
7. únor 2008

anka, jeste neni gratulovat k cemu, treba jsem nedala...ja studuju specialni pedagogiku predskolniho veku 🙂

gimik
autor
7. únor 2008

Já studuji v Liberci - Textilní fakultu 🙂

janulevrtule
7. únor 2008

a jakej obor gimi?co se studuje na textilni fakulte?to zni zajimave 😉

gimik
autor
7. únor 2008

Studuji oděvní technologi, ale je to i trošku do ekonomiky a strojařiny 🙂

janulevrtule
7. únor 2008

hmm, tak to by moje hlava nedala 😀 sikulka, musi to byt zajimavy obro 😉 a co pak vlastne muzes delat?jakou profesi?jsem moc zvedava, ze? 🤐

gimik
autor
7. únor 2008

🙂 No, vlastě po bakaláři se vybírá oblast, která už je konkrétně zaměřená. Třeba textilní chemii nebo můžu jít na VUT, nejvíc lidí chodí do Zlína na multimediální komunikace. Já bych si chtěla vzít magisterský obor zaměřený na programování - výpočetku, ale když zůstanu u oděvařiny, tak mi to vadit nebude, hodně mě to baví, je to sranda. Ale zatím to vypadá s textilním průmyslem tady u nás špatně ☹ . Tak uvidíme, nakonec budu ráda za bc. 🙂

janulevrtule
7. únor 2008

no jo, ale s cim to v nasem state nevypada blede ☹ ja ti reknu, kdybych na stredni skole vedela, kolik je za uceni ve skolce almuzna, tak na tu skoly nikdy nejdu!!! i kdyz me to silene bavi, ale je to spis jen konicek, ne na uziveni 😠 je to tady ve state postaveny na hlavu 😒 ja budu rada za bc. pokud bude(pevne tomu verim)tak asi ani nebudu mit odvahu jit na Mgr. ale treba..co neni, muze byt 😀

kachnicka01
7. únor 2008

Ahojky holky, ja se pridam, ju? Jsem ted v poslednim rocniku na MU v Brne (filda, obor psychologie).. minuly rok jsem zacala pracovat, takze sem na dalkovym. Mimi se nam povedlo az ted a jsem docela rada, protoze musim od rijna lezet a jsem na PN, takze s jezdenim Praha - Brno byl konec..nastesti sem jeste stihla v predterminech nejaky zk a ted mi chybi jen 2 zk a asi 5tydnu praxe a diplomka. Ta praxe bude nejhorsi, ale snad to nejak spytlikuju... 😅 😅 porad doufam, ze bude Tonik hodnej a taky mi rikaji spoluzacky, co uz mimiska maji, ze jak je nejmensi, stihnu toho nejvic..takze snad jo a v lednu pristi rok udelam statnice.. takhle bych si to teda planovala, tak snad nebude nejaka cara pres rozpocet.. Jinak kamaradka co uz prave mimi ma (ted je ji 20mesicu), tak to delala tak, ze ji holcicku hlidala dalsi kamaradka a vozila mezi prednaskama na kojeni. Ale jako - ty prednasky se fakt daji osidit 😉 aspon teda u nas 🙂 🙂 ..

Nevim, jestli nejsem moc velka optimistka, ale jsem rada, ze mam ted jeste tu skolu a bude zaroven i mimi...bude to dobrej "relax" obe ty cinnosti..Jako ze kdyz budu mit plny zuby stekani a mnoukani, tak vezmu uceni a opacne. Hlavne at jsou ty nase deticky hodnoucke 🙂 🙂 A Vsem studentkam moc fandim a drzim palce 😵

martinka79
7. únor 2008

tedy holky jste šikovné, já mám obro spec. ped za sebou + diagnostiku a spec. poruchy učení
obor psychologie mne také láká a oděvní technologie a do toho přírodní vědy ne to bych asi .................. 😖
držím vám všem pěsti.

rajka
7. únor 2008

Ahoj holky! Já se studovat nechystám, ale při prvním těhotenství jsem dálkově studovala spec. pedagogiku. Bakaláře v těhotenství a magisterské už jako mamina 🙂) . Dnes to nechápu, ale tehdy jsem to zvládala 🙂 Nejhorší bylo dojíždění do školy a na sportovní kurzy. Jelikož jsem studovala v Praze, kurzy byly např. v Krkonoších, ve Stráži n/Nežárkou apod. což bylo z Ostravy trošku z ruky. 😉 Někdy to bylo dost náročné, zorganizovat hlídání, učit se na zkoušky atd. Ale nakonec se všechno zvládlo a dnes na školu ráda a často vpomínám. Všem studujícím těhulkám a maminkám přeji hodně úspěchů a pevné nervy!!

kachnicka01
8. únor 2008

ja mam prvni skolu socialni pedagogiku.. ale to byli casy... to sem dva roky delala pak zaroven s psych. 😔 ,, ted se ale rozhoduju, jestli mam jet pristi ctvrtek na zk z neuropsychologie...fakt nevim,,,ted jako uz tyden nemusim lezet....co myslite, mam tu cestu Praha-Brno risknout? Nebo radsi ne, at nerodim ve vlaku 😅 prece jenom jeste aspon 3 tydny by se mel Tonik pect v brisku...

jo ale co muzu zatim srovnat je - dve skoly zaroven byli snadnejsi nez pak jedna skola a prace na plnej uvazek.. a ted budu mit i srovnani s materstvim 🙂

martinka79
8. únor 2008

no nevím zda to risknout. viděla bycht o na auto s někým. 🙂

kachnicka01
8. únor 2008

no prave...abych ho nevyklopila driv, to bych si pak vycitala ☹ zvlast kdyz sem az doted mela lezet... no musim to rozmyslet poradne.. 😕

martinka79
8. únor 2008

no ten vlak raději tedy odvolej aje to velký risk a cesta je dlouhá. auto s manželem by bylo lepší. a jistější vezmeš sebou tašku do porodnice. abude. Ale pokud to jde zrušit a jít později tak to bych asi riskla. Potom můžeš jet klidně 3-4týdny po porordu s někým kdo ti povozí v čase zkoušky. Já státnicovala u toho kojila. 🙂

e.k.t
9. únor 2008

no já bych zase spíš volila vlak, expres nebo ec, staví v pardubicích tam porodnice je a v kolíně taky a pak v praze. Mezi zastaveníma je okolo hodiny, takže by se to stihnout mělo, a vlakový persovál umí zvládnout první pomoc a navíc může proběhnout vlak a sehnat případně dr. Přes dispečera zavolat do stanice sanitku a když by bylo nejhůř zajistit mimořádné zastavení vlaku. V autě by to nemuselo být tak snadné. Držím všem pěsti

binki
10. únor 2008

KLID kachnicko01, byla jsem ve skole tyden pred TP a nic se nestalo, jen jsem si pripadala mezi temi vsemi manazery nemistne 🙂
Jinak 🙂 studuju druhým rokem anglického magistra Ekonomie a management a musím říct, že prvák byl pro mne jako pro těhotnou snazší, než teď druhák s malým prckem, který toho moc nenaspí.

baji
10. únor 2008

ahojky, můžu se k vám přidat? taky bych ráda spojila studium s mateřskou... letos jsem se dostala na psychologii (moc jsem s tím nepočítala, ale vyšlo to, tak by mi to bylo líto vzdát...) zároveň jsme se rozhodli, že už je čas na mimíska (snž jsme začli až teď po novém roce, ráda bych dodělala prvák, abych v případě nouze mohla přerušit..)
jsem zvědavá, jak to budu zvládát, studuju sice kombinovaně - ale žádný víkendový přednášky se u nás nekonají - chodíme na přednášky s denními studenty, akorát nám nehlídají docházku... teď při práci to jde, šéfová je vstřícná, takže jsem většinou dopo ve škole a pak do večera v práci... jinak s hlídáním to bude všelijak, naší bydlí 400 km daleko a druhá babička asi moc hlídací nebude....
přeju všem, aby se nám to podařilo skloubit 😉

martinka79
10. únor 2008

baji neboj se já si myslím, že yb to šlo. První ročník je člověk dosti svědomitý a důsledný,a le potom už na přednášky dojíždět denně nebudeš muset a spousty věcí budeš mít z knih či od klegů. Určitě to zvládneš. Držím pěsti. Napiš jaké to tam je. Psyvhologie mne dosti zajímá a mám k ní blízko doma psychologa máme a já jsem spec. pedagog takže malinko psych. musíme mít. 🙂 díky předem

berynka
10. únor 2008

Ahoj, tak já tedy zjistila, že s mimčem se denně studovat nedá ☹ . První měsíce mi vyšly na prázdniny a pak jsem přešla na KS. Třeba kojení je docela oříšek. Já mlíko měla, ale ne tolik a bych dělala zásoby.
Určitě je velká výhoda mít nějakého snaživého kolegu, který ochotně půjčí materiály, případně chodí dřív na zkoušky a je svolný podávat podrobné informace 😉 .

baji
10. únor 2008

martinko, taky doufám, že to půjde... holt budu muset obětovat přednášky a učit se hlavně z knih... už v prváku pár maminek máme, teda většinou už s většími dětmi - nejhorší si taky myslím, že je to s tím kojením...
zatím máme spíš takové základní předměty jako obecnou psí, dějiny, ale třeba i anatomii, nejlepší přednášky ale byly z vývojovky, to máme supr přednášející - navíc mě to zajímá (v ZS jsme brali prenatální vývoj, kojenecké období, atd.😉)
no jinak uvidím, jak to půjde - já to mám spíš jako koníček, jednu VŠ už jsem dodělala před 5 lety a začlo se mi stýskat po učení asi 😝 😀

gimik
autor
10. únor 2008

Holky, co už máte mrňousky, jak to děláte s učením. Máte nějaký studijní plán a každý den se učení věnujete, když mrně spí, jak to stíháte, vařit, žehlit, prát a vlastně všechno. Já se nejlépe učím ráno, ale bojím se, že až bude malý, tak budu mít čas jen večer a to mi teda nikdy učení do hlavy neleze ☹ .

baji
10. únor 2008

gimik: já se kdysi učila hlavně ráno a teď se mi zas líp učí večer, nejlíp, když už je tma a MP jde spát... tak třeba se ti to taky změní...

janeyzelvicka
11. únor 2008

Ufff dneska jsem si teda oddechla. Zveřejnili nám rozvrh a vyšlo mi to tak, že mám školu jen v pondělí 🙂 Takže můj poslední semestr na denním bude snad v klídku 😀

binki
11. únor 2008

učím se v noci 😖

berynka
14. únor 2008

Na zkoušky jsem se učila venku (v létě), když jsem šla s kočárem na procházku a seminárky smolim, když si malou vezme ven tatínek 😉

gimik
autor
14. únor 2008

Tak to Vám asi nezbývá ani moc času na svoje koníčky, že? 😉 .

binki
15. únor 2008

Gimiku, když je malý v dobré náladě a mám "doma" vše hotovo, tak třeba vyrábím naušnice nebo dekorace ze sušených kytek nebo vyvolám fotečky, apod. Naše oblíbené hobby - kafíčko a kino a výstavy teď zatím nehrozí. V nekuřácké kavárně jsme byli jednou a malý se probudil, jak nám to přinesli, takže napřed jsem pila já a manžel vozil na chodbě a pak jsem ho vystřídala 😀

mery.luu
15. únor 2008

ahojky ,

holky nevíte některá, jestli se dají někde na netu zdarma stáhnout alespon ukázky z testů studijních předpokladů na VŠ, popř. NSZ z biologie???? Nebo něměla by jste některá na prodej tyto scio testy? Díky moc...

mery.luu
15. únor 2008

vím jen o ukázkách na scio.cz ....ale více sem toho bohužel nenašla...tak děkuji za jakoukoli radu

tanuki
16. únor 2008

ahoj holky, můžu se přidat? 🙂
Naše situace je taková, že bych měla být v 6tt - takže mimi v půlce října, pak 6ti nedělí, to znamená, že ztratím dva měsíce následujícího semestru, kdybych si to hezky malovala 😀
Zbývají mi krom tohohle roku ještě 2, škola je 8minut busem, ale nedá se přehodit na kombinované - doufám, že mi ale povolí individuál, že bych an některé předměty chodila jen na ZK. To znamená, že se teď nesmíme nervovat, aby byla miminka hodná, neplakala a nechala maminky se taky trochu učit 😉

Jsem optimistická, musím to prostě zvládnout- nejsem první ani poslední, určitě nějaký ročník rozložím, ale ráda bych toho příští rok zvládla co nejvíc!!!

Bydlet budeme s mojí mamkou, tak se o ty domácí práce nějak podělíme. Miminko je pro všechny v rodině prioritní 😵 😵 😵 ale babičky jsou bohužel pracující... ☹