Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

spetra
9. zář 2008

Mě po dvakráte vyšli triple testy hraničně a manžel má postiženou sestru, takže byla porobena testům půlka rodiny... naštěstí ale malý je v pořádku... Já taky pořád prohlašovala, že stejně budeme vše dělat neutrálně... ale jak jsem se dozvěděla že to bude kluk.... bylo rozhodnuto pokojík bude modrý... 😉
Už ani nevím jaký to byl týden cca 18, 19...
Já vlastně odstátnicovala měsíc po té plodovce... hrozně mi to pomohlo psychicky. V pátek jsem se dozvěděla, že je v pořádku a je to kluk a tak mi pondělní státnice byli ukradené...
No a jak to bude teď, no uvidím... ale snad to zvládnu...
To budeš mít asi šrumec v tom lednu, budu držet palce...

Tak jsem manželovi řekla, že by na ten zápis mohl jet autobusem za mě, tak na mě koukl těma svýma smutnýma očičkama a říká mi: to po mě prosím nechtěj.... 😉

krch
9. zář 2008

Ahoj holky, chci vas povzbudit, ja prave dokončila denni studium v Praze a bydlim v Brne. S mimi jsem studovala dva roky a vse se dalo zvladat, kdyz spinkal...Sice unava byla nekdy desna, zvlast pri psani prace a dohoda s vyucujicima nekdy nebyla vstricna...Ale vse se da. Je pravda, ze kdybych prerusila, asi bych se do toho spatne nutila znovu. Posilam povzbuzeni a silu 🙂 🙂 Vzdyt to delate i pro to mimi, ne??? Jednou budete radi, ze se muzete v necem realizovat a nebudete zit jen tim, co vas puberta vyvadi🙂

janeyzelvicka
9. zář 2008

Ivi manžel je taky stavař 😀 no dělat stavárnu, tak to taky vzdávám rovnou...

spetra
9. zář 2008

tak holky, stal se zázrak, před 2 hodinami mi po několika popohnání volali, že si pro auto můžu přijít, takže už ho máme doma....
No ale aby to nebylo tak jednoduché, tak manžel mají v práci nějaký blázinec a bude muset zítra přijít, takže až se vrátíme půjde ještě na "odpolední"....
krch: díky za povzbuzení...

tanuki
9. zář 2008

krch, gratuluju 🙂 Mně také zbývají 2roky, jsem na to opravdu zvědavá, doufám, že prcekm bude spolupracující...
ivul, tak nic no 😀
Spetro, tak to je super, že to nakonec vyšlo 😉
Jani a umí aspoň hezky vymalovat? Já dnes reklamovala strop, ty jo...to bylo mračení. Chudáček můj, se plácal se škrabáním - byl tam místy hnusný latex, který zlobil a blbě na něj chytá barva, tak musel pryč. No a nějak vynechal fázi dočitování, vyhlazování do roviny 😒 takže jsem tam dnes přišla a vymýšlela, co s tím.. Nakonec to dopadlo celkem OK. No a také máme první nátěr v obýváku a stojí to za to 🙂)))))))

ivulla
10. zář 2008

Peti, tak blahopřeju k autu. Však ono vždycky všechno nějak dopadne 😉 Tak se hezky zapiš. 😝
Já byla včera na tom 3D a byl to celkem zážitek 🙂 Každopádně mi potvrdila doktorka kluka a dokonce jsem to úplně jasně vidělai já, takže tomu fakt věřím 😉 Tak jsem hnedka nakoupila nějaký modrý dupačky a čepičky a kabátek. No aspoň manžl bude mít radost, že už nekupuju žlutý a béžový, z toho byl fakt nemocnej 😀

Karch: dík za povzbuzení!! Stejně asi radši dám přednost tomu dálkovýmu studiu... Asi to bude jednodužší...

Jane a kde manža dělá? Bývá taky pryč od rána do večera. Můj vstává ve 4:30 do práce, vrací se po sedmé večer a to je schopen akorát tak se osprchovat navečeřet a spát. 🙄

Tanuki a kolik zbývá školy manželovi? 😕

janeyzelvicka
10. zář 2008

Tanuki jojo to pamatuju, jak jsme tu malovali, máme tu děsné stěny, samý hrbol, něco se muselo i škrábat, takže váleček nepoužitelný... sice jako občas tu máme takové mapy, že je vidět trošišišičku jiný odstín, jak člověk dá víc nebo míň barvy, ale jinak dobré 😀
Ivi dělá v malé projekci tady v Ostravě, máme to kousek pěšky od baráku... takže chodí tak na 7 a vrací se ve 4, což je pohoda... Akorát někdy jak maj fofry, tak tam třeba i nocoval...
Dneska jdu s malou na kyčle, to zas bude mazec, chtěla jsem jít minulý týden, ale bylo tam lidí... no dneska to bude beztak stejné, ale protahovat už se to nedá... stejně nechápu, na co to je teda vyhrazené pro kojence, když tam stejně byli důchodci, vozíčkáři...

janeyzelvicka
10. zář 2008

Tak jsem konečně napsala svůj popis porodu, najdete v tématu Jaký byl porod 🙂 😎

spetra
10. zář 2008

Hurá tak jsem zapsaná. 😝 Vypadá to že baby bum probíhá i ve škole. Byli jsme na zápisu 4 těhotné, je pravda že nás tam mohlo být tak 80, ale i tak... to jsem ještě neviděla....
Mě ty problémy ze zápisem připomělo to, že jsem měla problémy s tím se zapsat i na Bc. studium. Tenkráte jsem ješté ráno před odjezdem nevěděla jestli pojedu nebo ne. Dostala jsem se na tuto školu na odvolání a byla jsem zapsána už na jinou poblíž bydliště... Tahle byla přes 300 km... ale já chtěla sem... a teď se rozhodnout zda být na imatrikulaci v jedné škole nebo na zápisu v druhé.... všichni mi to rozmlouvali, že mám zůstat doma... Pak mě ale ráno sestra naštvala, měla nějakou poznámku ve stylu, že stejně nebudu na koleji a že se mnou bude muset otravovat. A za hodinu už jsem stála na zastávce.... 😉 Po cestě jsme vystřídali 3 autobusy, mimo přestupů. Protože jsme bourali a 2 autobusy se nám pokazili. No jela jsem tam asi 15 hodin, ale bylo to poprvé a naposledy co jsem litovala, že jsem si vybrala tuto školu....
Jo sedla si vedle mě u zápisu paní a ptala se mě kdy se mimi narodí... ona prý měla termín loni 4.10., holčička se jí narodila na konci září a tři týdny na to dělala státnice... tak to musel být záhul, na to bych si teda netroufla...
My bydlíme v paneláku, kde jsou tapety nalepené rovné na panelech a x vrstev na tohle bohužel kvalitních tapet... Letos jsme sundali tapety v dětském pokojíku a dalo nám to zabrat. Pak bylo potřeba naštukovat, takže odpadli aspoň problémy s křivostí....
jany: kouknu na tvůj porod...
Ivi: 3D je fakt nádhera, my jsme na něm byli taky a nelituju tech peněz....Ivi to máme s manželi podobné, většinou příjde domů o něco dřív, ale jak píšeš úplně hotový takže z něho taky nic nemám... ☹

tanuki
10. zář 2008

Joj a mám to vůbec číst 😀 nebo raději až po tom svém 😀
No, kyčle to musí být zážitek - já šla jednou okolo a bylo tam toooolik maminek a miminek a já šla na ORL a musela jsem kolem nich procházet, takže super, když tam prochází i všemožní angíňáci 🙄

Ivull, manža taky 2, ale zas je brzo doma a někdy večer má brigádu, při které se může učit, takže je to fajn. Nicméně kdyby nám neplatili byt tchánovci, tak to nejde... 😉

janeyzelvicka
10. zář 2008

spetra tak gratulace k zápisu 😉
Tanuki tak klidně to čti, jednak do porodu máš relativně dost času, tak to zapomeneš, a kdyby ses měla nervovat, tak si řekni, že každý má jiný porod a když si říkám, tak u mě to fakt nebylo až tak hrozné... celé těhu bez komplikací, porod sice bolel, ale zas jsem ho měla brzo za sebou, a když kouknu na Kristýnku, tak si říkám, že abych ji měla, klidně bych absolvovala i mnohem horší věci, a když se na mě usměje, mám chuť ji sežrat 🙂

Z kyčlí jsme zpátky, tak nakonec ti důchodci naštěstí chodí vedle, a šlo to dost rychle. Akorát jsem si připadala zas jak cvok - svlíkla jsem Kikušku, doktor ji vyšetřil, a já ji nesu zpátky, abych ji oblíkla... a najednou si všimnu, že jsem celá poblitá, prostě mi ohodila tričko odshora dolů... a nešlo to prostě ničím zakrýt... aspoň si ty dvě ženské, co tam seděly, ukrátily dobu čekání a měly o čem popovídat 😀
A zírala jsem, jak spousta mamin ty děti moc oblíká... Kika měla body s delším rukávkem a ponožečky, jinak nic, a chlapečka vedle svlíkala ze tří vrstev!!! 😲 Přitom je tu hyc jak šlak...

janeyzelvicka
10. zář 2008

Tak, hodila jsem něco do alba a jupííí, nosítko dorazilo, tak pro něho s Jarkem zajedem a uvidíme 🙂

tanuki
10. zář 2008

Ježiš co tam tomu nebohému dítku děláš? 😀 😀 😀 😀

janeyzelvicka
10. zář 2008

😀 😀 😀 😀

tanuki
11. zář 2008

Moc vtipně jsi to napsala, ty naše žurnalistko 😉
No, ono i kdyby to nebyla baba jaga, tak to prý hodně bolí to vyšetření. Holt člověk se asi ani neuvolní, když se mu do rozkroku řítí někdo cizí ☹ A o té niti už jsem slyšela od sousedky, že je to strašné. Budu muset někdy ve škole zjistit, PROČ to nejde umrtvit všechno ☹
Co jste to Kristýnce vytetovali za srdíčko na čelíčko? 😉 Já jsem tak hrozně zvědavá, jak ta naše bude vypadat - jestli bude světlovlasá nebo tmavo.. Jestli bude mít velké oči po mamince nebo malé po tatínkovi..

janeyzelvicka
11. zář 2008

Já vím že to bolí, jen to člověku tak přijde, že za to může ten doktor, jak do tebe hrábne... mě spíš naštvalo, jak mě seřvala kvůli tomu železu, přitom ty sestry na hematologii to tak fakt říkaly... a celkově byla taková nějaká nepříjemná, až když se šlo na věc, tak roztála 🙂
a to by mě taky zajímalo, proč to nejde umrtvit. tu na koníku jsem četla jednu diskuzi, kde jedna mamka nabádala jiné, že JDE umrtvit všecko a ať se doktorama nedají obalamutit... tak nevím...
to červené tam má od narození. Jarek to prý měl taky. doktoři říkali, že to postupně zmizí, zdá se mi, že už to trochu bledne... ale Jarkovi to prý šlo vidět vždycky, jak se rozčilil, říkala tchyně 😀 A vlásky jí taky už světlají 🙂
Nosítko dorazilo, tak si tu teď se mnou lebedí a spí 🙂 a já jdu zkoumat ty látkovky 🙂

tanuki
11. zář 2008

ale hemangiom to není, ne? Ten by byl tmavší si myslím, ale ten opravdu mizí...tak možná?
No mamka včera začala plašit kvůli mému rybímu tuku, že oni se učili, že nadbytek vitamínu E způsobuje poruchy mozku (speciálni pedagogika) a jestli ho neberu moc...tak jsme studovali, kolik že ho v těch kapslích mám, kolik je doporučená denní dávka..a v poho, jen všude píšou, že se nemá brát dohromady se železem 😝 No ale já stejně beru železo ráno a tuk večer, když si vzpomenu, tak snad se to obojí stačí vstřebat 😠
To je fajn, že se jí v nosítku líbí 😉
Já jsem včera dala prát pleny, teď jsem se ej snažila dát na sušák a zjistila jsem, že se tam jaksi vůbec nevejdou 😲 Tak je asi budu muset sušit přepůlené čico!
Měla bych vyrazit na nákupy - udělám mužům pracujícím v bytečku oběd a asi koupím pračku a myčku a nechám je přivézt až v pondělí. Rázem ubude chechtáků 😠

janeyzelvicka
11. zář 2008

Jejda jak se to jmenuje, to neříkali... no tak fakt doufám, že to zmizne... Jarek má totiž na hlavě ve vlasech taky červené skrvny, prý to má od narození a nezmizlo mu to... tak jí snad jo, to aby z toho pak měla mindrák ☹

tanuki
12. zář 2008

Tak teda zavádění zrcadel pěkně bolelo 😒 ale CS mám pořád 0, haha, to třeba budu nakonec také přenášet - i když chci vydržet měsíc a zároveň mám pocit, že budu rodit tak ve 38./39. 😀
Ale měřili mi dnes pánev a prý celkem malá! Ale Verunka má tu malou hlavičku, tak to snad příroda zařídila dobře 😉

janeyzelvicka
12. zář 2008

Páni, to je teda info... já o své pánvi nic netušila, nikdo mi ji neměřil, a jakou má malá hlavičku, jsem se dozvěděla až při porodu (tedy ne tak malou, aby mě nemuseli nastřihnout...) Kolik je normální obvod hlavičky u novorozence, nevíš?

tanuki
12. zář 2008

okolo 34cm?

janeyzelvicka
12. zář 2008

Tak to by odpovídalo - měla 35 🙂

tanuki
13. zář 2008

tak dopis je připraven, zítra ho hodím do schránky a v úter snad dorazí. Omluv ten škrabopis, jsem tak dlouououho nepsala nic rukou, že jsem si říkala, že to vypadá opravdu hrozně!

Dnes to bylo super, vzala jsem Martina do bazaru s nábytkem, kde jsem byla minule s mamčou a byla z toho nadšená (už mě nějak nebere mít byt jak katalog od Ikei..) no a opět úspěch - sehnali jsme vysokou štíhlou skříň do kuchyně, což mě opravdu trápilo, kolik nad výrobou stráví muž času a kolik to sežere peněz..a oni jí tam měli! Totiž takový divný rozměr okolo 30*30 a do výšky co nejvíc. Hihi, zezadu má samolepku Ikea 😉 ale stála 300. Což mi přijde akurátní na "dočasné řešení".

tanuki
13. zář 2008

Pak jsme koupili do obýváku malou starožitnou skřínku - ideální na lahve s alkoholem, ale vzhledem k dítěti budeme muset zvolit jiný obsah, jinak by bylo batole hned u zdroje 😨 Líbila se nám oběma a když jsme jukli, že stojí 250, tak jsme se hned rozhodli 😀 Pak ještě proutěný koš na hračky (150), bambusové štokrdle do obýváku pod kytku (200)

tanuki
13. zář 2008

no a jedna perla na závěr - proutěný kočárek na kolečkách pro panenku 😉 Dcera kamarádky, od které mám půjčeno spoustu nádherných věcí na Verunku to má a děsně si s tím vyhraje. Je to taková legrace "Sáro, dej mimi mlíčko" a Sára cupitá a svou batolecí rukou drží lahvičku u panenky v proutěném kočíku 😉 Ten stál 200, peřinky ušiju nové...a beruška ho dostane později, tak k 1.narozeninám 😀 😀 😀 Takže jsme tam nechali něco lehounce přes 1000...a pak jsme se dnes pořád chodili koukat do zabydlujícího se obýváku 😵 Včera jsme byli i v Ikei a koupili si nějaké věci do kuchyně - doufám, že jsou ty hrnce alespoň trochu kvalitní! Ale ta pánev, kterou máme k tomu v sadě, ta na mě působila velmi dobře.
Teflon od Du Pontu, což je firma, která vyrábí materiál Lycra, možná ještě něco známého.

tanuki
13. zář 2008

Zítra jsme poslední den s autem, tak snad se nám podaří vyřešit podlahu do ložnice. Ale je to opravdu v... já nechci další lino, Martin nechce laminát, na dřevo nemáme peníze...a navíc, kdybychom tam měli bydlet trvale, tak se tam udělá přestavba a zrovna ložnice by se změnila..Koberec se mi jeden docela líbí - v Hornbachu, pravá vlna, ale zdá se mi to nepraktické - je tam totiž balkon, na které bude bůh ví co..a jít z balkónu na scětlý koberec by nebylo to ono. Takže je tu varianta - pruh lamina/lina směrem od balkónu a dál ten koberec. No bojím se, aby to vypadalo hezky. Žádné řešení v tomto případě není dobrým řešením.

tanuki
13. zář 2008

Tak mě napadá, nechybí ti bříško? Malá má teď škytavku, to jsou chvíle, kdy mě to bříško neba - je mi jí líto, že si nedokáže pomoci a mně to není příjemné. Ale jinak, je to fajn, ale asi bych mluvila jinak, kdybych měla velký pupík, já mám tu svojí malililinko přes 100cm a je to pohoda

Chjo, tohle připojení je divný, musela jsem to pracně rozkouskovat 😝

janeyzelvicka
14. zář 2008

Páni, tak koukám že se činíte 🙂 to my jsme všecko sháněli postupně, nastěhoval se jarek, koupila se postel... koberce... pak stolek... pak skříně... (mezitím furt televize na bednách od coly 😀 ) a tak furt postupně 😀
Moc díky za ten vzorek, vyzkouším a uvidím... zítra objednám první várku látkovek, zatím toho objednávám míň a zjistím, jestli vyhovuje...
Zítra začíná semestr, ach jo... ale do školy jedu až ve středu. Teď akorát odstříkávám mlíko, je to zajímavý pocit, něco jak dojná kráva 😀 ale už se to hromadí, a dneska jsme vyzkoušeli i krmení tatínkem.. byl to super pohled, malá jí a já u toho ani nejsem 😀 pak se v pohodě přicucla ke mně, tak snad jí ta flaška na takové výjimečné situace neuškodí...
Bříško mi nechybí, ale někdy mi furt nedocvakne že už je venku... možná jsem to tu už psala, ale nedávno jsem si dala na břicho studený talíř s večeří a říkám si, nebude tam malé zima... a pak koukám vedle a malá si hoví Jarkovi na břiše 😀
Jdu se vydojit a pak si budu číst, z knihovny mám půjčeno Nejšťastnější miminko v okolí či jak se to jmenuje, tak jsem zvědavá 🙂

tanuki
14. zář 2008

Jo, o tom jsem četla dost protipólné recenze - naprosto super/ naprosto na h. 😀 tak dej vědět 😉
Tý jo, tak to by bylo super, kdyby to malá zvládla hezky střídat. No pořád je to lepší s odsávačkou, ne? Já mám šílené obrázky samodojení růčo do mističky v knížce 😅
Zítra přivezou pračku a já jdu s M. babi obíhat úřady. Ale asi by to chtělo udělat si den na žehlení 😠 Ty jo, no hele nevím, co bych dělala, kdyby to na mě teď přišlo, vůbec si to nedovedu představit! Ještě nééééé 😉

janeyzelvicka
15. zář 2008

Tak jsem dočetla někde do třetiny... je to takový zajímavý pohled... Píše o miminkách, které bez důvodu během prvních tří měsíců hodně brečí (kolika). a slibuje, že nás naučí, jak tomu zabránit. že ty miminka nebrečí proto, že by je něco bolelo, že by se na nich odrážela matčina nálada... ale že jim chybí tzv. čtvrtý trimestr, že ještě nejsou pořádně zvyklá na tento svět, jsou zmatená z toho všeho... Některá se s tím dokážou vyrovnat a jsou klidná miminka, no a jiná právě mají tu koliku a tedy furt brečí. A zabraňuje se tomu tím, že jim jakoby simuluješ dělohu, takže sání, zavinování, chování, ale tam jsem ještě nedošla 😀 zní to docela logicky, a myslím že těm co tu koliku fakt mají, by to mohlo pomoct, Kristýnka je naštěstí docela pohodová, akorát někdy večer si zabrečí, ale to je chvilka a vždycky jsme ji utěšili (i když taky třeba nějakým klidným povídáním, pohlazením... takže jsme možná nevědomky postupovali i podle toho chlápka) a že spousta lidí když ty mimča brečí je taky chovají a hladí, ale prý to dělaj nějak špatně a tak to nefunguje... Tak to snad dneska dočtu a dozvím se... (prý u "primitivních" národů miminka vůbec koliku nemají)
Taky píše, že tak malá miminka nejde rozmazlit - což jsem četla už víckrát. že třeba u nás mimčo pochováš když je hodné, pak ho vrzneš do postýlky a ono se rozpláče, tak ho zase vezmeš a ono se uklidní, což babičky komentujou úžasnými slovy: "Naučila sis ho na chování..." ale on vysvětluje, že miminka nejsou tak vypočítavá, aby si řekly, aha, rozeřvu se a oni mě zas vezmou, ale že jsou prostě z toho světa zmatené, tak se rozbrečí a uklidní je, když je někdo pochová (zas ta simulace dělohy). samozřejmě to platí jen do 3. měsíce.
Kristýnka se mě asi dneska rozhodla vyzkoušet, jestli jsem dobře četla a budu aplikovat v praxi... V 5 se probudila, tak jsem ji nakrmila, a vždycky zas usla v postýlce, ale dneska ne, rozmrzele pobrekávala. Jarek to ukončil slovy vem ji k nám, ať se všichni vyspíme, takže putovala mezi nás a byl klid 😀 Naštěstí máme postel širokou 160 (díky tati, žes nás přemluvil, původně jsme chtěli 140 😀
Jo, s odsávačkou to jakž takž jde... možná bych se vydojila i sama, ale to je přece jen trochu moc... akorát mám hrůzu z toho, jak se budu asi muset dojit ve škole na záchodkách 😀
No jo, třeba to přijde každou chvíli 😉 ale ne, přece jen máš ještě čas... (snad). Tak kdyžtak pošli sms 😀 A máš nějaký ten hnízdící syndrom, jiné nálady a tak? Já ten hnízdící fakt neměla, žádná touha uklízet se teda vůbec neprojevovala 😀