Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

spetra
30. zář 2008

tanuki: tak nech tě ve škole moc neobtěžují otázkama 😉
nám dnes dali rozvrh, všechny konzultace nacpali do října a listopadu... ☹ a ještě takový divní profesoři.... se bojím, že mi někteří docházku neodpustí jen tak... ☹ vůbec nevím jak to udělám.... 😖
no napíšu jim e-maili a uvidíme, třeba maluji zbytečně čerta na zeď...
kéž bych to neměla do školy tak daleko....

tanuki
30. zář 2008

Díky 😉 Já to mám pár minutek, ale zas ta docházka je totální průser...
Jednomu chci taky napsat maila, jestli bych si nemohla dát zkoušku bez přednášek... Uvidíme, jak moc budou empatičtí. Nejlépe natrefit na nějaké, kteří sami měli mimčo na škole 😉

janeyzelvicka
1. říj 2008

Tak dámy přeju hodně výdrže a skvělé profesory s kterýma se dá vycházet 🙂 a taky pohodová dítka která vám dovolí učit se 🙂 nebojte, to zvládnem 😉 😉
No a já běžím s Kristýnkou k paní doktorové. Naštěstí se sama v postýlce probudila, pač budit ji, to by zas byla rozmrzelá... a pak jdem ještě na kyčle... ach jo 😒
Sem zvědavá, co bude mudra říkat na látkovky, jesi si všimne 😅 teda pokud cestou nepřijdou k újmě 😅

tanuki
8. říj 2008

ahooooj, tak už...mám internet 😀 😀 😀 Co říkala Dr. na látkovky?
Mě se dnes ptal profesor, kdy to čekám, zda jsem z Prahy, co babičky 😀 a pak říkal, že je jich(nás) teď čím dál víc, že je to dobře, že to bývalo před 10-20ti lety- že za ním přišla studentka, že musí na hodinu pryč- nakojit 😉 Tak to vypadá, že by mohl být spojencem, jenže ho máme teď a pak až za víc jak rok, tak to už asi nic 😉
Téda, Kristýnka se už krásně chechtá!!!

tanuki
10. říj 2008

Jani, kde tě mám 😉 hihi, teda, tak na test jsem nešla, ale spolužačka mi zařídila prezenci za dnešek a včerejšek, takže mám odchozeno 😀 ty jsou taaaak hodný!!!!

janeyzelvicka
10. říj 2008

Jéé ahoj 🙂 🙂
Tak látkovky už fungujou v plném proudu, akorát jich mám zatím málo (další balík by už ale měl být na cestě)... Hihi paní mudra se docela divila, asi to tu tak často nevidí... oddělala jí svrchní kalhotky a když viděla čtvercovku sepnutou snapkou, tak se na to dívá a "óóó...to je nějaký nový patent" 😀 Už ani nevím ,jestli jsem ti to psala nebo ne... ale dělám si takové svoje balení, když jsem dala jen vícevrstvou na obdélník do svrchních, tak ty svrchní vždycky okamžitě padly, pač jak se furt mlela a tak, vv se posouvala a fakt se nedalo 😅 takže složím čč na trojúhelník (normální, ne takový ten sklad), do toho dám vv, sepnu a dám svrchní... od té doby říkáme Kristýnce brouček, protože vypadá jak brouk pytlík 😀 ale aspoň má široké balení v jednom (i když ho podle ortopeda nepotřebuje)... Já si u těch doktorů připadám jako asociál, jak ji vždycky nakojím a popadnu a jdem k mudře, tak jí to asi nestačí slehnout(jenže to bych musela kojit hoďku před odchodem a to by zas pak měla hlad) a já měla černé tričko s dlouhým a pak se na sebe dívám... obrovská bílá mapa, samozřejmě mě zas celou poblila... děs 😀 tak jsem na sebe hodila mikinu, abych to zakryla, jenže zas tam bylo dost horko... takže si vyber - totálně poblitá (ne že by to vonělo, když to jde ze žaludku, tak už to má ten fajn kyselý zápach) nebo zpocená jak prase... (vybrala jsem si možnost B) 😀 😀
Jinak ještě jednou dík za ty separačky, ale asi je pro sebe kupovat nebudu... Kristýnce se nějak změnila frekvence kakání, takže je většinou jen počuraná a to ta separačka asi moc nemá opodstatnění (leda že by odváděla vlhkost, ale já ji přebaluju docela často) a ldyž kaká, tak vydatně a to ta separačka vůbec nic nepochytá (většinou padne všecko, i svrchní...)
K učení se pořád nemůžu dokopat. Radši brouzdám po Koníkovi a dalších podobných serverech a obhajuju si to tím, že hledám informace. Což sice jo, ale hnidopich by řekl, že diskuzi o ambulantních porodech a porodech doma zrovna nepotřebuju 😀
a co u tebe? furt nic, žádné otvírání?
MMch včera jsem byla na prohlídce po šestinedělí, fakt jsem se na mlaďocha těšila 🙂 😀 Tak se ve mně pohrabal (extra příjemné), řekl že všecko v pořádku... pak se ptal že jestli chci antikoncepci... tak jsem řekla, že ta zatím leží v postýlce... a že na to teď stejně není moc času... tak se chlamal a prej ať pak teda kdyžtak přijdu, až budu chtít 😀 No nevím no... teďka když kojím, tak se mi nic moc brát nechce, na tu jedinou jsem slyšela docela stížnosti... a pak... Nerada do sebe něco cpu, dřív jsem myslela že to bude fajn pohodlná varianta, ale co vím, tak kámošky teď jdou spíš od toho... + s mojí interesantní pamětí (to, že Kristýnka má brát vitamín, mi vždycky večer připomíná Jarek) by Kristýnka měla zřejmě za rok sourozence...
Tak přeju hodně takových fajn profesorů... já se musím zkontaktovat s naším školním dětským koutkem, plánuju jet koncem října do školy s malou a v tom koutku by mi ji pohlídala kámoška...

tanuki
10. říj 2008

Takže velké rozhodnutí, že vezmeš malou s sebou! wow 🙂 Já bych určitě ty kojící antibejby nebrala - pokud vím, tak obsahují jen progesterony a ne i estrogeny a to je největší svinstvo - to normálně berou ženský, kterým prášky ty kombinovaný "nezabírají" ... A pak, fakt nevím...zas kondomy nebo uvažuju, že bych zkusila ten kroužek-Nuvaring, ale to zavádění 😖 S vazektomií po třech dětech jsem u muže nepochodila 😀
Obě oblékací možnosti jsou opravdu lákavé, no já bych bývala asi musela zvolit to A, neb když je mi vedro, tak rudnu v obličeji a vypadám příšerně..
Já mám 2předměty, na které se chci koukat, až budu doma (nezvládat péči o domácnost při péči o dítě 😀 ) tu pediatrii, kterou jsem mohla psát dnes, no, možná jsem tam měla jít - napsaly to 2spolužačky z 15😉 jsme pokusní králíci, loni to nebylo, takže to nikdo nehrotí - zatím. A druhý - klinická genetika, ale ta je nějak moc brzo a pak do Vánoc už ne.
Dnes jsem se na zastávce zasekla s jednou spolužačkou, tak říkala, že je celý jejich kruh napjatý, kdy porodím 😀 a že jedna holčina lituje, že nerodím v Motole, že má dnes zrovna službu 😉 Takže Verunka je velmi populární 😀 no a taky říkala, že s nima teď chodí jedna těhule, že čeká už druhé dítě a teď teprve rozkládá, že to předtím zmákla 😕

spetra
11. říj 2008

janye: to je super, že máte školní dětský koutek.. to bych taky potřebovala...

janeyzelvicka
13. říj 2008

Vazektomie.... hihihi 😅 😅 to by mě Jarek asi taky poslal někam 😅 třeba by se pak stalo to co u rodičů kamarádky, že ji měla její mamka v 19, a pak její dva bráchy o dva roky a další dva roky později. A pak se ještě rozhodli, v době kdy kamarádce bylo tak 15, mít ještě mimčo... a pak o dva roky pozdějc ještě jedno 😅 🙂
Takže jich je dokupy 5 dětí 🙂
O víkendu jsme zas furt někde rajzovali, už mě ty samé návštěvy někdy lezou krkem, takže jsme příští víkend vyhlásili jako odpočinkový a nikoho nechcem vidět 😀
Ale aspoň jsme udělali pár podzimních fotek, trochu jsem i aktualizovala album 🙂
Hihi jsem taky napjatá kdy obě porodíte, tak šup šup 😉 🙂
Já jdu zkusit vyrobit mýdlový sliz, pak nakrmím savce a pak se jdu učit no... chjo...

tanuki
13. říj 2008

škoda, škoda, že si toho teplého počasí neužijeme víc, viďte! Ale zas budou mít batoata hezké léto...
Takže tebe nechali přenášet 10dní?
My máme jednou týdně super návštěvy tchánovců - přivezou něco pacientského (Spetro 😉 ), něco ze zahrádky a přivezou/ odvezou auto.. Moje mamča bydlí asi 15minut odtud a bydlí sama, takže je tu tak 2krát týdně na dýl..a střídáme se ve vaření, je to moc fajn. Taky nám tu pomáhá se šicíma věcma (viz ta látková věc na pojízdný košík v mém albu)
Taky se dnes ěnjak ošívám, že bych otevřela studijní literaturu..muž má ve středu zkoušku, tak se celkem učí, ale doufá, že teď porodí a půjdu tam jindy 😀

tanuki
13. říj 2008

teda on půjde, ne já půjdu 😉

janeyzelvicka
14. říj 2008

Jojo, mě nechali 10 dní, ale někdy tu nechaj i kratší dobu... nevím kolik by Kikuša měla kdybych přenášela dýl, gyndař říkal, že 3200 je na mě docela dost, že jsem taková drobounká (hehehehe 😀 😀 já ho úplně žeru... jsem sice malá... ale ty kila navíc 😠 )
To máte fajn s těma návštěvama... já už pak ke konci ale nechtěla nikoho vidět, že se to třeba rozjede před nima a mě trefí... kdyby mi třeba praskla voda před tchánem, tak už mu v životě nevlezu na oči...

tanuki
14. říj 2008

No vidíš, člověk se bojí, plánuje aby...a nakonec...
a kolik měříš? no mě zas tak či tak přijdou 3200na přenášené mimčo drobkoidní. Jsem zvědavá, kam jsme to dopracovaly my, když jsme také vypadali drobkoidně, ale teď rosteme, nová strie pod pupíkem...
Jo a padla mi kamarádka na hlídání, že až tak od 6ti měsíců, takže fakt nevím, jak se školou 😝
Zítra má M. tu zkoušku. Učit se takhle po prázdninách je hrůza. A prevít teď každý den kouří. sice málo, ale každý den 😢 😢 😢 Prý nervy. S tím ať se jde... nervy jsou celý život, obzvlášť v medicíně. Další faktor - hrozně mu to chutná k pivu...a mě se pak divý, že to vidím nerada, když jde na pivo, byť fakt jen jedno, vypnout nachvilku hlavu.
Až bude mít po zk, tak si s ním budu muset o tom promluvit... původní dohoda byla, že až bude mimi, tak už rozhodně ne..no a rok už jakoby nekouří (ale je to těžké, když má takový kuřácký kruh) ale pak v létě hud.festival, plus pár dní po něm...
Teď se trápí kvůli kapele, takže zas kouří, prostě na zabití. pak se na mě usmívá jak prasátko na hnoji, odpusť mi, jde se přitulit.. 🙄 🙄 🙄

janeyzelvicka
14. říj 2008

já mám 161 cenťáků...
o striích mi fakt ani nemluv... vypadám fakt jak po trojčatech 😠
Chudák, že se mu to tak sešlo, s kapelou, zkouška... ale s tím kouřením, asi budete muset uzavřít nějakou inovovanou dohodu no... Já někdy nervy vybíjela hraním...

tanuki
14. říj 2008

jojo, to on taky...ale už to bylo neúnosný - chtěla 3měsíce pauzu, kvůli mimi, neprošlo to...chtěl víc jamovat na zkouškách, ale ten jeden kytarista, ten jakoby frontman improvizovat neumí..a M. zas nebaví jen dřít zapsané vymyšlené songy. No, ale jsou to kluci, se kterýma trávil poslední 3roky a teď ej přestěhovaný, nemá kapelu, cítí se vykořeněný...
Co Kris na basu?

janeyzelvicka
14. říj 2008

Furt jsem to nezkoušela, už jsi několikátá, co se mě ptá... tenhle týden ji vytahuju a basta 😀 hihi, teď objevila novou zálibu, koukání do zrcadla... chechtá se na sebe jak divá 😀
jdem dělat večeři, kuřecí s náplní, mňam mňam... 🙂

tanuki
14. říj 2008

taky musím jít vařit 😒 už jsem dělala oběd, tak teď ani nevím, na co mám chuť..

janeyzelvicka
14. říj 2008

naštval mě... taky slibuje a prd... na technické minulý rok mu do zprávy napsali, že auto má trochu zteřelé gumy... slíbil že je nechá vyměnit... je to půl roku a nic 😠 😠 😎 prosím, jsem naštvaná, málem brečím... jjojo, zaveze, nechá vyměnit...houby zlatá rybko... to samé se zavoláním chlapovi kvůli prodeje druhého auta, objednání antiviru... to blbé avg bych mohla objednat sama, jen mě baví, jak to vždycky slíbí 😠 😠 už jsem mu řekla, že dokud to auto ty gumy nebude mít vyměněné, nevlezu do něho, ale blbec jsem se nechala ukecat....
dneska jsem naštvaná, protože nějak kleká tiskárna, ketrou nutně potřebuju, a co slyším... jojo, to koupím novou barvu a bude to... leda tak u státnic!!! 😠 😠 😠
a večer zas budou psí oči... a já se zas nechám usmířit... 😠

tanuki
14. říj 2008

no podle fotek musí být hroooooozně šikovný na psí oči 😉
Gumy jsou pěkná pállka, ale o tom to asi není, že?
No my musíme nejdřív vyřešit rozpočet - momentálně zatím sepisujeme útratu a je to teda síla. On na ty hospody zas tolik není, ale ten minulý týden (chodil řešit s kapelou a tak) utratil přes 400jen za piva, tak jsem mu řekla, že nemůže 1600/měsíc...a on si pak ze srandy stěžoval tatínkovi, ten ho ze srandy podpořil...ale pro mě to teda sranda nebyla - byla jsem za buzeranta

janeyzelvicka
15. říj 2008

Já radši nic nesepisuju, pač by mě asi kleplo... Sice nemám pocit, že bychom nějak hrozně utráceli, nenapadají mě žádné zbytečnosti, ale stejně jsou vždycky výdaje o trošku větší než příjmy. ale fakt jen o trošku, takže to spraví ten rodičák... a abychom těch příjmů neměli zas o tolik víc, rozhodli jsme se jít do Adopce na dálku a asi posílat vždycky nějaký ten peníz nějakému dítku na Ukrajině.
Jojo, chlapi drží při sobě 😠 Ty gumy fakt nejsou o penězích, ještě na mě zkoušel hlášku, že chtěl ty výdaje rovnoměrně rozložit, což je sice pěkné, ale taky v podstatě nepodstatné, protože všechny peníze stejně máme na účtu, tak je jedno, jestli jeden měsíc budou velké výdaje a další malé, nebo jestli budou jeden měsíc střední výdaje a další měsíc taky 😠
Ale nic, dneska mám dobrou náladu... bratrancovům se narodila Renátka 🙂 měli by být u apolináře, tak se tam beztak potkáte 😉

tanuki
15. říj 2008

Pražáci?
No uvidíme, martin pracuje od pondělí, mamča jede teď čtvrtek+pátek na školení mimo Prahu...no prostě ideální doba na porod 😀

Mě z toho sepisování taky asi klepne - hlavně ještě ty věci do bytu, to je pálka. Jestli nebudu mít mlíčko, tak budu pěkně v prčicích... To bychom z těch hrůz chtěli to nej=nutrilon a to jsou pálky...

smardik
15. říj 2008

tanuki myslím že čt+pá to s porodem jistí 😀 😀

tanuki
15. říj 2008

Smardík dík 😉 Zas je lepší, když mamča než manža... Holt by viděla mimi až o den později 🤐
Je to ironie, u nás VŠICHNI rodili dřív...takže mě ani nenapadlo, že by..

smardik
15. říj 2008

tanuki já to nemyslím zle, to je zákon schválnosti 🙂. já taky počítala že budu rodit dřív a vůbec to tak nevypadá

tanuki
15. říj 2008

já vím, že to nemyslíš zle 😉 mně už je to jedno...upřímně bych v tuto chvíli klidně šla rodit bez někoho blízkého, jen kdyby to začalo 😅 stejnak je to hlavně o mě a o miminku 😉 jak se spolu popasujeme 😉

smardik
15. říj 2008

tanuki to máš pravdu je to o vás dvou ale já tam tatínka chci pokud to půjde 🙂

tanuki
15. říj 2008

to já taky, ale teď už jsem tak zoufalá, že se mi přešouply priority 😀

janeyzelvicka
15. říj 2008

tak dámy držím palce, ať to vyjde podle vašich představ 😉 hlavní je tam někoho mít, i když já bych tam mamku nebrala 😎
tanuki z jílového u prahy... dneska dorazila další várka plín... a taky jsem prala v mýdlovém slizu... něco nepustilo 😠 ale počítám, že to je z toho, že jsem tam těch plín narvala moc a on to chudák nestíhal...

tanuki
15. říj 2008

no já přemýšlím, jak prát..ty bodýčka se mi nechce prát zvlášť, nejradši bych s naším - při té M. spotřebě... takže sliz by to asi řešil... nebo ten Ecover? Teď mám teda zrovna zásobu Arielu, Tidu a jednu Lovelu, tak když se malá tak courá, tak jsem teda dožehlila pidivěci 😀
Zítra ráno razím na monitor, UZV, poradnu a ještě mám sraz se M. strýcem, abych to s ním probrala, neb jede na příští týden na služebku a nebude moci kdyžtak intervenovat, jak měl původně v plánu. Říkal mi před měsícem, že ale odlétá 20., tak že to musíme stihnout do té doby. Já mávla rukou a zasmála se..a v duchu si říkala, že 20. už budu mít dítě bůh ví jak dlouho v náručí 😝
Jo a odednšeka už neodpovídám na sms, protože už bych asi byla sprostá 😀

janeyzelvicka
16. říj 2008

Chjo, chtěla jsem se učit, ale dorazí kamarádka... včera tu byla, hrála si s kikou, a večer to asi nahodila jako téma k hovoru. a její přítel, se kterým je 3 roky (a momentálně s ním bydlí - oba tu studujou) jí řekl, že kdyby se jim stala "nehoda", tak ji opustí... no není nad zodpovědné chlapy 😠 😠 tak si tu asi dneska bude vylívat srdíčko... 😔