Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

martinka79
17. únor 2008

to zvládneš.
Já zdravím a držím pěsti všem co stují či chtějí studovat. Já začala jako svobodná jeden obor přešla v manželství a těhotenství do druhého a potom s adcerou školy dokončila. je to těžké, ale mylsím si, že s menším dítětem méně než s 6lwtou dceoru. ta byla často nervozní jen když viděla knihy. Já se učila zásadně brzy ráno. Klid a pohoda. A pokud to šlo tak venku s dcerou. 🙂 Manžel jezdil se mnou do školy a dceru podoledne hlídal a nebo jsme si sehnala hlídání jiné. Babičky bohužel moc nemohly. Přednášky jsem omezila na minimum či jsme vyslechla co je tčeba a učila se z knih. Zvládnete to nebojte se. 🙂

janeyzelvicka
18. únor 2008

Ahojky 🙂 Tak jsem dnes úspěšně zahájila další semestr... no vypadá to na pěkné maso, čekala jsem na jeden předmět, všude vydýchaný vzduch, málem sem sebou švihla...Pak nás 130 narvali do učebny pro 40 lidí, no paráda 😠

martinka79
18. únor 2008

🙂 neboj zvládneš to. 🙂

janeyzelvicka
18. únor 2008

Doufám 😉

martinka79
18. únor 2008

🙂 jasně 😎 ti věřím.

janeyzelvicka
18. únor 2008

díky... a jak se jinak máš? 😉

martinka79
18. únor 2008

jo dobře těším se až budu mít porod za sebou a bude doma veseleji než je teď- 😀

tanuki
18. únor 2008

Tak to my jedeme kontinuálně, zkouškové letos nemám- zkoušky jsou průběžně přes rok 😅 ale má to své výhody. Příští týden mám "volno" abych udělala zkoušený zápočet, takže si konečně odpočinu. Ale tento víkend jsem se hooodně válela, fakt mi to pomohlo 🙂

Martinko, však to máš za pár 🙂

gimik
autor
18. únor 2008

Jé, holky tak to se máte. Mě ještě zbývají dvě zkoušky. Tak jsem v jednom kole, hlavně ty seminární práce, ty mě tak nebaví ☹.

tanuki
18. únor 2008

a jak Vám to jde? Já musím říct, že mi to docela prospívá - že chodím ke zkouškám suverénní, protože je prostě MUSÍM udělat 🙂 a zkoušející tento přístup mají rádi 🙂 ale zároveň se snažím se co nejmíň stresovat, a co nejvíc spát, což zas tak snadné není. No a před minulou zkouškou jsem se musela do jídla vyloženě nutit a zhubla jsem přes 2kg 😨

gimik
autor
18. únor 2008

Taky si říkám, že to prostě musím udělat. Do školy jedu 200km, tak aby to stálo za to. Zatím mi to docela šlo, ale když jsem měla v prváku statiku, tak to jsem válčila. A nejhorší je, že jí budu mít i u státnic, tak už se moc těším. Jinak se vždycky vrhnu na učení dva dny před zkouškou a to jsou pak nervíky 😀 . Ale já se musím prostě učit pod tlakem, jinak to u mě ani snad nejde.

denses
20. únor 2008

Ahoj holky, pridam se k vam. Taky studuju a termin mam v cervenci. Jsem na KS, takze v cervnu me ceka tyden, kdy mame tzv. blok, ve kterem nam vetsina profu da zkousky, jen nekteri az pozdeji. Mam z toho docela vitr, protoze ted jeste nemam hotovy zimni semestr a termin na zkousku je treba az v kvetnu... A pristi rok mam bakalarku, ale to si rikam, ze nejak zmaknu. Jen ten letosni letni semestr me desi. 😖

denses
20. únor 2008

Jo a u nas to bude doma take narocne... manzel take pracuje, dodelava si uz druhou vejsku a samozrejme ted smazi diplomku a v kvetnu ho cekaji statnice. Do te doby od nej nemam zadnou pomoc v domacnosti, natoz abychom zahajili upravy a opravy v byte... Takze ten cerven bude fakt hustej! 😨

janeyzelvicka
20. únor 2008

Vidím to podobně... u nás zkouškové trvá až do začátku července, takže doufám že nepůjdu na nějaké extra opravné termíny, abych jim tam neporodila 😀
denses: koukám že čekáme mimčo skoro ve stejný den 🙂

racheld
20. únor 2008

ahoj no ja se dala na skolu s josefinkou a chvilku na to sem otehotnela, sem zvedava jak to pujde s tim mrnouskem tedka este, uz ted je to dost narocne...mrzi me ze porodim tak brzo, kdybych mela termin az treba v cervnu mohla sem mit prvak za sebou a uzivat si do zari s miminkem, takhle si asi budu muset dat zkousky az na srpen, zari...ale mam par kamaradek co to zvladaji i treba s trema detma, tak uvidim, no. sem rada ze mam tedka zkouskovy za sebou, jeden semestr je super, citim se tak chytra 😀 tak si drzme palecky! huraaaaa

pajule
20. únor 2008

Cauky maminy, tak ja bych chtela napsat k tomu studiu pri mimi, ze to je na povaze ty ktery maminy. Protoze moje spoluzacka co se mnou chodi- na kombinovany koncem ledna porodila a normalne chodi dal do skoly. Pri hodine koji a manza na chodbe vozi. pro oba rodice asi des bes, ale bude to mit odbyty. No a taky nutno podotknout ze v breznu koncime a pak statnice- coz je pri mimi asi narocny ale lepsi s malym mimi nez se ucit s deckama kolem 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 let. No ataky to zalezi jak je kdo ostrilenej zivotem, jak jakozto lenora lina bezdetna, svobodna, rozmazlena bych asi zkusila neprerusit, ale horko tezko bych ty stresy zvladala a nekdo to bere v pohode. ale zkusit by se to melo. Ono to nejak dopadne. drzim pesti pri studiu s miminackama. ahojky

tanuki
20. únor 2008

Děkujeme za povzbuzení 🙂

Další věc je, že vzhledem k tomu, jak nebylo možné se pořádně chránit, tak v generaci našich rodičů bylo mimčo na Vš normálka (je teda fakt, že to bylo i státem podporované a byly hodně vysoké přídavky) nicméně mně i těch 7500 příjde super- když jsem vlastně nikdy nepracovala- jen nárazové brigády.
jinak, u nás jsou tak 3 v každém ročníku- teda v mém zatím žádná. No to bude bomba, ža to praskne 🙂

bobinna
20. únor 2008

ahojky maminy není to k tématu ale nevíte některá kde by se dalo koupit takové to těhu tričko d otiskem nožiček? moc ho chci ale nevím kde ho sehnat díky za radu🙂

janulevrtule
20. únor 2008

ahoj, mam pocit ze ho maji v CaA 😉

bobinna
20. únor 2008

fakt??? díky mocinky🙂 😉

janeyzelvicka
21. únor 2008

jojo asi taky záleží na škole... U nás jsem teda zatím žádnou těhuli neviděla na celé fakultě... zas budu vyčnívat 😠 😀 ale asi nějaké maminy existujou, když tam máme nějaký dětský koutek...

gimik
autor
21. únor 2008

janeyzelvicka : pokud studuješ denní, tak to moc těhu kolem sebe asi mýt nebudeš. Dneska všichni čekají s mimčama až do třicítky. Já studuji kombinovaně a s těhu už jsem setkala, ale je pravda, že když jsem byla ve škole na denním, tak nikoho takového jsem nikdy nepotkala 🙂 . Přece jen na dálkovém studiu jsme starší 😉 .

janeyzelvicka
21. únor 2008

To je asi fakt... i když od kámošek vím, že třeba na fildě nebo na pajdáku se najdou i na denním... No kdybych měla tak super rozvrh jako mám teď i další roky, tak taky zůstanu na denním. Bohužel to nejde... ☹

tanuki
21. únor 2008

Ahoj těhulky, já mám každý den od 8do cca13 a budoucí tatínek také 🙂 tak snad nějak zařídíme hlídání, domluvíme si jednou týdně absence a zbytek dne budeme mít na miminko. 🙂 Každopádně jsem teď nervní, jak to vlastně dopadne- zítra jdu na UZ a jestli bude nějaký problém, asi už nebudu mít sílu a miminko odložím a snažení až po státnicích. Ale jestli to vyjde, tak jsem připravená 😵 😵

tanuki
21. únor 2008

ty jo, miminko samozřejmě neodložím 😀 to zní fakt blbě 🙂 myslela jsem jako kdyby tenhle pokus nevyšel... jen snažení odložím 😀 ale nevím, zda bych to vydržela. Ale dost pesimistickych a ustrašených řečí...
Taky docela doufám, že to nebudou dvojčátka, to bych fakt asi nedostudovala 😉

janeyzelvicka
21. únor 2008

tak držím zítra palce 😉

gimik
autor
21. únor 2008

tanuki: Taky držím palečky. Taky jsem se bála, že tam budou u mě dvojčátka, ale je tam jedno 🙂 . S dvojčaty by se to asi nedalo. To se nedá asi vůbec nic. 🙂

tanuki
21. únor 2008

holky, děkuji 🙂

valsik
21. únor 2008

ahoj holčinky,

já jsem právě VŠ dostudovala a s miminkem 🙂
Dá se to dostudovat, ale je to fuška. Mně strašně pomáhal manžel, který mi do školy Týnku vozil na kojení a trávil s ní veškerý čas, kdy jsem byla ve škole. Kojili a přebalovali jsme v knihovně. Studuju dálkově, takže se celkově jednalo asi o 8 víkendů, kdy byl takhle námi zaměstnaný.
Nejhorší bylo učení se na závěrečné státnice, ale i to se dá.
Ničeho se nebojte a hlavně to nevzdávejte! Držím vám palce! 😉 🙂

anza
22. únor 2008

a