Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
28. lis 2008

Já byla na promoci v karolinu jen jednou, to strejda zrovna dostal titul doc nebo co, ale byly mi asi 4 roky a usla jsem při tom 😀
sestřenice byla z 1. lékařské, teď dělá v nemocnici v hradci, zatím nějaké vstupní kolečko, měla by asi projít všecky oddělení. co vím, tak kdysi plánovala jezdit se záchrankou. strejda je prorektor.

Tak kolik že to už váží? to je stejně sranda, jak ty mimča vypadají hubeně, a pak mají ty faldy čím dál větší 😀 kristýnec už má dávno druhou bradu... 😀

ach jo, furt tvořím tu blbou seminárku... teď převážně z anglických materiálů a největší hrůzu mám z toho, že já to sice přeložím, ale jak už jsem z té angliny tak zblblá, že vůbec nevím, jestli ta věta zní v češtině jakž takž přijatelně. a některý slovní spojení jsem nepřeložila vůbec. prostě vím, co to znamená, ale jak to vhodně napsat česky, to mě nenapadá... 😠

tanuki
29. lis 2008

Tak my byli na noc na chaloupce a už jsme zpět, protože má Martin večer koncert- revival své první kapely 🙂 slaví tam narozky. Už se těším-poprvé půjdu večer někam. Je to kousek od naší školy=kousek od nás-3stanice busem, takže můžu jet domů nakojit a pak zas tam.. Dnes mi končí ofiko šestinedělí 🙂 proběhlo "a tak různě" a teda nic moc 🤐

s tím psaním to chápu. Já zas psala ofiko školní mail..a při tom mě chytá úchylný sloh jako "již, neb" 😀 😀 😀

Váží 4490g a měří 55. Výborný- zas se jí začal opruzovat zadek. Dvě stejné souvislosti jako minule 1. začne o den před kontrolou u dr... super pocit... 2.je to po období používání Popowrap. Už je fakt dám pryč..asi je to viksl největší

tanuki
29. lis 2008

jo, kde budete na Vánoce?!

eeefffaaa
29. lis 2008

Ahoj holky...driv jsem tu uz byla a ted se nam podarilo otehotnet 🙂 ale nechci to jeste zakriknout,ale pro jistotu se chci zeptat,jak to je s materskou kdyz studujete??termin bych mela mit na zacatek srpna a jsem teda pak necely mesic jeste student a pak od zari by to bylo s materskou jak??mela bych vubec narok,kdyz jsem jeste nepracovala??

kocurek
29. lis 2008

eeefffaaa : Gratuluji. S materskou ti neporadim, jelikoz ja jsem opet student, kdysi si udelala vysku, pak delsi dobu pracovala a po 10 letech studuji dal...ted na materske....U me je to jine....

tanuki
30. lis 2008

ahoj, tak gratuluju k plaváčkovi! no já myslím, že nárok na mateřskou máš (v našem případě bychom museli studium přerušit, aby nárok byl..) ale přinejhorším člověk přide o 10000, které by za těch 6týdnů před porodem získal a bude mít až odedne porou rodičovský příspěvek...
Koucourku, to je teda studijní druhá míza 😀 To je obdivuhodné-většinou to spíš dělají ti, co se po střední na vš vybodli úplně nebo nedodělali 🙂

eeefffaaa
30. lis 2008

Ahojky..diky za gratulace 🙂 takze dokud budu student nemam narok??az od toho zari???kdyz bych vlastne porodila v srpnu tak ,materskou jeste nedostanu...chapu to spravne,az kdyz nebudu student...

tanuki: a ty kdyz studujes neco dostavas??

ao
30. lis 2008

čus bus, maminy a skoromaminy studující...
Chodíte některá z vás na VSEM v Praze dálkově? Já se snažím první semestr, ale v kombinaci s prckem a prací na částečný úvazek je to vražedná kombinace

janeyzelvicka
30. lis 2008

tak to vezmu od konce -
ao to bohužel nestuduju... ale obdivuju, prcek, škola, práce - to musí být záhul...

eeefffaaa - gratuluju 😉 abys měla mateřskou, musíš studium přerušit... pokud bys přerušila, tak nárok máš, bude ti ji vyplácet škola nebo tak nějak... pokud nepřerušíš, máš od dne porodu rodičák, jak psala tanuki... ale jestli zrovna budeš končit, tak nevím, jak to je... ono s tou mateřskou jsem četla, že na ni musíš nastoupit v určitém rozmezí před porodem, pokud to nestihneš, tak snad hned po porodu, a pak už to asi nejde, takže pokud porodíš v srpnu, mateřskou od září nedostaneš...
moc se v tom nevyznám, pač jsem žádnou neměla... ale na úřadě ti určo poradí. a copak studuješ a který rok? 😉 jinak mám takové deja vu, tvoje těhu bude jako moje před rokem ve skoro přesně stejnou dobu 😅 (Kristýnka se narodila 6.8.)

tak tu pošahanou seminárku furt nemám dodělanou... no, ještě mám čas do dnešní půlnoci...
tanuki tak ten popowrap fakt někde udej, jesi je to z toho, tak to nemá cenu... jojo, "a tak různě" je zajímavé, ale čekala jsem to horší. podle mě se to tam nějak scvrklo, podle chlapa roztáhlo, tak teda fakt nevím 😠 na vánoce budeme doma v ově, sami s malou... jako minulý rok. rodiče pak objíždíme další dny. tady aspoň máme klid, pohodu, stejně by to dopadlo tak, že Jarek by byl možná nesvůj u našich, já u tchánovců rozhodně, a nechtělo by se mi před nima rozbalovat moje všechny dárky, kapra taky moc nemusím, salát dělají taky trochu jiný 😀 ... takže my si uděláme po svojimu.

eeefffaaa
30. lis 2008

janey diky moc,urcite si zajdu na urad poptat se abych kdyztak neco neprosvihla...studuju posledni rok vosku,obor socialni prace,v cervnu mam absolutorium a vs rpnu snad rodit...ale jeste jsem u mudra nebyla..jdu az za tyden uz se nemuzu dockat...ale mam starch jestli je vsechno v poradku....holky zvracely jste??jestli jsem v 6tt tak me to az prijde podezrely ze nic...je mi obcas po ranu jen trosicku blivno 😅 jinak jsem porad strasne nafoukla,ucpana,prsa me boli jen na dotyk,jsem unavena a nevim co jeste...mam strach jestli je to fakt vsechno dobry...moc se bojim mimodelozniho...napisete mi nejake vase zkusenosti,priznaky...??

tanuki
30. lis 2008

Ao, taky studuju jinde..

eeefffo, určitě ti poradí erudovaněji na sociálce. Taky myslím, že jestliže je mateřská 6týdnů před porodem, tak bys školu musela uzavít do půlky června. My máme tu 4letou variantu rodičáku na tu má nárok úplně každý. neměli jsme na výběr, ale můžeš si vybrat i kratší, pokud to hodíš na měsíc na pracujícího manžela, který má nárok i na 2nebo 3letou..a po tom měsíci by to na tebe převedl.

jani, tak snad aspoň Kikča bude dnes spolupracující 😉
M. to nekomentoval, ale já to cítím stejně jako ty. No uvidíme 😒
My budeme taky s malou..ale ještě s mojí mamkou-přeci jen, když nemá partnera... 😉 ale vůbec nemám náladu na pořizování dárků-ty nechutně přeplněné obchůdky..

janeyzelvicka
30. lis 2008

eeefffaaa já vůbec nezvracela, takže pokud nebliješ, nestarej se, že by něco nebylo v pořádku, ale užívej si to 😉 za celé těhu jsem zvracela asi dvakrát a to bylo spíš tím, že jsem snědla něco, co mi prostě udělalo hůř a nejspíš bych z toho zvracela vždycky. a pak jsem měla bříšní chřipku, ale to se taky nepočítá. Jinak jsem měla pohodové těhu, akorát mi bývalo na omdlení, takže přibližně poslední 4 měsíce to bylo v dopravních prostředcích, uzavřených místnostech a tak dost blbě, ale dělalo mi to i doma u počítače 😀 a vlastně unavená jsem na začátku těhu byla taky, ale jesi to přičítat zrovna těhotenství, to nevím 😀 to jsem i teď 😀

ty jo, někdy si říkám, že jsem ráda, že když jsem těhu zjistila, právě začínalo moje první zkouškové na výšce... takže jsem moc nečetla žádné knížky ani net, o tom, že se často stává, že se mimi třeba přestane vyvíjet jsem ani nevěděla, o mimoděložním jen tak zlehka... takže jsem na to ani nemyslela a když jsem konečně vylezla z knížek, byla jsem skoro na konci prvního trimestru... no ještěže tak... už vidím, jak se celé vánoce stresuju, jak se znám....

tanuki tak když je tvoje mamka sama, to je jasné 😉 některé dárky už mám i koupené, některé vymyšlené... netuším co jarkovi... takže je to jako každý rok 😀

eeefffaaa
30. lis 2008

janey: no me prave ted zacaly zapocty,ale nemam na uceni ani moc chut,jsem porad vypleskla z mimca...jsem hrozne stastna a ucim se abych to aspon nejak napsala a kdyz nenapisu napisu snad priste...zkousky me zacinaji 5.ledna,takze cely vanoce v uceni 🙄 jsem ve tretaku takze uz to musim dotahnout do konce i kdybych nechtela,byla by to skoda....tak ja se tak nebudu moc pozorovat a necham to osudu...jim plno vitaminu,zdraveji jak driv a proste hlidam se,takze doufam,ze se u me mimcu libi a neodejde,ale ten tyden ted rped mudrem bude sileny,nikdy jsem se na gyndu tak netesila 😀 teda tohle je moje prvni teseni 🙂

janeyzelvicka
30. lis 2008

jojo, zkouškové nám začíná stejně jak tobě... ale přihlásila jsem se na dva předtermíny, jeden možná zruším, pokud se to nestihnu naučit... vždycky říkám - všichní vnímají příchozí vánoce, když pečou, kupujou dárky... a já když ležím v knížkách 😀
já taky nemám na učení moc chuti, ale tento semestr mám docela zajímavé předměty a dopředu mě žene taky to, že úplně nezakrním... ono to je nachvíli oddych, když člověk pořád myslím jen na prdy, plíny a tak, takže pro mě je to svým způsobem povznášející, že nejsem ještě takový cvok a dokážu se třeba zabývat i něčím jiným 😀
a kdy přesně k mudrovi jdeš? já myslím byla prvně na mikuláše, 6.12 😅 takový dáreček 🙂

eeefffaaa
30. lis 2008

no ja jsem taky chtela na jeden predtermin,aleletos mam jen 3 zkousky,takze to nehrotim,udelam si je v klidu..ted mame zapocty,takze me to uplne staci 🙂 ja jdu 8.12. a rodine od pritele chcem kdyztak dat k vanocum obrazek z utz,kdyz bude vsechno jak ma byt...mi rodice uz to vedi a jsou nadseny...pro mamku uz to bude 4 vnouce 🙂 a kdy jsi slysela poprve srdicko??myslis ze uz ho uslysim??pry se to bere posledni MS takze uz bych byla v 8tt...a utz uz bych taky mohla dostat ne?? 🙂 janey mas krasnou holcicku..ostatne vsechny tady mate krasny mimca....doufam,ze me to taky vyjde a v sprnu bude s nami

janeyzelvicka
30. lis 2008

ty jo s tím srdíčkem si to ani nepamatuju, mě fakt nějak nedocházelo že by třeba nemohlo bít nebo tak 😔 myslím že jsem byla u mudra toho 6.12., to jsem byla tak v 6. týdnu, a pak až někdy na začátku ledna... (já měla termín původně 28.7.)... pro naše i pro tchánovce to bylo první vnouče 🙂 řekli jsme jim to těsně před vánocema... srdíčko by mělo být slyšet tak od 8. nebo 9. tt, takže nejspíš ještě ne, nevím... rozhodně bych se neděsila kdyby ne, kdy jsi měla poslední ms? já ho slyšela až v lednu...
hehe dík, malá je pěkný urviš, furt se směje, ale je to pohodové miminko a dá se s ní učit...

ještě se ozvu, jdem obědvat, manža vařil (kuře na kari s jablky...mňam mňam 🙂 )

eeefffaaa
30. lis 2008

tak to mas fajn,kdyz te mala necha se ucit 🙂 no posledni MS jsem mela 22.10....tak vam preju dobrou chut..to budete mit asi dobrotu 🙂

janeyzelvicka
30. lis 2008

jéé to já taky 😀 jaktože máš teda termín až 5. srpna?

oběd byl mňam mňam 🙂

eeefffaaa
30. lis 2008

janey to netusim...vzdycky me to vyjde jinak,ale vzdycky je to tak zacatek sprna mezi 3.-5. srpnem zalezi spis na tom jaky rekne doktor termin,ale tady to pocitadlo me tospocitalo na 5.

janeyzelvicka
30. lis 2008

záleží i na cyklu, to je fakt... já jsem stejně přenášela 🙂

tanuki
30. lis 2008

o termíněch mi ani nemluvte, s tím jsem si teda užila 😠
A efi, kolik ti vlastně je? 🙂
My dnes uklízeli - teda to je asi jediná věc, která se moc nedá, když je mimčo a studuje se u toho. Ale co, hlavně si na to zvyknout.. 😉

janeyzelvicka
30. lis 2008

hehe uklízení - jen jsem se rozhlídla kolem sebe... práce odevzdána, zbývá doufat, že dostanu aspoň 5 bodů...

eeefffaaa
30. lis 2008

je mi 23...no pritel uz ted uklizi za me,pry abych se moc neprepinala,hlavne ted ze zacatku kdyz to je pro mimco tak tezky...a pak zase bude uklizet proto,ze budu mit velky bricho a uz nic neudelam 😀 ale tesim se na tyhle vanoce za polsedni leta asi nejvic...prdolka je ten nejkrasnejsi darek jakej sme si mohli dat 🙂

janeyzelvicka
30. lis 2008

Já slyšela, že když se má těhu udržet, tak se udrží, a když ne, tak nic nepomůže 😔 takže se neboj, že bys teď musela ležet s nohama nahoře (to jako není apelace na to, abys uklízela 😀 ale klidně si zasportuj, pokud chceš (jasně že ne judo 😀 )... já se natřásala s kikušou při aerobiku, když jsem to ještě nevěděla, a nějakých pár drinků do mě taky vjelo (ale ne že bych byla opilá, to ne...)

janeyzelvicka
30. lis 2008

Jdu zlikvidovat trochu čokolády a pak si asi zahrajem vikingy... objevím se zas zítra 😉

kocurek
30. lis 2008

Jeva, vy jste vsechny tak mladicke....to kdybyste chodily na gyndu zde ve Spain v tehotenstvi, nevim, nevim, co by vam rekl gynekolog, kdyz me rekl, z etak mlada zena je tehotna a to je me o dost vice, do poradny zde chodi zeny tak cca 35 let a vice....citila jsme s emezi nima, jak ve skolce....a v CR mi zase rekli, ze uz bylo na case... 😉

janeyzelvicka
1. pro 2008

Kocurek to je vidět, jak jsou tu kultury rozdílné 🙂 ... já si připadala mladá i tady u nás, ale zase znám i dost mladých holek, co jsou těhule...

tanuki
1. pro 2008

efi, tak to jsme na tom s tím věkem stejně 😉
Já už ani nejsem smutná...už jsem se vysmutnila minulý týden. Opět mi bylo sděleno, že na předmět nemohu, že je plno. Nezbývá, než si odchodit zbytek s mým kruhem a to, co nestihnu..příští rok..

janeyzelvicka
1. pro 2008

tanuki tak to je mi líto, že ti dělaj takové problémy 😖

tanuki
1. pro 2008

No asi jsem si měla udělat plán a zajistit si to v říjnu..jenže..já myslela, že minimálně šestinedělí, spíš do Vánoc budu doma. Jenže okolnosti tomu chtěli tak, že jsem už 4.týden po po nastoupila.. No, tak si s Verunkou užijeme trochu volnější jaro 😠 A když vše hezky půjde, přijdu jen o jednu státnici příští rok. Fuj, ale vůbec si nedovedu představit, jak zvládnu tolik zkoušek ještě letos - možná mi toho na příští rok zbyde mnohem víc 😅 😀 😀 😀