Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
23. únor 2009

tanuki - tak to mám štěstí, že zkoušky stihnu ještě ve druhým (aspoň teda myslim 😀 ) Pokud se k nim timhle zpusobem dostanu 😀

janeyzelvicka
23. únor 2009

Jojo, zvířátka se jí docela líbily, něco sice prospala, ale třeba opice (kolegyně) ji braly 🙂
kate, mě se nic nechce dělat nikdy, v těhu obzvlášť 😅
ach jo, ted Kika ladila settop box, furt někde lozí...jejej...

tanuki
23. únor 2009

takže už je z ní turboopice? 🙂
My máme za sebou první hexu. Byla celkem statečná. Je s ní hrozná srenda, se tak kutálí, koukám, chechtá 😵

janeyzelvicka
23. únor 2009

Jojo... ještě to tu musíme pořádně upravit, odstranit cd a tak...
Kika byla občas po hexe nesvá, bolelo ji to místo vpichu...
Zítra jedu do školy, nějak se mi nechce 😎

k.ate
23. únor 2009

janey - já se normálně taky nepředřela... 😀 Ale ted je to ještě tak stokrát horší 😀

tanuki
24. únor 2009

to je ale rychlost-před pár dny jsi psala, že se zvedá 😀
Tak muž má za sebou jednorázovou brigádu 😅 Pozitivní je, že to je pro vědecké účely a dělal mu to bratr a penízky za to jsou docela dobré, ALE odebírali mu na dvou místech kus svalu 0,5cm jehlou a vystřihávali tuk z břichaaaaaaaa. 😨

janulebambule
24. únor 2009

Ahoj, tak u mě nicnedělání dosáhlo vrcholu. Spím dopo, spím odpo, a když náhodou nespím, tak jím. 😀 Příští týden mám zkoušku a měla jsem radost, jak se budu celý týden krásně učit. 😝 Teď je úterý a ještě jsem na to nesáhla. Na přednáškách usínám a odpolední už ani neusedím. No nějak to všechno rychle uteklo a mám už děsně velký pupík.
Holky, v kolikátem týdnu jste porodily? a do kolikátého jste byly jakžtakž aktivní? Nedokážu si představit, že bych začala třeba rodit ve škole. 😅 To by měl přednášející radost. 😀

tanuki
24. únor 2009

já chodila až do TP ( ale to byly jen 2týdny v říjnu.. předtím volné léto. Každopádně mi pak už začaly natýkat nohy, takže nic moc.. pak už jsem se chystala, kdy to jako na mě přijde..vložky v batohu, až prdne ta voda. A nic. čekala jsem další týden 😠 😠 😠

janeyzelvicka
24. únor 2009

Tak jsem zpátky ze školy, docela mě to dnes bavilo 🙂
jaňule, toho jsem se taky hrozila, sice ve škole jsem už nebyla, ale v tramvaji, obchodě... porodila jsem asi 10 dnů po termínu, vyvolávaně, a byla jsem aktivní až do termínu. Nic mi nebylo, žádné otékání nohou, tlak nebo tak, akorát mdloby, ale ty se daly zvládnout 🙂
tanuki - tomu říkám brigáda 😀

tanuki
25. únor 2009

Janey, doufám, že tam nebudou velké jizvy... ☹
Tak mám zas předsevzetí, že budu intenzivně doplňovat zásoby - v mrazáku už jsou jen 3lahvičky ☹ Ach jo, mám pocit, že mám prostě hraničně mlíka- kojím z obou většinou ☹
Včera jsme byli na nákupech a nic moc jsem si nekoupila- ale aspoň jistý pásek, který sháním už nějaký ten rok 😀 aby mi ladil k botám. Tak poprvé v životě mám sladěnou kabelku, pásek a boty 😀 ale nic pipkovatýho. A taky mi došlo, že si nic hezkého na sebe kupovat nemusím 😀 Ve škole mám plášť, a "ven" posedět zas tak často nechodím, tak mi stačí to, co mám 😀

janulebambule
25. únor 2009

🙂 tak to jste mě trochu uklidnily, třeba taky vydržím až do TP. Teda Tanuki - vložky v batohu, vidíš to mě nenapadlo 😀
Janey teda vyvolávaný porod je prý děs, kamarádka mi říkala, že prý jsou ty stahy hodně intenzivní. Jaké jsi to měla ty?
Tanuki a proč mu vlastně odebírali zrovna svaly a tuk? Nová technika zjišťování BMI? 😀 Nebude mít jizvu na břichu? No au 😖

tanuki
25. únor 2009

bambule, to byla spíš scifi, prý nestačí ani ručník, natož 2vložky 😀
Jde o nějaký metab.v tukové tkáni, jde o diabetiky 2.typu, co mají cukrovku v drtivé většině případů vyžranou 😅 jj, myslím, že to nakonec bude pořádná jizva ☹

janeyzelvicka
25. únor 2009

jaňule tu je odkaz, jak jsem to popisovala... nástup byl teda intenzivní, všecky ty rady, jak manžel masíruje záda, já poslouchám hudbu a čuchám aromalampu byly nanic, trošku mě začlo pobolívat a zachvíli už jsem se málem plazila... příště bych zkusila vyvolání ještě trochu posunout, Kika byla vždycky trchu menší a já myslím, že by si snad dala říct... ale tak co už 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Já si naposled koupila plavky, strašně se mi nelíbí, ale potřebuju je - máme začít chodit na to plavčo., vlastně jsme měli jít dneska, ale něco se jim tam porouchalo.
tanuki, jaktože ti zmizla pasová fotka? 😉

tanuki
25. únor 2009

nelíbí? 😀 no já musím ěnkdy zajet do těch Tuchlovic. teď máme auto, tak budu škemrat, ať si uděláme výlet..a podle dostupnosti pošlu přihlášku na plavčo, ať to neprokaučujeme 😕
Znám i takové, ktereé měly vyvolaný porod lepší než přirozený - dalěko rychlejší..ale myslím, že to tak funguje až u 2.dítka - spodek už je daleko připravenější a pak se to pěkně rozjede.
Tak co Jani, nějaký tip na vaření? Už mi dochází fantazie a jsem odhodlaná objednat konečně tu myčku, už mě nebaví trávit minimálně 30min mytím.
Hele, to moje dítě je hrozně velký! kde je to miminko???

janeyzelvicka
25. únor 2009

Jaké vaření? Myslíš nějaký recepis? 😅
Taky si říkám, kde je mimi, ted už mám sklony brát ji jako batole 🙂 hračky ji skoro nezajmají, radši si hraje s petkama, krabicema, papírovýma taškama...

k.ate
25. únor 2009

Ahojky všichni, tak mám za sebou další den ve škole... Nějak mě dneska pobolívá břicho, snad je prcek v pohodě... 😕 Ale je to se mnou hrozný, včera jsem spala skoro celej den a ted jsem taky vstavala asi po 5 hodinách spánku a to jen proto,že mi bylo vedro, měla jsem žizeň a chtělo se mi na zachod 😀 Jinak bych spala zase nevim do kdy... Doufám, že mě to přejde aspoň v tom druhým trimestru...
Jinak jsem taky zvědavá, jak to u nás bude před porodem, termín mi podle mejch výpočtů vychází na 22. září, kdy bude začínat semestr... Takže pak to bude asi docela záhul... 😖 Pořád jsem na vážkách jestli to magisterský studium nezačít studovat až o rok později... 😖

janulebambule
25. únor 2009

Tanuki: aha, tak to ty vložky jsou pěkně naprd. 😖 Ten výzkum může být zajímavý, nemáš někde o tom víc? Sice se přímo nezabývám diabetikama, ale špatným životním stylem, ale tohle mě fakt zaujalo. Stačí nějaké webovky, ono to možná ještě budou utajovat a výsledky budou kdovíkdy.
Janey: díky, moc pěkně to máš napsaný 🙂 četla jsem pak i další příběhy a co maminka, to je jiný příběh. Asi si budu muset počkat na ten svůj. 🙂
K.ate: Já teď spím pořád 😀 Já mám zas jiný problém, stihnout povinné přednášky a odevzdat diplomku před porodem. 🙂

k.ate
25. únor 2009

janule - no já se nedokážu dokopat, abych udělala bakalářku a učila se na státnice, jak jsem líná a pořád spím a spím ☹ Povinný přednášky naštěstí nemáme, jen cvika (teda jednu přednášku vlastně jo, ale tam nemusim chodit) 🙂

tanuki
26. únor 2009

já chci začít dnes se učit 😀 říkám si, že prostě musím každý den! jakmile kdykoliv přestanu, mám problém začít 😉
Tak na plavčo se asi vybodneme- kamarádova sestra dělá instruktorku a dala nám tip na školu - je blízko 😵 a je levná!!! 2400za pololetí! takže nějakých 150/hod, ale je to to pololetí, od 7měs, tak asi až od září. Je to s jedním přestupem 12min cesty 😀

janeyzelvicka
26. únor 2009

S tím učením / neučením a tak to mám podobné, vždycky sednu ke kompu a místo abych něco dělala, tvrdnu tady 😀

k.ate
26. únor 2009

janey - 😀 koho mi to jen připomíná... 😀 Jen kdyby mi za to někdo platil, to bych byla milionář 😀

janeyzelvicka
26. únor 2009

Jj... jak byly kdysi takové ty reklamy na vydělávání peněz, dole běžel nějaký banner a načítaly se prachy... kdybych měla prachy za MK, kašlu na všecko a mám vilu na maledivách 😀

janulebambule
27. únor 2009

Konečně trochu sluníčka 🙂 Jdu stáhnout něco pěkného z netu do seminárky z práva.
Tanuki ty prodáváš baby sense? Viděla jsem v bazarku. Já ho mám půjčený, jinak bych ho od tebe brala. 🙂

janeyzelvicka
27. únor 2009

Já jsem stvořila článek o studujících matkách 🙂

tanuki
27. únor 2009

Janule, jojo, kdyby bylo další mimi v horizontu, tak si ho nechám, ale takhle... Myslím, že je z nich tenhle nej - mají ho i v porodnicích 🙂 jen je hrůza ho vypínat, když člověk vyndá dítě z postýlky 😀 Ten výzkum tajný není, je to v rámci školy. ale matroš k tomu není, ale jde o inzulinovou rezistenci a změnách v tuk.tkáni a svalech.

Jani a kde bude? 🙂

janeyzelvicka
28. únor 2009

Bude v časáku Študák, vychází to zdarma a mělo by to být k dispozici na všech výškách. minulý rok jsem tam psala, minulý semestr přestala, ale teď jim tam snad občas něco pošlu.
Objednala jsem bundu na nošení, abychom se tam s kristýncem obě pěkně vlezly... plánujeme pár výletů, tak at je nám pěkně teploučko 🙂

tanuki
1. bře 2009

pošli link bundičky! já se odhodlávám k šití fleecové kapsy.
Máš zkušenosti s vlakovou sekcí maminky s dětmi? Mám v plánu na víkend do Vídně za kamarádkou. jen mě trochu trápí jak kočár - myslím, že tahat jí celý víkend na sobě by nebylo nic moc.
Tak mám teď tolik volna, že jsem z toho až nervózní 😀

janulebambule
2. bře 2009

Jani, tak jestli to půjde, pošli článek po netu, bojím se, že zrovna tento časák se mi do ruk nedostane. S mojí frekvencí návštěvy školy. 😅
Tanuki, právě mě popadl amok, protože ten svůj půjčený baby sense nemůžu v tom našem stěhovacím bordelu najít! 😠 😠 😠 No mě asi šlehne, jestli ho nenajdu. Hledám ho už 2.den a pořád nic, ještě musím mrknout u našich. Abych ho nakonec od Tebe nekupovala. 😀 Bez něho bych po porodu asi zešedivěla, jak je člověk prdnutý zdravotnictvím, tak bez takových věciček prostě nevydrží. 🙂 Slyšela jsem v jedné diskuzi, že je blbost ho používat, když máš prcka třeba venku, protože při proudění vzduchu mylně zaznamenává pohyb. Máš s tím nějakou zkušenost?

janeyzelvicka
2. bře 2009

Objednala jsem ji z brány, ale odkazy jim tam nějak nefungujou, takže ručně:
www.branakdetem.cz oblečení na nöšení děti - úplně poslední bunda- MammaButterly sportovní 🙂

Jo, s vlakovou sekcí maminky s dětmi mám zkušenosti, v rychlíku. V Pendolinu myslím vůbec není, v EC/IC asi jen v některých. V tom rychlíku to teda byla bída, normální kupé, případně 2x3 sedačky, stejně hnusné jako celý vlak (spíš než ty rozdělené sedačky by mi přece jen vyhovovaly ty normální koženkové spojené, šly by tam líp rozložit věci). V kupé pro cestující s dětmi se mnou jeli 3 studenti, jedna důchodkyně s pubošem... takže opravdu komfort, tísnily jsme se u okna 😠 Prý jako ty matky tam mají přednost, že by je někdo musel pustit, a někde jsem slyšela, že by teoreticky průvodční mohl vykázat ty, kteří tam nemaj co dělat, ale to by ho asi ubili 😀
Ok, na článek kdyžtak hodím link, na netu by se měl objevit.
Jejda, on se ten monitor používá i venku v kočárku? To si teda moc dobře neumím představit, jak to tam instaluju. Každopádně jaňule, já jsem z těch, které monitor nemají vůbec. 🙂

terkytka
2. bře 2009

Tanuki, neozvala ses jak s tím očkováním, psala jsem ti IP...