Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
4. bře 2009

kdepak jste, studentky?
včera se nás přednášející ptal (řečnicky), zda máme zkušenost s tím, že nějaká spolužačka otěhu a pak hrozně v pohodě dává zkoušeky..jak mají těhu hormony pozitivní vliv na psychiku..studentka je vyrovnaná 😉 Tak jsem se velmi smála při vzpomínce na své stipendium 😀 a hafo dvojek, trojek v ostatních ročnících 😀
chjo, tento blok mám asi 4-5výjezdů mimo fakultu, to opravdu nevím, jak udělám. asi půjdu na jeden a zbytek zatáhnu 😉 víc než 3hod denně být bez Veru nechci 😔

janeyzelvicka
4. bře 2009

ahöjky,
včera jsem zas byla ve škole, tak se dneska vzpamatovávám 😀 Kika naštěstí prospala celou noc, což mi velmi vyhovovalo 🙂 a ted se chystáme na plavčo 🙂

k.ate
4. bře 2009

Tak to já už tenhle tejden do školy nemusím (musela jsem jen v pondělí 😀 )... Už se nemůžu dočkat, až bude za týden a budu mít skoro po kontrole... 🙂

tanuki
4. bře 2009

Tak to se máte, mě čeká veeelký úkli d amusím se vrhnout na učení 😅
Kate, teď už to bude krásný malý člobrda 🙂

k.ate
4. bře 2009

tanuki - já se furt klepu, aby byl v pořádku, teď jsem asi 3krát kýchla šíleně a nějak mě rozbolelo bříško... Ale snad ho to jen podráždilo 😀

tanuki
4. bře 2009

jj, všichni jsme si tím prošli a teď to není o moc lepší 😅 Ke konci měsíce jdeme na průplach slzného kanálku, už teď mám strach, aby se to povedlo a stačilo jednou ☹
Martin má teď neurologie, tak tam někdy vezme Veru jako pokusného králíka 😀 (ale jen jako ukázka dovedností). Probírali tam nosítka ašátky - že s tím souhlasí jen když je to nutné, že takové to attached žehlení, luxování a pod je blbé pro vývoj. Mimi si v tom neotáčí průběžně hlavičku, snáz pak vznikají preference strany avůbec vadné držení těla. Navíc má nosič obranné reflexy sám za sebe a upadnout, dítko rozmázne. To jsem si kolikrát taky už říkala, když i nesu Veru v náruší po naší chodbičce, kde se neustále něco válí 😠

janeyzelvicka
5. bře 2009

tan a souhlasíš s tím, co říkaj?
Protože nevím, když se na to tak dívám, tak třeba někde v africe děti nosí prakticky furt, tahají je s sebou jak kočky mladé a v dospělosti příslušnice ženského pohlaví chodi třeba kilometry pro vodu se džbánem na hlavě - myslím, že nikdo nemá tak dobré držení těla jako ony...
A na druhou stranu - nás, naše rodiče a pödobně zřejmě nikdo nenosil, všichni jsme leželi v postýlkách, a kolik lidí má dneska skoliózu, křivou páteř a tak? Znám spoustu lidí, co na to trpí...
A to, že když upadnu, ji můžu rozmáznout - no, to je sice jasné, ale kolikrát jsem jen tak upadla? Myslím, že když jdu jen tak po cestě, tak to asi zas tak nehrozí, a naopak, kdybych něco překračovala nebo dělala kdovíco, asi by hrozilo, že upadnu, i kdybych Kiku nenesla.

janeyzelvicka
5. bře 2009

kate a z kýchání si nic nedělej 😉 mě pak už po kýchání vždycky strašně zabolelo břicho, takže když jsem věděla, že se kýchnutí blíží, neběžela jsem pro kapesník, ale oběma rukama si břicho chytla, jinak by mě snad urvalo 😅

tanuki
5. bře 2009

tak na začátku je to asi fajn..ale třeba teď od těch 3-4měs si myslím, že je pro ně opravdu důležité být co nejvíc na pevné zemi, aby se hezky hýbali..
Ta mikča je moooc pěkná 🙂 co přes ní?
Mamka mi dnes chtěla udělat radost a ulehčit (tento týden hlídá) a že vypere los plenkos..ehm..dala do pračky i vlňáčky (a ne ledajaké, ale IV) ty brďo..no aštěstí nevěděla, ale když je program označen "9- pro bavlnu na 60°" znamená to 60°a míň a já tam minule prala barevné na 40° a měla nastavenou 40° a to nezměnila, takže se jim nic nestalo. ufuf. Dokonce se ani nějak extra nevypraly 😀 pidiflíčky od hovna tam jsou stále 😀 a o těch plenkách praných na 40 taky není radno moc hovořit 😀
Jinak, dnes ve škole opět narážka na mimi při škole - tentokrát z pohledu "interpersonální boj, zda nechat nebo nenechat..že člověk ztratí ty roky, kdy dřel a v pohodě se věnoval kariéře..ale zas kdyby to ukončil, tak má strach, ež se to už třeba nepodaří" Měla jsem chuť ho nakopnout 🙄

janeyzelvicka
6. bře 2009

Kika už pak ani moc nevyžadovala nosit, vždycky během vteřiny zalomila na naší posteli. Teďka už moc nezalamuje, ale všude lozí.
Co přes tu mikču nevím no, nejlíp asi nic... Uvidíme, jak moc bude teplá...
Tak super, že to vlňáčky vydýchaly. Upřímně, fleky od ho... tam zůstávají i přes moje snažení na 60, opere se to až časem...
Hmm, a že by třeba toho ve škole napadlo, že někdo si mimi nechá ne kvůli strachu, že kdyby ho dal pryč, tak se příště nepodaří, ale třeba kvůli tomu, že je proti potratům, případně že se na mimčo těší a tak... hmmm...

tanuki
7. bře 2009

Veru taky nevyžaduje.. to já jí tahám všemožně s sebou..ale zjišťuju, že mě být mezi lidma opravdu velmi nabíjí, nejlépe, když je tam i ona. Jen ty otázk - jak se jmenuje a kolik jí je jsou únavné 😀 Dnes jsme byli na takové vážnější hře pro středoškoláky, kde jsem dřív taky pomáhala, tak tam bylo opravdu mnoooho lidí. Veru opět perfektní společenská. Jen ty noci, už to ani nebudu rozebírat..je to naprostá katastrofa. Ve dnes anděl, v noci čertík 😉

janulebambule
8. bře 2009

Ahoj holky,
tak se blížím do finiše. Minulý týden mě doktorka ukonejšila, že jsme ještě zabetonovaní, tak se nemusím bát vyjet do školy. Naštěstí mám v plánu už jen jedenkrát a posbírat co nejvíc zápočtů a kolikvií a zkoušek a takových těch blbostí co po nás furt chcou. 😀 😝 😀
Co se týká zkoušek a těhu, tak myslím Tanuki o tom mluvila, z mého pohledu musím říct, že jsem teď opravdu naprosto v poho a vyrovnaná - prý se pořád blbě culím. 😵 V druhým trimestru jsem snad všechno dělala napodruhé a teď to frkám všechno v předtermínech. 😎 Vždycky se tam dovalím s tím velkým kopačákem, řeknu pane profesore honem nebo začnu rodit, a ono to jde. 😀
Jo a čtu tady, že plínkujete, taky bych ráda, ale nikoho z okolí nemám. Plínky už mám koupené, mám 2 takové ty malé kalhotky - miosoft od bambinomio - oprala jsem je na 60, tak doufám, že v poho. Kolik jich mám koupit? Jo a ještě psali na netu, že existují nějaké papíry, které člověk dá na látkovou plínku a pak je může spláchnout. Tak to vůbec nevím. Poraďte prosím. Jo a co jsou to vlňáčky?
Díky 🙂

janeyzelvicka
9. bře 2009

Ahojky, ty jo, dneska toho mám tolik, že mě asi urve... večer jedu dělat jeden rozhovor, potřebuju něco dopsat, nejlíp, kdyby se Kika rozhodla hodně spát, ale s tím asi nemůžu počítat...
Kika je taky docela společenská, v pátek jsme byli s kámošema v hale, hráli volejbal a floorbal, a ten, co byl na střídačce, ji vyfasoval, takže šla opravdu z ruky do ruky, ale byla hrozně spokojená a fandila 😀

Janule, tak to je super, že budeš látkovat. Pro inspiraci koukni na www.branakdetem.cz, www.4babies.cz, tam to bývá i popsané.
Ve zkratce - potřebuješ nějaké plínky, které bude mít mimčo na dupce - klasické čtvercovky (to jsou ty bílé čtverce co používaly i naše mamky, tady se setkáš se zkratkou čč), nebo vícevrstvé (menší obdélníky, zkratka vv), nebo kalhotkové plínky (ty jsou tvarované)...
a na to svrchní - dělají se s PUL vrstvou (nepropouští), nebo taky vlněné (impregnujou se, můžou provlhnout, ale zase jsou prodyšné), nebo fleecové...

A pak jsou různé spešl, AIO (all in one) - všecko v jednom atd.
Ty papíry, co člověk dá na látkovku, jsou tzv. separačky - když je mimčo potento, vyhodíš, když jenom počurá, mužeš přeprat. slouží k tomu, aby se samotná látkovka tolik neušpinila. ale nejsou nutné, já je nepoužívám.

Kukni sem na diskuzi Látkové plenky I, II nebo Naše konkrétní látková výbava.
s miosoftem zkušenosti nemám, ale většina holek to dělá zhruba takto, že má:
svrchní kalhotky PUL (Imse vimse organic, ty jsou naprosto super) a pak třeba nějaké vlňáčky
pak ty klasické čtvercovky na doma, mají snadnou údržbu, rychle schnou... anebo ty vícevrstvé.
na cesty třeba nějaké kalhotkovky.
No a pak nějaké na noc, víc savější... (Bamboo extra)

Tak snad sem ti to aspoń trochu osvětlila, kdyby něco, ptej se 🙂

tanuki
9. bře 2009

Verča šla na večírku z ruky do ruky, ale jak bylo pozdě, tak nebulele, ale ani se moc nesmála. Ale vím, že kdybych jí vzala do školy, ležela by na zemi na dece, tak by si spokojeně hrála s hračkama..ale dělat to nebudu 😉

Janule, tak gratuluju ke zkouškám i k látkování 😉

janeyzelvicka
10. bře 2009

Tak píšu ze školy, včera jsem udělala rozhovor, místostarosta byl sympaťák, takže jsme si pěkně pokecali. Před hodinou jsem lítala po Brně a dělala anketu o dárcovství krve, zachvíli jdu zas do města, tentokrát sbírat na reportáž. Maso. Ještěže je tu pěkně.

tanuki
10. bře 2009

tak to já dnes a zítra házím áčko 😉 jsme mimo základnu a to by bylo příliš složité. Snad se vejdu do absencí. Vypsali nám nějaké termíny, tak mám zas dilema, jak to nakombinovat.
Za 2 týdny jdeme na průplach slzného kanálku. To bude strašný, Verunka je celkem nepříčetná už jen když jí imobilizuju, abych jí šáhla na víčko, natož toho ☹ a ještě tam ani nenechávají rodiče!!!

janeyzelvicka
10. bře 2009

Jejda, s tím kanálkem, to je mi líto... proč u toho rodiče nemůžou být? 😒 to pro ty děti musí být celkem stresující...

k.ate
11. bře 2009

janey - krev jsem taky dávala... 🙂 Teda dokud jsem nezjistila, že jsem těhu, teď už mám smůůůlu na nějakou dobu... 😖 😀

tanuki - s tím kanálkem to je blbý... ☹ Ale nevim, co je pro dítě horší, je fakt, že takovejhle špnunt to beztak nejspíš zapomene, ale mě v mejch 9 možná víc traumatizovalo, když mě mamka pomáhala držet, když mi píchali ucho při zánětu, kdyby tam nebyla, asi bych si to tak nebral, ale takhle jsem to tehdy brala jako podraz od ní... 😕

Dneska letím za chvilku do školy a potom k doktorce, tak jsem zvědavá, jestli je prcek v pořádku, doufám, že jo, ale začínám být opět pořádně nervózní, jestli je vše tak, jak má být ☹ 🙂

tanuki
11. bře 2009

protože tak hodně řvou..tak já nevím, zda se tam mám jako medik cpát? 😕
Kate, tak hodně štěstíčka!!!!!

Jani, co strie? Mně vůbec nesvětlají ☹ A spí malá v postýlce? Veru teď spala dost s náma a dnes děsně řvala, když jsem jí v noci dávala do svojí. Paradoxně nemá problém tam usnout, ale v noci tam být nechce!

Já krev nedávala! Byla jsem tam jednou a psali tam, že kdo byl v inkriminovaném období v Anglii (90.léta) tak nemůže..kvůli šíleným kravám 😠 😠 😠
Snažím se teď učit genetiku, jdu tam v pondělí. A taky dnes musím jít vybrat myčku, zas bude o starost míň. Navíc jsem udělala doma rozpis, ať stále nevařím jen já, tak jsem zvědavá, jak se ujme 😀

tanuki
11. bře 2009

tak mi došel balíček z MMB, koupila jsem Veru body z biobavlny (prvni a asi poslední 😉 ) a body z moiry 😵 😀 😀 😀

janeyzelvicka
11. bře 2009

Jojo, taky jsem přemýšlela o krvi, teď zatím kojím, pak se uvidí 🙂

Kate s tím, že starší dítě už to bere jinak, je pravda, já když jsem zhruba ve věku, o kterém píšeš, taky měla absolvovat něco nepříjemného (zubař atd.), vždycky jsem naše prosila, at tam se mnou nejsou. Odbyla jsem si to radši sama. Ale u malého mimča bych se snažila být, brala bych to jako to nejmenší, co pro něj můžu udělat.
A nebuď nervozní, všecko bude v pohodě 😉 dělali ti šíjové projasnění?

tanuki, o striích mi ani nemluv. Světlají, to jo, ale ne tak jak bych si přála, vypadám, jako by mi po břichu projela rolba 😠 na plavču tiše závidím, všecky ženský, co chodí se mnou, jsou hubené jako lunt, žádná chyba, výstavní kůže, nalakované nehty atd... připadám si tam jak socka, oni si daj dítě do kočárku, upraví se... (jenže taky tam maj třeba tatínky, že...) já s nosítkem to všecko věším na sebe, a jsem ráda, že mám oholené nohy 😠

Malá v postýlce usne v pohodě, když se v noci probudí, šáhnu po ní, dám ji k sobě a spíme dál. Víc neřeším a jsem perfektně vyspaná, naštěstí.

Dneska jsem myslela, že mě omyjou. Jarek má na Kiku (na mě vlastně taky) slevu na dani. Mysleli jsme, že to přijde za celý rok zpětně někdy teďka. Chyba! Ta slepice, která jim dělá účetní, to posílala měsíčně od srpna Jarkovu kolegovi, jehož příjmení taky začíná na F! No zabít takovou! a to není první bota, co udělala... Te´dka nám to naštěstí vrátili. ALe jak si pak člověk má být jistý, že aspoň mzdy dělá dobře?

Kiku tedka nák častěji bolí bříško. Trvá to, než se vykaká, pláče u toho a už to není vůbec řídké. Tak jsme koupili čaj, který by snad měl pomoct. Dneska ho poprvé zkusíme.

tanuki
11. bře 2009

a není to těma příkrmama? S těma nohama jsi na tom líp než já 😀 ale dnes chci jít cvičit, tak na tom bduu muset ještě zapracpvat. Mám teď v plánu každý den nějaký sport, chci se naučit běhat, jsem naprostý zoufalec a Martin je trénovaný od dětství, enskutečně moooc...

To je síla s tou daní. Pani se asi minula povoláním! My jsme teď dostali dopředu (od dědy) na rok daň za Veru - když ani jeden z nás nepracuje, má jeden Verči praprarodič nárok si jí odečíst 🙂

janeyzelvicka
11. bře 2009

S tím sportem jsem na tom podobně, taky bych ráda začala... aspoň s plaváním (to s kojencema se nepočítá 😀 )
Asi jo, bude to těma příkrmama...

k.ate
11. bře 2009

Ahojky 🙂 Tak u dr. to byla v pohodě, prcka poměřila a řekla, že odpovídá 12+5tt, takže oficiální termín porodu máme 18.9., tak si to všude přepíšu... Jinak je v pořádku, nosní kůstka je přítomná, ukazovala nám i ručičky, nožičky, koukala na páteř a říkala, že vypadá OK, koukala i na tu tekutinu za krkem (nebo jak se tomu řiká 🙂 , prostě na to, co sledujou i na tom NT screeningu), pak jsem se ptala, jestli na ten screening mám jít a ona mi řekla, že jí to u mně připadá zbytečný, že se jí zdá všechno v pořádku a že mi udělá až v 16 tt triple testy... Takže ji poslechnu... Jinak už mám průkajdu, dostala jsem kufřík a prcek si tam poskakoval jak na trampolíně... 🙂 Jsem ráda, že je OK.🙂
Jediný co, tak jsem měla vyšší tlak 144/91, ale potom, když jsem se měřila v klidu u babičky, měla jsem jen 106/67 , takže to bylo nejspíš stresem z toho, jak dopadne ten UZ... A taky mi nabrala sestřička krev na protilátky a krevní obraz a tak... Další kontrolu mám teda 1. 4. - na apríla 😀

janeyzelvicka
11. bře 2009

Kate, tak to je super 🙂 🙂 🙂

tanuki
11. bře 2009

kate, gratuluju 🙂 a závidím 😀 Verča vždycky při UZV spala, žádné hopsání ani mávání, snad jen jednou si vzpomínám, že se trochu vrtěla, když do ní ve 20.tt surově dr. šťouchala, aby jí pořádně prozkoumala.

Já sjem dnes byla na aerobiku, jen nevím, jak moc si můžu dát do těla kvůli mlíku, tak jsem ke konci úplně zvolnila. A teď mám večerní hlaaaaaaaaaaad (už jsem měla 1,5porce).

janeyzelvicka
12. bře 2009

Ach jo, teď se chystám na přepisování rozhovoru z diktafonu. vůbec nevím, kolik času mi to zabere...
Hehe taky jsem měla večer hlad 😀

k.ate
12. bře 2009

janey - hele ted na to koukám... šíjový projasnění má prcek 1mm, hledala jsem po netu a norma je do 3mm... 🙂

tanuki
12. bře 2009

helehele 😀 to říkáte na Moravě taky, jo? 😀
Jojo, hlavně, že už máte 1.trim, teď to bude jen a jen lepší 😉 2.trim je plný energie!
A já mám zas hlad..rozpis nerozpis, ten kdo měl udělat oběd ho neudělal a vzkázal mi, ať si namažu chleba 😝

janeyzelvicka
12. bře 2009

a namazala sis ho? bude tichá domácnost? 😅
kate fajn 😉