Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
6. zář 2009

Jj, ulovila 🙂 🙂

Mě u kojení v noci neskutečně štve, jak mě jen ožužlává, skoro spí, ale když odendám, začne řev... naštěstí to není tak často.

Jdu spát.

tanuki
7. zář 2009

kate? 🙂

teda co necháváme dítě chodit za kočárkem tak nádherně usíná 🙂

A potěšili mě na studijním- když rozkládám tyhle ročníky, tak můžu mít jakoby otevřený index a zapisovat se v průběhu roku! protože státnice když se zapíše, musí se odchodit...takže když mě vylejou, další si nezapíšu 😉 A už zbývá vyřešit poslední den na hlídání 😵 Takže jesle snad padnou. Mimochodem, ceny vtipné-nechat tam dítě do 12ti dva dny v týdnu je za 4000, do 17ti za 5000. To je děs, když musí ženská nechat mrně celý den v jeslých. Na západ běžné... ☹

k.ate
7. zář 2009

tanuki - copak? 🙂 Já jsem pořád ještě 2 v 1 🙂 Při mým štěstí si prcek vybere datum, který je absolutně nevyhovující, takže buď 10. (to musíme registrovat rozvrhy 😀 ) nebo 14. (to se musíme přehlásit na jiný koleje 😀 ) nebo 18. (to bych se nestihla vrátit z porodky, abych stihla školu 😀 ) úplně nejlepší to bude, když to nakombinuje a narodí se 10. a 14. nás budou pouštět zpátky 😀 Ani bych se nedivila.... 😀

janeyzelvicka
8. zář 2009

tan, chodit za kočárkem? Dobrý 😅 Vypadá to, že Kris se asi rozchodí nebo co 😕 dneska už udělala dva krůčky, než zas kecla na zadek 😀 a kolem věcí začla nějak markantně víc popocházet, už to bude chtít botky... Nedávno jsme koupili ve výprodeji v tescu, v žádným případě ne na chození, ale třeba do kočárku, nebo když se bude nosit... no a ted budou asi na prd, bude třeba koupit už chodící kvalitní 🙂

Taky mi to přijde dost strašné, celý den nechat nějaká malá mimi v jeslích... když si vzpomenu, jak ještě moji vrstevníci, někteří, od tří měsíců v jeslích... děs.

kate, a co třeba 24.? 😀 😀

k.ate
8. zář 2009

janey - neeee to je pozděěěěě 😀

janeyzelvicka
9. zář 2009

Mě se to líbí, chlap má svátek 😀 😀

tanuki
9. zář 2009

janey, zrovna jsem do dvacítek psala zážitek s botama ☹

Dnes jsem Verču vzala do školy rpo zapsání zápočtu..k docentce toho nejnej (těžšího) předmětu..no rozplývala se..a řekla Verče že se má zase někdy přijít podívat 😀 Manža navrhl, že jí tam mám vzít ke státnicím 😀
Pak jsem šla do parku s těhotnou spolužačkou a dohodla zapůjčení "balónku" 😀

Kate, takže žádné relaxačnější šestinedělí nebude? 🙂

k.ate
9. zář 2009

tanuki - nene ☹ Maximálně si můžu dát pauzu od přednášek, ale na cvika musím ☹ Bohužel...

Jinak dnešní kontrola dopadla tak, že jsem otevřená na 3cm, tak jsem zvědavá, jak budem pokračovat 😀

janeyzelvicka
10. zář 2009

kate, tak to jsem zvědavá, kdy Kubík poleze 🙂 🙂

k.ate
10. zář 2009

janey - já taky 😀 dneska mě zas pobolívá čípek a břicho, ale nic moc jinýho než normálně... 😀 Lepší, kdyy mi nic neřekli a já začla rodit "jen tak", takhle už s manžou čekáme, kdy to konečně bude 😀

zabicka007
10. zář 2009

Ahojky, děkuju moc za odpověď a taky gratulaci k těhotenství, jsem z toho úplně blažená, ale to jsme určo všechny 😀 Koukám, že Vy už jste tady většinou v pokročilém stádiu těhotenství, já Vás teda obdivuju, že to tak zvládáte, no ale když myslíš, že to dám, tak já tomu asi budu věřít, i když já si tak jistá teda nejsem 😅

janeyzelvicka
11. zář 2009

Já pobolívání čípku ani nic vůbec nezažila, takže předpovídat nemůžu... ale dnes je pěkné datum... 11. září 😀 😀

zabicko, ani se nenaděješ, máš prcka venku, a budeš to s přehledem zvládat 😉

k.ate
11. zář 2009

janey - konečně máme s manžou pořešený rozvrhy teď jen ukecat prcka, aby vykoukl nějak inteligentně a bude klid 😀 Manža chce 12., protože 12. listopadu má narozky, 12. července máme výročí svatby, tak aby se mu to dobře pamatovalo 😀

tanuki
11. zář 2009

kate, to je super, že to takhle postoupilo! To neznám 😀
Tak držím palce, my jedeme na víkend pryč..

k.ate
11. zář 2009

tanuki - no jo, ale zas je blbý to čekání "kdy už", tak to je takový nic moc 😀

Jinak jsme na bráně k dětem vyhráli v letní soutěži druhou cenu, oblečení od Bamboo baby, tak jsme byli vybrat s manžou a hodila jsem fotečku do alba... 🙂

janeyzelvicka
11. zář 2009

Paní Dostálová, jo? 😀 gratulejšn 🙂 hned kouknu.
12. tak, to už máš zachvíli 🙂

tanuki
13. zář 2009

něco nového? 😉
Tak já nde s hrůzou zjistila, že škola začíná 29.9. Malovala jsem si, že až první říjnové pondělí. Taaaaaaaak se mi tam nechce!

janeyzelvicka
14. zář 2009

Až 29.9.? Tssss...my o týden dřív. A báňská začla už dneska, chudáci, vždycky začínali poslední, tentokrát jako první! A my začínali vždycky v půlce září, tak naštěstí letos máme ještě týden...

kukuca
14. zář 2009

Ahoj holky, tak mě škola začíná 25.9 a mám z toho takovej divnej pocit. Jsem zvědavá jak tam na mě budou reagovat. Sama vím že těhotná tam vždycky byla středem pozornosti. A navíc už budu v 32tt, tak to prostě nezamaskuju 🙂 Taky začínám přemýšlet co s diplomkou, téma si máme vybrat do konce listopadu a já mám 20.11 termín tak musím dřív. Chtěla bych pokračovat nějak v tom o čem jsem psala bakalářku, ale absolutně nevím jak..
No zkrátka hrdinka se ze mě nějak vytrácí 😖

janeyzelvicka
14. zář 2009

Kukuca, to je normální, když jsou změny, tak to v člověku pracuje, ne? Já jsem teďka někdy taky pěkně v háji, sice mi nevadí stěhovat se, klidně až na mars, ale v duchu se taky bojím a nedovedu si moc představit, že už nebudem v Ově, nezajedem k našim jen tak na štrůdl jak dřív... ach jo.
Určitě to zvládneš 😉 na jaké téma jsi měla bakalářku?

kukuca
14. zář 2009

Jé Janey, tak to by ses mohla přestěhovat do Brna 🙂 To bysme se mohli občas sejít.Ale to chápu, stěhování je zrovna z těch největších změn.
Psala jsem poměrně primitivní téma, drogy na střdních školách(muselo to být z hlediska sociální pedagogiky) + výzkum rozhovory asi se sedmi studentama. Ale nevýhoda asi je, že je to hodně široký téma, a literaturu mám pocit jsem všechnu už vyčerpala. Tak nevím jak bych to mohla ještě rozšířit,nebo dát tomu nový rozměr, jestli porovnat mládež z vesnice a měst a jejich inklinování k drogám, ale to už utíkám od tématu.Nebo zpracovat tennhle region.. A výzkum asi dotazníky..Pěkně tápu. A nový téma se mi dělat nechce.

hest
14. zář 2009

Ahoj ahoj, se zase hlásím po delší době, no mě škola začíná přístí sobotu...mi někdo dokázal zkazit náladu, vždy to míváme pátky..a najednou sobota -((

janeyzelvicka
14. zář 2009

Kukuc, o tom jsme taky přemýšleli, Brno by pro mě bylo ideální. Má akorát jeden problém - je v něm stejné nic na práci jako v Ostravě. Jedině ta Praha. Ale to se všecko ještě uvidí a sejít se můžem tak i tak, do Brna budu jezdit zcela určitě 🙂

To porovnání mládeže z měst a vesnic, kdybys to chtěla dělat, je podle mě strašně zajímavé a tohle bych si určitě ráda přečetla. Protože myslím, že se to hodně zveličuje, jak jsou děti z vesnice slušné, ale podle mých zkušeností na tom moc pravdy není.

hest, tak sobota místo pátku, nic moc... rozbitý víkend, co...

tanuki
14. zář 2009

jé, máti dělala diplomku porovnání romských předškoláků z města a vesnice 🙂

Takže mám být ráda za toho 29. 😉

Janey, to chápu, já byla z prvního stěhování úplně na mrtvici a to jsem se stěhovala jen kus cesty 😔ale byla jsem malá... natož přes celou republiku. Ale je dobré, že byste nešli úplně do cizího, že tu máte kamarády 😉

janeyzelvicka
15. zář 2009

Hehe, my šli včera na procházku po městě a houfy studentů z báňská a já si říkala, ještě týden, ještě týden 😅

To stěhování by bylo vlastně první v životě, když jsem se stěhovala sem za mužem, tak to bylo tak průběžně, do batohu jsem si na každé návštěvě u našich sbalila pár dalších věcí... nábytek jsme dokupovali postupně. Teď bychom úplně všecko muselia naložit a odvézt... Nejvíc mě na tom děsí změna adresy - tudíž občanka, řidíčák, finanční instituce, operátoři, škola, doktoři, různé instituce, kde jsem přihlášená... brrr..

tanuki
15. zář 2009

kate tu už pár dní nebyla 🙂 chodila na společný termín, že bych se tam zeptala? 😀

A jak je to stěhování reálné?

my máme doma zas po výbuchu, včera jsem byla v jednom super obchodě s látkama a koupila 6m..do předsíně. Mají tam neuvěřitelné ceny- ta moje stála 39za metr 😀 teď už jen ušít závěs a spol

janeyzelvicka
15. zář 2009

No jo 🙂 🙂 přeptej se... třeba už je mimouš na světě 😵 😵

Jak je reálné... hmm, teď mi přijde, že celkem dost, včera jsme našli ještě jednu firmu na Praze 3, která hledá to, co je muž, tak jsme tam napsali, ale ještě se neozvali. Já nevím, co dělat, když se neozvou? Připadá mi, že mě opouští zdravý rozum, napsali jsme tam o půlnoci, ale tak číst to už museli, ne? 😖 Zavolat tam? Nebo vyčkat?

janeyzelvicka
15. zář 2009

Ať zas nevypadáme nadržení jako stepní kozy, ale tak ozvat se je od nich slušnost, ne? 😕

hest
15. zář 2009

jj kate jsem dneska nezaznamenala ani na icq....tak možná?

janeyzelvicka
15. zář 2009

To o těch stepních kozách jsem samozřejmě myslela na ty firmy 😀 😀 se dívám, že se to mohlo vyložit vícsmyslně 😀 😀