Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
8. lis 2009

tak jsem se rozhodla, že tu zkoušku odložím napozději 😅

janeyzelvicka
8. lis 2009

Jj, Kika miluje klávesnici a taky hrozně klavíry, klávesy a tak, v pátek jsme tu hrály jak mozarti 😀 jinak ještě nijak spešl nemluví, říká mama, tata, baba, umí udělat papa, ale jinak spíš vydává specifické zvuky 😀

hned je klid, když je odloženo, co? 😀 já furt čekám na výsledek testu z minulého čtvrtka, to mě zajímá, kdy to konečně opraví 😖

hest
9. lis 2009

NO já mám teď týden na připravení se na dvě písemky..nádhera -( se mi vůbec nechce..

janeyzelvicka
9. lis 2009

Holky, měla bych prosbu o radu: budu psát reportáž o studentech, kteří mají takové zvláštní obory (myslím tím takové, o kterých většina lidí neví, že se dají studovat, většina pochybuje, k čemu vůbec jsou, snad mě chápete...). Hodí se k tomu víc "Sociální pedagogika a volný čas" nebo "animátor sportovních aktivit"?

janeyzelvicka
9. lis 2009

Toho animátora mají lidi většinou v kombinaci s nějakou pedagogikou, že by to bylo něco jako tělák? Asi...

tanuki
9. lis 2009

animátora 😉
hm..tak klid jsem moc neměla, páč když jsem zapínala počítač, že se odhlásím, tak došla sms, že zk bude v pátek..tak jsem se i učila (pokud se tak dá nazvat neustále odhánění dítěte, ať si kreslí nejlépe na volný papír, ne na mé poznámky (to už jsem vzdala) ale hlavně ne do knihy...
hest, šupla hopla, dokud to kope a nekřepčí vedle Tebe 😀

dítě právě objevilo super hračku-krabička od sirek.. 🙂

k.ate
9. lis 2009

tanuki - a je aspoň plná?😀

Jinak já dneska absolvovala první test. Do středy musím udělat 2 laborky a dalších 7 (po čtvrtku 9 😀) jich čeká na udělání... A to ani nemluvim o tom, že ve čtvrtek je další test... Kurňa proč nefunguje přetočení "zpět", že bych prďolu ještě na chvíli nacpala do břicha, abych to všechno v klidu mohla udělat?😀

janeyzelvicka
9. lis 2009

Připadám si jako naprosto liberální matka 😀 😀 dnes jsem vařila a dítě tak neskutečným způsobem kramařilo, že by to nikdo ze starší generace tutově nevydýchal, na návštěvě se sahá na máloco 😀 v kuchyni jsem zatrhla jen nože a čudlíky na sporáku 😀 Jj, krabička sirek taky byla objevena... I kdyby chtěla zapalovat, nepodaří se jí to, nedaří se to totiž ani mě - nevím, co jsou to za příšerné zápalky, ale buď škrtám a nic se neděje, nebo se rovnou zlomí.
hest, to půjde 😉
kate, a co malý, je v pohodě? Máte nějaký šátek nebo tak, že bys ho tam nacpala a můžeš si v klidu dělat co potřebuješ? Spí hodně?

tanuki
9. lis 2009

janey, nápodobně..a jak jsou ty panídomu hotové z každé vidličky, co ?😀
Jasně, sirky tam byly a mladá si nenechala vysvětlit že se uklízí do té krabičky se dnes a ne, že se prostrkávají do té čísti, kde je škrtátko 😀
Holky, tak držím palce! Já už teď zas mám relativní pohodu..jen se budu 3měsíce učit na státnici, kam se třeba ani nedostanu na termín nebo i tak mám 50% šanci, že mě vyhodí. paráda!
Kate a co bkm, zkoušíte? Janey sorry, vím, že téma nočník tě trochu vytáčí 😀

janeyzelvicka
9. lis 2009

tanuki, jojo, a kdyby vidlička, vezme do ruky vařečku a už si může vypíchnout oko, žaludek a další věci 😝 😝

nočník mě nevytáčí 😉 to leda od jiných. Kdybychom bkmovali, tak to nemusím řešit, ale zadrbali jsme to, takže zbývá učit konvenčně a to se mi zatím nepozdává. Dneska jsem sice poznala, že už 😀 , ale to jen proto, že se nachvíli zastavila. 😀

hest
10. lis 2009

jojo, právě jsem dovenčila pejsky, jdu vyluxovat a hurá na syntax, bleee-) odpo jdu na těhu cvičení-) abych z těch 4 stěn nezblbla-)

k.ate
10. lis 2009

janey - malej je celkem v pohodě, dneska podezřele moc spí, snad není nemocnej ☹ Máme babyvak, ale nějak mám strach do toho mrňouse dávat 😀 Jinak spinká tak normálně bych řekla... Na delší noční spaní usíná až kolem půlnoci, někdy i později, ale to je daný i tím, jakej rytmus máme my s manžou 😀

tanuki - bezplenkovou metodu nezkoušíme, nějak na to není dost klidu s tou školou... Snad u dalšího mimi to bude lepší 🙂

k.ate
10. lis 2009

Jinak mám v albíčku fotky mrněte, jak se směje 😀

tanuki
10. lis 2009

kate, je moc hezoučký, povedl se Vám 🙂

Janey, jak jste na tom se spinkáním a kolikrát během 24hod kojíš?? Veru je hrozná kojda..ale sranda jsou ty asociace prsa-mlíko..včera dělala svůj signál už i na mlíko v Pet lahvy z lednice, taky na obrázek kravičky a když mi podávala podprsenku z pračky. Co si o tom asi myslí..mlíko má máma a kravičky 😎 Jo a jednou byla s babičkou plavat místo mě a když jí viděla nahou, že má bába taky prsa, tak úplně zkoprněla nadšením 😀

janeyzelvicka
11. lis 2009

Kate, to jsou fajné fotky 🙂 vypadá tak pohodově 😵

tanuki, to je těžká otázka, záleží na tom, jak je kika zabavená a tak...Pokud má dost podnětů, je si s čím hrát, něco ji extra zabaví nebo je tu návštěva nebo my někde, tak po kojení ani nevzdychne... ale když už i mě dochází inspirace a svalím se na zem, tak okamžitě přijde a svlíkne mě 😀 odbourání kojení vidím leda v neustálém zabavování 😀
spí celkem dobře, odpo tak hodinku a něco, večer cca od 9, budí se ráno v 8 nebo 9, v noci se ještě jednou budí. Ale uspávání zvládá beze mě a v noci ji taky většinou dokáže utišit jarek, takže jsem se hecla a za 14 dnů je tu nechám a jdu na fakultní ples 😅
asociace dobrý 😀

k.ate
12. lis 2009

tanuki - díky 🙂 a asociace jsou fakt dobrý 😀

Janey - on je pohodovej, brečí jen když ho bolí bříško (což naštěstí moc často není) nebo má hlad (ten má skoro pořád 😀, ale to se dá poznat ještě před tím, než brečí), jinak je hodnej... Jen mi ho je vždycky líto, aby byl sám, když je vzhůru, tak jsem stejně u něj a povídám si s ním místo toho, abych dělala něco do školy 😀

janeyzelvicka
12. lis 2009

Kate, tak mu vyprávěj věci do školy. Kika soudím by měla mít velký přehled v zahraničněpolitické situaci 😀 😀

janeyzelvicka
13. lis 2009

Tak jsem přihodila pár aktuálních foto do alba 🙂

tanuki
13. lis 2009

janey, vidím, že stolovací kultura je všude stejná 😉

byly jsme na den u kamarádky a máme novou asiciaci prso-mlíko-pinďourové 😅 nevím, kde se ti vzalo a docela by mě zajímalo, co by s tím pindíkem 4měsíčního chlapečka udělala, kdybych jí nechala volné pole působnosti 😕 😀 ojojoj

janeyzelvicka
13. lis 2009

Verča se nezdá 😀 😀 😀 😝

k.ate
21. lis 2009

ahojky holky 🙂 tak jsem mrněti udělala album na rejceti, protože tady je přeci jen málo místa 🙂
http://tulik.rajce.idnes.cz/Jakoubek

janeyzelvicka
21. lis 2009

Kate, super 🙂 tu hnědou kombinézku má skvělou 😵

myslím, že kukuca už má mimčo, něco jsem zachytila na slepičárně 🙂

tanuki
22. lis 2009

kukuča taky pipkuje, jo? 😀
Tak gratulace, těším se na detaily!
My máme pohodu na chaloupce, teda nebýt blížící se státnice. Už mi z toho začíná být blivno

k.ate
22. lis 2009

janey - díky 🙂 tu kombinézku má od tety, je to velikost do 6 měsíců prej, je fakt, že mu jeještě větší, naštěstí 😀 Doufám, že do ní přes zimu doroste tak akorát, abychom nemuseli kupovat další 😀

janeyzelvicka
22. lis 2009

tanuki, to věřím 🙂 blížící se závěr semestru je pro mě taky na .....
kate, třeba to bude mít kdovíjak dlouho 🙂 Kika měla jedno tričko 0-3 měsíce ještě v roce 😀

k.ate
22. lis 2009

janey - vzhledem k tomu, že overálky 0-3 měsíců už mu skoro nejsou, tak nevim nevim 😀

Jinak holky mně přijde že malej má průjem, má při kakání v plínce takovej jakoby hlen... Měly to vaše malý taky? Jinak teplotu neměl, chová se stejně jak normálně, jen ten hlen mě tak nějak zarazil... :-/

janeyzelvicka
23. lis 2009

Kate, aha, tak to bude opačný případ s tím oblečením 🙂

Ad kakání, nepamatuju se, že by někdy měla něco takového...

k.ate
23. lis 2009

janey - máme doma malýho obříka, jsem zvědavá, kolik bude měřit a vážit na další kontrole 😀

kukuca
27. lis 2009

Ahoj holky,
jsem tu na skok.Porod rychlovka, od příjmu po vykouknutí malýho 1hod.20 minut 🙂 Filípek, 49cm, 3150g.
Ale teda pěkně se plácám v šestinedělí.Depky,starch že to nezvládnu, úzkost..Nejvíc to na mě jde když se setmí a brzy bude noc. Kojím každou hodinu, hodinu a půl.i v noci. A do toho malej nechce spát,většinou jedno uspání za noc je tak na 2,5 hodiny. Jinak teda usne celkem hned po jídle.Uf.A kojení je taky věda, mám na jednom prsu ragádu která se ne a ne zahojit,tak když je to prso na řadě,tak jsem nervní.
jinak je malej krásnej,manžel pomáhá,tchýně je zlatá,vaří nám,neotravuje zbytečnostma, je fajn.Já vím že to přeje po šestinedělí,ale mám pocit že to někdy už nedám ☹

janeyzelvicka
29. lis 2009

kukuca, tak především ooooobrovská gratulace 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Držím palce, at depka brzo přejde, uvidíš, že se to spraví, zvládneš to, neboj 😉 😉 Snad bude kojení brzo v pohodě.